BingoSpa, Latte Forte, Kuracja do włosów z jogurtem i proteinami mlecznymi

BingoSpa, Latte Forte, Kuracja do włosów z jogurtem i proteinami mlecznymi

Pojemność 1 l

Profesjonalna formuła do włosów suchych i łamliwych.
Proteiny w postaci naturalnej i zhydrolizowanej są klasycznymi substancjami czynnymi, stosowanymi do pielęgnacji, regeneracji i ochrony włosów. Nie powodują podrażnień a poprzez tworzenie na powierzchni filmu ochronnego - zmniejszają agresywność substancji chemicznych wobec włosów, a ponadto mają pozytywny wpływ na stopień włosów (pełnią rolę naturalnego czynnika nawilżającego - NMF, który wywiera znaczny wpływ na wygląd i elastyczność włosów). Są adsorbowane przez komórki włosów w stopniu proporcjonalnym do ich zniszczenia.
Jeśli chcemy zregenerować i odżywić włosy - zniszczone i przesuszone, powinniśmy dostarczyć protein i aminokwasów - ich własne cząstki budulcowe, by zregenerować uszkodzoną strukturę.
Kuracja oparta jest zasadzie dostarczenia komórkom włosa optymalnej ilości ich podstawowego budulca: protein i aminokwasów. Aby zintensyfikować ich absorpcję preparat wzbogacono o naturalne lipidy, węglowodany, wapń, fosfor, sód, witaminy B1, B2 i B6.
Efekt: pełne blasku, nawilżone i sprężyste włosy
Opakowanie preparatu wystarcza na 40 zabiegów.

Baza do własnych masek

Maskę kupiłam w szale zakupowym po radosnym odrzuceniu silikonów i uwielbieniu do niszowych marek :P Znam i lubię Callosa Latte, więc spodziewałam się chociaż w połowie tak przyjemngo zapachu. Niestety się zawiodłam - zapach jest niezbyt ładny, mimo że Parfum jest w składzie :P Sama maska nie ma powalającego działania, nie daje takiego poślizgu jak Kallos (mimo że obie są bez silikonów-mam starego Kallosa). Nałożona zgodnie z opisem producenta na skórę głowy i włosy nieco obciąża nasadę moich przetłuszczających się włosów, chociaż po zachwycie myciem odżywką drożdżową spróbowałam mycia Latte forte: nałożyłam na skórę i włosy, wmasowałam dokładnie w skalp, założyłam czepek i po 30 min znowu wymasowałam dokładnie skalp i spłukałam. Nie trzeba po niej używać już żadnej odżywki a włosy są domyte. Bardziej oklapnięte niż po drożdżowej, ale w porządku więc sposobem jest dokładny masaż skalpu. Jako maska po myciu pod czepek nadaje się po wzbogaceniu: dodawałam glicerynę, olej jojoba, oliwkę Rossmanna BD fur Mama (po kilka kropli na 100 ml), miód, spirulinę i zieloną glinkę (oczywiście pojedynczo, nie wszystko naraz). Świetnie się mieszały składniki, konsystencja pozostawała gęsta i łatwa do nakładania. Dodatkowo używałam Latte forte jako bazę do maseczek do twarzy ze spiruliną i zieloną glinką-ładnie wygładzały cerę i nie było problemu z szybkim wyschnięciem maski (miałam z tym problem mieszając algi lub glinkę z wodą,a wg producenta nie należy dopuścić do wyschnięcia na twarzy). Jest to produkt wielofunkcyjny, więc jak najbardziej polecam ;) Ale niestety niewiele różni się od Bingo maski drożdżowej (porównując skład jest tylko 1 różnica: w jednej drożdże w Latte ekstrakt z jogurtu, a pozostały skład identyczny). A maska jest tańsza, łatwiej dostępna i mniejsza! Nie trzeba walczyć z litrowym słojem o niezbyt miłym zapachu :P Właśnie z powodu dużej pojemności zaczęłam z nia eksperymentować.

Ilość zużytych opakowań: walcze z 1l słojem - została mi 1/4

cudo

KWC!!! Cudownie nawilża moje zniszczone farbowaniem włosy, ale nie obciąża. Włosy naprawdę lśnią! Rozczesywanie idealne!!! Włosy są wygładzone!!! Super! Polecam!

Używam tego produktu od: 1 m-c
Ilość zużytych opakowań: 3/4