Bijan, Bijan Men EDT

Bijan, Bijan Men EDT

REKLAMA

`Bijan Men` został zaprezentowany męskim nosom w 1981 roku a w 1987 przeszedł `reformulację`. Zapach klasycznie i ekstremalnie męski, zaliczany do kategorii orientalno - ziołowej.
Zaczyna się od nut zapachowych mandarynki, lawendy, gałki muszkatołowej podbitych piżmem i mchem dębowym. Dalej da się wyczuć owocowe nuty, cytryny i bergamoty lemon, bergamot na olejku szałwiowym. Serce wypełniają irys, cynamon, drzewo sandałowe, jodła, ambra, goździki, miód, jaśmin, róża, ylang -ylang i estragon tarragon. Bazę tworzą nuty rozemarynu, goździk przyprawowy, paczula, wetiwer, benzoin, cedr, skóra, fasola tonka, wanilla i piżmo. Zwycięzca wśród zapachów roku 1988 (Fragrance Foundation).
Zapach bardzo mocny, bogaty, zdecydowanie `starszego` typu dla miłośników oldschoolowej klasyki.

Kategoria: orintalno - ziołowa

Nuty zapachowe:
nuta głowy: mandarynka, lawenda, gałka muszkatołowa, piżmo, mech dębowy, cytryna, bergamota
nuta serca: irys, cynamon, drzewo sandałowe, jodła, ambra, goździki, miód, jasmin, róża, ylang - ylang, estragon tarragon
nuta bazy: rozmaryn, goździk przyprawowy, paczula, wetiwer, benzoin, cedr, skóra, fasola tonka, wanilla, piżmo

cacko z dziurką

Bardzo bogata i złożona kompozycja, klasyka w dokładnym tego znaczeniu. Prawie nie ma cytrusów, poza krótkim początkowym tchnieniem, dalsza ewolucja to nuty ziołowe, z wyraźną lawendową nutą. Zapach ewoluuje w kierunku drzewno ambrowym i mszystym, by zkończyć się jedną z ładniejszych baz z wetiwerem, piżmem i przyprawami w roli głównej. Składniki są zrównoważone, nie czynią z zapachu przeładowanego tworu, z którego chaotycznie wydobywają się chmurki poszczególnych elementów. Trwałość dobra, moc i projekcja świetne. Nie znam wersji przed reformulacją, jednak jesli jak pisza niektórzy była lepsza to musiało być to pachnidło wybitne.

cabochardowy

Czekałam, że może ktoś napisze przede mną coś o tym zapachu, boć to klasyk nad klasykami... nieziemsko trwały i mocny zapach w tonacji mrocznego szypru. Bardzo retro, taki tweedowy... Mój Mąż lubi zapachy mocne, zdecydowanie męskie, a przede wszystkim trwałe... ten spełnia jego oczekiwania w prawie 100% tyle, że używany za często może męczyć... otoczenie również. Nie dla sportowców, ani świeżucholubów... Bardzo wydajny, korzystna cena.
W mojej opinii - wytrzymuję jego towarzystwo, bo przecież małżeństwo to sztuka kompromisu... prawda?
Tylko flakon dziwny, ale z żadnym nawet w najciemniejszej szafce nie da się go pomylić... no chyba, że z innym Bijanem...