Living Nature, Gentle Makeup Remover (Płyn do demakijażu)

Living Nature, Gentle Makeup Remover (Płyn do demakijażu)

Delikatny płyn do demakijażu natychmiast rozpuszcza i usuwa makijaż. Skuteczny, ale zarazem delikatny płyn nie wysusza i działa uspokajająco na skórę. Zawiera łagodzącą mieszankę ekstraktu ze świetlika, wyciągu z drzewa modrzewiowego i lnu harakeke (tzw. len nowozelandzki - tęgosz mocny). Produkt nie zawiera alergenów, ani zapachu, dlatego nadaje się dla delikatnej skóry i demakijażu oczu.

Cera
mieszana
łagodzące, oczyszczające
w butelce
płyn
50 – 100ml

genialnie zmywa oko

O marce słyszałam wcześniej dużo dobrego, ale nie miałam okazji przetestować, bo nie wiedziałam, gdzie to można kupić w Polsce. W końcu trafiłam na feelunique.com (sklep z Anglii), gdzie oprócz niewygórowanych cen jest darmowa przesyłka do Polski.
Ale do rzeczy. Jeśli chodzi o płyny do demakijażu, to zawsze zwracam uwagę na to, jak bardzo muszę trzeć oko, żeby porządnie zmyć tusz i nie było "pandy". Szukam takiego płynu, żeby nie szczypał w oczy i dobrze zmywał tusz. I wreszcie taki znalazłam.
Poza rewelacyjnym naturalnym składem (konserwantem jest tu miód manuka, który jest takim super-miodem z Nowej Zelandii, zawierającym kilkaset razy więcej tych wszystkich dobrych i zdrowych substancji występujących w każdym innym miodzie) ten płyn po prostu świetnie działa. Zmywa błyskawicznie tusz, nie szczypie w oczy, nawet jeśli coś się dostanie do oka, a na koniec przecieram nim całą twarz i mam wrażenie czystej odświeżonej buzi.
Płyn nie jest tłusty i nie ma w zasadzie zapachu, gdyby szukać zapachu na siłę, to mogłabym go opisać jako bardzo delikatną ziołową woń, ale nie agresywną, raczej obojętną. Wiem jednak, że nie każdemu ten zapach będzie odpowiadał, dlatego odjęłam gwiazdkę.
Używam go tylko do demakijażu oczu (choć można do całej twarzy), bo mi go po prostu szkoda, a na nowy trzeba czekać półtora tygodnia (tyle czekałam na przesyłkę z Anglii). Pojemność 100 ml w przypadku stosowania na całą twarz nie starczyłaby na długo, na same oczy starcza na ok. 1,5-2 m-ce.
Chowają się przy nim wszystkie dwufazowe chemiczne drożyzny po 100 zł za buteleczkę. Okazuje się, że może być skuteczny demakijaż w rozsądnej cenie i ze składnikami, które nie tylko nie szkodzą, a naprawdę pielęgnują, zwłaszcza wrażliwą skórę wokół oczu.

Ilość zużytych opakowań: 1 pełne opakowanie