La Rive, Woman Pink EDP

La Rive, Woman Pink EDP

Zabawny i kobiecy. Jest to zapach świeży, zabawny, kobiecy. Bezpretensjonalny.
Dla kobiet, które są sobą, wybierają rzeczy, które sprawiają im radość,
dają szczęście i dzielą się nim tak po prostu, naturalnie.
Zapach - świeży-kwiatowy-drzewny.

Nuty zapachowe:
nuta głowy: liście kolendry, czerwona pomarań cza, kardamon
nuta serca: jaśmin, liście fiołka, nasiona marchewki
nuta bazy: sandałowiec, wanilia, pizmo

100% jesień/zima 0% wiosna/lato

Jest ok

Kupiłam kiedyś bo wyczułam u koleżanki. Spodobał mi się. Jest słodki, ale nie przesadnie, tylko na początku czuć tą słodycz. Na mnie długo się utrzymywał. Dość wydajny i za niską cenę mamy podróbkę Lacoste;-) idealny na lato i wiosnę.

Nigdy więcej

Perfumy są bardzo słodkie i ostre. Zapach po czasie bardzo męczy, czuć go non-stop. Nie jest bardzo brzydki, ale ta moc!!! Wiele osób zwracało mi uwagę "ale się wyperfumowałaś" i nie były to komplementy ;) Nigdy do niego nie wrócę. Nie zdołałam wykończyć butelki.

Taka ot słodycz.

Dostałam go jeszcze w liceum na wigilii klasowej. Jako że w podróbkach perfum jestem nieco obeznana, to na pewno jest podróbka Lacoste. Ale mniejsza o to.

Sam zapach nawet mi się podoba, chociaż jest trochę za mocny. Za to jest dość trwały. Czuć w nim taką słodycz, ale na dłuższą metę może mdlić. Generalnie ok.

Używam tego produktu od: dawna

Codzienne

Szczerze...nie lubię perfumować się zanadto. Nie lubię pachnieć mocno, intensywnie, wyczuwalnie i syntetycznie.
Chwila w której nakładam perfumy jest dla mnie rytuałem, przyjemnością i po trochu celebracją, jednak na codzień wolę pachnieć sobą.
Sobą, czyli umytą, czystą skórą, na którą nałożono delikatny, lekko perfumowany balsam. Lub oliwkę dla dzieci. Lubię pachnieć delikatnością, świeżością, kosmetykami dla dzieci...
Perfumy chociaż piękne są to jednak często przyprawiają mnie o stłumienie, lekki ból głowy. Nawet jeśli są piękne.

Perfumy, które z jednej strony muszą być delikatne oraz nie mdlić, dusić i wywoływać reakcji bólowo-alergicznych. Z drugiej zaś muszą być wyczuwalne, wypierać zapach szkoły.
Do tego muszą pasować do bluzy, trampek, dżinsów, ale także bluzeczek, sweterków i koszul.

Wszystko to spełnia zapach, który kryje się w ładnej, prostej buteleczce wykonanej ze szkła ombre. Róż i przejrzystość-prosto i dziewczęco.

Niby tanie, niby podróbka, nie ten prestiż. Ale mają w sobie to coś.
Dla mnie nie ma różnicy w zapachu za stoileśtamzłotych, a jego podróbka za dwie dychy. Bo przy moim skromnym funduszu ważny jest efekt, a nie prestiż, cena, marka. Bo po co mi to?
Czy będę miała na czole wypisane ,,Ej, pachnę drogimi perfumami, dałam za nie dużo pieniędzy, jestem taka modna"?
Nie. Bo będę pachniała. Pachniała codziennością, ale tą radosną, zwyczajną, młodą i dziewczęcą. Optymistycznie, ale delikatnie.
Nie będę miała mdłości. Ani alergii. Mój nos nie będzie zmęczony ciągłym obcowaniem z zapachem. Bo on będzie dla innych, nie dla męczenia mej osoby.

Perfumy, które pasują do mojego codziennego stylu. Pasują do czarnej, znoszonej torby, któej przydałoby się z kilka prań w Perwoll Blach Magic, torby, która pomieści wszystko, a nawet więcej.
Pasują do sportowych butów, trampek, najaczy, butów najwygodnieszych, w których codzienność jest wygodniejsza.

Są uniwersalne. Nie mają w sobie romantycznej albo wieczorowej magii, ale mają w sobie to coś. To coś co sprawia, że codzienność pachnie tak jak chce tego ja, a nie tak jak wymusi to moje otoczenie.

I chociaż nierzadko ubolewam nad tym, że w szkole nie mogę pachnieć czystością i delikatnością to jednak godzę się z tym i psikam nadgarstek i bluz(k)ę Pink LaRive.

Jaśmin-delikatny i kobiecy.
Kardamon-kocham tą przyprawę, herbata, pierniki. Nadaje temu zapachowi ciepłej, wibrujacej, ale nie przytłaczającej czy ostrej nuty.
Czerwona pomarańcza-wesoła, ciepła i radosna. Pozwala poczuć ciepła, nawet w najchłodniejsze dni, gdzie tylko chowam się za ciepłym ubraniem i na zewnatrz wyściubię tylko oczy i nos.
Do tego wanilia i piżmo-dla mnie najlepsze połączenie w perfumach. Delikatnie, słodko, wprowadzają troszkę powagi. Trzymają się bardzo blisko skóry, włosów i ubrań, nie idą sobie w świat do nosów moich bliskich i kolegów, koleżanek, tak jak reszta zapachu.

Dla mnie Pink LaRive jest zapachem codziennym, ciepłym i dziewczęcym. Nie tłumi, nie mdli.
Jako wrażliwy alergik mam to na uwadze i cenię sobie w tym zapachu delikatność.

I co z tego, że to tylko tanie perfumy? Co z tego, że podróba?

Nie dla mnie

Zapach jak dla mnie zbyt ostry, wcale nie jest słodki. Raczej wyczuwam w nim intensywnie piżmo, za którym nie przepadam. Perfum dostałam na urodziny, osobiście nigdy bym nawet nie spojrzała na ten perfum.

Używam tego produktu od: buteleczkę 90 ml mam od ponad roku
Ilość zużytych opakowań: 2/3

Szybko ode mnie ucieka :(

Lubię ten zapach, szczególnie na innych osobach. Niestety na sobie czuję go około godziny, mimo że pryskam się dość obficie. Nie wiem czym jest to spowodowane, inne zapachy nawet tej marki raczej długo się mnie trzymają. Ale wróćmy już do samego zapachu. Po pierwszym spryskaniu jest bardzo intensywny, aż za bardzo, ale zaraz potem łagodnieje. Jest lekki, kwiatowy, rześki. Gdyby nie ten jeden mankament związany z jego ulotnością na pewno byśmy się zaprzyjaźnili. Wiem, że nie powinnam narzekać, bo dostaję 100 ml za około 20 zł, ale nie lubię oblewać się hektolitrami alkoholu :) Wolę raz, a porządnie. Sprawdzę jeszcze w drogerii czy posiadają malutką wersję, może ta będzie bardziej skoncentrowana i wydajna :)

Używam tego produktu od: styczeń 2011
Ilość zużytych opakowań: połowa dużej butelki

piękny zapach

Zapach jest lekko słodki, bardzo przyjemny i kobiecy.
Bardzo spodobała mi się ta nuta :D Idealnie pasuje na ciepłe dni i upalne lata i mimo że jest zapachem słodkim, nie jest tak \\\\\\\'dusząca\\\\\\\'.
Utrzymuje się tak średnio, ale bez problemu można go użyć 2 raz. Dostępny jest też pod innymi nazwami, w innych buteleczkach, tylko wystarczy szukać słowa klucz \\\\\\\'pink\\\\\\\' ;)
Perfuma jest godna uwagi, ale teraz mam zamiar wrócić do bardziej słodkich eliksirów ;)
Generalnie polecam ją dla kobiet, które chcą pachnieć słodko i powabnie, ale bez przesady :)

nothing special

Kupiłam go naprawdę dawno temu będąc w liceum (aż łezka zakręciła mi się w oku, widząc ten zapach na Wizażu :D)jako tzw. psikacz na co dzień. Wtedy dość mi się podobał (mimo, że szybko mi się znudził), dziś z perspektywy czasu stwierdzam, że nie było w nim nic nadzwyczajnego, taka cytrusowo - pudrowa woda. Był bardzo nietrwały, także szybko "wypstrykałam" całą butelkę.

EDIT: odejmuję jednak gwiazdki za opakowanie, ponieważ na tle innych moich recenzji zapachów, opakowanie zbytnio zawyżyło ogólną ocenę zapachu.

Używam tego produktu od: kiedyś (ach, kiedy to było...)