Farmina, Retimax 1500 (Maść ochronna z witaminą A)

Farmina, Retimax 1500 (Maść ochronna z witaminą A)

Maść ochronna Retimax 1500 to apteczna maść, na bazie wazeliny, skutecznie odżywiająca skórę dzięki zawartości witaminy A (w postaci najłagodniejszej z form retinolu - palmitynianu retinylu,1500 j.m./g), będącej niezbędnym regulatorem odnowy komórek. Nawilża (przez tworzenie warstwy okluzyjnej) i chroni skórę, pozostawiając uczucie naturalnej miękkości i gładkości.
Przeznaczona jest do pielęgnacji podrażnionej i przesuszonej skóry. Dzięki swoim właściwościom wpływa regenerująco na warstwę rogową naskórka. Działa kojąco na szorstką, piekącą skórę, jest pomocny w pielęgnacji popękanych kącików ust. Idealna do stosowania po opalaniu, chemicznym usuwaniu naskórka oraz skórnych zabiegach laserowych. Nie zawiera substancji zapachowych.

użyteczna

Różnych maści z witaminą A używam "od zawsze" ale przy tej pozostanę chyba najdłużej- głownie dlatego, że ma 2-3 razy większą dawkę witaminy A niż np maść z AA albo hasco. Wosk pszczeli i lanolina też są nie do pogardzenia.
O jej możliwych zastosowaniach napisano już wszystko , ja akurat używam głownie do rąk na noc.

Jedyną dość irytującą rzeczą w tej maści jest ulotka dołączona do opakowania, na której producent nas informuje, że maść zawiera "delikatną formą retinolu".
Takie mieszanie w głowie klientkom jet typowe dla prodcentów kremów do twarzy, ale po maści aptecznej się tego nie spodziewałam. Retinyl palmitate to nie retinol, ministrant to nie biskup itp.
Tę samą formę witaminy A znajdziemy np w kapsułkach dermogal, odżywkach do włosów, balsamach, kremach dla dzieci i na szczęście na takim np biovaxie A+E producent nie pisze, że to produkt z "delikatnym retinolem" ...

Moja i nie oddam :)

O tej maści napisano już chyba wszystko, nadaje się do ust, na suche pięty, na dłonie, paznokcie, używam jej pod oczy i przy skrzydełkach nosa (często zdarzają mi się w tym miejscu podrażnienia). Mam cerę tłustą i często około okresu wyskakują mi paskudne niespodzianki, takie duże i bolące, maść pomaga w ich gojeniu, a jak je już zmasakruje to pomaga wyleczyć pozostałości po nich :)
Mój roczny syn ma bardzo suchą skórę i maść mu pomaga

Plusem tej konkretnej maści jest to, ze nie ma takiego okropnego, chemiczno-cifowego zapachu cytryny
Od kilku lat używam maści z wit.A ale Retimax jest najlepsza ;)

Używam tego produktu od: dwa, trzy miesiące
Ilość zużytych opakowań: cztery

KWC

Kupiłam oczywiście dzięki KWC ;) Wcześniej uzywałam maści z Hasco ale jakoś mi nie podeszła

-cena ;) (zapłaciłam 3,50 ale widziałam ją też później za 3zł )
- znakomicie chroni mnie przed mrozem, buźka przy -15st była tylko lekko zarumieniona, podczas gdy przy innych kremach zimowych robiłam się już buraczkiem
-czasem zostawiam na noc i rano twarz jest promienna
-rozjaśnia cienie pod oczami, nie spektakularnie, ale nie wyglądam już na chorą ;)
-ja nakładam na buzię, czekam jakieś 20-30min, zależnie ile mam czasu przed wyjściem i przykładam do twarzy chusteczkę higieniczną, zeby zebrać nadmiar, w ten sposób się nie święcę gdy wychodzę czy nie brudzę poduszki kładąc się spać

Używam tego produktu od: 2mcy

przyjemna

Jest to moja pierwsza maść z wit.A więc nie mam odniesienia do innych preparatów. Skusiłam się po przeczytaniu recenzji na KWC.
Maść spełnia swoje zadanie, dobrze regeneruje naskórek. Stosowałam ją tylko punktowo na niewielkie ranki, otarcia naskórka przy katarze, sprawdziła się też przy opryszcze i popękanych ustach.
Po zabiegach z kwasami nie polecam dla wszystkich (parafina) bo może zapychać. Ja stosowałam punktowo na najbardziej przesuszone miejsca i sprawdziła się świetnie.

Maść jest koloru białego, gęsta ale tłusta więc bez problemu się rozprowadza. Bardzo wydajna. Nie podrażnia, nie powoduje łuszczenia, zostawia tłustą powłokę na skórze. Jedyny minus to to, że jak zbyt mocno naciśnie się na tubę to maść zaczyna samoistnie się wydobywać na zewnątrz. Zawiera wysoką dawkę 1500 j.m./g wit.A- palmitynianu retinylu.
Podsumowując bardzo przystepna cena (zapłaciłam 2.60zł), dobre działanie i dostępność sprawiają że na pewno jeszcze ją kupię.Polecam.

Używam tego produktu od: w trakcie
Ilość zużytych opakowań: połowa

Mój numer 1!

najlepszy krem ochronny jaki udało mi się zdobyć. nakładam go gdzie tylko mogę, wręcz uzalezniłam się od wklepywania go w kostki na dłoniach! :) smaruje nim stopy, dłonie, na noc nakładam grubą warstwę na twarz a rano jestem mięciutka.
co również zauważyłam, w moim przypadku skutecznie zwalcza wypryski. co jakiś czas pojawia mi się na brodzie dość spory wykwit, i to zawsze w tym samym miejscu. bolesny i czerwony, ogólnie nie dało się z nim nic zrobić, schodził po tygodniu. jak wyczuwam, że ma się pojawić, od razu nakładam grubą warstwę tego kremu i na drugi dzień jest po problemie! uwielbiam go!

Używam tego produktu od: kilka miesięcy
Ilość zużytych opakowań: niecałe 1

Zimowo letni niezbędnik

To jeden z podstawowych produktów jakie mam z kosmetyczce. Uzywam go do ust, dłoni, łokci, kolan, stóp zimą na policzki a w lecie na oparzenia słoneczne. Idelany na obtarcia czy mocno wysuszoną skórę. Zagościł w moim zyciu na stałe :)

Ilość zużytych opakowań: około 4

Niezbednik w kosmetyczce

Kiedys kosmetyczka polecila mi ta masc na nogi , problem z wrastajacymi wloskami i blizny . Na wrastajace wloski nic nie zrobila . Raz tez uzylam jej na twarz i nigdy nie popelnie tego bledu . Mam cere mieszana w kierunku tlustej i okropnie zapycha . Moze kiedys skusze sie nalozyc te masc pod oczy . Jednak stosuje te masc na stopy . Wspaniale regeneruje skore na stopach zmiekcza i nawilza . Super pielegnuje skorki wokol paznokci . To jest moj niezbednik w walce z suchymi stopami i skorkami . Polecam

Używam tego produktu od: pare lat temu z duzymi przerwami
Ilość zużytych opakowań: 1 cale , w trakcie 2

zapycha, nie nawilża

Ostatnio niespodziewanie zaatakował nas mróz przez co moja skóra na twarzy stała sie okropnie szorstka sciągnieta i nie przyjemna.
Skonczył mi sie równiez krem nawilzający a z powodu chwilowych braków $ zdecydowałam sie na zakup tej maści. Miałam juz 4 takie masci róznych firm i ja już mam swojego faworyta. Ale po zobaczeniu tylu pochlebnych recenzji skusiłam się na tą.
Nie wiem czy to przez to że skóra jest bardzo wysuszona i ta maśc ma tylko działanie ochronne ale wg mnie nie nawilża + ZAPYCHA ma parafine w składzie..
Dziś zakupiłam krem Cetaphil i widzę znaczna róznice juz po zastosowaniu.
Uzyje dzis na noc ich razem ( krem na całąbuzie a masc punktowo na wysuszone miejsca w ktorych nie mam sklonności do zapychania) i zobacyzmy jak będzie.

Używam tego produktu od: tygodnia

najlepsza maść z wit a

Świetny, uniwersalny produkt.
Używam tej maści na skórę pod oczami i powieki na noc,
na łokcie, dłonie, jakieś suche miejsca \\\\zastępuje mi nawilżającą pomadkę do ust. Zawsze mam dwie tuby- jedną w łazience i drugą w torebce.
Jest niezastąpiona w sezonie grzewczym.
Jeśli ktoś ma b suchą cerę to przypuszczam, że maść sprawdzi się na całej twarzy, szczególnie w mrozy.

Nie ma lepszego (i tańszego!) kremu pod oczy w okresie zimowym. Uwielbiam ten kosmetyk.

tylko 3 zł a tyle dobrego...

Maści używam już 3 miesiące na twarz, świetnie nadaje się do skóry mieszanej w kierunku suchej, witamina A ma dobre działanie na niedoskonałości a sama maść świetnie natłuszcza i odżywia skórę, wygładza drobne zmarszczki. Podoba mi się konsystencja i bogata treść kremu nie jest za ciężki do twarzy. Podsumowując dobry kosmetyk, wydajny, za tak niską cenę cudo !!

Ilość zużytych opakowań: 1 tubka w trakcie

Do wszystkiego

Używam do smarowania wszystkiego oprócz kanapek;-)
Z maścią z wit.A znam się już od dawna ze względu na sklonność do rogowacenia naskorka na stopach i łokciach. Jednak to Retimax jest moim numerem 1, odkąd tylko go kupiłam (3 PLN w aptece koło domu).Ma wszechstronne zastosowanie:
-jako balsam do stóp
-krem przeciwzmarszczkowy na noc (dwa razy w tygodniu, bo ma ciężką konsystencję)
-krem do rąk na mrozy
-maść na popękane od wiatru usta
-doraźna pomoc na przesuszoną skórę w różnych częściach ciała
To maść apteczna. Jest tania i skuteczna.
Minusem może być jej tłustość i brak zapachu.Mnie to nie przeszkadza.Warto mieć w kosmetycznej apteczce.

Najlepsze cudo

Kupuję REtimax juz od roku regularnie i zastanawiam się, jak mogłam pominąć jego recenzję?Jest to czysty eliksir dla skóry za śmiezne pieniądze. Nawet gdyby maść ta kosztowała 40zł kupowałabym bez namysłu. Produkt jest bezzapachowy, konsystencja dość tłusta. Nie wchłania się, pozostaje na twarzy czy skórze. Jednak łagodzi, leczy, koi, nawilża, natłuszcza - po prostu wszystko w jednym. Rano moja skóa jest uspokojona, ma rewelacyjny koloryt jest bardzo miękka. Koleżanki w pracy nakupowały tego tonę licząc na to, że ich buzia choć w połowie dorówna mojej. Miałam od dawna problemy skórne. Jednak odkąd używam tej maści w połączeniu z innymi dermokosmetykami mój problem zniknął. POLECAM w 100%!!!!!

Ilość zużytych opakowań: kilka całych opakowań