The Body Shop, Flawless Skin Protecting Foundation SPF25

The Body Shop, Flawless Skin Protecting Foundation SPF25

Lekki puder w kremie, rozświetla skórę i zmniejsza widoczność drobnych zmarszczek, zawiera olejek z maruli, który wyrównuje poziom nawilżenia skóry, olejek z baobaba zawierający regenerujące witaminy A,E oraz F, posiada również filtry UVA i UVB gwarantujące wysoką ochronę przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Podkład ten rozprowadza się jak krem, a zmienia się w puder. Eleganckie opakowanie zawiera duże i wygodne lusterko oraz gąbeczkę.

Skład: Phenyl Trimethicone (Emollient/Hair Conditioner), Ethylhexyl Methoxycinnamate (Sunscreen), Lauryl Laurate (Binder), Cetyl Ethylhexanoate (Emollient/Skin Conditioner), Mica (Opacifier), Propylene Glycol Dicaprylate/Dicaprate (Emollient), Polyglyceryl-3 Beeswax (Emulsifier), Cetearyl Octanoate (Emollient), Polymethyl Methacrylate (Emollient), Methyl Methacrylate Crosspolymer (Film Former), Carnauba (Stabiliser/Viscosity Modifier), Cyclomethicone (Emollient), Trimethylsiloxysilicate (Skin Conditioning Agent), Polymethylsilsesquioxane (Opacifying Agent), HDI/Trimethylol Hexyllactone Crosspolymer (Anticaking Agent), Adansonia digitata (Emollient), Sclerocarya birrea (Skin Conditioning Agent), Zinc Oxide (Sunscreen), Ozokerite (Stabiliser/Binder), Lauroyl Lysine (Skin Conditioning Agent), Triethoxycaprylylsilane (Binder), Ascorbic Acid (Antioxidant), Octyl Hydroxystearate (Emollient/Skin Conditioner), Polysilicone-11 (Film Former), Tocopherol (Antioxidant). [+/- CI 77891 (Colour), CI 77492 (Colour), CI 77491 (Colour), CI 77499 (Colour)].

Cena: 12GBP / 9g

• Polysilicone-11 (Film Former),
  • Tocopherol (Antioxidant). [+/- CI 77891 (Colour),
  • CI 77492,
  • CI 77491

Całkiem dobry, polecam jeśli ktoś lubi kompakty

- gąbka, proponuję ją wyrzucić!
- produkt nakładałam pędzlem do podkładu MAC 190, żeby idealnie go rozprowadzić potrzebowałam dobrego światła i trochę więcej czasu niż przy tradycyjnym podkładzie (trochę ciężko się nakłada z racji zwartej konsystencji)

+ bardzo dobre krycie
+ każda kolejna warstwa to większy poziom krycia, za to plus!
+ na twarzy zamienia się w puder (nie używałam dodatkowo pudru na wykończenie makijażu co się bardzo ceni)
+ opakowanie produktu pozwala zużyć kosmetyk w 100%
+ lusterko w kompakcie

Puste opakowanie sobie zostawiłam, zabieram je w podróż (świetnie sprawdza się jako małe lusterko ze stabilną podstawą- wystarczy otworzyć kompakt i włala! zdarzyło mi się też wpakować do niego inny podkład w kompakcie z którego korzystałam podczas wakacji.

Używam tego produktu od: od ponam roku nie użwam, bo mi się skończyło
Ilość zużytych opakowań: zużyłam jedno

Bardzo dobry podkład zamknięty w puderniczce

Podkład ten ma gestą konsystencję "suchego" kremu.Nakładam go pędzlem gdyż gąbeczka nie jest dla mnie za wygodna. Nałożony pędzlem dokładnie pokrywa skórę i nie tworzy efektu maski.Krycie ma na wysokim poziomie, choć większe niedoskonałości pokrywam jeszcze drugi raz. Bezzapachowy, megawydajny. Na pewno nie powoduje wysypu pryszczy. Bardzo dobry podkład. Średnio mi odpowiada opakowanie, które faktycznie jest może eleganckie, ale tylko na początku używania, gdyż potem łatwo się rysuje i niszczy.

Używam tego produktu od: kilku miesiecy
Ilość zużytych opakowań: 1 opakowanie pełnowymiarowe

Jestem pod wrażeniem...

Jestem pod wrażeniem tego podkładu. Producentowi należy się pochwała :-)
Nigdy nie przepadałam za podkładami w kompakcie - zawsze dawały mączny nienaturalny efekt, ale ten podkład jest zupełnie inny - taki kremowy i tworzący na twarzy cudny woal. Przy tym podkład wspaniale kryje i matowi... nie podkreśla suchych skórek, nie wyskakują po nim żadne niespodzianki, a kolory są bardzo naturalne i różnorodne - zarówno odcienie wpadające w róż, jak i złoto-beżowe...

Do recenzji dodaję zdjęcie ze strony The Body Shop www.thebodyshop-usa.com
Opakowanie bardzo ładne i praktyczne, gąbeczka świetna w działaniu, choć niestety niezbyt trwała...

Zobaczymy jak będzie sprawował się w sezonie letnim - póki co bardzo mi odpowiada...Używam tego produktu od: miesiącaIlość zużytych opakowań: pierwsze

Edit :-)
W lecie sprawdza się tak sobie :-) przy wyższych temperaturach najlepiej mieć na twarzy jak najmniej. W zimie jednak cudnie otula i przez to chroni skórę :-)

puder i podkład w jednym

Bardzo dobry kosmetyk dla leniwych lub zapracowanych. Dostałam go od siostry z UK.
Plusy:
- idealny do szybkiego makijażu
- jest naprawdę bardzo trwały i nie pozostawia śladów na ubraniu
- ładnie matuje i wyrównuje kolor cery
- jest lekki i nie ciemnieje
- posiada wysoka ochronę przeciwsłoneczną
- pielęgnuje skórę, optycznie ją wygładza
- podoba mi się opakowanie - srebrna puderniczka z dużym wygodnym lusterkiem dzięki któremu z łatwością poprawisz makijaż zawsze i wszędzie
Minusy:
- dla lepszej aplikacji warto wcześniej nałożyć lekki krem nawilżający lub bazę, niestety bez tego podkład podkreśla suche skórki
- podkład jest tak trwały że nie da się domyć gąbeczki nawet płynem do demakijażu wodoodpornego
Używam tego produktu od:kilka miesiecy