Cetaphil, DA Ultra, Krem nawilżający do skóry twarzy i całego ciała (stara wersja)

e-ZikoApteka.pl
Średnia ocena: 4.85/5

Krem intensywnie nawilżający Cetaphil DA Ultra zawiera innowacyjny kompleks ERC5. Starannie dobrane składniki zapewniają optymalne nawilżenie i nawodnienie skóry. Krem zmniejsza podrażnienia i zapobiega powstawaniu kolejnych. Jego wyjątkowa receptura sprawia, że działa niemal natychmiast po aplikacji, a optymalne nawilżenie utrzymuje się do 24 godzin.

W składzie kremu Cetaphil Ultra DA warto podkreślić działanie kompleksu ERC5. To pięć kluczowych składników, niezbędnych do zachowania intensywnego i długotrwałego nawilżenia skóry. Jedną z głównych ról odgrywa PCA – związek o silnych zdolnościach do wiązania się z wodą. Jego działanie gwarantuje optymalne i długotrwałe nawilżenie skóry, co potwierdzono badaniami klinicznym.

Do kompleksu ERC5 zaliczają się także olej z orzechów makadamia i masło shea, które chronią skórę przed przesuszeniem, odżywiają i łagodzą podrażnienia. Olej ponadto zmiękcza i uelastycznia naskórek. Pozostałe dwa składniki to pantenol i silikony. Pantenol znany jest z tego, że koi i goi uszkodzenia skóry oraz zapobiega powstawaniu kolejnych. Silikony natomiast to związki osłaniające płaszcz lipidowy naskórka, więc pełnią one funkcję ochronną przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych.

uniwersalne
wrażliwa, sucha
ochronne, nawilżające, regenerujące
w tubce
lekkie

Robi to co powinien.

Cetaphil kupiłam z myślą o mojej wrażliwej skórze, która jednak ma przetłuszczającą się strefę T. Wybór ryzykowny, ale potrzebowałam konkretnego nawilżenia bez podrażnień.
Ma dość rzadką konsystencję, bezpośrednio po aplikacji pozostawia błyszczący film, który po kilku minutach wchłania się w skórę. Myślę, że w jego przypadku trzeba właśnie dobrać dla siebie odpowiednią ilość do aplikacji. W dni kiedy moja skóra była bardziej sucha nakładałam więcej.
W strefie T aplikowałam oszczędnie żeby nie wyświecić newralgicznych miejsc.
Dobrze współgra z podkładami i nie zapycha.
Kosmetyk tak jak producent obiecuje po prostu bardzo dobrze wykonuje swoje zadanie.
Duży plus za higieniczne opakowanie, wydajność i neutralny zapach.

Wykorzystała: kilka próbek

Przytłacza mnie to uczucie klejącej skóry

Dwa mini produkty tego kremu otrzymałam w gratisie robiąc zakupy w oficjalnym sklepie Cetaphil na popularnym serwisie aukcyjnym. Polubiłam się bardzo z kremem PS oraz emulsją myjącą ten krem nie przypadł mi do gustu z jednego powodu, a mianowicie pozostawiał na mojej skórze lepką, klejącą wartwę, a takiego efektu bardzo nie lubię.
Krem bezzapachowy, ale jednak jakiś tam zapach posiada i zdecydowanie jest to nieprzyjemny powiew goryczy.
Biała konsystencja nie do końca w mojej opinii jest lekka. Krem stosowany na ciało trzeba była kilkakrotnie potrzeć , aby pozbyć się białego nalotu, a kiedy już go nie było to po dotknięciu skóry ewidentnie czuć lepkość.
Nogi posmarowane kremem sklejały się ze sobą , kiedy leżałam w łóżku w krótkiej piżamie.
Owszem krem jest delikatny i nie podrażnia.
Niestety to ciągle uczucie obecności kremu na skórze mnie przytłacza więc z pewnością nie kupię go dla siebie.

Pewniak pod makijaż dla skóry suchej

Jestem posiadaczką suchej ultrawrażliwej cery. Konkrety, jeśli chodzi o ten krem:
- dobrze nawilża, a przy tym ma średnią konsystencję, po dłuższej chwili wchłania się w skórę
- można bezproblemowo aplikować na niego makijaż, nie zwarzył mi żadnego podkładu
- dla mojej suchej cery jest to krem na dzień, na noc potrzebuję czegoś bardziej treściwego
- jest bezzapachowy, hypoalergiczny
- zawiera kilka fajnych składników: olej makadamia, masło shea, panthenol, PCA
- taki skład faktycznie pomaga odbudować płaszcz hydro-lipidowy, aczkolwiek jeśli ktoś ma tak jak ja skórę, która nie wytwarza żadnej ilości sebum, to na noc warto zaaplikować po tym kremie jeszcze jakiś inny, bardziej treściwy
- nadaje się do wrażliwej skóry, ale absolutnie NIE do podrażnionej, po zabiegach kwasami lub z naruszonym w jakiś inny sposób naskórkiem, w takim przypadku ten krem spowoduje pieczenie. Nie zgadzam się z zapewnieniami producenta, że ma działanie kojące podrażnienia.

Może pojawi się jeszcze kiedyś u mnie jako krem pod makijaż. Aktualnie testuję inne. Wydajność jest imponująca, więc cena przy tym nie jest tak wysoka jak się wydaje.

Poprawny krem nawilżający

Posiadam cerę z tendencją i nawrotami trądziku różowatego. W trakcie kuracji retinolem, bardzo podrażniłam moją cerę i szukałam produktu, który mnie poratuje w sytuacji. Padło na ten krem.

Krem o bezzapachowej formule i przyjemnej konsystencji. Złagodził przesuszone miejsca, przy tym nie powodował bólu przy aplikacji (co często niestety sie zdarza przy mojej cerze). Nawilżył, ale bez efektu wow. Stosowałam go razem z moim narzeczonym i dla niego w odczuciu na twarzy był zbyt "tłusty". Sprawdza się przy stosowaniu retinolu, łagodzi ewentualne podrażnienia. Dla mnie raczej na noc, niż na dzień. Próbowałam nakładać produkt pod makijaż, jednak powodował wyświecanie się podkładu i ścieranie. Zupełnie się nie sprawdził w tym celu, ale też tego od niego nie oczekiwałam. Produkt starczył mi na około 3 miesiące i myślę, że już więcej po niego nie sięgnę.

Uratował moją skórę...

...podczas kuracji trądzikowej z retinolem.
Kiedy każdy produkt mnie podrażniał ten jedyny zachowywał się jak plaster kojący i intensywnie nawilżający, regenerujący.
Suchości zniknęły bardzo szybko.
W konsystencji jest bardzo delikatny - jak śmietanka. Bezzapachowy. Nie uczula, nie podrażnia.
Bardzo dobrze sprawdza się również pod makijażem.
Nie mam mu nic do zarzucenia, chyba że kwestię dostępności, bo z tą czasami jest gorzej.
Polecam!

wow

Co ten produkt potrafi zrobić ze skórą to magia. Świetny na odwodnioną skórę. Konsystencja w porządku, krem nie jest tłusty, a zapach neutralny. Na pewno zostaje u mnie na długo.

Kocham ten krem!

Ten krem to moja miłość od długiego czasu. Ma miła konsystencję, która nie klei się w rękach, neutralny zapach, jest niezwykle wydajny (1 opakowanie starcza mi na ok. 3 miesiące). Używam go wyłącznie do twarzy, pod makijaz. Skóra jest szalenie nawilżona, delikatna, chroniona przed UV. Jedyny mały minusik za cenę, ale mimo wszystko warto sobie czegoś odmówić, by kupić ten krem. Polecam dla osób z wrażliwa i sucha cera.

Ten krem zaczęłam używać z polecenia koleżanki i bardzo mi pomógł nawilżyc suchą skórę twarzy a od dawna miałam z tym problem. Krem jest bardzo wydajny i na długo starcza

Plasterek na suchą skórę

Od lat używam najbardziej popularnego kremu Cetaphil czyli dermoprotektora Cetaphil MD. Jednak w zeszłym roku zimą przez ilość czasu spędzonego w domu moja skóra zaczęła potwornie wysychać. Zawsze miała takie tendencje, ale poczułam, że dzieje się coś złego - piekła mnie, ciągnęła, czasami swędziała, skórki pojawiały się znikąd. Potrzebowałam szybkiego rozwiązania, które nie będzie zbyt dużym eksperymentem, a jednocześnie zadziała i będzie w zasięgu mojego portfela (kupowałam przez internet w promocji). Dlatego postawiłam na Cetaphil DA Ultra.
Po kilku miesiącach użytkowania mogę powiedzieć, że u mnie sprawdził się w 100%. Używałam go codziennie na noc, był bardzo wydajny, jego konsystencja jest typowo kremowa, zapach całkowicie neutralny. Nie zapychał, a za to już po 2-3 dniach poczułam ulgę. Po tygodniu po problemie nie było śladu - jestem z DA Ultra bardzo zadowolona, który był jak plasterek jak moją ranę.
Jedyne co, to bardziej polecałabym na zimę niż na upalne lato.

Kupiłam ten krem z polecenia Pani dermatolog, która prowadziła moją terapię retinoidem. Byłam bardzo zadowolona z tego produktu. Zużyłam dwa opakowania. Krem bardzo dobrze nawilża, jest także bardzo delikatny, bezzapachowy i nie miałam takiej sytuacji, aby mnie podrażnił. Nie zauważyłam, aby produkt "zatkał" mi pory ani w trakcie terapii retinoidem, ani po. Moi zdaniem rzeczywiście nie jest komedogenny. Myślę, że jest on dobrą pielęgnacją cery suchej oraz wrażliwej.

Kupiony w: Otrzymałam do testów od marki/producenta

Całkiem ok

Z doświadczenia wiem, że jeżeli coś jest zarówno "do skóry twarzy i całego ciała", należy podchodzić do tego z dużym dystansem. Nie jestem zwolenniczką takich rozwiązań, ponieważ uważam, że kosmetyki do twarzy powinny mieć zupełnie inną konsystencję, wchłanialność i dobór składników niż kosmetyki do ciała. I ten produkt również ma swoje mankamenty, chociaż i tak pozytywnie mnie zaskoczył.

Do ciała - jak najbardziej ok. Ma konsystencję lotionu, dosyć rzadką, dobrze się rozprowadza i szybko wchłania. Nie pozostawia tłustej okluzji, jest niewyczuwalny po aplikacji.

Do twarzy również się nadaje, ale tu ma już swoje mankamenty. Fajnie się wchłania, dobrze nawilża i efekt odczuwalny jest cały dzień. Fajnie współgra z makijażem. Musimy jednak uważać z jego aplikacją i nakładać dosłownie odrobinę produktu, ponieważ konsystencja jest jaka jest i łatwo przedobrzyć, a wtedy się bieli i odczuwalna jest lepka powłoka na skórze. Łatwo tutaj przesadzić.

Krem jest bezzapachowy, hypoalergiczny, niekomedogenny. Nie podrażnia skóry, a całkiem dobrze nawilża i łagodzi zaczerwienienia i podrażnienia.
Uważam, że największym minusem jest jego rzadka konsystencja.

Dobra dawka nawilżenia

Na krem trafilam przypadkiem podczas zakupów w aptece internetowej. Był dodany jako krem do jego kolegi cetaphil PS.
Bardzo udana inwestycja. Krem na lekka, ale dobrze nawilżająca formule. Szybko się wchłania i nie pozostawia lepkiej/tłustej warstwy. Nie zatyka porów, wiec swietnie sprawdzi się przy skórze trądzikowej. Jest bardzo wydajny, a dzięki temu stosunek jakosc/cena=rewelacja.