Statystyki: + Dodaj produkt + Dodaj Look

Naturalissa (Naturalis), Skwalan z oliwek

Naturalissa (Naturalis), Skwalan z oliwek

Średnia ocena użytkowników: 0 /5

Pojemność 30 ml
Cena 17,00 zł

Opis produktu

Zgłoś do moderacji

Naturalny, ekskluzywny olej, pozyskiwany z oliwek - uwodorniony skwalen. W znaczący sposób zwiększa przenikanie lipofilowych składników aktywnych takich jak witamina A, E i innych surowców biologicznie czynnych rozpuszczalnych w tłuszczach. Dzięki temu jest cennym składnikiem wszystkich produktów przeciwstarzeniowych.
Jest lekkim olejem, który po aplikacji daje uczucie aksamitnej gładkości bez uczucia tłustości czy lepienia. Doskonale nawilża, uelastycznia i uzupełnia braki w warstwie lipidowej naskórka.
Z badań wynika, że jest składnikiem o niskim potencjale komedogennym, dlatego stanowi doskonały dodatek również do kosmetyków dla cery tłustej i trądzikowej. Jednak osoby o dużej wrażliwości na powstawanie zaskórników, powinny zacząć od niższych stężeń procentowych, stopniowo je zwiększając jeśli z obserwacji wynika, że surowiec nie powoduje zmian zaskórnikowych.
Skwalan jest również bardzo dobrym antyoksydantem, który chroni skórę przed oksydacją spowodowaną promieniowaniem UV i powstawaniem wolnych rodników. Dzięki temu jest w pełni bezpiecznym składnikiem wszystkich preparatów do stosowania na dzień.
Lekkie działanie bakterio i grzybobójcze skwalanu chroni uszkodzoną skórę przed infekcjami, wspomaga proces gojenia się ran. Dzięki tym właściwościom znajduje szerokie zastosowanie w preparatach do pielęgnacji skóry z egzemą i atopowym zapaleniem skóry.

Wskazania:
• wszystkie rodzaje cery: sucha, tłusta – odwodniona, trądzikowa, naczyniowa,
wrażliwa i alergiczna
• starzenie i fotostarzenie skóry
• pielęgnacja delikatnej skóry wokół oczu i ust
• spierzchnięta skóra dłoni i stóp

Recenzje 0

Średnia ocena użytkowników: 0 /5
Najaktywniejsze recenzentki
 1. 1

  65
  produktów

  26
  recenzji

  953
  pochwał

  10,00

 2. 2

  1
  produktów

  27
  recenzji

  842
  pochwał

  8,68

 3. 3

  110
  produktów

  29
  recenzji

  757
  pochwał

  8,45

Zobacz cały ranking