Farmina, Retimax 1500 (Maść ochronna z witaminą A)

Farmina, Retimax 1500 (Maść ochronna z witaminą A)

Maść ochronna Retimax 1500 to apteczna maść, na bazie wazeliny, skutecznie odżywiająca skórę dzięki zawartości witaminy A (w postaci najłagodniejszej z form retinolu - palmitynianu retinylu,1500 j.m./g), będącej niezbędnym regulatorem odnowy komórek. Nawilża (przez tworzenie warstwy okluzyjnej) i chroni skórę, pozostawiając uczucie naturalnej miękkości i gładkości.
Przeznaczona jest do pielęgnacji podrażnionej i przesuszonej skóry. Dzięki swoim właściwościom wpływa regenerująco na warstwę rogową naskórka. Działa kojąco na szorstką, piekącą skórę, jest pomocny w pielęgnacji popękanych kącików ust. Idealna do stosowania po opalaniu, chemicznym usuwaniu naskórka oraz skórnych zabiegach laserowych. Nie zawiera substancji zapachowych.

KWC

Po aplikacji gdziekolwiek tego specyfiku skóra staje się miękka, gładka rewelacyjnie nawilżona. Maść dość dobrze się rozprowadza, goi i ukoi skórę. Nie wyobrażam sobie,aby zniknęła z półek,dla mnie jest niezbędna i niezastąpiona-jedyna na przesuszoną skórę, a wiele kremów testowałam.Na usta też rewelacyjna !!!!!!
A cena jest śmieszna, normalnie tego nie rozumiem- płaciłam 3,50 zł, a widziałam w internecie taniej !!!!

Ilość zużytych opakowań: 1 opak

świetny

zawartość wit A chyba w tej maści jest najwyższa, stosowałam jakiś czas do twarzy, pomimo gęstej konsystencji nie zapchał porów, chociaż ja nie mam do tego jakichś szczególnych skłonności, ciężko się wchłania dlatego można stosować właściwie tylko na noc lub w naprawde bardzo mroźne dni dla ochrony skóry, w tym celu sprawdza sie rewelacyjnie, skóra nie jest podrażniona, tylko otulona "kołderką". zastosowany na poważne wypryski goi w ciągu nocy, ładnie i delikatnie złuszcza niedoskonałości pozostawiając coraz gładszą skórę, stosowałam do pielęgnacji tatuażu i bardzo szybko się wygoił, używam też na noc do stóp i rąk i zniknął mój odwieczny problem z przesuszeniem i podrażnieniem, jedynym minusem jest dość słaba dostępność, mi udało się znaleźć tylko w jednej aptece, zawsze w domu i w torebce mam zapas

Używam tego produktu od: ponad roku
Ilość zużytych opakowań: około 5