Theo Fennell, Scent EDT

Theo Fennell, Scent EDT

Lżejsza wersja Scent EDP z 2007 roku. Kobiecy, sugestywny i sexy, stanowi urzekający dodatek do serii Scent.
Zapach łączy łącząc potężne nuty szafranu, lilii, róży i orchidei z kwiatowym sercem jaśminu sambac, kwiatu pomarańczy i cynamonu. Zapach kończy się nutami paczuli, tonka, drzewa sandałowego, benzoesu.

Nuty zapachowe:
nuta głowy: szafran, lilia, róża i orchidea
nuta serca: jaśmin sambac, kwiat pomarańczy, cynamon
nuta bazy: paczula, tonka, drzewo sandałowe, benzoes.

Egoistyczna Francja-elegancja.

Na Theo Fennella trafiłam przypadkowo. Zaciekawił mnie jego opis oraz recenzja poprzedniczki, dlatego też postanowiłam go kupić i ocenić cóż to jest za perfum.

Butelka elegancka,ładna kula z wytłoczoną pieczątką i przeźroczystym "daszkowym" korkiem, kolor ciepły bursztynowy. Zapach z kategorii ciężkich, orientalnych i mocnych boa-dusicieli. Początkowo ostry, gorzki, nieco ziołowy, przekrojony czymś słono-kwaśnym, zapewne benzoiną, która nadaje mu nieco łagodniejszego charakteru. Theo jest z tej samej bajki co Youth Dew i La Baiser du Dragon i na pewno przypadnie do gustu wielbicielkom powyższych zapachów. Idealny na wieczór, na przyjęcie, elegancką kolację, sylwestra, niezmiernie kojarzy mi się z elegancką kobietą w długiej, obcisłej sukni. Autor zapachu doskonale zrealizował swój zamiar i stworzył zamkniętą w kuli woń paryskiej elegancji.
Trwałość bardzo dobra, tym bardziej, że to EDT- trzyma się jakieś 8 godzin, przy każdym ruchu przypomina o sobie.
Używam tego produktu od: kilku dni

Ilość zużytych opakowań: w trakcie EDT 50 ml

ponurak z klasą

Kreatorem zapachu jest Christophe Laudamiel, autor Youth Dew Amber Nude i Coffretu Muglera między innymi. Najpierw w 2002 roku powstała wersja edp w luksusowej oprawie Silver Sleeve Parfum... Theo Fennel jest brytyjskim projektantem ekskluzywnej biżuterii srebrnej. W zapachu tym zapragnął zamknąć wspomnienie nocnych klubów w Paryżu, nowoczesnych z dekadencką atmosferą i spotkanych tam kobiet - w szykownych płaszczach, nieskazitelnym makijażu... Czy się udało? Nie znam wersji edp ani czystych perfum w kulistych flakonach częściowo lub w całości pokrytych srebrem. Dane mi było "wyhaczyć" wodę toaletową, która wprowadzona została na rynek w 2006 roku jako lżejsza wersja perfum. Zapach jest gęsty i mroczny - od poważnej orchidei, róży i mocnego szafranu, nawet jakby gorzkawy, podbity kardamonem, ciepłem cynamonu i ostrością kminku. w bazie splatają się akcenty orientalne- benzoina, sandał, tonka z szyprowymi- labdanum (głębia i mrok), paczula.
Zapach zdecydowanie na chłodniejsze pory roku, z dużą dozą dekadencji, gotycka czerń byłaby na miejscu jako tło tych perfum. Trzeba mieć odpowiedni nastrój lub specyficzne upodobania, styl żeby go nosić, od czasu do czasu tak, na wieczór jazzowy w zadymionym klubie... (tyle, że ja nie palę...).
Szklana kulka z wytłoczonym logo i bursztynowym płynem (jakoś kojarzy mi się z bourbonem) może zaciekawić.

Edit: Zapach bardzo zbliżony do czarnej Coco i Eksplosive... mroczniejszy, ciemniejsza jest jego purpura... jakby bardziej fizjologiczny - i to mnie do niego zniechęca, bo czasem czuję się jakby brudna i przepocona, a chyba tego nie oczekuje się od perfum - lepiej wypadła czarna Coco. Trwałość jak na edt dobra, na odzież wyczuwalna nawet drugiego dnia.
Myślę, że szafran, róża i orchidea zamknięte w tej kulis dobrze oddają wizję luksusowych kobiet paryskiej bohemy nocą...
Używam tego produktu od: oooooo, dobre pare miesięcy
Ilość zużytych opakowań: 75ml edt