Ziaja, Med, Kuracja Lipidowa, Fizjoderm, Krem naprawczy na dzień / na noc

Ziaja, Med, Kuracja Lipidowa, Fizjoderm, Krem naprawczy na dzień / na noc

Zalecany przy zaburzonych funkcjach bariery ochronnej skóry: skóra po naświetlaniach promieniami X, skóra odwodniona, bardzo sucha, sucha, wrażliwa, alergiczna, atopowa, skóra okolic ust po terapii izotretinoiną.
Odbudowuje funkcje bariery hydro-lipidowej naskórka. Wzmacnia mechanizmy obronne skóry. Skóra jest intensywnie zregenerowana i długotrwale nawilżona. Wyraźna redukcja podrażnień.
Bogata bio-emulsja nawilżająca na bazie fosfolipidów, tworzy multi-lamelarną strukturę naśladującą budowę naskórka. Idealnie kompatybilna ze skórą, bio-dostępna i skuteczna. Formuła wysokiej tolerancji:
- bez kompozycji zapachowej
- bez parabenów
- bez olejów mineralnych
- bez silikonów
Rezultaty:
wzrost nawilżenia skóry - 38 %
wzrost natłuszczenia skóry - 36 %
Składniki aktywne:
- substancje czynne o charakterze hydro i lipofilowym
- 1,0% beta-1,3/1,6-glucan, ceramid 1,3, 6II, fitosfingozyna,
- kwas hialuronowy, alantoina, prowitamina B5, witamina E,
- NNKT z oleju oliwkowego, makadamia i bawełnianego, skwalan, cholesterol,
- trójglicerydy kwasów tłuszczowych - kaprylowego i kaprynowego, glicerydy kokosowe,
- olej Canola, naturalny filtr UV - masło shea.

absolutnie celujący

Mam skórę nadwrażliwą w kierunku atopowej raczej suchą niż normalną ,z ogromnymi płatami zaczerwień, łuszczącymi się skórkami, z którą nie wszystkie kosmetyki z apteki sobie radzą.
\\n
\\nTen krem moją skórę uspokaja, nawilża, wyrównuje jej koloryt (po użyciu wieczorem, poranek witam bez czerwonych plam na policzkach). Podczas mroźnych dni dodaję jeszcze warstwę tłustego kremu z serii.
\\nZalety:
\\n+ niweluje zaczerwienienia, łuszczące się skórki, uczucie ściągnięcia skóry
\\n+ nie piecze (a to u mnie rzadkość)
\\n+ pięknie nawilża
\\n+ bardzo niska cena
\\nWady:
\\n- brak możliwości wykorzystania kremu do końca, wyciśnięcia z tubki, zawsze zostaje go na dnie trochę

Ukojenie na ŁZS

Krem ma konsystencję białej, lekkiej i bezzapachowej substancji.

Zalety:
* nawilża,
* nie zapycha,
* można używać go na noc i w dzień,
* opakowanie jest wygodne w korzystaniu oraz do rozcięcia i wygrzebania kremu do samego końca
* cena - w promocji kosztuje 16 zł za 80 ml.

Wady:
* brak filtra, ale pewnie jakby miał to jednocześnie byłby gęstszy i mógł zapychać,
* skóra piecze gdy posmaruje się zakatarzony nos, ale to jedyna sytuacja.

Mimo tych wad krem jest balsamem dla mojej czerwonej i bolącej skóry przy ŁZS. Jego kilka mililitrów mam wyciśnięte do małego słoiczka, przez co towarzyszy mi cały czas.

Używam tego produktu od: ok. 3 lata
Ilość zużytych opakowań: ok. 4 na rok

Prawie jak brat...

Używałam z tej seri brata tego kremu (w osobnej recenzji) i z braku tamtego skusilam się na ten jest troszkę mniej nawilżający...
ale ogolnie bardzo dobry
-nawilża
-nie zapycha
-dobrze sie smaruje i wchłania
-nie uczula
Wolę jednak tą drugą wersję...ale ostatnio oba kremy są ciężko dostępne :(

Ilość zużytych opakowań: 2 szt

niestety nie

Mam skórę suchą, wrażliwą itd. Chciałam sobie na okres zimowy zakupić krem lipidowy za niewielką kwotę i wybór padła na ten.
Po nałożeniu wieczorem skóra wydawała się być nawilżona ale rano już była dziwnie wysuszona, policzki czerwone. I to się powtarzało. Nałożyłam inny krem nawilżający i problem znikał. Zresztą po nocy z tym kremem lipidowym skóra w dzień potrzebowała większego nawilżenia niż zwykle.
U mnie się nie sprawdził a szkoda

Używam tego produktu od: grudnia 2012
Ilość zużytych opakowań: jedno 80ml

Rewelacja

Moja cera: mieszana, policzki suche i wrażliwe z tendencją do pękających naczynek.
W lecie: mocno przetłuszczająca się strefa T, policzki suche/normalne.
W zimie: strefa T normalna, policzki bardzo suche/wrażliwe.

Kupiłam krem w zimie, aby podreperował suche partie twarzy.

Plusy:
- jak na opis producenta: podane działanie (skóra po naświetleniach itd.) i skład (głównie oleje), konsystencja kremu mnie mile zaskoczyła, jest bardzo lekka,
- bardzo szybko się wchłania,
- świetnie nawilża i natłuszcza,
- zaraz po aplikacji zaczerwieniania na policzkach bledną,
- skóra jest przez cały dzień lub noc zabezpieczona (nie trzeba aplikować dodatkowej warstwy, co przy mojej skórze, zwłaszcza w zimie często się zdarza),
- sprawdził się na mrozie,
- nie uczula,
- tani (pojemność 80 ml.)
- wydajny.

Minusy:
- ja nie zauważyłam

Wątpliwości:
? z moją trochę problemową cerą krem sobie świetnie radzi. Nie wiem jak podziała na dedykowane przez producenta poważne problemy - skóra po naświetleniach, atopowa.

Porównanie do innych produktów Ziaja:
1) ta sama seria, "Krem tłusty z filtrami UV ochronno-regenerujacy". Recenzowany krem naprawczy wypada znacznie lepiej. Jest mniej tłusty, a mimo to działanie nawilżająco-ochronno-natłuszczające jest lepsze i dłuższe.
2) Inna seria Ziaja med o nazwie "Kuracja Nawilżająca" ( z błękitnym paskiem) kremy: lano-krem i przeciwzmarszczkowy na noc. Krem naprawczy również wypada zdecydowanie najlepiej. Szybciej się wchłania, jest lżejszy a jego działanie jest trwalsze.

Ilość zużytych opakowań: niecałe 1

naprawdę dobry krem w bardzo dobrej cenie

Mam cerę delikatną, wrażliwą, po zabiegach dermatologicznych. Używałam kremu Physiogel, ale po nim świeciła się twarz, po Ziaji tak nie jest. Mimo, że na opakowaniu pisze: krem tłusty - kosmetyk doskonale się wchłania i można z powodzeniem stosować go pod makijaż. Używam go na noc i na dzień. Moja cera cera jest gładka, bez podrażnień - poprostu zdrowa. Jestem bardzo zadowolona. Dodatkowy plus ma za niską cenę. Daję 4 gwiazdki, ponieważ brak wysokiego filtru przeciw promieniom UV. Gdyby nie ten minus, to byłby chyba idealny dla mnie krem.

Ilość zużytych opakowań: 1/2

znam lepsze, także z Ziaji

krem jest tani, bezzapachowy i dość delikatny
ale po kremie z linii "med" dedykowanym do skóry po zabiegach kosmetycznych i naświetlaniach spodziewałam się więcej
*jest delikatny, mogę nim smarować także skórę pod oczami, sam z siebie nie podrażnia
inaczej dzieje się gdy mamy skórę już podrażnioną - kupilam go mając na twarzy egzemę - suche, swędzące plamki na policzkach i brodzie - krem bardzo podrażniał, zmiany robily się czerwone i piekly
tak samo gdy smarowałam twarz mając katar - skóra koło nosa piekła natychmiast
to duży minus, krem nie działa w podstawowej funkcji, przy egzemie pomógł mi krem alterry do wrażliwej cery - nic nie piekło, alterra wrecz uspokajała skórę
*nawilża, ale skórę lekko przesuszoną, przy bardzo suchej jest za słaby
*jest dość lekki - wchłania się ładnie, używam go nawet pod makijaż, nie zostawia tłustej warstwy - spodziewałam się tluściocha w stylu masla kakakowego czy oliwki z ziaji
krem ogólnie średni, już lepiej sprawował się Ziaja Med, Kuracja Nawilżająca, Krem redukujący zmarszczki na noc który mialam poprzednio i używalam przy takich zmianach na skórze - nic nie piekło a krem był tłustszy i lepiej chronił przed ponownym wysuszeniem
jest też niewydajny, przez miesiąc zużylam 3/4 kremu (uzywam 2 razy dziennie zazwyczaj)
a to duża tubka 80ml
Używam tego produktu od: początku grudnia

Cudny kremik!

Uwielbiam ten krem, przede wszystkim dlatego, że rozjaśnia mi buzię, łagodzi podrażnienia. Po zastosowaniu na noc skóra rankiem jest świeża i wygląda zdrowo, minusów nie widzę :)

cudo

Ponieważ mam ostatnio problemy z przesuszoną skórą ( czego nigdy się nie spodziewałam, bo mam cerę tłustą ), więc próbuję ugasić pragnienie i testuje liczne kremidła, mazidła, itp.
w porównaniu z kremem nawilżającym ziaji, ten jest o niebo lepszy.
+bardzo przyjemna konsystencja
+ szybko się wchłania
+ bardzo dobrze nawilża, nie tylko górne warstwy naskórka
+ nie pozostawia tłustego filmu na skórze.
+posiada przyjemny zapach
+ można go kupić w bardzo przystępnej cenie

Minusów nie znalazłam.

Używam tego produktu od: używałam przez kilka miesięcy

Zaskakująco dobry

Mam cerę suchą ze skłonnością do trądziku, dlatego też trudno mi było znaleźć dobry krem nawilżający, który równoczenie by nie zapychał. Ten produkt jak najbardziej się sprawdza.
Smaruję nim twarz na noc, a rano buzia jest napięta, dobrze nawilżona, ale nie tłusta. Do tego nie wyskakują mi po nim żadne niespodzianki.
Jestem zadowolona, choć zdaję sobie sprawę, że dla osób o bardzo suchej cerze może być niewystarczający. Mimo wszystko polecam spróbować, bo cena jest zachęcająca.

Delikatny, ale nieskuteczny

Uzywałam tego kremu na skórę podrażnioną po kuracji kwasami (skóra czerwona, swędząca i sucha). Niestety nie pomógł, to znaczy nie zlikwidował podrażnienia. Jest deliatny, sam w sobie nie podrażnia, ale nie naprawia uszkodzonej skóry.

Ilość zużytych opakowań: 2 opakowania

masakrycznie uczulił

W ramach patriotyzmu - bo wszak marka rodzima -oraz skuszona niską ceną zakupiłam krem razem z żelem tej samej serii. Mam skórę nadwrażliwą, piekącą, zaróżowioną, wiecznie podrażnioną, przesuszoną na czole oraz policzkach, wręcz skorupkę, na którą niestety nic nie pomagało. Po umyciu wieczorem buzi żelem nałożyłam krem i już przy jego aplikacji czułam nieprzyjemne pieczenie. Rano miałam czerwone placki, swędząco-piekące. Coś strasznego. Żadnego uczucia nawilżenia, ukojenia, nic z tych rzeczy nie czułam i bardzo ubolewan nad tym faktem, bo miałam nadzieję, że chociaż ten krem mi pomoże. Niestety, oddałam go mamie. Na razie nie używała, więc nie wiem jak się u niej spisze. Ja jestem na NIE.Używam tego produktu od: 1 użycieIlość zużytych opakowań: zero

*edit

Mama po jednym użyciu i takich samych efektach jak ja oddała go mojej siostrze. Siostra po takich samych odczuciach co mama i ja oddała go mężowi... Mąż... używał do rąk. Tyle...