Sephora, Fond de Teint Voile Léger [Light Veil Foundation] (Ultralekki podkład)

Sephora, Fond de Teint Voile Léger [Light Veil Foundation] (Ultralekki podkład)

Kompleks Soft-Focus doskonale maskuje niedoskonałości. Cera jest widocznie wygładzona, nabiera blasku i zachwyca naturalnym pięknem.
Lekka konsystencja gwarantuje łatwość aplikacji i przyjemność `noszenia`.
Podkład nie zawiera parabenów i nie jest komedogeniczny.

/s/

Jesli ten podkład jest lekki to ja nie wiem co się dzieje!

Ultralekki, lekki? Nigdy.
To bardzo gęsty, niby mus, ale jakby klej, którego za nic nie daje sie zmyć z twarzy standardową metodą.
Żeby jeszcze był trwały. Źle się rozprowadza, podkreśla suchość, widać go, robi maskę, waży się, uwydatnia pory, zostaje na linii włosów.
Schodzi z twarzy po dwóch godzinach.
A cyrk zaczyna się wieczorem. Bardzo cięzko go zmyć, tarcie wacikiem, szczotki, żele itd.
Oraz masa technicznych spraw jak wydobycie z tubki, wydajność.
Widziałam go na wyprzedaży, mam nadzieję że zostanie wycofany

Używam tego produktu od: dwa tygodnie i o dwa za dużo
Ilość zużytych opakowań: jedno niecałe

Dobry, ale na pewno nie jest ultralekki

Podkład ma konsystencję gęstego musu, jednak dobrze rozprowadza się na twarzy. Nie pozostawia smug i co najwazniejsze bardzo dobrze kryje. Tak intensywnie na pewno nie kryją ultralekkie podkłady, więc nazwanie go właśnie takim jest sporym nadużyciem. Widać go na twarzy, może nie bardzo, ale jednak... Niestety po kilu godzinach znika, a moja twarz robi się bardzo tłusta, choć zaznaczam, że nie mam tłustej cery.
Ogólnie niby jest ok, ale ta nazwa, krycie, a później jego brak na twarzy po prostu wprowadzają zamęt. Dodatkowo bardzo źle wyciska się go z tubki - otwór jest za mały do tak gęstej konsystencji produktu.
Jego plusem jest bogata kolorystyka i zapach. Sam podkład swoje zadania spełnia jedynie przez jakieś trzy godziny, jak dla mnie to trochę za krótko.

Ilość zużytych opakowań: prawie jedno całe opakowanie

Nie polecam dla suchej skóry

Mam bardzo suchą skórę. Wybrałam się do Sephory, po poradę specjalistów, ponieważ odkąd pamiętam miałam ogromne problemy z dobraniem odpowiedniego podkładu. Pani poleciła mi ten podkład. Niestety spodziewałam się czegoś lepszego.

Minusy:
-zbyt gęsta konsystencja przez co
-źle się rozprowadza
-mam wrażenie, że przesusza skórę jeszcze bardziej
-po nałożeniu wszystkie suche skórki są bardzo widoczne
-szybko traci mat, nawet na mojej suchej skórze
-po nałożeniu nieco większej ilości robi się maska
-zapycha

Plusy:
+dobrze kryje zaczerwienienia
+dobre odcienie, stapiające się ze skórą

Zdecydowanie nie polecam jako podkład dla ludzi ze suchą skórą. Ja obecnie używam go jako korektora - na lekkie zaczerwienienia, a potem na to nakładam inny podkład.

Używam tego produktu od: 2012
Ilość zużytych opakowań: Drugie w tracie (obecnie używam jako korektor)

Rewelacja, szkoda, że wycofali

Jeden z lepszych podkładów jakich używałam.

+ świetne krycie
+ bardzo ładny, stapiający się odcien ze skórą
+ wydajny
+ mimo tego, że jest gęsty i dobrze kryje - nie zapycha porów

ALE OCZYWIŚCIE MUSIELI GO WYCOFAĆ....

Używam tego produktu od: ok rok
Ilość zużytych opakowań: 2 opakowania

na mnie się nie sprawdził...

Zachęcona chwalebnymi słowami pani która mi pomagała w sklepie Sephora skusiałam się na ten podkład - nie potrzebnie!
Potrzebowałam dobrego, lekkiego, matującego podkładu do mojej niesfornej cery (mieszanej, czasem mam wrażenie że tłustej) - ten się nie sprawdza! Już po pierwszym użyciu mi się nie spodobał:
- złe opakowanie dla gęstości produktu (ciężko wydobyć go z tubki gdyż jest strasznie gęsty)
- strasznie zapycha, uwydatnia wszystko to co chciałam ukryć nawet najmniejsze pory, czy blizny
- matowi ale na bardzo krótką metę
Fakt że ma fajną lekką konsystencję musu (co najbardziej lubię), idealnie dopasowany kolor do mojej skóry ale nic poza tym, cena nie adekwatna do jakości. W tym przypadku płaci się jedynie za firmę...
Użyłam go tylko raz ale wydaje mi się, że nie będzie wydajny.
Gdybym po zakupie od razu nie wyjechała, napewno bym go reklamowała. Moim zdaniem spore pieniądze wyrzucone w błoto!

Nie jest najlepszy

Próbkę miałam od dłuższego czasu, jednak nie mając zaufania do tej marki zwlekałam z użyciem jej. Co prawda zachwycona jakoś nie jestem, ale mile zaskoczona, a i owszem.
Konsystencja fluidu jest nieco dziwna, gęsta i ciężka, chociaż trochę jak mus, jednak rozsmarowuje się bardzo łatwo, ponadto podkład jest wydajny. Krycie jest całkiem dobre, wykończenie pudrowe. Wieczorem w sztucznym świetle podkład się prezentuje zdecydowanie lepiej, w dziennym jest jednak zbyt widoczny na twarzy, lekko tapeciarski...
Ponadto przydaje się na niego dodatkowo dobrze matujący puder, bo podkład (przynajmniej u mnie) wzmaga świecenie się cery, z czym notabene nie mam żadnych problemów używając Colorstaya.
Kolor 30, który testowałam jest bardzo ciemny, przynajmniej dla mnie. A nie jestem bladziochem...
Ponadto możliwe, że przesusza cerę. Po 2 dniach z nim moja cera zdecydowanie domaga się mocniejszego nawilżenia, a krostki po zmyciu makijażu są większe...
Reasumując, więcej minusów niż plusów.

Używam tego produktu od: 2 dni
Ilość zużytych opakowań: próbki

ciekawe

mam cere naczynkową...sporo przebarwieć...
zaczynałam od dermablendu...przez ostatnie lata towarzyszy mi double wear i colorstay...
zawsze jest rpoblem z kolorem...mam ciemną karnację, buzi nie opalam wiec musze jakos wyrównać różnicę a wiadomo podkład ciemniejszy an jaśniejsza skórę nie wyjdzie taki jakbyśmy chcieli...
mam dosć ciżaru an buzi...kupiłam sephorke bo myśliałam,z e to krem koloryzujacy, który dam mamie na Gwiazdke...ale zawsze musze przetestowac..
i co widze...naczynka dobrze pokryte...oczywiscie lekko przebijają te najgorsze ale to bez namaślenia sie mocno kryjacym podkłądem jest u mnie standardem...
super kolor 30 medium...łądny mat...mega proste nałozenie palcami (myślałam, ze to krem)
myśle, że za tak mała cenę warto spróbować :)
tym bardziej, że ejstem fanką wszystkich pudrów prasowanych sephory :)

Używam tego produktu od: tygodnia

jak dla mnie - świetny :D

Zacznę od tego, że mam cerę problematyczną i tłustą. Podkład sprawuje się na mojej buzi bardzo dobrze.

Plusy:
+ cudowne gładkie matowe wykończenie
+ krycie (powiedziałabym, że jest nie za mocne, ale nie za słabe)
+ trwałość (daje radę cały dzień)
+ nie wysusza
+ nie zatyka porów
+ baaardzo wydajny (ma konsystencję gęstego musu)

Minusy:
- zapach (chemiczny, ostry :/)
- brudzi :(
- w moim przypadku ciężko trafić z kolorem i mieszam 2 odcienie
- łatwo z nim przesadzić i zafundować sobie tapetę zamiast delikatnego wyrównania koloru

Mimo minusów stosuję ten podkład dość długo i polecam osobom ze skórą z problemami. Podkład ładnie wyrównuje koloryt, ożywia buzię i zakrywa drobne zmiany. Co ważne, nie obciąża przy tym skóry!

Używam tego produktu od: przynajmniej roku
Ilość zużytych opakowań: 2 tubki, zużyte nawet nie w połowie

Polecam dziewczynom, które chcą jedynie poprawić koloryt skóry, a nie przykryć problematyczną cerę,

Podkład Sephory ma całkiem przyjemną konsystencję, nie leje się jak woda, powiedziałabym, że jest to raczej mus.
Używam niewielkiej ilości, gdyż nie mam właściwie wiele do przykrycia; nie czuć go na twarzy, jest lekki.
Ogólnie polecam go osobom z mało problematyczną cerą ze względu na to, że słabo kryje \'poważniejsze\' niedoskonałości.
Minusem jest fakt, że po ok. 3h moja skóra się świeci, w związku z czym niezbędne jest użycie pudru.

Ilość zużytych opakowań: 2 duże

Dobry

Bardzo dobry podkład. Kiedyś miałam o nim złą opinię, ale przekonałam się do niego. Nie zatyka porów, odcień pasuje do mojego koloru skory. Co prawda nie kryje aż tak dobrze niedoskonałości. Jest lekki.

Świetne w nim jest to, że skóra wygląda, po jego użyciu, na odświeżoną, zdrową i pełną życia.

Jednak trzeba z nim uważać, po nałożeniu zbyt dużo produktu jest bardzo widoczny oraz pokzuje suche skórki.

Używam tego produktu od: Roku
Ilość zużytych opakowań: Jedno opakowanie

Dla mnie za słaby

Ten podkład poleciłabym wyłącznie osobom o praktycznie bezproblemowej cerze, którym zależy wyłącznie na delikatnym wyrównaniu kolorytu i delikatnym zamaskowaniu niedoskonałości.
Podkład jest rzeczywiście bardzo lekki, dlatego nie daje jakiś spektakularnych efektów. Moja cera nie należy do najłatwiejszych we współpracy - jest naprawdę, naprawdę mega tłusta, koloryt jest nierówny, i często lubią pojawiać się na niej różne "niespodzianki". Podkład Sephory nie spisał się więc wcale - nawet po nałożeniu na niego grubszej warstwy pudru matującego, zaczynałam świecić się w tempie natychmiastowym ;) również niedoskonałości nie zostały zakryte tak, jak bym tego oczekiwała. No cóż, nie jest to podkład dla mnie, ale nie twierdzę, że ktoś z łatwiejszą w obejściu cerą nie będzie z niego zadowolony :)

Używam tego produktu od: kilka miesięcy temu
Ilość zużytych opakowań: jedno niecałe

Najgorszy z najgorszych...

Tak żałuję że dałam się nabrać wspaniałemu pesonelowi Sephory, że ich podkłady są warte ich ceny.. ;//
Poprostu strata pieniędzy, których nigdy nie jest zbyt wiele.. 59 zł to kosmos dla tej jakości która jest zerowa!
Drugi raz nie kupiłabym go nawet za 1zł...

Do rzeczy:
mam jasną karnację, pani doradziła mi najjaśnieszy kolor "clair light" po którym wyglądam jak trup,, ale to kwestia dopasowania.. Nie do przyjęcia jest:

-tak bardzo podkreśla suche skórki, że nie jest możliwe aby wyjść tak z domu
(wcześniej nawet nie wiedziałam że na mojej twarzy istnieje cos takiego jakie " suche skórki" )
-aplikacja jest bardzo trudna, nie rozprowadza się równo,
-zmywanie tego specyfiku też jest nie lada wyzwaniem
-cena nie adekwatna co do jakości,

Nie widzę w nim żadnych pozytywnych stron!
Parę razy robiłam podejścia aby przekonać sie do niego, ale nic z tego..

Będe trzymała się od niego z daleka.. Nie polecam!