Alterra, Feuchtigkeitsmaske Aloe Vera (Maseczka nawilżająca z aloesem)

Alterra, Feuchtigkeitsmaske Aloe Vera (Maseczka nawilżająca z aloesem)

Maseczka nawilżająca Alterra z wyciągiem z aloes jest przeznaczona do skóry suchej i wrażliwej. Roślinna gliceryna równoważy gospodarkę wodną skóry. Olejek z jojoby w połączeniu z masłem shea i masłem kakaowym wygładzają ją. Olejek migdałowy, oliwa z oliwek i olejek sojowy dostarczają ponadto dodatkowej dawki pielęgnacji. esty dermatologiczne potwierdzają dobrą tolerancję maseczki nawilżającej Alterra przez skórę. Jest ona wyraźnie nawilżona, a jej naturalna witalność - zachowana.
Gwarantowane cechy produktu:
- nie zawiera syntetycznych barwników, substancji zapachowych i konserwujących,
- bez silikonów, parafiny i innych związków olejów mineralnych,
- tam, gdzie to tylko możliwe, zastosowane składniki roślinne pochodzą z kontrolowanych biologicznie upraw i dziko rosnących zbiorów,
- dobra tolerancja przez skórę potwierdzona dermatologicznie.

Przestroga.

Aloes w tak dużym stężeniu mi nie służy. Bez względu na to w jakim opakowaniu siedzi. Ten z Alterry również się nie popisał.

Maseczka podzielona jest na dwie części, ja zużyłam tylko jedną.
Ma postać delikatnej śmietanki. Pachnie świeżo, kwaskowato.
Już w momencie nałożenia delikatnie piecze i mrowi. Po zmyciu, skóra jest zaczerwieniona. Po kilkunastu minutach rozogniona. Wówczas najlepiej nałożyć na twarz jakiś apteczny krem łagodzący, np. Cicalfate. Sprawdzi się też zwykły pantenol, lanoina, krem Nivea.
Nie polecam ryzykować.

Dlaczego to nadal jest w sprzedaży?!

O matko...ta maseczka swego czasu zrujnowała mi wolny weekend.
Kupiłam z ciekawości,lubię testować produkty z różnych półek cenowych,mam swoje perełki zarówno w prouktach Nuxe,jak i w Ziajce czy Mincerze.
Serię Alterra lubię,cenię,tak więc to,co mnie spotkało po użyciu tego...czegoś,wprawiło mnie w ogromne zdumienie.Ale do rzeczy.

Maseczka ma standardowe opakowanie dla tego typu produktów-duża saszetka podzielona tak,żeby maski można było użyć dwukrotnie,do tego przyjemna dla oka szata graficzna,z tyłu wszystkie niezbędne nam informacje dotyczące składu,stosowania itp.Cena-miodzio,pamiętam,że zapłaciłam za nią około 3 zł.
Skład-bardzo dobry,znajdziemy tu aloes,masło shea,olejek jojoba,olej sojowy,oliwkę,nie ma tutaj parafiny ani innych śmieci.
Niestety,na tym kończą się plusy tego specyfiku.
Maseczka potwornie podraznia i uczula!
Już w kilka minut po jej nałożeniu poczułam straszliwe pieczenie,szczypanie,skóra dosłownie paliła żywym ogniem! Natychmiast ją zmyłam i moim oczom ukazała się skóra w kolorze dojrzałego pomidora,jako bonus-pokrzywka.
W akcie desperacji nasmarowałam się kremem z 10% zawartością d-panthenolu i pomogło,ale jeszcze przez kolejne dwa dni cera była podrażniona,niesamowicie uwrazliwiona,dosłownie bolała mnie skóra.
Od razu wyrzuciłam tę pozostałą cześć,tego to nawet najgorszemu wrogowi bym nie oddała.

Produkt nie tylko nie spełnia podstawowych obietnic producenta(nawilżenie,zmiękczenie,wygładzenie,relaks),ale i bardzo szkodzi!

Nie polecam,absolutnie,ten specyfik powinien zniknąć ze sklepowych półek,bo tylko robi brzydki PR pozostałym,skądinąd,bardzo dobrym kosmetykom z serii Alterra.

Używam tego produktu od: kupiłam raz,w ubiegłym roku,latem
Ilość zużytych opakowań: niecałe jedno

nigdy więcej

odradzam!! uczula, piecze i w cale nie nawilża. Najgorzej wydane pieniądze.

Same minusy i żadnego plusa. Buzia cała czerwona, swędziała i piękła równocześnie.

Używam tego produktu od: jeden dzień
Ilość zużytych opakowań: jedno całe

podrażnia

Odradzam kupowanie tej maseczki; Skusiłam się, bo zobaczyłam aloes w składzie, więc uznałam, że będzie idealna do mojej wrażliwej i suchej skóry; niestety maseczka pogorszyła stan mojej skóry; podrażniła jeszcze bardziej miejsca, które i tak już były problematyczne;

Po zmyciu maski moja twarz była czerwona, sucha i szczypała mnie jeszcze przez godzinę. Nie wiedziałam co mam robić, czy użyć kremu nawilżającego, czy umyć twarz. Naczynka były widoczne dwa razy bardziej niż przed zastosowaniem. Nie polecam eksperymentów z tą maską. Znacznie bezpieczniejszym rozwiązaniem są kojące maseczki Ziaji, również sprzedawane na sztuki, w podobnej cenie.

Używam tego produktu od: 2 dni
Ilość zużytych opakowań: 1 szt

Ała

Coś strasznego, uwielbiam serie Alterra, ale to jest cos strasznego, po tej maseczce nie moglam doprowadzic swojej cery to normalnosci.

jedynym plusem jest cena

minusow ogrom
-piecze....nie tak jak np przy glinkach, delikatnie i chwile, pieklo tak ze az mialam chec sie drapac
-twarz czerwona i to dosc dlugo
-niestety pojawily sie czerwone krostki
-zapach srednio mi odpowiadal

niestety nie polecam,za te cene mozna znalec calkiem dobre maseczki , ktore nie robia krzywdy.

Używam tego produktu od: wczoraj
Ilość zużytych opakowań: 1raz

uczula

beznadziejna, nie robiąca nic dobrego maseczka

uczula, nie polecam

minusy:
- uczula
- twarz piecze
- jest zaczerwieniona
- z podrażnieniem długi czas nie mogłam dojść do ładu, to było coś jak poparzenie

odradzam każdemu!

Używam tego produktu od: tygodnia

Żałuję, że kupiłam

Nie zwróciłam nawet uwagi czy maseczka rzeczywiście nawilża, bo spowodowała efekt czerwonej buzi, który mnie przeraził.
-strasznie mnie piekło
-skórę musiałam podleczyć olejkiem jojoba, gdybym go nie miała pod ręką nie wiem co bym miała na twarzy
-widok czerwonej twarzy mnie przeraził na tyle, że patrząc w lustro zalewałam się łzami
Więcej nie kupię.

Używam tego produktu od: tydzień
Ilość zużytych opakowań: jedno opakowanie

KOSZMAR

Ja też zachęciłam się do kupna maseczki innymi preperatami z Alterra, które bardzo mi pasują.
Mam skórę suchą, wrażliwą i naczynkową i sporo maseczek wywołuje u mnie swędzenie. Ta po nałożeniu nie swędziała mnie wcale, także nie patrząc w lustro wyszłam z łazienki.. Dobrze, że tam wróciłam po 5 minutach, bo jak zobaczyłam się w lustrze to dosłownie krzyknęłam! Skóra pod maseczką była czerwona jak po solidnym poparzeniu!!! Zmyłam ją jak najszybciej, ale na niewiele się to już zdało.. Od godziny siedzę z taką czerwoną i gorącą twarzą.. mam nadzieję, że do rana to zejdzie :((

Nigdy więcej. Nie polecam, odradzam! Koszmar, że polecają to dla skóry wrażliwej :/

Używam tego produktu od: 1 raz
Ilość zużytych opakowań: 1 saszetka

Nigdy więcej...

Gdy kupiłam tą maseczkę cieszyłam się, że w końcu znalazłam coś w miare taniego o fajnym składzie. Gdy nałożyłam ją na twarz od razu zaczęło mnie piec, gdy ją zmyłam moja buzia była od razu czerwona, spuchnięta, niestety dość długo miałam pamiątkę po tej maseczce. Mam nadzieje, że ją wycofali, ostatnio nie widziałam jej w Rossmannie.
Absolutnie jej nie polecam, można sobie zrobić nią krzywde ;/

Plusy (za to ma u mnie gwiazdkę):
- skład,
- dostępność,
- cena.

Minusy:
- u mnie wystąpiła reakcja alergiczna, choć przyznam, że pierwszy raz coś takiego u mnie wystąpiło.

Używam tego produktu od: misiąc
Ilość zużytych opakowań: 2x7,5ml

Lubie

Lubie te maseczke , poniewaz ladnie sciaga twarz , wygladzai bardzo dobrze sie ja sciaga . Zapach tez ok , mnie nie uczulila , mam cere mieszana w kierunku tlustej i u mnie sie sprawdzila . Polecam

Używam tego produktu od: miesiaca
Ilość zużytych opakowań: 2 , kilka w zapasie

coś okropnego...

Niestety takze i ja padłam ofiarą ze tak to określe tej wlasnie maseczki,ogolnie naprawde lubie i cenię kosmetyki firmy Alterra, ale ta maseczka to jakis koszmar,tak jak u wiekszosci dziewczyn po kilku minutach od nałozenia skora zaczerwieniła sie okrutnie,stala sie nieprzyjemnie sciagnieta,podrazniona i piekla ogniem! Ratowalam ja kremikiem dla podraznionej skory z firmy Iwostin,minelo juz pol godziny a ja siedze dalej z czerwona jak burak buzia(na szczescie powolutku znika),brrr a kysz z tym produktem i won z półek to powinni wywalic!!w Swoim zyciu przerobilam juz naprawde mase przeroznych maseczek i nigdy ,przenigdy zadna nie wyrzadzila mi takiej krzywdy i tak uczulila,dziewczyny omijajcie ten produkt w Rossmanie szerokim łukiem!!
Nie nie i jeszcze raz nie!!!

Używam tego produktu od: jeden jedyny i ostatni raz!
Ilość zużytych opakowań: 1/3

Podraznia

Maseczkę kupiłam ciekawa serii Alterra.

+ nawilża
+ super skład
+ cena
+ ujednolica koloryt cery
+ cera nabiera blasku

+/- z uwagi na aloes w składzie rozszerza naczynia krwionośne, przyczyniając się do wzrostu przepływu krwi, skutkując dobrym ukrwieniem cery (tym samym dotleniem) ale może niekorzystnie wpływać na cerę naczynkową (zbyt czeste rozszerzanie naczynek moze skutkowac ich pękniećiem i tym samym trwałym defektem)
+/- po zastosowaniu cera (w związku z powyższym) staje sie czerwona, efekt mija po około 10 minutach
+/- z uwagi na naturalne składniki i wyciągi może uczulać/podrażniać

- brak ostrzeżenia dla osób z cerą naczynkową
- brak informacji dotyczace specyficznego działania maseczki

Maseczka wystepuje w dwupaku i sporej objętości. Jedna saszetka spokojnie starcza na conajmniej 3 aplikacje.
Konsystencja jest nieco maślana, lekka, słodko subtelnie pachnąca naturalnymi olejkami. Grupą przeznaczenia jest skora sucha i wrażliwa.

Maseczka bazuje na wyciągu z aloesu.
Ogólne własciwości aloesu są powszechnie znane i chętnie stosowane w wielu kosmetykach.
Pokrótce o jego własciwosciach.
Zastosowany miejscowo posiada działanie odkażające, bakteriobójcze, łągodzące, przeciwzapalne i ściągające.Ułatwia gojenie ran.Wyciąg z aloesu zmniejsza ból i reakcje zapalne.

Ujędrnia i Wygładza skórę, regeneruje, utrzymuje wilgotność,posiada właściwości filtrujące promienie słoneczne oraz pobudzające regenerację naskórka i ziarnowanie tkanki łącznej właściwej. Dzięki temu przyśpiesza gojenie pryszczy, krostek, ranek powstających po oczyszczaniu twarzy (wyciskaniu zaskórników). Likwiduje przebarwienia, wypryski i wysięki skórne. Wygładza blizny. Pobudza podziały komórek skóry. Rozszerza naczynia włosowate przyczyniając się do wzrostu przepływu krwi.Nawilża skórę wnikając w jej głębsze warstwy.

Przeciwdziała świądowi, pomocny przy egzemach, regeneruje błony śluzowe i skórę, skraca okres krwawienia, hamuje rozwój niektórych bakterii. W bardzo wyjątkowych przypadkach może powodować reakcje alergiczną.
W świeżych liściach oraz wyciągach wodnych zawiera związki zwane antraglikozydami: aloina, aloinozydy, aloe-emodyna a także polisacharydy, białka, aminokwasy, żywice, antrazwiązki, kwasy organiczne (bursztynowy, cynamonowy), witaminy (tiamina, biotyna).To aloina włąsnie może działać uczulająco.
Polecany jest w pielęgnacji cery suchej, dojrzałej jak i trądzikowej.

W przypadku skóry naczynkowej należy być ostrożnym. Aloes owszem wzmacnia naczynia jednocześnie jednak je rozszerza. Stymuluje krążenie krwi w naczyniach podskórnych, wpływając na większe zaopatrzenie ich w tlen. Sciany naczyń krwionośnych staja się wówczas mocniejsze i bardziej odporne na pękanie. Niemniej w przypadku cery naczynkowej i nadreaktywnej wskazana wzmożona ostrożność.

Posiadam cerę mieszaną, wrażliwą i naczynkową. Teoretycznie więc jest zaadresowana również i do mnie.
Po zastosowaniu maseczki (cienka warstwa) nie zaobserwowałam swiądu, pieczenia. Po zmyciu, cera była lekko czerwona, by potem zrobic sie nagle mocno czerwona. Ten stan trwał do około 15 minut. Cera pożniej nieco zbledła, poprawił sie koloryt, napięcie skóry. W między czasie wklepałam cienką wartswę Cicalfate.

Rano cera była zaróżowiona.
Po dwóch tygodniach zastosowana ponownie, jeszcze cieńszą warstwą. Efekt ten sam.

Mam mieszane odczucia co do tej maseczki. Owszem jest skuteczna, jednak brak jest informacji ostrzezenia. Moim skromnym zdaniem powinna byc zaopatrzona w adnotację, że może nie nadawac sie dla cer naczynkowych z uwagi na własciwości rozszerzajace naczynka aloesu. Inaczej mozna dorobić się niechcianych naczynek. Dodatkowo nie wszyscy wiedzą ze składniki naturalne są bezpieczne, czesto są to bardzo aktywne składniki, tak jak w przypadku tej maseczki gdzie puder z aloesu wcale nie wystepuje na początku skladu, a ma silne i aktywne własciwości.

Odejmuję trzy gwiazdki za brak informacji dla konsumenta oraz wprowadzanie w błąd. Mnie, osobie równiez posiadająca cere wrazliwą acz naczynkową wprowadza niejako w blad (osoby majace cere wrazliwą mają ja tez i naczynką jak i na odwrót) a nie kazdy jest chodząca encyklopedią inci. Pozostawiam dwie gwiazdki za dobre efekty jakie wymieniłam w plusach - zachwycone beda osoby o cerze dojrzałej, normalnej i tłustej. Skład również jest bardzo dobry, w przeważajacej wiekszosci naturalny i zgodny z filozofią Alterra, niemniej posiadający liczne alergeny w postaci kompozycji zapachowych, na co powinny osoby uczulone na składniki naturalne zwrócic uwagę.
Dodam ze podobnie podraznia inna maseczka Alterry:
Rossmann, Alterra, Anti - Age Intensiv - Feucgtigkeitmaske Orchidee
a skladem nie róznia sie wiele (poza aloesem).

Polecam osobom o cerze tłustej, dojrzałej, zszarzałej, wymagającej kuracji nawilżającej i dotleniającej. Osobom z cera naczynkową zalecałabym ostrożnosć lub testy naskórkowe.

Aqua - woda
Prunus Amygdalus Dulcis oil - olejek ze słodkich migdałów
Zea Mays Germ Oil - olejek kukurydziany
Glycerin - gliceryna, substancja higroskopijna, silnie nawilzajaca
Glycine Soja Oil - olejek sojowy, bogaty w NNKT ( niezbędne, nienasycone kwasy tłuszczowe), szczególnie w kwas linolowy. Działa emoliencyjnie, poprawia stan bariery naskórkowej. We frakcji niezmydlalnej olej sojowy zawiera witaminę E, chroniącą przed działaniem wolnych rodników, a także sterole i flawonoidy
Alcohol - etanol, środek odkażający, konserwujący, działanie konserwujące wykazuje dopiero w wysokich stężeniach, tj. powyżej 16%
Olea Europaea Fruit Oil - olejek z oliwki europejskiej
Sorbitol - humektant, substancja hydrofilowa, nawilżająca. Wiąże wodę na powierzchni naskórka, dzięki czemu odpowiednio nawilża. Zmiękcza i wygładza skórę i włosy. Sorbitol posiada słodki smak, dlatego stosowany jest w produktach do higieny jamy ustnej w celu polepszenia smaku
Cetearyl Alcohol, - Substancja konsystencjotwórcza, wpływa na lepkość gotowego produktu i poprawia właściwości użytkowe (aplikacyjne). Emolient tzw. tłusty. Jeśli jest stosowany na skórę w stanie czystym, może być komedogenny, czyli sprzyjać powstawaniu zaskórników. Zastosowany w preparatach do pielęgnacji skóry i włosów tworzy na powierzchni warstwę okluzyjną (film), która zapobiega nadmiernemu odparowywaniu wody z powierzchni (jest to pośrednie działanie nawilżające), przez co kondycjonuje, czyli zmiękcza i wygładza skórę i włosy
Cetearyl Glucoside - emulgator
Palmitic Acid - kwas palmitynowy, emulgator, tensyd, emolient, składnik konsystencjotwórczy, stabilizator emulsji
Stearic Acid- kwas stearynowy, składnik konsystencjotwórczy, stabilizator emulsji
Parfum, - kompozycja zapachowa
Simmondsia Chinensis Seed Oil- olejek jojoba
Butyrospermum Parkii Butter - masło Shea, emolient, daje przyjemne, jedwabiste odczucia na skórze, tworzy warstwę okluzyjną. W swoim składzie zawiera pochodne kwasu cynamonowego, działające promieniochronnie (absorbuje w zakresie promieniowania UVB)
Theobroma Cacao Seed Butter - masło kakaowe
Xanthan Gum- stabilizator emulsji
Bisabolol - naturalny składnik rumianku o bardzo silnych właœciwoœciach kojących, łagodzących i przeciwinfekcyjnych. Łagodzi podrażnienia skóry, chroni przed powstawaniem zaczerwienień i uczuleń, zapobiega powstawaniu stanów zapalnych.
Linalool - składnik kompozycji zapachowej, znajdujący się na liście potencjalnych alergenów
P-Anisic Acid - składnik uzupelniajacy, używany jako pośrednik do barwników, do chemikaliów fotograficznych, lekarstw i innych chemiczno-organicznych produktów. Substancja używana do preparatów odstraszających insekty.
Sodium Lactate - mleczan sodu, składnik naturalnie występujący w czynniku nawilżającym naskórka (NMF), intensywnie nawilża, plastyfikuje naskórek
Aloe Barbadensis Leaf Juice Powder - puder z soku liści aloesu, nawilża i koi skórę
Limonene -Jednopierścieniowy weglowodór terpenowy. Imituje zapach skórki cytrynowej. Znajduje się na liście potencjalnych alergenów
Tocopherol - witamina E, antyoksydant
Sodium Hydroxide - regulator ph, Substancja higroskopijna, czyli rozpuszczalna w wodzie. Rozpuszczanie wodorotlenu sodu w wodzie odbywa się z wydzieleniem ciepła
Geraniol - składnik kompozycji zapachowej, znajdujący się na liście potencjalnych alergenów
Helianthus Annuus Seed Oil-olejek słonecznikowy
Lactic Acid - kwas mlekowy należy do grupy alfahydroksykwasów i jest otrzymywany dzięki fermentacji cukru przez bakterie kwasu mlekowego(lactobacillus). Kwas mlekowy normalizuje procesy złuszczania naskórka w sposób bardzo delikatny. Jest również związkiem nawilżającym. W kosmetyce używany do bioliftingu, ponieważ uelastycznia, spłyca zmarszczki, do rozjaśniania przebarwień, zwężania porów. Stosowany rowniez jakokonserwant, jako środek utrzymujący odpowiednie pH preparatu
Citronellol - Alifatyczny alkohol terpenowy. Imituje zapach róży i geranium. Znajduje się na liście potencjalnych alergenów.
Citral - Alifatyczny aldehyd terpenowy. Imituje zapach cytryny. Znajduje się na liście potencjalnych alergenów.

Używam tego produktu od: miesiac

Ilość zużytych opakowań: 1x7,5ml

_____________________________________________________________
Kopiowanie i używanie do innych celów bez pisemnej zgody redakcji zabronione.