Farmina, Retimax 1500 (Maść ochronna z witaminą A)

Farmina, Retimax 1500 (Maść ochronna z witaminą A)

Sprawdź ceny produktu

Retimax 1500 wskazany jest do miejscowego stosowania na skórę w stanach jej odwodnienia i suchości, w przypadku łagodnych podrażnień, otarć lub łuszczenia się naskórka. Działa regenerująco na naskórek po lekkich oparzeniach i odmrożeniach. Pomocny w pielęgnacji popękanych kącików ust, wspomagając naturalny proces gojenia. Używany ochronnie u dzieci, zapobiega pieluszkowym podrażnieniom skóry. Idealny do stosowania po opalaniu, korzystaniu z solarium, chemicznym usuwaniu naskórka oraz skórnych zabiegach laserowych.
- Odżywia skórę dzięki zawartości witaminy A, będącej niezbędnym regulatorem odnowy komórek.
- nawilża głęboko skórę
- chroni skórę i pozostawia uczucie naturalnej miękkości i gładkości.
Produkt przebadany dermatologicznie i mikrobiologicznie.

regenerujące, ochronne
w tubce
Struktura
bogate
krem
<50ml

Niesamowity produkt ! Jestem zachwycona !

Gdyby nie koleżanka nie wiedziałabym nawet o tym produkcie że istnieje ;)
Maść dostępna jest chyba w każdej aptece.
Jest dość tłusta i gęsta, jednak pomimo to bardzo łatwo można ją rozsmarować na skórze.
Opiszę do czego używam bo moim zdaniem to będzie najlepsza rekomendacja tak dobrego produktu:

-niezbędna przy silnym katarze,po kremach i wazelinie piekła mnie skóra wokół nosa- po tej maści NIGDY !

-suche i popękane pięty odżyły po posmarowaniu maścią na noc i założeniu skarpetek

-do spękanej, suchej i szorstkiej skóry na ustach jest cudownym specyfikiem, równiez wystarczy posmarować na noc

-czasami smaruję tą maścią także twarz, (oczywiście wyłącznie na noc ponieważ maść jest tłusta) nie pogarsza stanu skóry i nie zapycha, a skóra jest rano zdecydowanie gładsza

-zapach maści nie jest nieprzyjemny,zresztą jak mam katar to i tak nieważne ;)

-gdy moja skóra łuszczy się od słońca, wiatru, mrozu nakładam maść i szybko czuje ulgę

-po intensywnym opalaniu niezastąpiona

-na zniszczone i spierzchnięte dłonie efekt regenerujący doskonały !

-na otarcia, niewielkie skaleczenia itp.

Dla mnie to cudo w tubce :) cena rewelacyjna, można obficie się smarować bez obawy zrujnowania kieszeni :D

Używam tego produktu od: dwa miesiące
Ilość zużytych opakowań: jedno całe

REWELACYJNY PRODUKT ZA GROSZE !!! w dodatku bardzo uniwersalny :)

Zgadzam się z opiniami poniżej :)
Warto mieć w szufladzie pod ręką tak porządny, uniwersalny i zarazem tani kosmetyk na wszystkie niemal dolegliwości skórne !
JA ZROBIŁAM INTERES ŻYCIA PŁACĄC ZA TO CUDEŃKO W APTECE całe 2,60 ZŁ :D

Producent na opakowaniu zaleca stosować cienką warstwę maści nawet 3 razy dziennie i czasem tak robiłam gdy skóra wołała o pomoc.
Jest jednak zaznaczone na opakowaniu że w przypadku nadwrażliwości na któryś składnik maści nie stosować więc trzeba uważać jeśli komuś nie przypasuje.
Uprzedzam że jest to produkt treściwy i co za tym idzie tłusty, on nie wchłonie się błyskawicznie !
Ale niech Was to nie zraża.

Maść zawiera palmitynian retinylu, czyli najłagodniejsza formę witaminy A, dzięki czemu nie drażni skóry, jest to o ile mi wiadomo obecnie największa dawka witA w tego typu maściach aptecznych.

Stosowałam tę maść po opalaniu, solarium,na popękane, spieczone usta , łokcie i kolana,
na skórki wokół paznokci , na szorstką skórę , nawet jako krem pod oczy !!!

Zawsze z szybkim efektem : skóra ukojona, podrażnienia znikają, naskórek zregenerowany a ja wniebowzięta że tak tanio mogę się pielęgnować :D

Stanowczo polecam bo wiele nie stracicie kupując ten produkt :D

Mój niezbędnik

Krem mnie zachwycił. Ma bardzo tłustą konsystencję, dlatego obowiązkowo codziennie nakładam grubą warstwę na dłonie, ale na noc. Nakładam również na stopy po dodaniu odrobiny mocznika i kropelki kwasu mlekowego (na ok. 40 ml) -dodatki po to, żeby dodatkowo usunąć zrogowaciały naskórek z pięt. Zawsze na noc oraz czasami na dzień nakładam warstewkę maści na usta, po nocy są super nawilżone, jakby pełniejsze. Od jakiegoś roku miałam potworny problem z pękaniem i łuszczeniem się warg i nic , co używałam do tej pory na usta nie poradziło sobie z tym problemem. Tylko retimax.
Używałam jej również na noc po wykonaniu lekkiego zabiegu z kwasami AHA na twarz, która później była bardzo podrażniona. Bardzo ukoiła moją skórę. Jeśli użyje się maści na twarz raz w tygodniu nie powinna zatykać porów. Przy codziennym stosowaniu pewnie by zatkała.
Maść idealna dla tych, którzy nie boją się tłustych mazideł.

Używam tego produktu od: osiem miesięcy
Ilość zużytych opakowań: ok. 15

jakość/cena = rewelacja

Bardzo udany produkt. Używam na stopki i ręce. Na twarz tylko na noc bo jest trochę maziowata, ale za to przyjemnie nawilża. Nie wywołuje żadnych podrażnień, pewnie dlatego, że jest bez koloru i bez zapachu. przyjemnie się wyciska z opakowania.
No i baaaaardzo dużo witaminy A :)))))

bardzo dobra

Bardzo dobra maść z witaminą A, niezastąpiona przy przesuszeniu skóry. Jest bardzo tłusta i trudno się wchłania dlatego stosuje zawsze na noc. Bardzo często stosuje na stopy, którym przynosi prawdziwą ulgę.

Super remedium

Najlepsza wśród maści z witaminą A!
Prosty skład, wysoka zawartość witaminy A (1500j.m./g) - to było zbawienie tej zimy dla mojej przesuszonej i wymarzniętej skóry.

Plusy:
+ konsystencja idealna, ani rzadka, ani gęsta,przez co łatwo się rozprowadza na skórze i równie łatwo wchłania
+ momentalnie natłuszcza skórę
+ koi i uspokaja podrażnienia skóry
+ leczy drobne ranki spowodowane np. chłodem i wiatrem
+ uniwersalna - jako krem do buzi, pomadka ochronna, krem do rąk czy stóp, itd.
+ bez zapachu
Minusy:
- może lekko zapychać przy dłuższym stosowaniu na twarz
- trudno dostępna (czemu???)

Ilość zużytych opakowań: kilka

Zaskoczenie

Po przeczytaniu składu tej maści pomyślałam &quot;nigdy na twarz tego nie nałożę, zapcha strasznie&quot;. Stosowałam sobie na łokcie, stopy, usta, dłonie. Ostatnio jednak moja buzia (trądzikowa, mieszana,wrażliwa) strasznie się przesuszała i po wszelkich eksperymentach z kremami nawilżającymi (które nie nawilżały wystarczająco) po nocy budziłam się z nowymi krostkami. Gdy już moja twarz była naprawde w tragicznym stanie suchośći nałożyłam ją na buzię myśląc,że już wolę mieć kilka nowych pryszczy niż czerwoną pustynię na twarzy. Rano szok-cera jasna, ukojona, gładka, nawilżona, zero nowych &quot;niespodzianek&quot;. Teraz stosuję ją tak 2 razy w tygodniu na noc. Boję się częściej, coby mnie nie zapchała może jednak, zresztą nie potrzebuję częściej jej nakładać.
__________________

KWC

Po aplikacji gdziekolwiek tego specyfiku skóra staje się miękka, gładka rewelacyjnie nawilżona. Maść dość dobrze się rozprowadza, goi i ukoi skórę. Nie wyobrażam sobie,aby zniknęła z półek,dla mnie jest niezbędna i niezastąpiona-jedyna na przesuszoną skórę, a wiele kremów testowałam.Na usta też rewelacyjna !!!!!!
A cena jest śmieszna, normalnie tego nie rozumiem- płaciłam 3,50 zł, a widziałam w internecie taniej !!!!

Ilość zużytych opakowań: 1 opak

świetny

zawartość wit A chyba w tej maści jest najwyższa, stosowałam jakiś czas do twarzy, pomimo gęstej konsystencji nie zapchał porów, chociaż ja nie mam do tego jakichś szczególnych skłonności, ciężko się wchłania dlatego można stosować właściwie tylko na noc lub w naprawde bardzo mroźne dni dla ochrony skóry, w tym celu sprawdza sie rewelacyjnie, skóra nie jest podrażniona, tylko otulona &quot;kołderką&quot;. zastosowany na poważne wypryski goi w ciągu nocy, ładnie i delikatnie złuszcza niedoskonałości pozostawiając coraz gładszą skórę, stosowałam do pielęgnacji tatuażu i bardzo szybko się wygoił, używam też na noc do stóp i rąk i zniknął mój odwieczny problem z przesuszeniem i podrażnieniem, jedynym minusem jest dość słaba dostępność, mi udało się znaleźć tylko w jednej aptece, zawsze w domu i w torebce mam zapas

Używam tego produktu od: ponad roku
Ilość zużytych opakowań: około 5