Eau Thermale Avène, Hydrance Optimale Legere [Light Hydrating Cream] (Krem nawilżający do skóry wrażliwej normalnej lub mieszanej)

Hydrance Optimale Legere krem o lekkiej konsystencji przywraca i utrzymuje nawilżenie górnych warstw naskórka skóry wrażliwej normalnej lub mieszanej, dzięki synergicznemu działaniu składników aktywnych: Lipo-mucine-like i Meiboserine-like. Hydrance Optimale Legere lekki krem pozostawia skórę elastyczną i matową. Zapewnia skórze intensywne i długotrwałe nawilżenie oraz zapobiega utracie wody ze skóry.
Trwale nawilża*. Koi i łagodzi podrażnienia dzięki zawartości wody termalnej Avene z Uzdrowiska Dermatologicznego. Pochłania nadmiar sebum, matuje dzięki zawartości kapsułek wykazujących działanie sebo-regulujące.
* górne warstwy naskórka
Bez parabenów. Produkt hipoalergiczny. Nie powoduje powstawania zaskórników.

uniwersalne
Struktura
lekkie
nawilżające
w tubce
emulsja
<50ml

Najlepszy krem jaki stosowałam

Moja cera jest mieszana, wrażliwa i ze skłonnościami do rumienia się. Wszystkie stosowane do tej pory kremy albo nie nawilżały dostatecznie, albo powodowały, że podkład warzył się niemiłosiernie szybko.

Pół gwiazdki odejmuję za bardzo wysoką cenę, ale ja kupuję go w promocji i przez internet za ok 40zł.

Nawilża świetnie, szybko się wchłania, nie warzy się, podkład trzyma się świetnie, nie zapycha, nie podrażnia, cera jest rozjaśniona, jest dość wydajny (jedno opakowanie mam ok. 3 miesiące) - czego chcieć więcej?
Tylko niższej ceny.

Ilość zużytych opakowań: 2 opakowania

Nie dla mnie

Mam cerę mieszaną, że sklonnascia do poswstawania wyprysków zwłaszcza w stresie T. Testowałam krem Avene Hydrance Light jako krem na dzień.
Powodował u mnie bardzo duże świecenie i podkreślał niedoskonałości powstałe na skórze.

Bardzo dobry

O MNIE
Jestem posiadaczką typowej cery mieszanej, tłusta strefa T z niedoskonałościami, zanieczyszczona, policzki bardzo suche, wrażliwe skłonne do podrażnień.
W dodatku bardzo łatwo się zapycha.

Krem ten zaczęłam stosować gdy rozpoczęłam kurację przeciwtrądzikową pod opieką dermatologa, potrzebowałam czegoś lekkiego, ale dość mocno nawilżającego i delikatnego. Padło na niego...

OPAKOWANIE
Miękka tubka, standardowa dla firmy Avene, biała, o dość aptecznym wyglądzie

KONSYSTENCJA KREMU
Lekka, dość lejąca, po nałożeniu na skórę bardzo szybko się wchłania, łatwo rozprowadza się na skórze

WYDAJNOŚĆ I CENA
Cena waha się od 40 do nawet 70zł za tubkę w zależności od tego gdzie kupujemy. Jest to stosunkowo wysoka cena za krem do twarzy, ale jest on bardzo wydajny. Mnie 1 opakowanie starczało na około 2 miesiące używania (raz dziennie, rano)

DZIAŁANIE
Używam tego kremu od około 2 lat. Śmiało mogę powiedzieć, że rewelacyjnie sprawdza się przy cerze mieszanej.
My, posiadaczki takiej cery mamy tej problem, że nie możemy używać ani kosmetyków zbyt gęstych, tłustych, bogatych w oleje, gdyż grozi nam zapchanie skóry i późniejszy wysyp, ani nie powinnyśmy używać kremów do skóry trądzikowej gdyż w większości (oczywiście nie wszystkie) są one dla naszej skóry zbyt wysuszające lub agresywne.
Ten krem wydaje mi się, że dzięki zawartości wody termalnej, ma na tyle lekką konsystencję, że NIGDY nie wyrządził mi żadnej szkody, nie podrażnił, nie zapchał. Działał wręcz uspokajająco na moją skórę. Zwłaszcza w gorszych etapach leczenia radził sobie bez zarzutu. Uspokajał moją podrażnioną skórę, nawilżał ją, sprawiał, że wyglądała coraz zdrowiej. Uwielbiam ten produkt (chwilowo używam innego kremu, ale wiem już, że wrócę do ulubieńca z Avene:)

Nie dla mnie

Pokładam w nim duże nadzieje, jednak zawiodłam się. Walczę z przesuszoną buzią a ten kremik niestety w żadnym stopniu jej nie nawilżył. Wielka szkoda. Strasznie się roluje, może to kwestia indywidualna. Zaczęłam stosować mniejsza ilość, jednak ten problem powracał. Po kilku użyciach zauważyłam również, że zapycha moją skórę. Dziś jestem na nie, ale wiem że dla niektórych jest zbawienny.

Dobry krem

Sprawdził się po leczeniu ostrego trądziku z jakim zmagałam się pare lat temu. Fajnie nawilza skóre ale nie przetluszcza, konsystecja robi lekką taflę na powierzchni skóry przez co można spokojnie go używac na co dzień . Nie rolluje się pod makijażem. jest łatwy w rozprowadzaniu, nie uczula i nie powoduje zaczerwienienia. Ogólnie myśle ze dobrze poradzi sobie z cerą mieszaną i zaspokoi wymagania cery trądzikowej.
Dla mnie zapach jest neutralny, bez dodatku perfum więc nie powinien powoduje trądziku.

Uwielbiam!

Krem jest bardzo wydajny, starcza na bardzo dlugo. Jest praktycznie bezzapachowy. Zmagalam sie ze świądem twarzy w tradziku rozowatym i po roznych kremach aptecznych dedykowanych skórze z tradzikiem rozowatym dopiero ten mi pomógł.

Lekki, odświeżający, ale skąd taka cena?

Kilka lat temu miałam ten krem i zdecydowanie lepiej go oceniałam - albo zmienił się jego skład, albo moja cera lub wymagania. Do rzeczy - krem jest spoko na co dzień, pod makijażem dobrze się trzyma, szybko się wchłania. Czasem czuję, że potrzebuję jeszcze jednej porcji, bo skóra wypija go momentalnie - dlatego nie jest zbyt wydajny. Raczej go nie kupię ponownie, bo to średniaczek w zbyt wygórowanej cenie, taki efekt mogę osiągnąć też kremami z dużo niższej półki cenowej.

Używa produktu od: próbka

Miło zaskoczona

Otrzymałam ten krem jako próbkę w aptece. Mimo że próbka miała 5 ml,krem okazał się bardzo wydajny. Skora po jego zastosowaniu była swietnie nawilżona i przyjemna w dotyku. Z uwagi że nie trzeba było nabierać dużej ilości kosmetku aby starczyło na rozprowadzenie go na całej twarzy, krem starczyl mi na kilka dni. Jest tak dobry że planuje kupić pelnowartosciowe opakowanie.

lekkie nawilżenie

Niewielką tubkę kremu dostałam przy zakupie żelu do mycia twarzy. Formuła jest bardzo lekka, rzadka i bardzo szybko wchłania się w skórę. Pozostawia lekko świecącą warstewkę, co minie odpowiada. Nawilżenie jest średnie - raczej dla cery normalniej, bo przy suchych policzkach troszkę za słabe. Krem bardzo dobrze sprawdza się pod makijaż i można od razu nakładać podkład. Jest wydajny i na pewno godny uwagi jeśli ma się skórę wrażliwą.

Dobry lecz nie ideał

Krem kupiłam po wcześniejszym testowaniu próbki - jest poprawny, lecz nie jest ideałem.

Nawilza, skład niezły, opakowanie ładne, ale to za mało za taka cenę.

Krem nie wchłania sie całkowicie, zostawia lekka warstewkę, przy podkładzie moze to przeszkadzać.

Nie podrażnia, w składzie kojąca woda termalna, nawilza choć mógłby mocniej.

Krem przyzwoity, moze kupie ponownie ale na mocnej promocji.

Może być Ale na noc

Znowu dość lepki, dobry na noc. Mam.dosc tłusta skore. Na dzień używam z tej firmy matu który też jest zły. Myślę że dobrze nawilża na noc. Ogólnie myślę że kupię ponownie :-)

lubię go, ale (ze wzgledu na cenę) nie na tyle, żeby kupować regularnie

Przy zakupie kremu z filtrem w prezencie otrzymałam 50ml wody termalnej i 15ml tego kremu. Bardzo się ucieszyłam z możliwości przetestowania tego kosmetyku.

Krem przyjemnie pachnie, zapach określiłabym jako świeżą bawełnę.
Kolor biały, a konsystencja rzeczywiście lekka.

Stosowałam go na dzień, pod makijaż, czasem solo. Krem dobrze rozprowadzał się na skórze. Wchłaniał się bez problemu, nie pozostawiając żadnej dziwnej powłoczki. Skóra była miękka, nawilżona, o zdrowym blasku (ale żadnego świecenia się).

Producent zapewnia o niekomedogenności kosmetyku. Myślę, że dopiero po zużyciu pełnowymiarowego opakowania mogłabym wyrazić rzetelną opinię w tym temacie. Jeśli nie złuszczam skóry przez dłuższy czas to zaskórniki pojawiają się u mnie samoistnie, ale nie zarejestrowałam specjalnego zwiększenia się ich ilości w ostatnim czasie.

Nie mam żadnych zastrzeżeń do tego kremu oprócz ceny. Uważam, że nie jest tak spektakularny w działaniu, żeby płacić za niego 60-70zł za 40ml. Niemniej jednak, jeśli znowu dostanę go w prezencie do zakupów to z chęcią będę używać :).

Używam tego produktu od: maj 2015
Ilość zużytych opakowań: 1 całe opakowanie 15ml

nie do końca wiem, o co chodzi

Krem jest biały o rzadkiej konsystencji. Zapach owiedziałabym &quot;kremowy&quot; :) Trzeba uważać, ponieważ z tubki łatwo wylać za dużo produktu. Krem rozsmarowuje się naprawdę dobrze- nie &quot;ślizga się&quot; po skórze (jak choćby lubiana przeze mnie Bioderma Hydratio Legere). Pomimo takiej konsystencji oraz braku dozownika produkt jest dość wydajny i starcza na ok. 2 miesiące.

Lubię czuć, że posmarowałam się kremem- skóra ma wyglądać na nawilżoną, lekko błyszczącą (broń boże tłustą!), miękką. Pierwze chwile z tym kremem bardzo pozytywne, ale po jakiś 2-3 minutach skóra wygląda, jakby nic się nie stało. W ogóle nie czułam, ze coś na nią wklepywałam... Stan wracał DOKŁADNIE do stanu sprzed aplikacji!

Krem sprawdził się jako dodatek do serum i na wielkie upały, kiedy chcemy czegoś ultra lekkiego. Nie sprawdził się natomiast jako kosmetyk samodzielny. Któregoś dnia miałam tak suchą skórę, że z braku innego kremu nawilżającego posmarowałam twarz balsamem do ciała, ponieważ nawet kilka warstw Avene nie usunęło uczucia ściągnięcia.

Na plus również to, że nie zapchał, nie sprawiał &quot;niespodzianek&quot; na twarzy. Nie powodował również świecenia strefy T (nie mam z tym problemów, ale czasem w ekstremalnych warunkach coś tam może się pojawić).

Krem kosztuje ok. 10 euro, więc ok; jakbym zapłaciła (przy polskich proporcjach cenowych) 50 czy 60 złotych byłabym zawiedziona.

Używam tego produktu od: 2014
Ilość zużytych opakowań: 1 (nie wiem, czy kupię jeszcze)