The Body Shop, Passion Fruit Facial Cleansing Gel (oczyszczający żel do mycia twarzy z owocem marakui)

Żel do mycia twarzy z kultowej serii The Body Shop-Originals. Usuwa nadmiar sebum, makijaż i zanieczyszczenia. Delikatnie myje i oczyszcza, nie wysusza skóry, pozostawia ją miękką, gładką i odświeżoną. Przeznaczony do wszystkich typów cery.

Skład: Water (Solvent/Diluent), Glycerin (Humectant), Passiflora Edulis Fruit Extract (Natural Additive), Coco-Glucoside (Surfactant), Sodium Cocoamphoacetate (Surfactant), Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer (Stabiliser/Viscosity Modifier), Sodium Laureth Sulfate (Surfactant), Benzyl Alcohol (Preservative), Phenoxyethanol (Preservative), Fragrance (Fragrance), Sodium Chloride (Viscosity Modifier), Sodium Hydroxide (pH Adjuster), Benzophenone-4 (Sunscreen agent, Ultraviolet Light Absorber), Methylparaben (Preservative), Disodium EDTA (Chelating Agent), Butylparaben (Preservative), Ethylparaben (Preservative), Aloe Barbadensis Leaf Juice (Skin-Conditioning Agent), Isobutylparaben (Preservative), Propylparaben (Preservative), Red 4 (Colour

Cena: ok. 25zł / 250ml
/s/

Dziwny zapach

Nie wiem czemu, ale według mnie ten zapach w ogóle nie przypomina marakuji, jest intensywny, wręcz trochę duszący. Sam żel jest rzadki, ale wydajny, gdyż nie wylewa się przesadnie z butelki. Nie pieni się, ale myje całkiem przyzwoicie, radzi sobie z makijażem, nie podrażnia, nie zostawia ściągniętej skóry. Zgadzam się, że opakowanie może być problematyczne, gdy żel jest na wykończeniu. Sam kosmetyk nie jest zły, ale też nie powalił mnie na kolana. Wciąż szukam ideału

przyjemny

Zelu uzywam do demakijazu wieczorem i umycia buzi rano po wstaniu z lozka. Sprawdza sie bardzo dobrze, w obu przypadkach.

DZIALANIE
Zmywa makijaz :ehem:
W wersji francuskiej jest napisane \'gel demaquillant\' wiec postanowilam zmywac nim makijaz i byla to dobra decyzja. Najpierw scieram makijaz z grubsza nawilzana chusteczka, a potem uzywam tego zelu. Usuwa caly podklad i puder zostawiajac skore czysta i oddychajaca.

ZAPACH
Moze nie jest wymyslnie ladny, nie pachnie owocami (do marakui mu daleko), ale jest w porzadku.

NIE WYSUSZA
Po uzyciu musze jednak nalozyc lekki kremik, poniewaz moja skora jest sciagnieta. Mam tak z reszta po wszystkich produktach myjacych. Na plus zaliczam, ze nie podraznia skory, a mam ostatnio bardziej wrazliwa niz zwykle.

KONSYSTENCJA
Starsznie wodnista, mnie to odrobine przeszkadza, wole gestsze zele, ale to oczywiscie jedynie subiektywne preferencje.

OPAKOWANIE
Ladne i wygodne, butla jest troche niewygodna w podnoszeniu, lecz daje rade. Plastik, z ktorego jest zrobiona podlega recyklinowi.

WYDAJNOSC
Przy uzywaniu 2x dziennie starcza na okolo 5 tygodni, moje opakowanie ma sie juz ku koncowi.

Polecam.

Używam tego produktu od: miesiaca
Ilość zużytych opakowań: koncze 1

Słodka marakuja

Na pewno nie jest to żel, który zagości u mnie na dłużej, jest raczej miłym wspomnieniem z wakacji i odskocznią od bezzapachowych żeli aptecznych. Pachnie słodko, tropikalnie, dość intensywnie. Nie pieni się, jedynie ślizga po twarzy, co z początku zniechęca, wolę jednak żele, które dają choć trochę piany. Mimo wszystko oczyszcza bardzo dobrze, matuje i odświeża cerę. Jednocześnie nie wysusza jej i nie ściąga. Demakijaż oczu wykonuję osobno, żel natomiast ładnie zmywa podkład i odtłuszcza skórę.
Opakowanie tradycyjnie twarde i nieplastyczne, co przez pierwsze tygodnie nie przeszkadza, dopiero pod koniec utrudnia wydobycie resztek.
Jest go sporo, więc starcza na długo, nawet gdy nie jesteśmy oszczędni. Za tę cenę można spróbować. Osoby o cerze normalnej, niewymagającej powinny być zadowolone.

Używam tego produktu od: przez kilka m-cy
Ilość zużytych opakowań: 1 butla

bez zachwytu

Generalnie linia kultowych kosmetyków TBS rozczarowywuje mnie. Zakupiłam ten żel skuszona zapachem marakui. Owszem, pachnie ładnie ale nie jakoś rewelacyjnie. Co do używania-nie pieni się, nieźle myje. Nie ma po nim uczucia świeżości ale twarz jest dobrze umyta. Wydajny, niewielka ilość starcza na umycie całej twarzy. Butelka twarda, pod koniec trzeba się namęczyć z wydobyciem resztki. Ogólnie nie jest zły ale nie mam komfortu z jego używania, nie wyróżnia się niczym specjalnym i znam żele tańsze od niego a o wiele lepsze.

Kocham!

Na wstępie muszę zaznaczyc,że w zgłoszeniu jest błąd-żel kosztuje w Polsce 19zł :)
Jest absolutnie cudowny,pokochałam go od pierwszego użycia.Łagodnie,ale skutecznie oczyszcza cerę z zanieczyszczeń i pozostałości makijażu nie wysuszając ani nie podrażniając.Pachnie bosko,tropikalnie słodko i owocowo,wybitnie letni zapach.Sympatyczna,typowa dla TBS butelka.Mimo rzadkiej konsystencji jest wydajny,przez co cena jest jak najbardziej do przyjęcia.Sięgam po niego z wielką przyjemnością co bardzo cenię w kosmetykach do pielęgnacji,zapach jest dla mnie bardzo ważny.
Super,jeden z moich KWC w tej kategorii.Używam tego produktu od:ponad miesiąca
Ilość zużytych opakowań:w trakcie 1