Crystal, Essence, Body Deodorant Chamomile & Green Tea Roll - On (Dezodorant w kulce)

Crystal Body Dezodorant działa tylko na powierzchni skóry i jest hypoalergiczny. Nie zawiera dodatków zapachowych, parabenów, nie plami ubrań, nie niszczy nawet najbardziej delikatnych tkanin (takich jak jedwab). Nie pozostawia białych śladów na skórze, czy odzieży.

Niestety nie działa

Dezodorant ma zalety, ale przede wszystkim nie spełnia swojej podstawowej roli! W ogóle nie ogranicza pocenia. A wiele sobie obiecywałam po nim, zwłaszcza gdy zobaczyłam opis, że opracowany został na bazie ałunu. Być może dla osób, które nie pocą się za bardzo będzie dobry, ale to nie jest niestety dezodorant dla mnie:(

PLUSY
+ naturalny skład
+ nie podrażnia i nie uczula
+ ładny, delikatny zapach
+ cena
+ dostępność

MINUSY
- w ogóle nie działa, nie hamuje ani nawet nie ogranicza potliwości w najmniejszy sposób
- długo schnie

Używam tego produktu od: 5 miesiecy

Bardzo dobry, naturalny!

Staram się wybierać produkty, które choć sprawiają wrażenie mniej chemicznych, mniej nie zdrowych. Tak samo jest z produktami żywnościowymi jak i kosmetykami. Nie łudzę się, że jedząc warzywa jem samo zdrowie (ołów, opryski) a wybierając eko kosmetyki naprawdę wybieram coś ekologicznego. Jednak, żeby całkiem nie zwariować i mieć poczucie, że choć odrobinę wpływam na swoje zdrowie tudzież na środowisko, wybieram takie kosmetyki jak np. dezodorant z ałunem.

Nie do końca wiem jakie skutki na nasz organizm ma stosowanie antyperspirantów, ale przezornie staram się nie nadużywać tego, co ma w składzie chlorek aluminium i jest aplikowane niedaleko węzłów chłonnych. Przezornie.

Dlaczego zdecydowałam się używać dezodorantu, który pozornie nie działa?

Mam taką spiskową teorię dziejów na ten temat. Otóż, gdy przyzwyczaimy nasz organizm (rozleniwimy) do działania antyperspirantów, to ciężko mu się będzie natychmiastowo przestawić się na dobrą współpracę z tak delikatną ochroną, jaką daje ałun. Potrzeba chwili czasu, aby regulacja cieplna pod pachami wróciła do normalnej pracy (początki z ałunem bywają trudne, dla mnie też takie były, ponieważ trzeba trochę zrozumieć jak działa nasz organizm i spróbować dać mu szansę na normalne działanie. Antyperspiranty blokują pocenie, dla organizmu jest to nienaturalne i dalej produkuje on pot i wydala toksyny (nawet ze zdwojoną siłą) w nadziei, że uda mu się pokonać barierę antyperspirantu. Gdy zdejmujemy tę barierę musi minąć chwila, aby organizm znów wrócił do normalnego trybu pocenia się, nie produkował zdwojonej siły potu i pocił się już w miarę normalnie i naturalnie. Dopiero wtedy można spróbować czy ałun da sobie radę czy nie).

Jeśli ktoś chce przetestować ałun, to polecałabym używanie go przez min. 2 tygodnie, aby zobaczyć jak organizm naprawdę na niego reaguje. Tak, trzeba przejść przez fazę skunksa, ponieważ po zamianie antyperspirantu na ałun przez pierwsze dni się śmierdzi. Po prostu.

Dezodoranty z Crystal Essence są u mnie w ciągłym użyciu (zmieniam tylko zapachy, formy już nie mogę, bo dawno nie widziałam deo w spreju) i jestem z nich zadowolona.

Są łagodne, bez zbędnej chemii, odświeżają i dezodorują tyle, ile mogą. Przy obfitym poceniu nie sprawdzą się na pewno, przy małym - tak.

Rumiankowy ma łagodny zapach, ochrona, którą zapewnia to 4-5 godzin, albo cały dzień, w zależności od natężenia potliwości.

Kosmetyk jest mokry i nie schnie zbyt szybko, ma bardzo małą kulkę i trzeba się nią sporo namachać pod pachą. Jest wydajny.

Jestem z niego zadowolona, jest w mojej kosmetyczne na stałe. Dla pewności, gdy wiem, że czeka mnie stresowa sytuacja, używam antyperspirantu, ale nie robię tego często.

Polecam wypróbowanie i sprawdzenie czy takiego rodzaju kosmetyk sprawdzi się w konkretnym przypadku.

Używam tego produktu od: jakiegoś czasu

Bardzo przyjemny i łagodny NIEantyperspirant

Zgadzam się, że ten dezodorant nie nadaje się dla osób, które pocą się mocniej, nie stosowałabym też tego produktu mając w planach wysiłek fizyczny albo zabezpieczając się w bardzo stresującej sytuacji - od tego są antyperspiranty. Crystal essence antyperspirantem nie jest, więc nie należy oczekiwać od niego takiego działania.

Mam bardzo delikatną skórę pod pachami, zdarza się, że antyperspiranty dodatkowa ją podrażniają (robią to np. antyperspiranty adidas). Ten dezodorant jest bardzo delikatny, także po goleniu. Fakt, uważam że raczej nie sprawdza się w wyżej wymienionych sytuacjach i nie planuję używać go latem.

Bardzo podoba mi się zapach i konsystencja oraz fakt, że nie robi mi krzywdy i w dość rozsądny sposób zabezpiecza przed przykrym zapachem.

Świetny.

Problemów z nadmierną potliwością nie mam. Pocę się przeciętnie. Kiedy kupuję dezodorant zwykle sięgam po te kulkowe albo w sztyfcie w formie żelu ;)

Ten dezodorant skusił mnie promocyjną ceną, przyjemnym składem i obietnicą nie barwienia ubrań ;)

Kosmetyk jest świetny. Nie daję mu 5* bo ulubieńca mam jednego od kilku lat, ale ten skutecznie drepcze mu po piętach.

Dezodorant bardzo dobrze chroni przed potem i przykrym zapachem. Pachy pozostają suche w gorący dzień czy w stresowych sytuacjach.
Faktycznie nie odbarwia ubrań, nie zostawia plam. Szybko się wchłania. Dla mnie plusem jest tez jego bezzapachowość - nic nie kłóci się z moimi perfumami ;)

Jest też dość wydajny - przy codziennym używaniu nie wystarczy na rok, ale trzy miesiące spokojnie :)

Polecam :)

Ilość zużytych opakowań: trzy

Nie dla osób które pocą się mocniej niż przeciętna część społeczeństwa

Pocę się mocniej niż przeciętna część społeczeństwa. Na początku wynikało to z choroby tarczycy i pewnie nadal wynika (Hashimoto), bo pomimo leków problem nadmiernej potliwości został. Jakiś czas temu przerzuciłam się na naturalne kosmetyki, bardzo chciałabym używać dezodorantu bez soli aluminium i innych złych rzeczy, ale moja fizjologia mi na to nie pozwala. Dezodorant oczywiście nie hamuje wydzielania potu i jak najbardziej się tego spodziewałam, ale nie maskuje też przykrego zapachu w zadowalający mnie sposób. Chroni góra 2-3h, tracę wtedy poczucie świeżości, czuję się bardzo niekomfortowo, a po jakimś czasie zapach zaczyna mnie dobijać, dobrze, że pierwsze testy robiłam w weekend, bo bałabym się reakcji otoczenia, poza tym jedynym wyjściem z takiej sytuacji jest prysznic.

Oczywiście ogromnym plusem jest naturalny, nieszkodliwy skład, delikatny i bardzo przyjemny zapach, który nie gryzie się z perfumami. Nie podrażnia, można go użyć od razu po depilacji i nie dzieje się nic złego, nie brudzi ubrań.
Zgadzam się z tym, że dopóki nie wyschnie, a robi to dosyć długo, nie działa wcale, absolutnie nie chroni, bardziej wchłania się w ubranie.

Nie mogę powiedzieć, że to zły produkt, on jest po prostu jest niewystarczający na moje ponadprzeciętne potrzeby. Jest naturalny, bezpieczny, komfortowy w użyciu, ale na pewno nie dla osób, które pocą się mocniej. Ja zużyłam go stosując go po antyperspirancie Ziaji, tylko po to, żeby go skończyć.

Używam tego produktu od: paru miesięcy

Nie dla mnie

Pomysł kupna dezodorantu Crystal wziął się u mnie szczerze mówiąc przez nissiax83. Mówiła o nich wiele razy, choć raczej o tej wersji w krysztale. Zaciekawiona postanowiłam wypróbować i jak na cenę 16zł się zawiodłam.

Cóż z tego, że naturalny i delikatny dla skóry (co niezaprzeczalnie jest jego ogromnym plusem), jeżeli nie radzi sobie u mnie z podstawowym zadaniem - nie minimalizuje wydzielania potu i nie blokuje nieprzyjemnego zapachu. Nie wymagam od niego działania blokerów, lecz aby sprawdzał się u mnie na co dzień, na tyle, na ile sprawdzają się np. kulki Nivea, na które znów postawię po wykończeniu tego nicponia. Dodam, że chyba należę do osób pocących się nieco obficiej aniżeli przeciętnie.

Używam tego produktu od: paru miesięcy
Ilość zużytych opakowań: w trakcie pierwszego i ostatniego

Świetny naturalny produkt

Kupiłam go po tym jak dostałam pokrzywki. Sprawdził się dobrze, ma naturalny skład ( za to wieeelki plus), jest w miarę wydajny i co ważne akurat mnie nie uczulił. Latem trzeba go używać 2 razy, zwłaszcza w upalny dzień, w pozostałe pory roku wystarczyła mi jednorazowa aplikacja. Pół gwiazdki odejmuję za to, iż jest to produkt drogi.

nienajgorszy

Ładnie pachnie, nie brudzi ubrań. Używałam go latem, nie blokował pocenia się, jednak pociłam się trochę mniej niż zwykle i trochę mniej było czuć pot. Ma naturalny skład i nie podrażnia mojej wrażliwej skóry pod pachami. Sama nie wiem jak go ocenić - jest delikatny, po prostu; i działanie i zapach i nie podrażnia. Jest całkiem wydajny, całe lato intensywnie go używałam a jeszcze mi zostało ok. 1/3. Taki nienajgorszy jest. Wolę na przykład ten dezodorant niż bloker Ziai, którego nie mogę znieść pod pachami - piecze i boli.

Używam tego produktu od: około roku

Jest dobry, ale trzeba umieć go używać

+ nie zawiera soli aluminium
+ hipoalergiczny
+ nie podrażnia skóry
+ ma ładny zapach
+ dobrze chroni
+ jest płynny i łatwy do nałożenia
+ wydajny
+ cena w promocji (13 zł)

- w lato sobie nie daje rady
- długo schnie
- jak go nieumiejętnie nałożymy to nie działa

Rada: zanim nałożycie co kolwiek na siebie (np. bluzke), to poczekajcie aż ten dezodorant zupełnie wyschnie. Jak tak robie to ten dezodorant działa

Nie jest on może dla osób, które się nadmiernie pocą, jednak ja należe do grona potliwych osób (to przez wiek dojrzewania) i go bardzo polecam ;)

Ilość zużytych opakowań: dwa

W dalszym ciągu będę go używać

Nie zamienię go na inny

Plusy:
*delikatny , subtelny zapach
*poręczne opakowanie
*wygodna aplikacja
*jest wydajny (1 op. na 2-3 m-ce)
*używam go również bezpośrednio po depilacji, nie podrażnia, pachy są delikatne i gładnie, bez krostek

Minusy:

*niestety nie jest zbyt trwały
*trzeba go aplikować nawet kilka razy dziennie, zwłaszcza latem
*cena (ponad 16 zł) mogłaby być niższa

Używam tego produktu od: 1 roku
Ilość zużytych opakowań: a

Za słaby

Kupiłam ten dezodorant ponad pół roku temu. Zużyłam gdzieś połowę, po czym wyjechałam, pozostawiając go w domu. W miedzyczasie używałam "czerwonej" kulki z tej samej firmy, a także kulek Nuxe i Alva. Następnie wróciłam i sięgnęłam znowu po Crystal Essence rumiankowy, którego zapach zapamiętałam bardzo pozytywnie... i co? Tym razem lipa. Rozczarowanie po prostu.

+ Zapach: nadal odbieram jako miły
+ Skład ok
+ Nie testowany na zwierzętach
+ Nie brudzi ubrań
+ Opakowanie: wygodne, nie cieknie, kulka się nie zacina, widać ubytek produktu

Ale:
- Jesli chodzi o działanie, jest naprawdę kiepsko. Pod koniec chłodniejszego dnia, spedzonego w domu niezbyt aktywnie, zauważyłam, że nieprzyjemny zapach, owszem, pojawił się...
Może na kilka godzin ten dezodorant jakąś tam niewielką ochronę przed powstawaniem zapachu daje, ale są lepsze nauralne deo, więc do tego już raczej nie wrócę.

Używam tego produktu od: dawna (z przerwą)

Niestety....

Buszując w Rossmanie natrafiłam na promocję tego dezodorantu i posługując się aplikacją na Iphone (ach ta nowoczesna technologia ;-) zobaczyłam, że ma wysokie oceny w KWC. Więc od razu skusiłam się na produkt. Bardzo przemawia do mnie idea takiego "naturalnego" dezodorantu. Wielki plus za wygodne, plastikowe, przezroczyste opakowanie, dzięki któremu widać ile jeszcze mamy produktu. Pod tym względem to dezodorant idealny. Niestety produkt nie chroni mnie przed zapachem potu, tak jak bym tego oczekiwała. Po kilku godzinach czuję się nieświeżo. Nie spełnia więc podstawowego zadania dezodorantu, stąd niska ocena.

Używam tego produktu od: 1,5 miesiąca
Ilość zużytych opakowań: 1 duże