Chitone Care, Micellar Water (Płyn micelarny)

Chitone Care, Micellar Water (Płyn micelarny)

Delikatny płyn micelarny złożony wyłącznie ze składników pochodzenia naturalnego, do wszystkich typów cery. Oczyszcza skórę twarzy z codziennych zanieczyszczeń, nadmiaru sebum i makijażu. Zawartość chitozanu i mleczanu sodu sprawia, że płyn jednocześnie nawilża, wygładza i regeneruje skórę, nie pozostawiając uczucia wysuszenia ani ściagniecia.

Natural origin index według normy ISO 16128: 100%

Dla kogo: Polecana do każdego rodzaju skóry twarzy. Idealna do skóry wrażliwej, podrażnionej, z problemami dermatologicznymi oraz nadwrażliwej na inne produkty do oczyszczania twarzy.

Działanie:
- oczyszcza cerę z zanieczyszczeń zewnętrznych, nadmiaru sebum oraz makijażu oczu, ust i skóry twarzy
- nawilża skórę, nadając jej miękkości i elastyczności
- wygładza skórę
- łagodzi podrażnienia i wspiera regenerację naskórka

bez parabenów, bez alkoholu, bezzapachowa
z pompką, w butelce
demakijaż oczu i ust, demakijaż twarzy, oczyszczanie twarzy
płyn
wrażliwa, normalna, sucha, alergiczna / atopowa, mieszana
łagodzące, nawilżające, oczyszczające, odświeżające

Świetnie domywa, super skład

Po pierwsze skład tego produktu jest idealny, w większości składniki naturalne. Po drugie idealnie zmywała makijaż oczu. Wystarczyło przyłożyć wacik poczekać chwilę a cały makijaż oka był usunięty. Mam wrażliwe oczy a ta woda micelarna była bardzo delikatna i nie czułam żadnych podrażnień. Jedyny minus to pojemność, nie wystarczyła na zbyt długo. Fajnie że butelka jest szklana.

Spełnia swoje zadanie.

Wszystkie produkty marki Chitone Care mnie interesowały i chciałam je przetestować – aż miałam okazję przetestować kilka z nich! Szczególnie zainteresowały mnie ze względu na zawarty w nich chitozan. Tworzy on na skórze ochronny film, chroniąc skórę przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych, ale też dzięki niemu woda nie odparowuje nadmiernie z naskórka. Chitozan to dobroczynny składnik – pomocny w leczeniu mikrourazów właśnie dzięki ochronnemu filmowi, który stwarza odpowiednie środowisko do regeneracji skóry. Właśnie dlatego to składnik, który według mnie jest ciekawy w pielęgnacji.

Miałam okazję przetestować również płyn micelarny. Płyn zamknięty jest w szklanej buteleczce z pompką co po dłuższym okresie stosowania zaczęło być dla mnie minusem, jednak pierwszy minus co do buteleczki pojawił się już po otworzeniu paczki, bowiem trochę produktu się wylało. Może to po prostu wina jednego wadliwego egzemplarza. Urzekła mnie grafika minimalistyczna, prosta, a do tego niezwykła dbałość o szczegóły i mam tutaj na myśli wytłoczenia.

Jednak przejdźmy do tego co znajduje się w środku:
* ChitoVelum - hydrożel, na który składają się chitozan, woda i kwas mlekowy, jest bazą produktu, zapewnia stabilność mikrobiologiczną oraz odpowiednią konsystencję,
* mleczan sodu - nawilża i zmiękcza skórę.

Jakie miałam odczucia po użyciu płynu micelarnego?
Płyn jak to płyn. Ładnie i dokładnie oczyszcza skórę z makijażu, zanieczyszczeń, sprawdził się także w starciu z tuszem i matową pomadką. Nie podrażnia, nie uczula. Rzeczywiście skóra po jego użyciu była miękka i nawilżona. Z końcem produktu niestety był problem, bo z pompki nie wylatywał już płyn, a piana.