Dax Sun, Balsam do opalania z masłem kakaowym SPF10 - bardzo niska ochrona

Dax Sun, Balsam do opalania z masłem kakaowym SPF10 - bardzo niska ochrona

Zapewnia skuteczną ochronę przed oparzeniami słonecznymi i gwarantuje fotostabilny system filtrów ochronnych UVA/UVB Balance, zgodny ze standardami UE.
- Ochronę DNA skóry zapewnia Bio-DNA-Protector - wyciąg roślinny o silnym działaniu antywolnorodnikowym i osłaniającym DNA komórek.
- Intensywną pielęgnację zapewniają skórze masło kakaowe izolowane z ziaren drzewa kakaowego oraz gliceryna, które doskonale chronią przed wysuszeniem, regenerują i nadają opaleniźnie piękny kolor.
- Preparat wodoodporny - chroni skórę również podczas kąpieli.
Nie powoduje podrażnienia fototoksycznego. Kompozycja o zapachu Cocoa Butter nie zawiera alergenów.
- FAKTOR 10 - zapewnia bezpieczeństwo skórze o niskiej wrażliwości na promieniowanie słoneczne.
Deklarowana ochrona UVA/UVB jest osiągana przy ilości filtra 2 mg/1 cm2 skóry (czyli minimum 1-1,25 ml na samą twarz; 1,5-1,8 ml na twarz i szyję; ok. 30 ml na całe ciało; często ponawiać aplikację w ciągu dnia).

Całkiem całkiem :)

PLUSY:
- przyjemnie pachnie
- łatwo się rozprowadza i szybko wchłania
- nie jest drogi
- ma fajny dozownik, który ułatwia aplikację i dodatkowo nic wokół się nie brudzi
- wodoodporny
- delikatnie nawilża
- przyzwoicie chroni

MINUSY:
- brak

Używam tego produktu od: ponad roku

filtr jak filtr

Balsam zapewnia niską ochronę, ale jest wodoodporny, co pomaga w dawkowaniu słońca. Nie wiem, czy filtr nie zmywa się przy pływaniu, ale przy chlapiącej na kajakach wodzie dał radę.

Konsystencja jest rzadka (wolę gęściejsze), ale ma to swoje dobre strony - szybko schnie i wchłania się w skórę, no i daje się zużyć dość szybko. Uważam to za zaletę, bo filtrów używam tylko sezonowo.

Po nazwie i "kompozycji o zapachu Cocoa Butter" spodziewałam się lepszego zapachu, czegoś w rodzaju masła kakaowego Ziaji. Niestety, ten zapach jest sztuczny i słodko duszący. Spod chemicznego kakao czuć mocną pudrową nutę. Na mojej skórze dość trwale.

Opakowanie miało chyba przyciągać uwagę kształtem i jest brzydkie, ale nie wpływa to na użytkowanie. System zamykania ciekawy, dość wygodny, bo nie można upuścić ani zgubić zakrętki. Napisy wytrzymały 3 użycia, potem zaczęły się ścierać.

Używam tego produktu od: 1 tydzień

Bardzo fajnie nawilża skórę, i chroni przed słońcem

Kupiłam ten produkt bo potrzebowałam szybko jakiegoś produktu do opalania. I nie zawiodłam się. Konsystencja jest dość gęsta, i ma przepiękny kakaowy zapach. Fajnie się rozprowadza. Skóra jest nawilżona, ochroniona przed słońcem, i ładnie opalona. Jestem bardzo zadowolona.
Plusy:
-przyjemny zapach
-dobra konsystencja
-zostawia na skórze przyjemne \'mazidełko\' które nas chroni
-ochrona wydaje się być wyższa niż 10
Minusy:
-dość długo się wchłania

Ilość zużytych opakowań: jedno nie całe

Jest świetny ale raczej nie dla mnie

Używałam go w zeszłe wakacje. Stwierdziłam że \\\'10\\\' będzie idealna dla mnie (mam dosyć ciemną karnacje, i potrzebuje dosłownie 15 minut żeby się opalić).
Zachęcił mnie świetny zapach. Niewiem dlaczego ale szaleje za zapachem balsamów do opalania. a ten był genialny :)

Mnie akurat nie ochronił znacząco przez słońcem. Ale to zapewne z mojej winy (mogłam wybrać produkt o większym SPF). Pojawiły mi sie białe plamki, dlatego musiałam zainwestować w emulsje ziaji 50+

Dopiero wtedy dotarło do mnie, jak słońce nie korzystnie działa na moją skóre. W przyszłe wakacje albo odrazu zaczne opalanie z ziają 50+ , albo dam szanse Dax\\\'owi ale tym razem o większym SPF :)

Wielki plus za wydajność (do teraz mam jeszcze opakowanie, które leży gdzieś między kosmetykami) i za poręczną tubke, która nie otwiera się bez przyczyny.

Śmierdziuszek

Zgarnęłam go z półki w pośpiechu, nieświadoma swego czynu :]
"Tani był, opakowanie takie oryginalne miał, zapachem skusił: kakaowo-kokosowo-czekoladowym..." - mogłabym się usprawiedliwiać.
Chronił skutecznie przed poparzeniami? Tak..
Wytrzymały? O! I to jeszcze jak!
Wydajny? Niestety...
Dobra, fajnie się nakłada, nie wylewa z tej tubki, poręczny taki jest...
Ale ten odór!!! Masakra! Wystarczy się nim trochę posmarować, poleżeć na słońcu, w międzyczasie popluskać w wodzie, znów wysuszyć i zaczyna się...
Nazwę rzecz po imieniu - zapach zgniłych jaj żywcem z laboratorium po spalaniu siarki.
Od razu po tzw. "opalaniu" biegłam pod prysznic, wyposażona w intensywnie pachnące żele i inne mazidła, ażebym mogła wyjść do ludzi.

Nie wiem, może tylko mnie się taki wydaje... Od samego początku wiedziałam, że my się lubić nie będzemy... O dziwo, mojej siostrze i jej koleżankom przypadł do gustu właśnie ze względu na ... zapach <o zgrozo>
W każdym bądź razie ja już go nie chcę, nie kupię i informuję tylko, że pachnie &quot;charakterystycznie&quot; ]:->

nie mam mu nic do zarzucenia

Oceniam balsam o SPF 6- ma taki sam skład.

A więc nabyłam go w Tesco w zestawie z balsamem po opalaniu w bardzo okazyjnej cenie 12zł, więc wyszło mi za ten balsam 6zł :)

Balsam dobrze chroni- mam ciemną cerę i tylko dwa razy w życiu się spaliłam. Na początek letniego sezonu używam wyższego faktora, ale gdy już skóra przywyknie nakładam niższy- SPF 6 lub 10.
Opalenizna jest trwała (chociaż myślę że to bardziej zasługa balsamu po opalaniu) a skóra miękka i nawilżona. Nawilżenia nie można mu odmówić, a przy tym dobrze się wchłania.
I mimo Paraffin Oil wysoko w składzie mnie nie zapchał- cud! :D
Ładnie pachnie, kokoskiem i wakacjami :)
Do tego jest wydajny, ma wygodne opakowanie.

Nie jest to może jakiś \'wow, KWC\' , ale produkt spełnia swoje zadanie bardzo dobrze, za co dostaje ode mnie 4.
Polecam!

Używam tego produktu od: połowy maja
Ilość zużytych opakowań: kończę pierwsze

Zachwycona!

Jest to naprawde fajny produkt. Używam go ok. 3 lat i jestem bardzo zadowolona, ponieważ byłam przekonana że przez taki produkt nie mogą się opalić. Pomyliłam się, nie dość że ładnie można się opalić to jeszcze opalenizna trzyma się bardzo długo, chodz na pewno dłużej trzeba poczekać, ale warto:)

Ilość zużytych opakowań: zaczełam 2

Mój ty kokosiku...

Na rynku jest masa produktów chroniących przed promieniami UV. Na ogól wszystkie są dobre, ale ten się wyróżnia. Czym ? Zapachem. W składzie jest masło kakaowe a ja czuję kokosa, cudownego, dojrzałego, niezmiernie kojarzącego się z upalnymi wakacjami. Skóra po zastosowaniu tegoż specyfiku pachnie i pachnie...nieskończenie długo i przyjemnie. Balsam rewelacyjnie dobrze się wchłania, ma przyjemną, nie lepką konsystencję, fajnie natłuszcza, jest wodoodporny. Po jego zastosowaniu nie ma mowy o oparzeniu słonecznym, oczywiście po kilkukrotnym smarowaniu podczas opalania. Wydajność bardzo dobra. Butelka poręczna, wygodna, ładna. Zapach kokosa przebija wszystkie inne balsamy dlatego wybrałam właśnie ten i nie zamienię go na inny.

Używam tego produktu od: trzech lat
Ilość zużytych opakowań: 2 duże opakowania

najlepszy

Super balsam

Po jego zastosowaniu moja skóra (dotąd zawsze czerowna jak cegła)opala się na brązowo.
ładnie pachnie, nie jest tłusty i szybko się wchłania, wygodne opakowanie, zero poparzeń
Przy ostrzejszym słońcu albo na początku sezonu używam 15. Sprawdza się znakomicie.