Apotheker Dr. Scheller, Arganöl Anti - Age Handcreme (Krem do rąk przeciwdziałający starzeniu się skóry z olejkiem arganowym)

Zalety produktu to widoczne wygładzenie dłoni oraz zapobieganie przedwczesnemu starzeniu się skóry. Główne składniki: olejek arganowy, koenzym Q10+ oraz witamina E.

Skład: Aqua, Glycine Soja Oil, Glycerin, Octyldodecanol, Cetearyl Alcohol, Olea Europaea Fruit Oil, Hydrogenated Palm Glycerides, Glyceryl Stearate SE, Sodium Cetearyl Sulfate, Argania Spinosa Kernel Oil, Helianthus Annuus Seed Wax, Tocopherol, Ubiquinone, Lecithin, Ascorbyl Palmitate, Palmitic Acid, Stearic Acid, Ascorbic Acid, Citric Acid, Benzyl Alcohol, Potassium Sorbate, XanthanGum, Alcohol, Caprylic/Capric Triglyceride, Sodium Benzoate, Methyl Benzoate, Parfum, Limonene, Linalool, Geraniol, Coumarin

/ic/

szkoda pieniędzy

Kompletnie nie rozumiem tylu dobrych recenzji. Moje dłonie są w stosunkowo dobrym stanie - nie wykonuje za wiele prac domowych, w tym bardzo rzadko zmywam naczynia. Nie mam też jakiejś obsesji na punkcie ciągłego mycia rąk. Noszę rękawiczki bo jestem zmarźluchem. Jednak pomimo tego ten krem nie dawał sobie zupełnie rady z moją skórą dłoni. Strasznie ją wysuszył (ciągle jeszcze nie doprowadziłam moich dłoni do dobrego stanu :mad: ), zwłaszcza skórę na kciukach. Czasem miał jakieś przebłyski czy coś i trochę lepiej działał - tzn. skóra była mniej wysuszona, ale generalnie dla mnie ten krem nie nadaje się do niczego.

Skład niby b.dobry (dlatego, i ze względu na ładne opakowanie, daję jedną, a nie pół gwiazdki), nie mam też żadnych uprzedzeń do tej firmy (uwielbiam serum na zaczerwienienia, choć też ma swoje minusy), ale biorąc pod uwagę to że nie działa, a krem nie jest tani to nie polecam go nawet do wypróbowania jeden raz.

Innym minusem tego kremu, który dyskwalifikuje go w moich oczach całkowicie, jest jego okropny zapach. Patrząc na skład doszłam do wniosku, że musi to być zapach soi (zapach olejku arganowego uwielbiam, za oliwkowym nie przepadam, ale nie jest jakiś tragiczny). Naprawdę jest bardzo mocny i odrzucający. Na początku przyprawiał mnie o zawroty głowy (co generalnie mi się nie zdarza, lubię mocne zapachy - nie licząc jednak kadzidlanych zapachów), potem to przeszło, ale nadal zapach mi się nie podoba.

W końcu miałam go tak dosyć, że oddałam go mamie (ona zużywa kremy do rąk w tempie ekspresowym) - obecnie kończy tubkę i stwierdza, że też jej w ogóle nie pasuje.

Mam jeszcze nagietkową wersję kremu z dr.Schellera i mam nadzieję, że nie zawiodę się na nim jak na tym.

Używam tego produktu od: używałam przez ok. miesiąc
Ilość zużytych opakowań: zużyłam z połowę jednego

nie dla podrażnionych dłoni

Całkiem niezły krem, ale spodziewałam się czegoś lepszego. To znaczy chyba jakiegoś cudu, który po jednej aplikacji rozwieje wszystkie niedoskonałości ;-)
Na pewno wygrywa z wszelkimi Ziajami, Gliceami, Avonami itp. Jednak wole używać Vichy.
Mam wrażenie, że nawilża tylko chwilowo, a z dłońmi w gorszym stanie (np moje po zmywaniu naczyń i po mrozie są mocno wysuszone, czasem pojawiają się ranki :() nie bardzo sobie radzi, nawet bezpośrednio po aplikacji nie czuję ukojenia, jedynie natłuszczenie.
Jak na taką gęstą i tłustą konsystencję wchłania się całkiem szybko. Stosowałam go też na noc przez pewien okres czasu i rano budziłam się z suchymi dłońmi.
Nie jest też specjalnie wydajny, a wydobywanie z tej tubki jest uciążliwe. Zapach specyficzny, czasem denerwuje, czasem jest lekko przyjemny.

Podsumowując, w moim odczuciu jest to dobry krem dla niewymagających dłoni. Dla osób, które mimo dbania o skórę wciąż mają problemy, raczej nie będzie wybawieniem.

Używam tego produktu od: kilku miesięcy z przerwami

KWC wśród kremów do rąk

Jest to mój ulubiony krem do rąk. Moje dłonie są zadbane, jednak zimą zdarza się, że ich skóra jest przesuszona, długo szukałam kremu, który byłby zarówno przyjemny w użytkowaniu jak i skuteczny - w końcu znalazłam. Krem znajduje się w tubce, jego dozowanie jest bardzo wygodne, przepięknie pachnie, ma doskonałą wręcz konsystencję - nie jest tak tempy i gęsty jak krem Dr Scheller z nagietkiem lekarskim. Wchłania się pozostawiając na skórze delikatną, aksamitną powłokę, ale co najważniejsze naprawdę nawilża. Dłonie są zadbane, miękkie i gładkie. Używam go regularnie.

Używam tego produktu od: Od ponad roku
Ilość zużytych opakowań: kilkanaście

e tam

Krem ma małą pojemność, jest drogi, i mimo fajnego składu nie działa jak powinien.
Może od początku: tubka jest ładna, solidna i wygodna, da radę wycisnąć resztki kremu.
Sam krem ma miłą, łatwą do rozsmarowania konsystencję, szybko się wchłania pozostawiając leciutką, ale niezbyt tłustą warstwę.Tylko że warstwa ta znika po kwadransie, a ręce (szczególnie w zimie) domagają się kolejnej i kolejnej warstwy. Dlatego krem nie nadaje się do rąk suchych czy przesuszonych i zniszczonych, wychodzi też na to, że jest mało wydajny. Krem ładnie pachnie, orzechowo - olejowo, i to w sumie chyba jedyna jego zaleta.
Próbowałam go również testować na twarzy, ale zostawiał nieprzyjemną, zapychającą silikonowa powłoczkę i podrażniał.

Generalnie krem niewart swojej ceny i zakupu.

BARDZO DOBRY

Bardzo dobry krem : łatwo i szybko się wchłania, nawilża i pielęgnuje dłonie, pachnie nie specjalnie mocno ,a zapach znika po kilku minutach.
Zostawia cienką warstewkę na dłoniach, ale nie tłustą i klejącą.
Stosuję go na dzień , na noc też Schellera ale nagietkowy /Calendula/ który jest bardziej tłusty i treściwy.
Polecam ;)

Używam tego produktu od: Pół roku
Ilość zużytych opakowań: Drugie

Godny polecenia

Porządny kremik! Dobrze nawilża, odżywia i wygładza. Ma gęstą konsystencję, jednak dość szybko się wchłania pozostawiając lekko tłusty film. Świetny na zimę na lato jednak będzie zbyt treściwy.
Jedyne co mi przeszkadza to zapach, mógłby być mniej intensywny.

Używam tego produktu od: dwóch miesięcy

rewelacyjny

Boski krem do rąk z dobrym składem. Ma ładny, delikatny zapach. Świetny na zimę, dobrze nawilża i odżywia dłonie, ale nie pozostawia tłustej warstwy i szybko się wchłania. Ma też zbawienny wpływ na skórki wokół paznokci. Używam go non-stop, w domu i w pracy. Do tego przystępna cena. Czego chcieć więcej?

Godny polecenia

Krem bardzo dobry na zimę, na lato jest za bardzo treściwy. Wygładza, nawilża. Pozostawia na chwilę tłustą warstewkę, która jednak szybko znika.
Przyjazny skład, dość gęsta konsystencja, wygodna tubka.
Ale zapach . . . pozostawia dużo do życzenia. Mnie drażni, choć z czasem można się przyzwyczaić.
Używam tego produktu od: 1 miesiąc
Ilość zużytych opakowań: pół tubki

Naprawde dobry kosmetyk

Z pośród mnóstwa oferowanych kremów do rąk, ten znacznie się wyróżnia. Na początku warto zaznaczyć, że jego skład nie zawiera zbędnych chemikaliów takich jak np. parabeny, PEGi i inne. Zawiera za to olej arganowy i Q10. Posiada piękny, elegancki zapach. Jego stosowanie to czysta przyjemność, gdyż pozostawia dłonie niezwykle gładkie i nawilżone.

Używam tego produktu od: 2óch miesięcy

Świetny

Kremów do rąk używam w dużych ilościach (w domu, w pracy) i ciągle szukam lepszych.
Ten krem kupiłam dość przypadkowo - skusiłam się z powodu olejku arganowego, który jest ostatnio bardzo wychwalany.
Kremem jestem zachwycona - zarówno konsystencją, zapachem jak i efektami po użyciu.

Jedną gwiazdkę odejmuję za cenę - jest faktycznie wysoka.
Dlatego też tego akurat kremu używam 1-2 razy w ciągu dnia (w międzyczasie stosuję tańsze produkty).

Ilość zużytych opakowań: W trakcie pierwszego

Dobry

Kremów do rąk używam bardzo reagularnie i wypróbowałam już wiele. Ten oceniam wysoko. Jest gęsty, treściwy, bardzo wydajny, ale wchłania się całkiem dobrze pozostawiając niezbyt tłustą warstwę. Opakowanie jest ładne i poręczne, zapach specyficzny. Używam go głównie na noc i jest to jeden z niewielu kremów, które nawilżają i odżywiają dłonie aż do rana. Lubię go, jednak ze względu na cenę nie będzie to mój codzienny krem do rąk.

Ilość zużytych opakowań: 1/3 pierwszego