Garnier, Fructis, Color Resist, Maseczka 1-minutowa do włosów farbowanych i z pasemkami (stara wersja)

Maseczka 1 minuta Garnier Fructis Color Resist do włosów farbowanych i pasemek działa podwójnie. Dzięki zawartości olejku z winogron + ACAI* włosy są odżywione, a dzięki zastosowaniu technologii Chroma Intense barwniki utrzymują się wewnątrz włosa, dzięki czemu kolor jest trwały. Ta odżywcza pielęgnacja sprawia, że kolor utrzymuje wysoką jakość aż do kolejnej koloryzacji.

Skład: Aqua / Water, Cetearyl alcohol, Glycerin, Dipalmitoylethyl HydroxyethylmoniumMethosulfate, Amodimethicone, Cetyl Esters, CI 17200 / Red 33, Niacinamide, Saccharum OfficinarumExtract / Sugar Cane Extract, Trideceth-6, Camellia Sinensis Extract / Camellia Sinensis Leaf Extract, Linalool, Benzyl Salicylate, Benzyl Alcohol, Pyrus Malus Extract / Apple Fruit Extract, Pyridoxine HCL, Cetrimonium Chloride, Methylparaben, Vitis Vinifera Seed Oil / Grape Seed Oil, Citric Acid, Butylphenyl Methylpropional, Euterpe Oleracea Pulp Powder, Citronellol, Citrus Medica Limonum Pell Extract / Lemon Peel Extract, Amyl Cinnamal, Parfum / Fragrance (Fil C37943/1).

Cena: 17,99zł / 200ml
/s/

NIE spełnia oczekiwań...

Zakupu dokonałam z myślą o moich świeżo zafarbowanych włosach, ponieważ - jak zresztą wiele osób - mam problem z zatrzymaniem świeżości koloru na dłużej. Niestety na tym polu produkt ten po prostu się nie spisał:(

ZALETY:
+ nadaje włosom miękkość,
+ nawilża je,
+ przyjemny zapach(zarówno samego produktu, jak i włosów po zastosowaniu tej kuracji).

WADY:
- w ŻADEN SPOSÓB nie chroni koloru włosów,
- przetłuszcza je,
- utrudnia układanie fryzury(prostowanie włosów znacznie się wydłużyło, odkąd używam tego produktu),
- cena(przy braku efektów to po prostu kpina, a jeśli chodzi o odżywienie włosów, to w tej cenie można się zaopatrzyć w minimum 2 porządne odżywki),
- mogą wystąpić trudności z jej spłukaniem.

W SKRÓCIE... Jeśli poszukujecie produktu, który odżywi wasze zmaltretowane farbowaniem kosmyki, Garnier jest OK, jednak radzę zainwestować w coś tańszego i skutecznego, bo za tę cenę z powodzeniem zaopatrzycie się np w 2 opakowania dobrego produktu.
Jeśli, prócz tego, interesuje was zakup czegoś, co pomoże utrwalić kolor waszych włosów pomiędzy kolejnymi farbowaniami, STANOWCZO zalecam szukać dalej, bo w tym względzie maseczka Garnier to pieniądze wyrzucone w błoto!

9/10

Kupilam w biedronce za 5zl:) Cena jak marzenie.
Uwielbiam ta maske, ma bardzo przyjemna konsystencje, nie przecieka przez palce, bardzo ladny delikatny, przyjemny dla oka kolorek:)
Zapach tej maski jest cudowny, cos odmiennego od mleczno-waniliowych zapachow masek do wlosow, utrzymuje sie on do kolejnego mycia.
Wlosy po jej uzyciu sa bardzo gladkie, przyjemne w dotyku, nie ma mowy o tym zeby sie plataly.
Daje bardzo ladny, intensywny blask pasmom.

Ogolnie minusow nie widze, serdecznie polecam jak na drogeryjny produkt jest super.

Używam tego produktu od: 2mc
Ilość zużytych opakowań: 1cale

U mnie niewypał

W zeszłoroczne wakacje napaliłam się na nią, jak szczerbaty na suchary i czym prędzej ruszyłam do Biedry, by się w nią zaopatrzyć. Okazało się, że nie ma. Więc czekałam, czekałam, czekałam...

No i nie warto było czekać. U mnie ta maska nie robi absolutnie nic szczególnego z włosami, nawet przeciętnie nawilża. Trzymałam ją na włosach krótko, długo, pod czepkiem, bez niego - różnie. I nici. Zupełnie przeciwnie do wersji zielonej, która jest przyzwoita. Zapach dość sztuczny i nachalny. Nie szkodzi, ale też nie pomaga. Kupcie coś innego, składem również nie powala.

Niepozorna, a świetna!

Wyhaczyłam w Biedronce, bo myślałam, że nigdzie jej nie dostanę (a jest w Kauflandzie dwa razy droższa :P).
To był dobry zakup!
Myślę, że pojemność 300 ml to sporo jak na taką garnierową maskę :) Skusił mnie też skład, co prawda, są tam ponoć jakieś silikony, ale w tym przypadku bardzo pomagają moim włoskom :)
Maska jest wydajna, nakładam jej niewiele, czasem na krótszy, czasem dłuższy czas, ma ładny zapach :)
Jest dla mnie hitem do stosowania po olejowaniu - moje włosy są wtedy niesamowicie miękkie i błyszczące, jak nigdy wcześniej. Samodzielnie stosowana też daje takie efekty.
Jestem pozytywnie zaskoczona, bo mam włosy, które ciężko zadowolić (cienkie, przetłuszczające się,w niektórych miejscach suche), a tej masce się to udaje.
Polecam!

Włosy są zadowolone ( i ja też).

Maska jest po prostu świetna!
Plusy:
- ani nie obciąża, ani nie tłuści włosów (choć należy wspomnieć, że preferuję proste, naturalne fryzury, nie oczekuję mega objętości)
- nawilża skórę głowy X-) ; zauważyłam, że jeżeli nakładam maskę także na moją suchą skórę głowy, włosy wyglądają lepiej, a głowa nie swędzi
- włosy są po niej zdrowe i błyszczące (oczywiście nie należy oczekiwać efektu super gładkości jak po zastosowaniu prostownicy)
- wydajna: maski używam jak odżywki, po każdym myciu włosów: nabieram ilość porównywalną z wielkością małego orzecha włoskiego :-) ( 3 razy w tygodniu, a moje włosy sięgają łopatek) mimo to maskę mam już ok. 4 miesiące i jeszcze trochę zostało!

Czy utrwala kolor? Z pewnością nie szkodzi, ale mój czerwonawy kolor włosów i tak się wypłukuje, jak po wszystkim innym.
(Oczywiście ważny jest też szampon, z którym jej się używa. Np. z szamponem Wella Pro Series Color, maska nie dawała tak dobrego efektu jak z szamponem Isana Hair do włosów rudych.)
Jak dla mnie odżywka Garnier Fructis Color Resist z właściwym szamponem to prawdziwe KWC.

Ilość zużytych opakowań: Kończę pierwsze

Prawdziwa odżywka

Odżywka spełnia swoje zadania jak należy - włosy są po niej gładkie, błyszczące i pięknie pachną. Wiele odżywek robi dokładnie to samo z włosami, ale jednocześnie je obciąża. I tu byłam zaskoczona - odżywka Garniera nie obciąża włosów, nie przetłuszczają się szybciej (mam z tym spory problem), nie są "uklepane". Ponadto regularne stosowanie sprawia, że włosy są w lepszej kondycji. W przypadku włosów po koloryzacji - kolor nieco dłużej jest intensywny.

Minusem jest stosunek cena-wydajność i opakowanie - odżywka dość szybko się kończy przy dłuższych włosach, jest bardzo gęsta, a otwieranie i wyciąganie produktu nie jest super wygodne, pod tym względem chyba najlepsze są klasyczne butelki.

Ale te minusy mają niewielkie znaczenie - produkt jest godny polecenia.

Używam tego produktu od: kilka miesięcy

bardzo dobry produkty

swietna maska, nadaje piekny polysk wlosa farbowanym
idealnie je nawilza i przygotowuje do dalszych zabiegiegow stylizacyjnych
duzy plus za genialny zapach

Używam tego produktu od: rok
Ilość zużytych opakowań: 3 normalne

Nigdy więcej

+ włosy są nawilżone

- nie pomaga w utrzymaniu koloru farbowanych włosów
- strasznie przetłuszcza włosy
- brzydki zapach i nieprzyjemna konsystencja

Nie jestem w stanie skończyć tego produktu, więc oddałam go mamie.
Jestem pewna, że już nigdy nic nie kupię z Garniera, bo trafiam na kolejny bubel z tej firmy...

Używam tego produktu od: kilka tygodni
Ilość zużytych opakowań: 1 200ml

Oceniam wersję francuską

Maseczka, którą posiadam, jest w czerwonym opakowaniu (zdjęcia w załącznikach, wraz ze składem). Wersję czerwoną, francuską widziałam w Biedronkach (ok. 9 zł) a także w Kauflandzie (ok. 15 zł).

Skład:
Aqua
Cetearyl alcohol- natłuszcza, nadaje miękkość, gładkość
Glycerin- gliceryna, humekant, utrzymuje wilgoć (uwaga na punkt rosy)
Dipalmitoethyl Hydroxyethylmonium Methosulfate- łagodny detergent, wspomaga emulgatory, wygładza łuskę włosa
Amodimethicone- silikon, usuwany za pomocą łagodnego szamponu
Niacinamide (witamina PP) humektant
Saccharum Officinarum Extract- wyciąg z trzciny cukrowej
Trideceth-6- emulgator, substancja myjąca, rozpuszczalna w wodzie, poprawia konsystencję kosmetyku
Camellia Sinensis Extract- wyciąg z zielonej herbaty, nawilża
Linalool- substancja zapachowa
Benzyl Salicylate- składnik pochodzenia naturalnego,olejek eteryczny z goździka, substancja zapachowa, substancja pochłaniająca promienie UV, filtr przeciwsłoneczny
Benzyl alcohol- składnik kompozycji zapachowych
Pyrus Marus Extract- olej z pestek jabłka
Pirydoksyne- witamina B6
Cetrimonium Chloride-Substancja kondycjonująca włosy, poprawia rozczesywalność, zapobiega splątywaniu, nadaje połysk i wygładza włosy, zapobiega elektryzowaniu się włosów
Methylparaben- substancja konserwująca, chroni kosmetyk przed zakażeniem bakteryjnym gdy np. nabieramy kosmetyk palcami
Vitis Vinfera Seed Oil- olej z nasion winogron
Citric Acid- regulator pH
Butylphenyl Methylpropional- substancja zapachowa
Citronellol- substancja zapachowa
Euterpe Oleracea Extract- ekstrakt z owoców euterpy warzywnej
Citrus Medica Limonum Extract- po prostu ekstrakt z cytryny
Amyl Cinnamal- imituje zapach jaśminu
Parfum- zapach

Skład jest długi, nie zawsze najładniejszy, ale nie jest także wyjątkowo straszny jak na kosmetyk typowo drogeryjny.

Co na plus:
:) producent zaleca trzymanie maseczki na włosach 1-3 minuty, moim zdaniem sprawdzi się to, gdy potrzebujemy dobrego wygładzenia i lekkiego nawilżenia włosów. U mnie najlepiej sprawdza się trzymanie jej 10 minut. Pozostawiona na dłużej mogłaby włosy przeciążyć.
:) włosy bardzo dobrze się rozczesują
:) są mięsiste, wygładzone, jednak nie rozprostowuje moich fal
:) włosy są miękkie i przyjemne w dotyku
:) zawiera zmywalny łagodnymi detergentami silikon, a ponieważ nie stosuję pielęgnacji bezsilikonowej (używam ich w maskach i odżywkach), cieszy mnie taka lekka ochrona włosów
:) redukuje puszenie się włosów
:) plusem jest także to, że jako jedna z nielicznych masek nie zawiera protein, więc nie obawiam się o ich nadużycie i przesusz (moje włosy nie przepadają za proteinami)
:) po dłuższym używaniu włosy stają się nieco bardziej miękkie i przyjemne, także po umyciu ich łagodnym detergentem
:) jest bardzo wydajna, nie potrzeba jej wiele; zbyt duża ilość może przeciążyć włosy, to bardzo konkretna maska

:) / :( nie zauważyłam żadnej ochrony koloru, farba wypłukuje się w takim samym tempie, jak bez niej (zapewne jest to spodowodane używaniem także innych odżywek i szamponów nieprzeznaczonych stricte do włosów farbowanych)

Dla mnie jest to naprawdę dobra, drogeryjna maska. Dla mnie należy do tych kosmetyków, które zawsze się sprawdzą, gdy potrzebujemy by włosy wyglądały ładnie, zdrowo i były miękkie.
Ma u mnie 4,5 gwiazdki, jedną odejmuję za sporą ilość potencjalnych alergenów.

Używam tego produktu od: trzech miesięcy
Ilość zużytych opakowań: jedno 300 ml

polecam

maseczka jest bardzo dobra, ale trzymam ją dłużej niż jedną minutę nakładając od połowy długości. Nie jestem pewna czy chroni kolor, bo włosy rozjaśniane i tak zawsze trabą swoj blask, ale uważam, że bardzo dobrze nawilża włosy, nie puszą się po niej, ale też nie są oklapnięte - wręcz przeciwnie.wygładza włosy, bo są milsze w dotyku, ale nie pooblepiane, ale na szczęście jak do tej pory nie rozprostowywała moich fal i loków, więc jestem z niej bardzo zadowolona. zauważyłam też, że używając jej mogę myć włosy rzadziej niż dotychczas, bo utrzymują świeżość na prawdę długo :)

najlepsza jaką do tej pory miałam :)

Ilość zużytych opakowań: 1 niecałe

BARDZO DOBRA

Maseczka jak wyżej jest bardzo dobra. Świetnie sprawdziła się na moich farbowanych na blond włosach.

+odżywia na całej długości
++nie obciąża, nie skleja
+włosy dłużej pozostają świeże, w porównaniu do innych masek w tej cennie
+włosy po niej pięknie błyszczą
+łatwo je ułożyć, nie ma efektu \'siana\'
+opakowanie raczej poręczne
+ można używać jako maski i jako odżywki, nawet nałożona na 2-3 minuty daje fajne efekty

Ogólnie polecam spróbować, zwłaszcza, że można ją dostać często na promocji - ja zapłaciłam za nią 11 zł.

Używam tego produktu od: trzy miesiące
Ilość zużytych opakowań: jedno całe

Świetna maseczka!

W ostatnim czasie zauważyłam, że moje włosy wprost kochają odżywki/maski emolientowe. Nawet lepiej niż proteinowe, po których, gdy jest wilgoć, mam puch. Jak ktoś czytał o punkcie rosy w pielęgnacji włosów, wie o czym mówię.
Dlatego też w lato staram się używać właśnie takich.
Niedawno przeszłam zachwyt nad Fructis Nutri Gładki, która jest wręcz jakimś fenomenem w wygładzaniu i kupiłam też tę w Biedronce za 8,50. Rzucili jakąś serię z Francji, naklejone są polskie naklejki.
Zapach jest boski, jak wszystkich fructisów-owocowy. Skład taki sam-ekstrakty, olejki i łagodny silikon.
Konsystencja gęsta, a kolor coś jak fiolet/ciemny róż.
Nie spływa z włosów. Trzymam ją pod czepkiem i ręcznikiem pół godziny. Nie wierzę w natychmiastowe, czy minutowe odżywianie.
Włosy po niej są lśniące, gładkie, odżywione i nie puszą się na wilgoci jak szalone.
Co do ochrony koloru, to się nie wypowiem, bo farbuję ciemnym brązem i dobrą farbą, która trzyma się jak cement czego bym nie użyła.
I co w nich lubię-na następny dzień włosy nie są jakoś wytarmoszone [i tak śpię w warkoczu, ale po innych odżywkach są jak \\\'wytarte\\\']a nadal lśniące, gładziutkie, jak po myciu! Wystarczy ręką trochę poprawić i nawet grzebień niepotrzebny.
Na pewno będę je kupować w cenie regularnej, bo dla takiego efektu warto, ale coś ich mało widzę na półkach. Jak wycofają, będę mordować! :brzydal:
Na pewno wypróbuję serię Goodbye Damage.
Polecam!
Ilość zużytych opakowań: 1 niecałe