Clinique, Most-Wanted Colour Palette

Clinique, Most-Wanted Colour Palette

Pojemność 10,2 ml

Paleta Most-Wanted to jeden z limitowanych produktów marki Clinique na jesień 2009. Zawiera wyjątkowo twarzowe cienie po powiek Colour Surge Eye Shadow wraz z niezastąpionym popularnym odcieniem różu Clinique Soft Pressed Powder Blusher. Wygodne i poręczne kompaktowe opakowanie zapinane jest na suwak.
Dostępna w trzech wersjach kolorystycznych:
Most-Wanted Nudes
Most-Wanted Berries
Most-Wanted Deeps.

Cena: 220zł / 10,2g
/s/

fajne na wyjazd ze wzgledu na opakowanie

mialam paletke nude.
ładne kolory cieni, ale bardzo delikatne i raczej słabo napigmentowane. Róż w pięknym kolorze, ale doprowadzał mnie do szału, byl tak twardy,że nałożenie odpowiedniej ilości produkty na pędzel stanowiło wyzwanie.
Super wygodne i estetyczne opakowanie.

Używam tego produktu od: 2 lata

Dla minimalistek

Ponieważ mam naturę minimalistki uwielbiam paletki "to-go", które sprawdzają sie jako minimum w podróży. Stąd obok paletki Clinique Most Wanted nie mogłam przejść obojętnie i wybrałam Berries

Wrażenia:

+ matowe
+ piękne harmonijnie zestawione kolory
+ miękka i pudrowa konsystencja cieni
+ eleganckie i minimalistyczne opakowanie z dużym lusterkiem
+ łatwo sie aplikują
+ bardzo wydajne
+ posiada aplikator oraz pędzelek
+ dość trwałe (8h)
+ nie podrażniają, nie uczulają
+ nie zbierają sie w załamaniach
+ ładny harmonizujący z cieniami blush

+/- cienie średnio napigmentowane
+/- przy nakładaniu na pacynkę lekko się osypują
+/- róż jest półtwardy

-cena

Paletka ogromnie mi przypadła do gustu z uwagi na rozmiar i uniwersalizm i są moim must have w podróży.
Cienie świetnie sie nakładają i blendują i fantastycznie trzymają powieki. Dają miekkie matowe i gładkie wykończenie o słabym nasyceniu. Pięknie kryją drobne naczynka na powiece a jasne kolory sprawdzają sie jako baza do innych cieni. Mimo transparentnego niemalże efektu koncowego jestem z cieni bardzo zadwolona. Pigmentacja jest średnia, ale kilka warstw wystarczy by wzmoćnić kolor. Jedna warstwa to zdecydowanie za mało by uzskac głębię koloru.
Sa dośc trwałe jednak wymagają bazy bardziej niż chociażby cienie Clarinsa.

Idealne jako cienie na codzień do makijażu dziennego, subtelnego z efektem make-up no make up.Wadą dla niektórych może być średnia pigmentacja, dająca subtelny efekt koloru (co mnie akurat odpowiada, gdyż podkreślają urodę a nie przytłaczają ją) oraz fakt ze cienie lubią sie osypywać podczas aplikacji. Co wszystko widac na lusterku. Dołączony do cieni pędzelek wymaga umiejętnosci i służy blendowaniu.W moim przypadku sprawdza się dośc dobrze i nie jest ani zbyt twardy ani zbyt miękki.

Bardzo podoba mi sie zestawienie cieni z różem oraz pędzelkiem. Pedzelek ma miękkie włosie i przyjemnie sie nim aplikuje róż. Jest zupelnie inny od pędzelków znanych mi blushów (L\\\\\\\'Oreal, Bourjois)i wymaga nauczenia sie i wprawy by dobrze nałożyć róż. Blush jest rowniez średnionapigmentowany i w ciągu dnia lubi znikać. W odróżnieniu od cieni, które przy aplikacji się osypują, róż jest twardy i wymaga kilka machnięć pędzlem by uchwycić kolor na policzki.

Podsumowując paleta bardzo udana, jednakże usatysfakcjonuje tych, którzy oczekują od makijazu naturalności, podkreślenia. Paletka sprawdzi się również u tych, którzy cenią sobie makijaż minimalny nie tylko podczas podróży.
Polubiłam cienie Clinique jednak daleko im do idealnych moim zdaniem cieni Clarins, dlatego mocna 4+.
Niemniej paletka jest moim must have w podróży.

Używam tego produktu od: tydzień

Ilość zużytych opakowań: 1x10,2g

_____________________________________________________________
Kopiowanie i używanie do innych celów bez pisemnej zgody redakcji zabronione.

transparentne kolory

Kocham limitowane serie kosmetyków kolorowych, a te które zawierają róże kocham podwójnie.
Dlatego też wiele miesięcy temu kupiłam tę paletkę Clinique w wersji 03 most-wanted berries.
Zawiera potrójne cienie do powiek (pink rospberry) i róż (new clover). W zestawie jest też pędzelek do nakładania różu (do niczego się nie nadaje) i pacynko-pędzelek do cieni którym od biedy można zrobić makijaż oka.
Całość zamknięta jest w srebrnym kwadratowym etui.
Niestety jestem bardzo rozczarowana tym zakupem. Mój podstawowy zarzut jest taki iż zawarte w tym zestawie kolory, mimo iż na pierwszy rzut oka wyraziste i soczyste, są prawie niewidoczne na twarzy. Cienie do powiek są jak dla mnie transparentne, róż jest zaś tak twardy że trzeba się nieźle namachać pędzlem aby coś było widać na policzkach.
Honor temu zestawowi ratuje jedynie najjaśniejszy, biało-różowy cień który traktuje jak rozświetlacz. W tej roli jego subtelność i delikatność jest zaletą.
Ten zakup przekonał mnie że nie jestem fanką kolorówki Clinique. I tak już raczej zostanie.

Używam tego produktu od: ponad roku