Alterra, Feuchtigkeits - Spulung Granatapfel & Aloe Vera (Nawilżająca odżywka `Granat i aloes`)

zobacz więcej zwiń

W odżywce zostały wykorzystane wybrane składniki najlepszej jakości. Wysokowartościowa kompozycja roślinna z ekstraktem z aloesu, granatu i kwiatu akacji pielęgnuje, nawilża oraz wzmacnia zmęczone, suche i zniszczone włosy.
Produkt:
- wolny od syntetycznych barwników, aromatów i konserwantów,
- bez silikonów, parafiny i innych produktów naftowych,
- przebadany dermatologicznie,
- wegański.

Dobra odżywka do suchych i zniszczonych włosów.

Od wielu lat testuje różne odżywki do moich długich i trochę zniszczonych , przesuszonych na końcach włosów. Testowałam produkty z różnych półek cenowych. Ostatnio jest trochę bardziej świadomym konsumentem i staram się kupować kosmetyki o naturalnym składzie. Ta odżywka skusiła mnie składem i ceną. I powiem szczerze - że nie miałam dotychczas tak dobrej odżywki w tak niskiej cenie. Wiekszość odżywek, które miałam okazję spróbować - nie dawały uczucia nawilżenia włosów a po ich umyciu, musiala dodatkowo aplikować odżywke w spray-u bez mycia, by móc moje włosy rozczesać.

Spodziewałam się więcej.

Mimo popularności tej odżywki nigdy nie kupiłam jej pełnej wersji. Kupowałam ją tylko w wersji mini na wyjazdy, bo nie mogłam znaleźć bardziej włosomaniaczego produktu do samolotu. I cieszę się, bo mimo niskiej ceny i rozgłosu ta odżywka niczym wyjątkowego sobą nie reprezentuje. Ma naprawdę przyjemny zapach granatu. Jest całkiem gęsta, więc i wydajna. Bez problemu rozprowadza się po włosach. Efekt jaki daje jest przyjemny, ale kurcze no, taki jaki po jakiejkolwiek innej odżywce z marketu. Ja sama mam niskoporowate włosy. Po tej odzywce są miękkie, odżywione, nawilżone, zdrowe, nie są przeciążone, ale brakuje blasku, dociążenia, więcej sypkości i takiego ujarzmienia. Aktualnie od kilku miesięcy używałam tresemme biotin i dove color care i efekt jest dokładnie taki sam. Pewnie wrócę do tej odżywki jeśli będę potrzebowała czegoś do samolotu, ale w przeciwnym razie nie.

Lubię, korzystam, polecam :)

Odżywka bardzo ładnie wpływa na kondycję moich włosów. Ja posiadam włosy w kolorze naturalnego blondu. Z natury są suche, mam duży problem ze zniszczonymi końcówkami, ponieważ prostuję włosy. Przy korzystaniu z prostownicy niestety ta wilgoć z włosów ucieka, dlatego staram się jak najbardziej używać. Korzystam z wielu mgiełek, masek, olejków itp. Ta odżywka trafiła w moje ręce przez przypadek, firma romssmanna nigdy nie wydawała mi się zbyt atrakcyjna. Ale jak bardzo się myliłam. Koleżanka po zabiegu keratynowego prostowania poleciła mi właśnie szampon i odżywkę Alterra. W innym razie nigdy by mnie nie zainteresowała. Opakowanie jest małe, nizbyt atrakcyjne. Ani pojemnościowo, ani cenowo. Za taką cenę można mieć dużo większą odżywkę jakieś wiodącej marki (l'oreal itp). Jednak ta odżywka się wyróżnia - składem! Jest na prawdę dobry i godny polecenia. Nie zawiera SLS itp. Nawet nie zdajemy sobie sprawy jak te składniki wpływają na nasze włosy. Po użyciu odżywki włosy są wygładzone, błyszczące i łatwe do rozczesania. Nie jest to jakiś efekt wow, ale na prawdę widać różnicę. W okresie jesienno/zimowym mam problem z elektryzowaniem się włosów, jednak ten produkt go wyeliminował. Włosy są bardzo miłe w dotyku i takie sypkie. Bardzo lubię ten efekt. Po umyciu szamponem zostawiam odżywkę na jakieś 10 min (jak mam czas) i spłukuję. Mimo braku regularnego stosowania widać efekty. Produkt ma konsystencję kremu, który łatwo się aplikuję. Odżywkę najlepiej kupić na promocji (minimum raz w miesiącu) w Rossmannie :)

Jedna z moich ulubionych

Taka niepozorna i tania odżywka, którą pokochały moje włosy. Już nie wyobrażam sobie pilęgnacji bez niej. Moje włosy są po niej nawilżone i się nie puszą (co było moją zmorą). Oby zawsze była dostępna na rossmannowej półce.

Oh My God!

Jakim cudem ja przechodziłam koło niej tyle razy i nie wykazywałam zainteresowanie??? Ja nie wiem....Człowiek sie całe życie uczy...
A wiec, szukałam odżywki w jakiejś niewielkiej pojemności ( w sensie, na tyle zeby starczyła na 3tyg wyjazd) no i w miarę dobrej cenie. Akurat była promocja na Alterrę, wiec wzięłam bez jakiejś wielkiej ekscytacji (a naprawdę zdarza mi sie ekscytować kosmetykami).
Przyszłam do domu i postawiłam ją na półce, obok wyjazdowej kosmetyczki. Następnego ranka podczas mycia włosów coś mnie tknęło i jednak postanowiłam ją wypróbować. Ostatnio używam szamponu przeciw wypadaniu, który bardzo mocno plącze włosy więc nakładając tą maślaną, niezbyt ładnie pachnącą odżywkę nie byłam przygotowana na fajerwerki. Po zaledwie minucie spłukałam ją z włosów i...Wow!! Juz podczas spłukiwania włosy są wygładzone - co nie jest popularne wśród odżywek bez silikonów. Po wysuszeniu włosy wyglądają przepięknie : są gładkie, śliskie, błyszczące. Wydają się być grubsze ale przede wszystkim są nawilżone -wilgoć im nie straszna. Ja jestem absolutnie zakochana! Moje naprawdę cienkie włoski wyglądają po prostu ładnie, nie przetłuszczają się szybciej, ani nie strączkują. Cudo odkrycie!

Słabo

Odżywka nie robiąca zbyt wiele z włosami. Nałożona na kilka minut sprawia jedynie że włosy łatwiej się rozczesuje. Nie zauważyłam więcej efektów niezależnie od tego jakiego szamponu wcześniej używałam.

Cudowny zapach

Kiedy zaczynałam świadomą pielęgnację włosów, zaczęłam właśnie od kupna tej oto odżywki .. czytając opinie na forach, grupach i tutaj na wizażu postanowiłam ją nabyć :D I mile się zaskoczyłam. Po pierwsze cena jest dość niska, po drugie zaraz po otwarciu tubki czuć mega piękny zapach. Jeśli chodzi o działanie to czułam wyraźniejszą gładkość włosów i zapach, który jeszcze przez jakiś czas fajnie się utrzymywał na nich. Jestem zadowolona z tej odżywki. Zuzyłam już kilka opakowań i na bank będę do niej wracać :)

Tania i całkiem dobra

Kupiłam pierwsze opakowanie, odzywka ładnie pachnie, całkiem nieźle wygładza włosy. Widzę niestety, że jest dośc mało wydajna. Odpowiada mi też cenowo oraz składem. Myślę, że będę do niej wracać

Niezła odżywka

Łagodna odżywka o delikatnym zapachu. Wygładza włosy i nadaje im miękkości. Dobrze nawilża moje naturalnie suche loki, ale nie jest na tyle obciążająca żeby nie mogły jej użyc osoby z włosami przetłuszczającymi się.

Naturalny nawilżacz

Odżywkę poleciła mi koleżanka. Więc gdy natrafiła się promocja w Rosku kupiłam ją. Stosuję zasadę OMO, a nawet mycie odżywką końcówek... Na moje grube ciężkie i przetłuszczające się włosy, odżywka idealnie sprawdza się przed myciem i w trakcie mycia. Czy widzę jakieś efekty wow? Nie specjalnie. Nawilża tak jak należy, poprawia elastyczność. Fajnie bo zauważyłam błysk końcówek. No i na pewno broni się naturalnym składem :) Mimo że zapach trochę sztuczny to jest ok :)

Nawilżająca odżywka `Granat i aloes

Bardzo przyjazna odżywka do włosów z bardzo dobrym składem :)
Od pierwszego użycia zauważyłam jedną istotną dla mnie rzecz. Włosy bardzo łatwo si ę rozczesują w dotyku są miękkie i gładkie. Odżywkę trzymamy około 2 minuty na włosach a potem je spłukuję i nawet kiedy już są mokre można odczuć różnicę w dotyku.

Niezła

Lubię tę odżywkę - solidna, dobrze wygładza i niewiele kosztuje. Całkiem nieźle potrafi okiełznać moje wysokoporowate, falowane włosy, które często żyją własnym życiem ;)
Jedyne, co mi w niej przeszkadza to dość specyficzny zapach, dlatego nie używam odżywki non stop, by trochę od niego odpocząć.

Dla mnie średnia

Pamiętam, że odżywki Alterry za czasów mojego włosomaniactwa (którego szczyt przypadał... 7-6 lat temu, wiec już dawno temu!) były bardzo polecane, zwłaszcza kręconowłosym. Mnie osobiście urzekła wieki temu wycofana wersja z morelą i pszenicą, ale tej z granatem też używałam parę razy, choć nie wzbudzała mojego szczególnego entuzjazmu.

Generalnie w odżywkach Alterry przeszkadza mi ich bardzo gęsta, tępa wręcz konsystencja, którą ciężko rozprowadzić po włosach, żeby wszystko z nich natychmiast nie spłynęło. Zapach też jest specyficzny, apteczny, dla mnie raczej nieprzyjemny.

Czy daje jakieś super efekty? Dla mnie to raczej przeciętna odżywka, trochę zmiękczy i lekko nawilży, nie daje jednak efektu wow, który zdarza się po kosmetykach z podobnej półki cenowej. Ostatnio wpadło w moje ręce jakieś zapomniane pół opakowania (to swoją drogą diabelsko twarde, ciężko z tego plastiku cokolwiek wycisnąć), zużyłam, bo szkoda wyrzucić, ale bez poczucia, że jakoś specjalnie o te włosy dbam.

Wiem, że większość osób jest z niej zadowolona, ja się swoim włosom dziwię, bo w innych konfiguracjach lubią i granat i aloes, no ale nie będę ich uszczęśliwiać na siłę.