Statystyki: + Dodaj produkt + Dodaj Look

Naturalissa (Naturalis), Masło kakaowe naturalne o czekoladowym zapachu

Naturalissa (Naturalis), Masło kakaowe naturalne o czekoladowym zapachu

Średnia ocena użytkowników: 0 /5

Pojemność 60 g
Cena 11,50 zł

Opis produktu

Zgłoś do moderacji

Masło o silnych właściwościach nawilżających, zmiękczających, natłuszczających oraz przyspieszających opalanie - nadaje skórze piękny złocisty odcień.
Ponieważ masło kakaowe jest jednym z najbardziej stabilnych naturalnych tłuszczów,wykazuje działanie ochronne w kierunku promieniowania UVB oraz zawiera całe bogactwo naturalnych antyoksydantów, dlatego często jest stosowane w preparatach do opalania. Warto jednak pamiętać, że składnik ma zbyt niski faktor ochronny, dlatego nie może stanowić jedynej ochrony przed promieniowaniem UV. W trakci kąpieli słonecznych należy stosować stabilne filtry o szerokim spektrum UV.
W preparatach słonecznych masło kakaowe można łączyć z masłem shea,olejem malinowym, arganowym oraz tamanu, które wykazują podbne działanie ochronne.
Masło kakaowe, pozyskiwane z nasion kakaowca, topi się w temperaturze ciała i jest bardzo dobrze wchłaniane przez naskórek, pozostawia skórę przyjemnie miękką i gładką.
Składnik jest bardzo dobrze tolerowany nawet przez bardzo wrażliwą skórę, także dziecięcą, chroni przed drażniącym działaniem wiatru, słońca i mrozu. Może być stosowane także w przypadku atopowego zapalenia skóry.
Masło kakaowe jest szczególnie chętnie stosowane przez kobiety w ciąży w celu zapobiegania i leczeniu rozstępów,zwłaszcza w połączeniu z masłem shea, pantenolem oraz kolagenem i elastyną.

Recenzje 0

Średnia ocena użytkowników: 0 /5
Najaktywniejsze recenzentki
 1. 1

  65
  produktów

  26
  recenzji

  953
  pochwał

  10,00

 2. 2

  1
  produktów

  27
  recenzji

  842
  pochwał

  8,68

 3. 3

  110
  produktów

  29
  recenzji

  757
  pochwał

  8,45

Zobacz cały ranking