Mash Natural Beauty, Odmładzający peeling do ciała o zapachu leśnych borówek

Mash Natural Beauty, Odmładzający peeling do ciała o zapachu leśnych borówek

Odmładzający peeling o zapachu leśnej borówki delikatnie złuszcza martwy naskórek, pozostawiając skórę oczyszczoną, zregenerowaną i natłuszczoną. Idealny dla fanek oleistych produktów złuszczających.

W naszym złuszczająco – regenerującym peelingu, cukier zanurzyliśmy w aromacie sezonowych borówek leśnych, aby skutecznie złuszczał martwy naskórek, oczyszczał go i wspomagał mobilizację skóry do odnowy komórkowej. Oleje roślinne (słonecznikowy, kokosowy, z ogórecznika, macadamia), to głębokie odżywianie i natłuszczanie. Za nawilżenie, regenerację i wygładzenie odpowiada obecność maseł (shea, moringa i kakaowego). Zapach borówek i nasiona czarnej porzeczki mają z kolei zająć się Twoimi zmysłami – zredukować napięcie, wprowadzając w nastrój beztrosko spędzanego lata na wsi.

Niezwykle słodki prysznic

To kolejny peeling od Mash, który miałam okazję wypróbować. Pomimo wielu podobieństw pomiędzy nimi, ta wersja bardziej przypadła mi do gustu niż wersja "słoneczna" i jeśli będę mieć okazję to chętniej do niej wrócę niż do tamtej. W tym przypadku w zasadzie wszystko gra od początku do końca, drobne niedociągnięcia sprawiły, że nie dam pięciu gwiazdek, ale jest bardzo blisko takiej oceny.

Peeling jest zapakowany w szklany słoiczek, do zestawu dostajemy drewnianą płaską szpatułkę, która ma nam służyć do wymieszania zawartości przed użyciem. Z racji, że peelingi Mash są naturalne i zawierają sporo olejów, wytrąca się z nich tłusta warstwa na górze gdy przez jakiś czas ich nie używamy. Peeling jest gruboziarnisty, drobinki cukru są bardzo wyraźne, ale na szczęście ich ostrość jest mocno zniwelowana zawartością olejów. Ten peeling jest trochę "luźniejszy" od wielu innych peelingów cukrowych jakich używałam i musiałam się do tego przyzwyczaić. Ostatecznie nie był to duży problem, musiałam tylko ostrożniej go wyciągać ze słoika, bo był bardziej sypki i mniej zwarty, i zdarzyło się na początku, że trochę mi uciekł pomiędzy palcami.

Zapach jest bardzo słodki, przebija się tu i ówdzie borówkowa nuta, ale dość nieśmiało. Produkt pachnie przyjemnie, ale dla mnie w sumie pachnie głównie cukrowo - i w tym względzie myślę, że producent mógłby trochę bardziej podkręcić borówkową nutę. Jak to bywa z cukrowymi peelingami, ten również ma tendencję do osypywania się ze skóry, ale wystarczy go dobrze wmasować w niewielkich ilościach i już skóra dostaje to czego jej trzeba.

Peeling świetnie wygładza i odżywia skórę. Bardzo lubię to uczucie jedwabistej skóry, a jednocześnie mocno zregenerowanej, miękkiej, wymasowanej, nie trzeba żadnego balsamu, bo skóra po jego użyciu po prostu go nie potrzebuje. Oleje zawarte w produkcie świetnie odżywiają skórę, zostawiając delikatnie nawilżającą warstwę, która to jednak szybko znika, a skóra jest niesamowicie miękka i elastyczna. Na pewno po użyciu peelingu wygląda lepiej, zdrowiej, jest zregenerowana i jędrniejsza. Pomimo grubych ziaren, peeling nie jest agresywny, ale naprawdę solidnie wygładza i masuje. W kontakcie ze skórą cukier nieco topnieje, ale i tak grudki pozwalają na porządne złuszczenie, po całym zabiegu wręcz czuć "nową skórę". Gdyby tak poprawić tych kilka aspektów, o których wspomniałam wyżej, byłby to naprawdę produkt bez zarzutu. Tak czy inaczej jest bardzo dobry w swojej kategorii i z jego pomocą możemy zamienić łazienkę w małe domowe spa.