Delia, No.1, Szampon koloryzujący

Delia, No.1, Szampon koloryzujący

To idealny produkt dla kobiet, które w prosty i szybki sposób chcą zmienić kolor włosów lub odświeżyć ich barwę. Jego formuła nie zawiera amoniaku ani utleniaczy dzięki temu jest bezpieczny i wyjątkowo łagodny dla skóry głowy. Kompozycja odpowiednio dobranych roślinnych składników odżywczych i ekstraktów z kory drzewa chinowego, nasturcji, rumianku, morszczynu i miodu, chroni i pielęgnuje delikatną strukturę włosa, nawilża skórę głowy, stymuluje cebulki włosowe i efektywnie zwalcza ich wypadanie. Delikatna, kremowa konsystencja sprawia, że szampon łatwo się nakłada i rozprowadza oraz nie spływa z włosów.

bardzo dobra szamponetka

Mój naturalny kolor włosów to średni blond. Chciałam od dłuższego czasu poeksperymentować z rudym, jednak farby nie wchodziły w grę, bo bałam się, że zniszczę sobie nimi włosy. Tak więc zdecydowałam się na szamponetkę. Wybrałam delię jako że posiadała w swojej gamie kolorów mój pożądany odcień rudości. Przy okazji była naprawdę tania, około trzech złotych w rossmanie. Użyłam jednej szamponetki, trzymałam tyle ile zalecano, czyli ok 25 min. Moje obserwacje były takie:

-włosy były o wiele miększe w dotyku, doskonale się rozczesywały, zostały wyraźnie odżywione

-wyszedł dość naturalny, aczkolwiek intensywny miedziany rudy ze złotymi refleksami, takiego efektu nie spodziwałam się po szamponetce, zdecydowanie przerosło to moje oczekiwania

Podsumowując szamponetka bardzo mnie zaskoczyła. Dlatego jestem tym bardziej zaskoczona niektórymi opiniami na tej stronie, że włosy po tej szamponetce stają się szorstkie czy sztywne. Moje włosy mają skłonność do przetłuszczania się, plączą sie często po myciu. Po użyciu szamponetki stały się milsze w dotyku, gładkie, ale nie przetłuszczały się szybciej niż zwykle. Czułam się jak po wyjściu od fryzjera, a nie jak po pierwszej próbie amatorskiego koloryzowania włosów. Ten efekt jest naprawdę zadziwiający szczególnie w zestawieniu z niską ceną produktu. Używałam szamponetki już niejednokrotnie, jej główną wadą jest to, że zmywa się całkowicie już po jakichś czterech myciach, jednak jest to typowe dla kosmetyków tego typu. Szamponetki kojarzą się ze sztucznym, krótkotrwałym kolorem, u mnie jest on faktycznie krótkotrwały, ale za to wychodzi naturalnie, z refleksami. Stosuję ją kiedy chcę poprawić kondycję włosów i marzy mi się odświeżenie koloru. Jak ktoś chce stały kolor to nie polecam, ale jako nieinwazyjna farba, która zarazem pielęgnuje włosy - nadaje się jak najbardziej.

Używam tego produktu od: dwóch lat
Ilość zużytych opakowań: niezliczenie wiele

Recenzuję kolor rudy. Pozytywnie mnie zaskoczył naturalnością koloru i brakiem wysuszenia włosów bo długim (juz 2 rok!) farbowaniu. Kolor po nałożeniu na moje (średni blond) wlosy trzyma się ok 2 myć bez żadnych zmian a następnie delikatnie stopniowo się wypłukuje, w moim przypadku prawie do zera, nie pozwalając na najmniejsze odrosty. Myję włosy co 2 dni a farbuję ci 3 tygodnie, nie częściej. Nie zniszczył mi włosów po bardzo długim okresie stosowania więc dla mnie świetnie się sprawdza.

Używam tego produktu od: 2 lata

Absolutnie genialny!

Czasami nachodzi nas ochota, aby zmienić swój kolor włosów na inny albo sprawdzić, jak się będzie wyglądało w danym odcieniu bez radykalnych zmian. Jestem naturalnie ruda, kiedyś farbowałam trwale włosy, ale z wszystkich średnich brązów wychodził czarny jak smoła. Wiem, że szamponetki wychodzą dużo jaśniej, więc kupiłam odcień ciemny brąz. Mam włosy długości ponad 40 cm, wzięłam więc od razu dwie saszetki (40 ml każda, a nie palettowe 25). Jedna starczyła na 3/4 głowy, więc dla średnich włosów jedna jest optymalna. Trzymałam zgodnie z instrukcją, jedynie przy zmywaniu zamydliłam małą ilością szamponu (żeby skóra nie była brązowa). Kolor wyszedł przepiękny! Naturalny brąz, którego NIGDY nie udało mi się osiągnąć podczas samodzielnego farbowania trwałego. Włosy są miękkie i ładnie błyszczą. Teraz tylko żałuję, że się zmyje w tydzień, bo gdybym mogła, to zachowałabym go na stałe. Opakowania są tanie jak barszcz, niecałe 4 zł w Rossmannie, więc kupię jeszcze 4 saszetki i jak mnie natchnie, to sobie znów nałożę. Dołączam mój naturalny, niefarbowany kolor. Wyjściowy wyszedł jak na opakowaniu.

Jedyny minus to opakowanie, trzeba to przekładać do czegoś wygodniejszego i rękawiczki rodem ze stacji benzynowej na łapy górnika.

Dziwią mnie opinie pań, które nie dostły efektu na FARBOWANYCH włosach. To szamponetka, ona nie chwyta mocno naturalnych włosów, a co dopiero toporną farbę. Włosy rozjaśniane na pewno też inaczej łapią, w końcu tyle piszą, żeby tlenione farbować przynajmniej pierwszy raz u fryzjera.

Używam tego produktu od: dziś i tak zostanie na długo
Ilość zużytych opakowań: 2 saszetki po 40 ml

W sumie do niczego

Kupilam kolor czarny, odrosty mialam sredni braz, reszte ciemny braz z bordowym polyskiem. Troche przyciemnilo wlosy, odrostow prawie nie zlapalo. Musialam nalozyc odzywke, bo wlosy byly szorstkie po farbowaniu. Wiecej nie kupie, Joanna troche lepsza, szybko sie wyplukuje ale chociaz pokrywa rownomiernie.

Nie działa

Recenzuję kolor \\\'srebrny blond\\\'. Nie wiem jak inne działają, ale ten zniechęcił mnie zdecydowanie do stosowania w przyszłości.
Mam włosy rozjaśniane, farbuję je co jakiś czas albo na popielaty, albo na platynowy blond. Stosowałam różne szamponetki i na tak \\\'przygotowanych włosach\\\' zazwyczaj działały.
Nie spodziewam się po szamponetkach cudów - mają delikatnie podbić kolor, ewentualnie wydłużyć czas między farbowaniami. Nie oczekuję całkowitego pokrycia i zmiany koloru na tego który widnieje na opakowaniu.

Plusy na te pół gwiazdki wyciągam właściwie na siłę:
+ Niska cena
+ Łatwo ją dostać
+ Całkiem wydajna, starczyła spokojnie na włosy do ramion
+ Łatwo ją usunąć ze skóry, spiera się z ręczników
+ Jak wszystkie takie produkty łatwo ją nałożyć

Minusy są o wiele bardziej oczywiste:
- Wogóle nie złapał odcienia, połysku, nawet cienia koloru szamponetki (a trzymałam wg zaleceń producenta za 1 razem, za 2 nieco dłużej)
- Zniszczył włosy o wiele za bardzo jak na tak \\\'łagodny\\\' produkt - zrobiły się sianowate więc nawet jakby złapały kolor, szybko by się zapewne wypłukał przez pielęgnację \\\'po\\\'

Jako że szamponetka wogóle nie zadziałała, nie mam potrzeby do niej wracać, a miałam cichą nadzieję ze względu na obiecujący odcień. Może to się zmieni, gdy kiedyś będę potrzebowała zupełnie innego koloru, ale chyba jednak sięgnę po inną firmę. Nie polecam, a przynajmniej nie polecam \'srebrnego blondu\'.

Używam tego produktu od: dwóch miesięcy

Nigdy więcej!

+cena ok. 4 zł
+wydajna, 1 saszetka spokojnie starcza na średniej dł. włosy
+kolor wychodzi identyczny jak na opakowaniu ( używałam ciemny blond i brąz)
+włosy były bardzo błyszczące

I tu zaczyna się masakra:
Najpierw zrobiłam ciemny blond,a po 2 dniach brąz.
No i niestety kolor się nie zmył.Może to wina tego,że wcześniej miałam włosy rozjaśniane , no i że jeszcze się jedna nie zmyła,a już nałożyłam drugom.
Ciężko zmywa się ze skóry. Nawet bardzo ciężko...
Nawet ze skóry głowy ciężko było zmyć.
Włosy po użyciu błyszcza,ale są sztywne.

Niezwykle nasycony kolor, a wydawałoby się, że modelka z opakowania ma sztuczny kolor włosów ;) , u mnie wyszedł podobnie- wyrazisty, rzucający się w oczy kolor. Doskonale pokrywa włosy, a jednak po jakimś czasie kilkukrotnego stosowania wypłukuje się całkowicie, co oceniam na plus, bo lubię często zmieniać kolor włosów. Nie niszczy włosów, ale niestety nie nadaje im połysku. Szkoda, że tak mała gama kolorów.

Używam tego produktu od: od roku
Ilość zużytych opakowań: mnóstwo

fajny

używałam dwóch odcieni brązu - nie pamiętam dokładnie jakich . Jak najbardziej polecam ten szampon koloryzujący włosy są po nim miękkie, pachnące i błyszczące :D z trwałością bardzo słabo - do kilku myc , dlatego odjęłam pół gwiazdki , ale czego się spodziewać po szamponie koloryzującym ?;) dodam jeszcze , że trochę brudu przy tym jest jednak da się przeżyć ;d

Ilość zużytych opakowań: kilka

Masakra!

Przedmiotem recenzji jest szampon o kolorze czarna kawa.
Wiedziona chęcią odmiany koloru włosów albo chociaż refleksów zdecydowałam się na ten szampon. Ważnym argumentem była nie tylko cena, ale także duża ilość dobrych opinii na KWC. No i wyszło tak, że:
- strasznie niewygodnie jest go wyjmować z saszetki (producenci powinni pomyśleć o bardziej poręcznym opakowaniu, no ale skoro koszty mają być niskie...),
- trzymałam na włosach tyle, ile trzeba było na opakowaniu, a może nawet dłużej;
- i co? Nic. Po zmyciu specyfiku moje włosy nie zmieniły barwy w ogóle, a po wysuszeniu nie dopatrzyłam się nawet cienia innego koloru czy refleksu,
- na włosy nie działa, ale na skórę głowy już tak. Przez chyba dwa tygodnie miałam fioletową skórę głowy...
- po tym specyfiku moje włosy miały "konsystencję" siana. O modelowaniu można było zapomnieć. Dobrze, że odratowałam je multumem odżywek.

kilka słów na koniec: błagam, nie stosujcie tego!

Używam tego produktu od: sierpień
Ilość zużytych opakowań: jedno i żadnego więcej

nie wezmę tego nigdy więcej do ręki!

Lubię eksperymentować z kolorem włosów, szybko mi się nudzą i właściwie nigdy nie używam dwa razy tej samej farby. Tej na pewno już nie użyję... ;)
Zawsze chciałam zobaczyć, jak będę wyglądać w czarnych włosach, a jak wiadomo potem trudno to rozjaśnić, więc nie chciałam próbować z farbą, bo a nóż by mi nie pasował kolor, zatem wzięłam tą. Prawie padłam trupem, jak zobaczyłam co wyszło mi na włosach. Miałam odrosty więc były ciut ciemniejsze od reszty, no ale myślałam, że to nie stanowi problemu. Więc odrostów w ogóle nie tknęła, a reszta włosów była popielata!!! Nawet mały braciszek spytał się, czemu mam szare włosy ;). Pomyślałam pół biedy, bo nauczona doświadczeniem, że szamponetki szybko się zmywają (przynajmniej Marion), to umyję dwa razy i to też od razu uczyniłam. Niestety nawet po kilku myciach kolor był nie tknięty. Postanowiłam odpuścić i spróbowałam na długi dzień. Umyłam włosy kilkakrotnie i nadal nic. Użyłam więc szamponu przeciwłupieżowego i trochę ruszyło się. Potem myłam jeszcze kilka razy. Niestety kolor jeszcze gdzieś tam tkwi. Obawiam się, że po tym, co zafundowałam włosom (czyli ok. 15 myć przez dobę) będę musiała je podciąć, a szkoda bo i tak mam średnie a zapuszczam :(.
Następna sprawa, że na moje do ramion włosy tego specyfiku ledwie starczyło. Nie wiem czemu tak.
I ogólnie to producenci szamponetek powinni pomyśleć nad innymi opakowaniami, bo saszetki są bardzo niewygodne.
Nadal mi się marzy czarny kolor na głowie, więc chyba za jakiś czas spróbuję Mariona, który jest zdecydowanie lepszy i pachnie przyjemniej.

Używam tego produktu od: tydzień temu.

Rewelacja! to mój KWC

Pewnego dnia ciemna blondynka postanowiła zostać ciemną brunetka ;] Używając farby L\'oreal Paris - czekolada. Niestety powstał kolor buraczkowy. W panice pofarbowałam włosy ciemnym brązem z Palette, którego potem nikt nie chciał ściągnąć z moich włosów gdy stwierdziłam , że wyglądam jak czarownica. Jedyne rozwiązanie jakie mi pozostało to płukanki by przeczekać , aż odrosną moje naturalne włosy. Niestety płukanki palette kolor czarny tworzył wiśniowaty i matowy, o innych firmach nawet nie wspominam bo nie łapały moich włosów przy odrostach. Używałam każdej płukanki firm które są reklamowane i znają fryzjerzy. Delia w ogóle nie przyciągała mojej uwagi, bo nigdy o niej nie słyszałam , ale kupiłam i rewelacja! W ogóle nie ma różnicy w odcieniu od farby trwałej ,a nowymi odrostami. Farba mnie nie szczypie jak pozostałe! pachnie, a nie śmierdzi chemią! Włosy po farbowaniu są cudowne , odpowiednio nawilżone , dłużej niż zwykle pozostają świeże i nie przetłuszczają się. Włosy lśnią! Farbuje raz w tygodniu , myje włśosy3-4 razy w tygodniu.
Na zdjęciu prawdziwa JA! zdjęcie robione w kwietniu czyli po 6 miesięcznym farbowaniu szamponem Delia. Przyznacie ,że nie widać różnicy w odrostach :)
Podsumowując :
Delia nr 1 - czarny pokryła ciemny blond
kolor trwały ( można pokazać się na ulicy ) do 3 myć
Włosy są w lepszej kondycji po użyciu
Nadaje połysk
Cena przystępna w Rossmannie na promocji 2,99
Opakowanie starcza ze spokojem na włosy średniej długości- ja mam do piersi.

Używam tego produktu od: listopada 2010

Bardzo fajny

Kupiłam tą szamponetkę w ramach promocji w sklepie. Kosztowała mało i stwierdziłam że poeksperymentuję z kolorem na jakiś czas:) Cena jest niska, nawet bez promocji, ale produkt bardzo dobry. Ja używam koloru ciemny brąz, kolor jest ładny, ciemny. Włosy błyszczące, puszyste i nie plątają się:) Kolor zmywa się dosyć szybko, ale za tą cenę nie można też wymagać cudów. Ja prawdopodobnie przy niej zostanę:)
Używam tego produktu od: obecnie
Ilość zużytych opakowań: 1 sztuka