Dermi by Dermatologist, Dermi by Dermatologist, Sun, Pomadka ochronna SPF 30

Dermi by Dermatologist, Dermi by Dermatologist, Sun, Pomadka ochronna SPF 30

Pojemność 4,5 g

eDoskonale zabezpiecza przed nadmiernym wysuszaniem oraz intensywnie natłuszcza i regeneruje spierzchnięte wargi. Dzięki SPF30 chroni delikatną skórę ust przed promieniami słonecznymi i stanowi idealną pielęgnacje dla osób aktywnie spędzajacych czas na swieżym powietrzu.

Masło shea odbudowuje ochronną barierę lipidową naskórka i głeboko natłuszcza.
Olej rycynowy natłuszcza, wygładza, zmiękcza i nadaje duży połysk.
Olej macadamia uelastycznia, regeneruje, odżywia i łagodzi.
Tokoferol (Witamina E) wzmacnia barierę naskórka, zapobiega podrażnieniom i powstawaniu stanów zapalnych.
Lanolina nawilża i wygładza.

balsam do ust
przeciwsłoneczne, ochronne, regenerujące
zapachowa, bez alkoholu, bez parabenów
w sztyfcie

• Zapach: 5
  • Stosunek jakości do ceny: 5
  • Opakowanie: 5

Dobry na początek

Produkt kupiłam w Aptece Bliskiej, z tego co wiem ta sieć aptek jest tylko w Białymstoku, a patrząc przez internet, pomadka Dermi wydaje się być bardzo słabo dostępna - nie mniej, jeśli zobaczycie ją w swojej aptece, to polecam spróbować, bo jest naprawdę tania (ok. 10zł) a bardzo, że tak powiem, beginner friendly.
Produkty z filtrami UV stosuję regularnie i przez cały rok już od ok. 2 lat, i wiem, że początki bywają trudne. Te produkty są bardzo trudne w formulacji, przez co większość nie jest zbyt przyjazna w użytkowaniu - często są tłuste, bielą, rolują się, szczypią, a te miłe w stosowaniu i z wysoką ochroną bywają drogie. Wiem, że nie inaczej jest z produktami do ust - mimo wszystko, tego lata postanowiłam spróbować włączyć ochronę ust do swojej codziennej rutyny.
Według mnie, pomadka w komforcie stosowania nie róni się niczym od zwykłej pielęgnującej pomadki - gdyby nie informacja na opakowaniu, w życiu bym nie pomyślała, że zawiera filtry UV. Doskonale nawilża i natłuszcza usta, częściowo się wchłania, ale nie do końca, bo jakaś część musi zostać i chronić przed szkodliwym promieniowaniem.
Trochę szkoda, że nie ma SPF 50 i UVA w kółeczku, z tego co wiem testy na UVA nie są obowiązkowe przed wypuszczeniem produktów ochronnych na rynek - możemy więc zatem tylko gdybać, jak dobra jest oferowana przez producenta ochrona. Pomadka zawiera trzy filtry - Homosolate, Octocrylene i Avobenzone, z czego o dwóch ostatnich wiem, że są raczej filtrami starszej generacji. Avobenzone wykazuje dość dobrą ochronę przeciwko UVA, a Octocrylene dodatkowo go stabilizuje. Homosolate zapewnia ochronę UVB. Jest to więc raczej dość sprawdzona mieszanka, która potrafi za niską cenę zapewnić nienajgorszą protekcję. Oczywiście, gdybym miała jechać na egzotyczne wakacje i zapomniałabym kapelusza, wolałabym coś mocniejszego, ale na warunki miejskie, produkt powinien być naprawdę w porządku :)

Kupiony w: W aptece

Ocena szczegółowa:

• Wydajność: 5
  • Zgodność z opisem producenta: 4
  • Zapach: 5
  • Stosunek jakości do ceny: 4
  • Opakowanie: 4

Pomadka DERMI, kosmetyk przeznaczony do pielęgnacji ust.

Pomadke DERMI otrzymałam w aptece Prima.

Pomadki DERMI używałam na noc, przy wieczornej pielęgnacji i muszę przyznać, że jeśli chodzi o nawilżenie, natłuszczenie, to efekt mnie satysfakcjonował.

Moje usta są dosyć przesuszone. Kto miał popękane usta, ten wie co to za ból. W mojej pielęgnacji więc na dobre zagościły pomadki i peelingi. W okresie letnim, często sięgam po pomadki z spf.

OPAKOWANIE
Opakowanie jest estetyczne, z bardzo skromną szata graficzna.

KOSMETYK
Pomadka ma Cudowny, intensywny owocowy zapach z nuta mięty. Ciężko mi określić konsystencję, jest to pomadka o poltransparentnej barwie. Balsamik jest bardzo tłusty, wystarczy odrobinka, aby pokryć nim całe usta. Skład to głównie mieszanka olejów. W składzie znajdziemy również Masło shea, które odbudowuje ochronna barierę lipidową naskórka i głęboko natłuszcza. Olej rycynowy wspomaga zmiękczanie ust i nadaje duży połysk. Zainteresował mnie Olej makadamia który swoją drogą bardzo lubię w kosmetykach - uelastycznia, regeneruje, odżywia i łagodzi. Tokoferol (witamina E) dba o wzmocnienie bariery naskórka, zapobiega podrażnieniom i powstawaniu stanów zapalnych.

MOJE ODCZUCIA
Dla mnie pomadka DERMI stała się trochę uniwersalnym kosmetykiem. Postanowiłam nałożyć ją również na sucha i zaczerwieniona gdzie niegdzie skórę twarzy i to był strzał w 10-tke! Kosmetyk nie dość że nawilżył, natłuścił te poszczególne obszary to również objął je dodatkową ochrona przeciwsłoneczna filtrem spf 30, który ta pomadka również posiada. Jeśli chodzi o usta to ma dobre właściwości natłuszczające. Co do właściwości regenerujących to jestem trochę zawiedziona, spodziewałam się nieco więcej.

PLUSY
- bardzo dobry skład, bogaty w oleje
- Cudowny, bardzo intensywny zapach owocowy
- wydajny
- ładne opakowanie
- szybko się wchłania i dobrze natluszcza
- nie skleja ust
- bezbarwny
- spf 30

MINUSY
- właściwości regenerujące są trochę za słabe