Health & Beauty, Polyglutamic Acid Booster (1% roztwór kwasu poliglutaminowego)

Health & Beauty, Polyglutamic Acid Booster (1% roztwór kwasu poliglutaminowego)

Serun-booster silnie nawilżające.
Nawilża i ujędrnia skore, zmiękcza ją i wygładza. Zapobiega utracie wody. Kilka kropli nanieść na cała twarz 2-3 razy w tygodniu. Po 2 tygodniach skóra staje się wyczuwalnie jędrna i nawilżona. Wyprodukowano w UK.

bez alkoholu, bezzapachowa, hipoalergiczna, bez silikonów, oil – free / nietłusta
z pipetą, w butelce
boostery
żel
sucha, wrażliwa, odwodniona, naczynkowa, mieszana
łagodzące, nawilżające, ujędrniające

Nawilżacz

Dodałam wiec oceniam. Dotrwałam je w Ross, kiedy zdesperowana poszukiwałam nawilżacza na koniec sezonu letniego. Poczytałam o zaletach tego kwasu w porównaniu z hialuronowym, wiec nie wahałam się długo. Mam cerę odwodniona, często ściągnięta na policzkach a świecąca się na czole i nosie. Serum zamknięte w buteleczce ze szklana pipeta, konsystencji rzadkiego żelu. Bez zapachu i bez koloru. Pozostawia po aplikacji kilka minut uczucie lepkości, nie wchłania się do matu. Ja go stosuje warstwowo - pod krem nawilżający z ceramidami, czasem dodaje zel aloesowy na serum, albo masło shea. Czy spełnia podstawowa funkcje ? i tak i nie. Stosowany solo wręcz nasilił przesuszenie, ale w pielęgnacji etapowej gdy domkniemy go okluzją lub nałożymy na hydrolat radzi sobie fajnie. Efekty zobaczyłam po 2 tyg. Na pewno nie podoła mega przesuszeniom np po retinoidach, zabiegach dermatologicznych - to raczej dodatek pod krem dla mieszanej młodej cery. Jest wydajny, wystarczy kilka kropli na twarz i szyje, ale w nadmiarze będzie się rolowac pod kremem i podkładem. Ogólnie ciekawa substancja której wcześniej nie znałam. Pozostawia moja skore świetlistą, bez niedoskonałości, ale nie jest to efekt wow, raczej dodatkowe wspomaganie.