Nivea, Pure & Natural, Lemon & Olive (Pomadka ochronna z oliwą z oliwek i wyciągiem z cytryny)

Pojemność 4,8 ml

NIVEA Pomadka Pure & Natural inspirowana naturą, zawiera naturalną oliwę z oliwek oraz cenny ekstrakt z cytryny. W 100% wolna od konserwantów, zawiera naturalne składniki - certyfikowane, organiczne masło shea oraz naturalny olejek z jojoby. Zapewnia długotrwałą ochronę suchym ustom.

Fanka!

Jestem uzależniona od pomadek ochronnych. I jedyne pomadki ochronne które uwielbiam to pomadki Nivea! Miałam już prawie wszystkie rodzaje i zawsze kupuję kilkanaście na raz (do każdej torebki po kolei). Wersja oliwkowa jest jedną z moich ulubionych, bo nie dość że doskonale nawilża moje usta, zapobiega pęknięciom to ma bardzo przyjemny zapach i nie zostawia dziwnej powłoki. To super nawilżenie! Nie zostawia lepkiej warstwy, nie ma nieprzyjemnego smaku, super zapach. Mój totalny must have! Kończę kolejne opakowanie, bo uzależniona jestem od nich już od czasów podstawówki! Polecam gorąco!

cudwny zapach

Używałam go całe gimnazjum (kiedy to było), a teraz nigdzie tego zapachu nie mogę odnaleźć. Super nawilża, zapach świeży, piękny, jak perfumy :)
Jeśli gdzieś go kiedyś jeszcze znajdę, to na pewno kupię!

Lubię

Chyba moja ulubiona z tych z nivei jak na razie. Fajny zapach, dobrze się wchłania w usta i faktycznie są bardziej nawilżone i zregerowane. Bardzo mi się podoba design produktu, lekki zapach, taniość i wydajność. ;)

Były ulubieniec

Przez długi czas pomadka oliwkowa była moją ulubioną. Do czasu aż zaczęłam patrzeć na składy. Niestety ten jest pełny substancji, których nie chcę nakładać na usta, dlatego niestety już nie zagości w mojej torebce :(

Ulubiona Pomadka w okresie Wiosna/Lato

Moje usta potrzebują nawilżenia przez cały rok, bo na co dzień stosuję różne kolorowe szminki, które często przesuszają. Dlatego bardzo lubię stosować tę pomadkę jako bazę pod szminkę, lub wieczorem jako regenerację dla ust.

Używam jej szczególnie w okresie wiosenno-letnim bo dla mnie ma dość lekkie nawilżenie i nie jest tak bardzo "tłusta" jak np. pomadka z Regenerum, której konsystencja jest dość "ciężka" i pozostawia grubszą warstwę na ustach.
Stąd, pomadkę z Nivea mogę bez problemu użyć jako bazę, bo szybko się wchłania, ale jeśli potrzebuję mega nawilżenia i regeneracji suchych skórek to sięgam właśnie po Regenerum.

Mimo to, Oliwkowa Nivea to do tej pory moja ulubiona pomadka do codziennego stosowania w słonecznej porze roku.

Mój typ

Spośród wszystkich pomadek Nivea ta chyba jest moją ulubioną. Zdecydowanie spełnią swoją ochronną rolę. Jest gęsta, więc dobrze się nakłada na usta i na nich pozostaje przez długi czas, tworzy warstwę ochronną, nawilża, przyjemnie pachnie. Ma wszystko to, czego oczekuję od pomadki ochronnej. Do tego łatwo dostępna i w dobrej cenie.

pierwsza pomadka

Trzymam opakowanie po tej pomadce, głównie ze względów sentymentalnych. Choć fakt faktem, że zapach cały czas się utrzymuje, ale przejdźmy do recenzji. Zapach jest śliczny. Delikatny, lekko cytrusowy. A co do tej oliwy z oliwek, to wcale jej nie czuć (no, przynajmniej w zapachu). Bardziej pachnie taką oliwką dla dzieci z Bambino. No ale mniejsza z zapachem. Pomadka fajnie odżywia usta (z tego co pamiętam). Nie była jakoś mega droga. No, taka jak wszystkie pomadki Nivea, tylko że jeszcze ma ten cudny zapach. Niestety, nie mogę jej już nigdzie znaleźć.
ZALETY:
-odżywia
-zmiękcza
-ma cudny zapach
-jest wydajna
-ma fajne, schludne opakowanie
WADY:
-dostępność

Mega!

Przede wszystkim uwielbiam ją za zapach! Dobrze nawilża, pielęgnuje usta. Jest moim numerem jeden wśród wszystkich pomadek NIVEA, a przerobiłam chyba wszystkie! Ostatnio chciałam ją kupić, ale nie mogę jej nigdzie znaleźć... Czy przestali ją produkować czy mam po prostu pecha... :(

Te ściemy na temat cudownych składników...

Oliwa szoruje tyły składu, a pomadka powinna szorować moim zdaniem tyły rankingu...

Działanie: Być może pomadka zawiera ten olej jojoba, masło shea i jakieś tam wyciągi, ale bodaj w ilości dziesiętnych części procenta. Działa jak prawie każda pomadka Nivea, czyli o prostu nijak (bardzo nie lubię kosmetyków tej marki do ust – żaden nie spisuje się należycie jako pomadka ochronna i ten nie jest wyjątkiem). Nie chroni ust przed pierzchnięciem ani przesuszeniem na wietrze lub mrozie. Sprawdza się tylko przy lekko suchym powietrzu lub upale. Znika z ust szybciutko, cały czas trzeba jej dokładać, a i tak nie robi nic specjalnego. Ot, troszkę zmiękcza naskórek, ale nie ma właściwości nawilżających ani regenerujących.

Na plus:
Jedynym atutem jest zapach.

Na minus:
-,,tępa" przy rozprowadzaniu, ale z ust ucieka szybko
-skrajnie niewydajna; trzeba bez przerwy jej dokładać
-chroni przed wysuszeniem tylko w niezbyt wymagających warunkach
-nie nawilża
-nie regeneruje skóry, która już ma kłopoty z pierzchnięciem lub wysuszeniem

Dobra, ale bez rewelacji

Głównym jej atutem jest zapach, dobrze natłuszcza, więc generalnie jest całkiem dobra, ale znam wiele innych pomadek, które sprawdzają się lepiej niż ta.

Ulubiony zapach

Używałam jej kiedyś intensywnie i ją uwielbiałam, przy końcu opakowania- gdzieś zgubiłam. Kupiłam ponownie 2 lata później pamiętając mój zachwyt nad nią, zwłaszcza nad zapachem. Teraz jest dla mnie jak były chłopak- nie rozumiem, co w niej widziałam...

+ślicznie pachnie
+dostępność (drogerie, markety)
+opakowanie trwałe, nie ściera się

-nie robi nic, trochę natłuszcza

Cóż, nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki. :)

Wykorzystała: kilka próbek

Najlepsza spośród wszystkich pomadek NIVEA

Mam duży problem z ustami, które są zawsze wysuszone, nieważne czy to zima czy lato. Na ogół nie używam pomadek tej firmy jako że moje usta bardzo szybko się do nich przyzwyczajają - mam wrażenie, że jest tam dużo wazeliny i gliceryny. Niemniej jednak to pomadka nie była taka zła, nawilżała usta w ramach swoich możliwości, a zapach nie był zapychający.