Biosilk, Silk Therapy (Naturalny jedwab - odżywka regenerująca bez spłukiwania)

Biosilk, Silk Therapy (Naturalny jedwab - odżywka regenerująca bez spłukiwania)

Naturalny jedwab- Silk Therapy- odżywka regenerująca zawiera czysty jedwab, witaminy i wyciągi z roślin. Rekonstruuje i silnie nawilża włosy i skórę głowy. Zapewnia włosom zniszczonym, suchym i matowym bardzo zdrowy wygląd, sprężystość i zmysłową miękkość. Włosy są podatne na układanie. Regularne stosowanie jedwabiu chroni włosy przed utratą wilgoci, wysoką temperaturą, promieniami UV, skutkami chemii fryzjerskiej oraz zanieczyszczeniami środowiska.
Pozostawia włosy jedwabiste z niewiarygodnym połyskiem.
Bez spłukiwania. Można używać do kąpieli i nawilżenia skóry.
Produkt jest bardzo wydajny.

Niezmienny od kilkunastu lat

Kiedyś jak byłam w liceum czyli kilkanaście lat temu ten jedwab był bardzo modny i każda z nas go miała. Potem na długie lata zapomniałam o nim a teraz sobie o nim przypomniałam.
Stwierdziłam, że kupię i zobaczę czy to ten sam produkt co kiedyś.... Oczywiście najbardziej zastanawiał mnie zapach ale tak, to jest ten sam zapach, który mi osobiście się bardzo podoba i który czuć na włosach jeszcze przez jakiś czas po wysuszeniu.
Ja nakładam go od połowy włosów i suszę obrotową suszarką.
Włosy są jedwabiście miękkie, delikatne, lśniące, dobrze się układają. Jeżeli nie przesadzimy z ilością to nie przeciążymy włosów, a wystarczy kropelka na moje włosy, czyli jest wydajny.
Jedyny minus tego jedwabiu to to, że nie zapobiega elektryzowaniu się włosów.
Według mnie jest to dobry produkt jeżeli chcemy wizualnie poprawić sobie włosy.

Przepiekny blask i zapach

Ten jedwab dla mnie to bomba. Kocham go za jego dzialanie, porecznosc, dostepnosc zapach. Kupuje go w malutkich buteleczkach co dla mnie jest plusem bo nie zajmuje duzo miejsca. Ma zakrecana buteleczke co srednio do mnie przemawia bo niestety pozniej ta zakretka jest cala w jedwabiu- generalnie wole zatrzask, ale za cene 4zl i za jego dzialanie jestem w stanie to przebolec.

Jedwab przecudownie pachnie, zapach utrzymuje sie do 3dni, jest on bardzo intensywny, kwiatowy, bardzo przyjemny.
Produkt ten potrafi poskromic moje puszace sie bardzo dlugie wlosy. Nakladam go dosc obficie i nigdy nie osiagnelam efektu tlustych wlosow. Zawsze pieknie nablyszcza, wchlania sie we wlosy, nie zlepia ich. Wlosy staja sie sypkie, miekkie, jedwabiste. Mam wlosy lekko przed pas i zawsze ten produkt powoduje ze wlosy wygladaja 100x lepiej.

Minusem jest to ze oprocz dzialania nablyszczenia i walorow estetycznych i zapachowych, nie zauwazylam aby odzywial lub regenerowal wlosy.

W kazdym razie goraco polecam, koszt 4zl, dostepnosc w kazdej drogerii a nawet supermarketach a moze i ty znajdziesz w tym produkcie swoj hit.

Dla mnie bomba

Jeden z dwóch moich ulubionych kosmetyków do włosów;)
Wygładza, nabłyszcza, pięknie pachnie, jest wydajny. Stosuje przed prostowaniem (jako warstwa ochronna przed wysoką temp.) i po wyprostowaniu mam włosy jak z reklamy:)) Lśniące, proste- czego chcieć więcej??
Może jedyne maleńkie "ale" to fakt, iż jedwab za bardzo nie regeneruje włosów, ale ja traktuję go jako nabłyszczacz a nie odżywkę. No a jak wiadomo, nabłyszczacz działa tylko wtedy kiedy mamy go na włosach - tak więc efekt jednorazowy, jak już ktoś wcześniej napisał.
Tak, czy inaczej -gorąco polecam!! Szczególnie dla włosów suchych ;)

Pięknie pachnie i nabłyszcza włosy

Używałam go „naście” lat temu, po tym jak poleciła mi jedwab fryzjerka, był nieodłącznym kosmetykiem po każdym myciu, włosy błyszczały i bez problemu mogłam je rozczesywać. Potem miałam kilka lat przerwy w stosowaniu. Niedawno do niego wróciłam i okazjonalnie stosuję, lubię jak pachnie (od lat tak samo), nie tłuści włosów i ładnie się po nim błyszczą, jakby mniej się puszą.

Zdecydowanie właśnie tego potrzebowałam!

Mam kręcone/falowane, bardzo puszące się włosy. Żadne kosmetyki nie dawały sobie z nimi rady. Malutka ilość tego kosmetyku pozwoliła okiełznać moje włosy. Stały się gładkie i błyszczące. Zero napuszenia. Zastosowałam zgodnie z instrukcją na opakowaniu, niewielką ilość naniosłam na mokre włosy i zostawiłam do wyschnięcia. Szczerze mówiąc efekt przerósł moje najśmielsze oczekiwania. Z pewnością kupię ponownie. Za tak niską cenę naprawdę warto. Jedynym minusem jest opakowanie, folia zabezpieczająca była równa z brzegami buteleczki. Nie dało się jej zerwać, bo nie było za co złapać... Zniszczyłam sobie tylko przy niej paznokcie. E

Nie na dłuższą metę

Kiedyś byłam zachwycona tym produktem mimo tego, iż miałam świadomość jego marnego składu. Fajna konsystencja kosmetyku, którą najpierw rozprowadzałam na dłoniach a później nakładałam na włosy. Początkowo świetnie wygładzał moje zniszczone włosy, nadawał im połysk. Włosy dobrze się rozczesywały, były miękkie i miłe w dotyku. Do tego pięknie pachniały. Myślałam, że znalazłam swój hit.
Jednak po dłuższym jego stosowaniu zauważyłam, że tak na prawdę nie robi nic dobrego. Końcówki się rozdwajały i kruszyły, zaczął przesuszać włosy. Zamiast je wygładzać (jak na początku stosowania) włosy zaczęły się puszyć. Większa ilość kosmetyku okropnie obciążała włosy i je sklejała. Z perspektywy czasu myślę, że początkowo moje włosy potrzebowały sporej dawki silikonów, jednak dłuższe stosowanie spowodowało, że alkohol wysoko w składzie bardzo wysusza i nie służy moim włosom,

Dawno i nieprawda

to jeden z pierwszych nazwijmy go "salonowych" kosmetyków które można było kupić do pielęgnacji w domu. Z jedwabiem ma on tyle wspólnego co nic. Niestety to w głównej mierze mieszanina silikonów i hydrolizowanego jedwabiu (hydrolizacja - rozkłada związek chemiczny przez poddanie go działaniu wody). Czyli w środku, hm nie bardzo mamy cokolwiek.
skład:
Cyclomethicone, Dimethicone, SD/Alkohol 40B, Panthenol, Ethyl Ester of Hydrolyzed Silk, Octylmethoxycinnamate, Parfum, C12-15 Alkyl Benzoate, Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben
I znów daję Wam odnośniki do samych surowców - zobaczcie jak wysoko są w tym produkcie:

Mogę śmiało powiedzieć - relikt przeszłości!!!
Na półkach znajdziemy dziś o wiele więcej produktów ze znacznie korzystniejszym dla włosów składem surowców.
Rzeczowo o produkcie: nakłada się go banalnie jak każda odzywkę, jest problem z wykorzystaniem produktu do końca - trzeba odwrócić opakowanie do góry nogami i czekać aż końcówka ścieknie w okolice korka. Łatwo się po nim rozczesuje włosy (dzięki silikonom) ale po 1/2 dniach jest wrażenie przetłuszczonych, klapniętych włosów. Nie wyobrażam sobie nie spłukać tej odżywki - 2x próbowałam i 2x była to katastrofa (mam włosy farbowane, końcówki puszą się i falują góra potrafi przetłuścić)

przyjemny

Dostałam w prezencie, sama pewnie nie kupiłabym. Moje włosy mimo, że regularnie farbowane, nie są zniszczone i nie wymagają specjalnej pielęgnacji.

Jedwab stosowałam na wilgotne po umyciu włosy, tak od połowy ucha, bo mam przetłuszczające się i bałam się, że przez odżywkę będą wyglądały nieświeżo.

Moje wrażenia sa takie, że jedwab pięknie pachnie, ale nie widzę żadnej różnicy w kondycji moich włosów. Przypuszczam, że ja tej odżywki po prostu nie potrzebuję. Włosy mam błyszczące z natury, więc żadnego zwiększenia połysku nie zauważyłam. Ale używało się przyjemnie, nie powiem ;)

Bubel

Niezbyt przypadł mi do gustu ten jedwab. Posiadam włosy suche i po pozytywnych opiniach zdecydowałam, że spróbuję tym bardziej, że nigdy nie miałam do czynienia z jedwabiem do włosów. Ale niestety zawiodłam się na nim. Moje włosy po prostu nie tolerują go.
Ale od początku zaczynając od opakowania. Jest ono jak dla mnie bardzo badziewne, ponieważ opakowanie dozuje zbyt dużą ilość. Nawet po dokładnym zakręceniu produkt wylewa się z opakowania i 'brudzi' wszystko wokół. W dodatku upadł mi kilka razy i bardzo dużo produktu się zmarnowało. Ale na pewno mogę powiedzieć, że jest wydajny i to baaardzo. Pomimo to, że jest to mała buteleczka.
Przechodząc do działania to produkt, albo strasznie tłuścił moje włosy, nawet gdy starałam się go nakładać w malutkiej ilości. Albo właśnie po dłuższym użytkowaniu zauważyłam, że zaczął bardzo przesuszać moje włosy, które już same w sobie były przesuszone. Końce zaczęły się rozdwajać.
Przy kupnie byłam bardzo pozytywnie do niego nastawiona, ale niestety nie spełnił obietnic producenta na moich włosach.

Polecam na końcówki

Tak jak w tytule - polecam na końcówki włosów.
Z racji tego, że mam przetłuszczające włosy, to nie nakładam go na całe włosy, tylko na same końcówki, aby je wzmocnić.
U mnie działa. Niezmiennie od lat ;-)

Przez chwilę ok, potem wysusza

Produkt przyjemnie wygładza włosy, są gładkie i miękkie w dotyku, nie plączą się. Jest bardzo wydajny. Niestety, jest to działanie bardzo powierzchowne i po krótkim czasie zaobserwowałam dość mocne wysuszenie końcówek. Raczej do tego produktu nie wrócę, znalazłam inne, skuteczniejsze w podobnej cenie.

Jest w porządku

Bardzo fajny gdy ma się ochotę na bardzo duże wygładzenie włosów, trzeba jednak bardzo uważać, bo niejednokrotnie przesadziłam i wyglądało to jak tłuste strąki, mimo, że wcale aż tak dużo nie użyłam.
Bardzo fajny zapach i konsystencja jednak trochę denerwuje mnie zbyt duży otwór w buteleczce, bo niejednokrotnie wylewałam za dużo i musiałam jakoś wlać nadmiar do buteleczki.
Bardzo fajny produkt ale działanie tylko powierzchniowe i krotkotrwałe

Jedwab

Od kilku lat używany bez przerwy. Nakładam na mokre i na suche włosy stają się one wtedy milutkie i sliskie w dotyku . Nie zauważyłam jakiegos działania regenerującego. Bardzo go lubię i gdy tylko mi się kończy kupuje następny.