Plante System, Les Soins Bio, Soin Levres Coloré (Ochronna koloryzująca pomadka do ust z olejkiem z lotosu)

Pomadka zawiera wyłącznie naturalne składniki aktywne: olejek i ekstrakt z kwiatu lotosu orzechodajnego, o właściwościach odżywczych, naturalne i czyste oleje roślinne (m.in. sezamowy, palmowy, słonecznikowy, z rącznika), nawilżające i regenerujące masło Shea, ochronny i zmiękczający wosk pszczeli. Naturalnie barwiona pigmentami koloryzującymi ze złotą miką i naturalnie aromatyzowana aromatem wiśniowym.
100% składników pochodzenia naturalnego, w tym 10% pozyskanych z upraw ekologicznych. Posiada certyfikat ECOCERT.
Nie zawiera parafiny, wazeliny, parabenów, fenoksyetanolu i EDTA.

Pierwszy i ostatni raz!

Lubię naturalne, ekologiczne kosmetyki więc skusiłam się na rzeczoną pomadkę ochronną. Niestety, jak dla mnie, był to wyjątkowo nietrafiony zakup. Za taką cenę spodziewałam się czegoś naprawdę dobrego a tu wielkie rozczarowanie!
Minusy:
- pomadka jest bardzo twarda przez co nie można jej normalnie rozsmarować na ustach,
- ma nietwarzowy (przynajmniej dla mnie) pomarańczowo-brązowy odcień z idiotycznymi drobinkami, a ponieważ nie da się jej porządnie rozsmarować, na ustach powstają jakieś dziwne, nieestetyczne plamy,
- łuszczy się po nałożeniu,
- nie odżywia ust (sic!), a to przecież jej podstawowe zadanie.

Jedną gwiazdkę dałam za ładne opakowanie (lubię wszystko, co retro:)) i przyjemny zapach.

Bardzo dobra

W posiadanie tej pomadki weszłam przez przypadek, ale - NIESTETY - szybko awansowała na stanowisko mojej ulubionej.
Przede wszystkim bardzo dobrze i na długo nawilża, natłuszcza i chroni usta. Szybko koi spierzchnięte i zmiękcza skórki. Podobnie, jak inne pomadki tej firmy ma bardzo, naprawdę BARDZO twardą i suchą konsystencję, co ja akurat bardzo lubię (nie znoszę miękkich, rozciapranych pomadek typu Bebe), nie rozpływa się pod wpływem ciepła i jest bardzo wydajna. Pachnie migdałowo (naturalny, wiśniowy aromat, czyli cyjanek z pestek) ;)
Dlaczego "niestety"? Bo po pierwsze nie podoba mi się jej kolor - ciepły, pomarańczowo-miedziany z takimiż drobinkami (nienachalnymi na szczęście) - choć jest dość transparentna, wolałabym, żeby była zupełnie bezbarwna i po drugie nie podobają mi się gabaryty opakowania (choć samo opakowanie jest ładne i zadziwiająco trwałe: mocny, kredowy kartonik z nadrukiem, w środku plastikowe, z dodatkową osłonką na sam sztyft), ale jego średnica? Aż 2,6 cm! Kieszonkowa dla kangura. :D Malowanie ust sztyftem takiej grubości jest też po prostu niewygodne.

Ilość zużytych opakowań: ciągle 1 - jest gruba, twarda i bardzo wydajna, a ponieważ kolor mi nie pasuje nakładam cienką warstwę.