Oriflame, Optimals, Gentle Peeling Cream (Łagodny krem peelingujący do skóry suchej i wrażliwej)

Krem peelingujący Optimals stworzony dla potrzeb cery suchej i wrażliwej. Delikatnie usuwa zanieczyszczenia i zrogowaciałe komórki naskórka bez wywoływania podrażnień. Wzbogacony kompleksem kojącym, który zapewnia skórze uczucie ukojenia i komfortu.

Skład: Aqua, Stearic Acid, Caprylic/Capric Triglyceride, Glycerin, Dimethicone, Butyrospermum Parkii Butter, Stearyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Peg-100 Stearate, Solum Diatomeae, Carbomer, Imidazolidinyl Urea, Methylparaben, Propylparaben, Parfum, Disodium Edta, Sodium Hydroxide, Centaurea Cyanus Extract, Mentha Arvensis Oil, Mentha Spicata Flower/Leaf/Stem Extract

Cena: 39(22,90)zł / 75ml
/bw/

bardzo dobry jako żel do twarzy

Jestem przyzwyczajona do gruboziarnistych peelingów, który robię raz w tygodniu ale ten znakomicie sprawdza się jako żel do twarzy, kiedy potrzebuję delikatniejszego oczyszczenia.

Nie podrażnia ani nie wysusza cery.
Pozostawia ją gładką i miękką.
Ma przyjemny zapach.

Przyjemny, choć nie zawsze...

Peeling jest dosyć delikatny, ma postać białego kremu/balsamu o delikatnym przyjemnym zapachu, w estetycznym opakowaniu.Drobinki ścierające są maleńkie i prawie nie wyczuwalne w dłoni, natomiast dobrze sobie radzą z oczyszczeniem twarzy. Dosyć wydajny -niewielka ilość wystarczy na masaż całej buzi. Skóra po użyciu jest miękka i bardzo delikatna, dokładnie jak po użyciu kremu, nie odczułam jak poprzedniczki, które wypowiadały się wcześniej tłustej powłoczki na skórze.Używaniu nie towarzyszy uczucie "ściągnięcia skóry".
Jedyną wadą jak dla mnie jest fakt, iż po peelingu czasem (nie jest to regułą) mam czerwoną , podrażnioną twarz, a jest on teoretycznie skierowany do wrażliwej skóry-za ten fakt minusik, w związku z czym nie wrócę ponownie, aczkolwiek ogólnie uważam, że jest dobry.Spełnia swoje zadanie.

Używam tego produktu od: dwóch miesięcy

Bardzo przydatny

Dość niespotykane połączenie. Peeling enzymatyczny w postaci kremu zawiera bardzo drobniutki piaseczek, który delikatnie usuwa martwy naskórek. Pozostawia na skórze lekki film, który łagodzi podrażnienia. Skóra jest mięciutka i rozświetlona. Bardzo podoba mi się efekt, chociaż odejmuję pół gwiazdki za to, że jednak czasem troszkę podrażnia moją wrażliwą skórę. Pomimo tego będę go kupowała regularnie :)

Używam tego produktu od: kilku tygodni

Ok.

Plusy:
+dobrze złuszcza martwy naskórek,
+nie podrażnia,
+koi skórę,
+wydajny,

Minusy:
-pozostawia tłusty film na skórze,

Nie jest to czysto enzymatyczny peeling, gdyż zawiera małe drobinki złuszczające. Produkt średnio sprawdza się przy mojej tłustej cerze z rozszerzonymi naczynkami gdyż zostawia tłustą powłoczkę na skórze. Sądzę, że dobrze sprawdzi dla cera suchych, potrzebujących nawilżenia.

Używam tego produktu od: 1 rok