Farmina, Retimax 1500 (Maść ochronna z witaminą A)

Farmina, Retimax 1500 (Maść ochronna z witaminą A)

Maść ochronna Retimax 1500 to apteczna maść, na bazie wazeliny, skutecznie odżywiająca skórę dzięki zawartości witaminy A (w postaci najłagodniejszej z form retinolu - palmitynianu retinylu,1500 j.m./g), będącej niezbędnym regulatorem odnowy komórek. Nawilża (przez tworzenie warstwy okluzyjnej) i chroni skórę, pozostawiając uczucie naturalnej miękkości i gładkości.
Przeznaczona jest do pielęgnacji podrażnionej i przesuszonej skóry. Dzięki swoim właściwościom wpływa regenerująco na warstwę rogową naskórka. Działa kojąco na szorstką, piekącą skórę, jest pomocny w pielęgnacji popękanych kącików ust. Idealna do stosowania po opalaniu, chemicznym usuwaniu naskórka oraz skórnych zabiegach laserowych. Nie zawiera substancji zapachowych.

jakość/cena = rewelacja

Bardzo udany produkt. Używam na stopki i ręce. Na twarz tylko na noc bo jest trochę maziowata, ale za to przyjemnie nawilża. Nie wywołuje żadnych podrażnień, pewnie dlatego, że jest bez koloru i bez zapachu. przyjemnie się wyciska z opakowania.
No i baaaaardzo dużo witaminy A :)))))

bardzo dobra

Bardzo dobra maść z witaminą A, niezastąpiona przy przesuszeniu skóry. Jest bardzo tłusta i trudno się wchłania dlatego stosuje zawsze na noc. Bardzo często stosuje na stopy, którym przynosi prawdziwą ulgę.

Super remedium

Najlepsza wśród maści z witaminą A!
Prosty skład, wysoka zawartość witaminy A (1500j.m./g) - to było zbawienie tej zimy dla mojej przesuszonej i wymarzniętej skóry.

Plusy:
+ konsystencja idealna, ani rzadka, ani gęsta,przez co łatwo się rozprowadza na skórze i równie łatwo wchłania
+ momentalnie natłuszcza skórę
+ koi i uspokaja podrażnienia skóry
+ leczy drobne ranki spowodowane np. chłodem i wiatrem
+ uniwersalna - jako krem do buzi, pomadka ochronna, krem do rąk czy stóp, itd.
+ bez zapachu
Minusy:
- może lekko zapychać przy dłuższym stosowaniu na twarz
- trudno dostępna (czemu???)

Ilość zużytych opakowań: kilka

Zaskoczenie

Po przeczytaniu składu tej maści pomyślałam "nigdy na twarz tego nie nałożę, zapcha strasznie". Stosowałam sobie na łokcie, stopy, usta, dłonie. Ostatnio jednak moja buzia (trądzikowa, mieszana,wrażliwa) strasznie się przesuszała i po wszelkich eksperymentach z kremami nawilżającymi (które nie nawilżały wystarczająco) po nocy budziłam się z nowymi krostkami. Gdy już moja twarz była naprawde w tragicznym stanie suchośći nałożyłam ją na buzię myśląc,że już wolę mieć kilka nowych pryszczy niż czerwoną pustynię na twarzy. Rano szok-cera jasna, ukojona, gładka, nawilżona, zero nowych "niespodzianek". Teraz stosuję ją tak 2 razy w tygodniu na noc. Boję się częściej, coby mnie nie zapchała może jednak, zresztą nie potrzebuję częściej jej nakładać.
__________________

KWC

Po aplikacji gdziekolwiek tego specyfiku skóra staje się miękka, gładka rewelacyjnie nawilżona. Maść dość dobrze się rozprowadza, goi i ukoi skórę. Nie wyobrażam sobie,aby zniknęła z półek,dla mnie jest niezbędna i niezastąpiona-jedyna na przesuszoną skórę, a wiele kremów testowałam.Na usta też rewelacyjna !!!!!!
A cena jest śmieszna, normalnie tego nie rozumiem- płaciłam 3,50 zł, a widziałam w internecie taniej !!!!

Ilość zużytych opakowań: 1 opak

świetny

zawartość wit A chyba w tej maści jest najwyższa, stosowałam jakiś czas do twarzy, pomimo gęstej konsystencji nie zapchał porów, chociaż ja nie mam do tego jakichś szczególnych skłonności, ciężko się wchłania dlatego można stosować właściwie tylko na noc lub w naprawde bardzo mroźne dni dla ochrony skóry, w tym celu sprawdza sie rewelacyjnie, skóra nie jest podrażniona, tylko otulona "kołderką". zastosowany na poważne wypryski goi w ciągu nocy, ładnie i delikatnie złuszcza niedoskonałości pozostawiając coraz gładszą skórę, stosowałam do pielęgnacji tatuażu i bardzo szybko się wygoił, używam też na noc do stóp i rąk i zniknął mój odwieczny problem z przesuszeniem i podrażnieniem, jedynym minusem jest dość słaba dostępność, mi udało się znaleźć tylko w jednej aptece, zawsze w domu i w torebce mam zapas

Używam tego produktu od: ponad roku
Ilość zużytych opakowań: około 5