Celine, Fever pour Homme EDT

Celine, Fever pour Homme EDT

Ciepły i tajemniczy zapach `Fever pour Homme` otwiera się przyprawami ziela angielskiego, kardamonu i żywicy jodły ujawniając w aromatycznych nutach serca szałwię, róża i kadzidło. Bazą jest zmysłowe połączenie drzewa sandałowego, paczuli, piżma z wetiwerem.
Zapach powstał w 2005 roku.

Nuty zapachowe:
nuta głowy: żywica jodły, kardamon, ziele angielskie
nuta serca: szałwia, kadzidło, róża
nuta bazy: drewno sandałowe, paczula, piżmo, wetiwer

50 - 100ml

Vibovit pity na tyłach tartaku

Kupiłam w ciemno, zachęcona wyłącznie korzystną ceną oraz spisem nut. Jako miłośniczka woni drzewnych oraz ciemnych kwiatów uznałam, że Fever może być dla mnie.
Pomyliłam się. Zamiast nieco mrocznego lasu otrzymałam słodką miazgę, ukrócony i dodatkowo osłodzony Ikon od Zirh. Który w dodatku nie chce rozwijać się na skórze, świadomie wybierając linię najmniejszego oporu. Zdaję sobie sprawę, iż za takim efektem stoi przede wszystkim konieczność rygorystycznego trwania przy budżetowych wytycznych, ale - na Peruna! - wspomniany Ikon udowadnia, że niskim kosztem również daje się uzyskać świetną jakość. Więc nie bardzo rozumiem zamysł twórców Fever.
Ogólnie jestem zawiedziona. Jakkolwiek mam nadzieję, że osób, którym moje \'wata cukrowa i vibovit na leśnej polanie\' są w stanie okazać lepszy profil jest więcej niż malkontentów. ;) I tym przemiłym akcentem chciałabym zakończyć. :)

Dodam jeszcze, że zastrzeżeń nie mam do flakonika. Ów jest prosty, nieco staroświecki, uroczy; szczególnie maluch, którego kiedyś miałam. :)

Używam tego produktu od: około roku
Ilość zużytych opakowań: ułamek trzydziestu mililitrów

Las z kadzidłem wita nas

Zaczne od zaprzeczenia tego co inni mogą pisać lub pisali, jednakże jest to czysto subiektywne spojrzenie (niuchniecie?) na trwałość, albowiem ona jest ponadprzeciętna, bez problemow 12h, z projekcją jest znacznie gorzej, jest to zapach z rodzaju tych ktore od wlasciciela za daleko nie odchodza są wierne. Co do samego zapachu to wyobrazcie sobie ze jestescie na skraju lasu, swieżo wykąpani, ktoś gdzies daleko pali kadzidło i tak idziemy godzinami przez ten las, czasami potykamy się efekt tego, że bralismy prysznic znika, chcąc trafić do osoby wypalającej kadzidło błądzimy, nie jestesmy ani dalej ani bliżej jak byliśmy na początku naszej wędrówki i tak przez 12 godzin, dość liniowo i nudnie, przydałoby się w tym lesie wiecej emocji lub coś co by nam drogę uprzyjemniło.
Jest to zapach, który przez nikły nakład finansowy jest zapachem tylko średnim, nie dorównującym protoplastom. Jeżeli chcecie mieć coś, czego nie poczuje otoczenie to śmiało kupujcie, ja jednak wole zapachy, które wzbudzają wieksze emocje niż ten.

Używam tego produktu od: miesiaca
Ilość zużytych opakowań: próbka

Nudny, nietrwały zapach.

Kupiłem go w ciemno i bardzo się rozczarowałem. Zapach, który mi kojarzy się z Azzaro Visit, przy czym ten drugi jest o wiele ciekawszy. Największym minusem Celine Fever jest słaba trwałość na mojej skórze. Zapach oceniam na 3+
Flakon nieciekawy.

Używam tego produktu od: Wydałem go, bo mam wiele ciekawszych zapachów.
Ilość zużytych opakowań: Jedno, którego nie zużyłem.

Nut harmonia doskonanała

Wszystko w tym zapachu ma swój cel i sens, nie ma przypadkowości, odstawania od reszty, wybiegania przed szereg. Zapach otwiera się mieszaniną iglastej żywicy z korzennymi niuansami kardamonu i angielskiego ziela. Bardzo szybko dochodzą do głosu pozostałe nuty, tj. kadzidło, wetiwer i róża (nie jest to róża z gatunku tych słodkich, to bardziej na wpół zdziczały kwiat, rosnący gdzieś na skraju prastarego lasu). Nuty głowy i serca współbrzmią zgodnie, dopełniają się i tworzą harmonijną jedność. U schyłku zapach ewoluuje w kierunku drzewno-piżmowym, przejście między poszczególnymi nutami jest jednak tak płynne, że dzieje się to niezauważalnie niemal. Trwałość średnia, jest to zapach z gatunku raczej tych "przy skórze", nieinwazyjnych, nieprzeszkadzających swoją obecnością. Nazwa średnio trafiona, na mnie zapach ten działa wyciszająco, jest zadumany, by nie napisać - kontemplacyjny. Flakon bardzo ładny (jednak do tej leśno-ziołowej zawartości pasowałoby bardziej szkło w kolorze głębokiej zieleni, imo). Reasumując, Fever ph to wart uwagi, doskonale skomponowany zapach męski. Szkoda tylko, że najwidoczniej zostaje systematycznie wycofywany, gdyż coraz ciężej się na niego natknąć (choć zdarza się czasami w naprawdę świetnej cenie).

Bo ja wiem???

Na mojej skórze nie ma rewelachy. Bardzo lubię zapachy drzewne/leśne, ale ten nie podszedł mi szczególnie. Może to wina mojej skóry, ale jest bardzo mało wyrazisty, z trudem rozpoznaje się poszczególne komponenty, nie rozwija się jakość szczególnie. Słyszałem opinie, że Rush jest mało intensywny, ale przy Fever to killer. Niczym szczególnym nie zwrócił ten zapach mojej uwagi i na pewno na półce nie postawiłbym go obok takich arcydzieł jak Tumulte, Ikon czy Rush. Dla jasności nie twierdzę, że to słabe pachnidło, po prostu mi nie podeszło.
Trwałość jest przyzwoita, ok 6 godzin.
Flakonu nie ocenię, bo nie wiedziałem, testy były z samplerka.

Używam tego produktu od: testy
Ilość zużytych opakowań: testy

100% na tak :-)

Gdyby na flakoniku zamiast Celine pojawiłoby się Chanel to byłby szał! Dla mnie jest to jeden z lepszych zapachów z kategoriii drzewnych mocno męskich:) Suchy las z wczesnej pory letniej z dodoatkami kardamonu kadzidła w oddali zapach róży... Wszytsko ze soba współgra znakomicie, nie pachnie bazarowo, pachnie stanowczo samczo i kolejny z tej kategorii mass-nisza. Obok Ikon-a, Tumulte-a postawię Fever. Flakon piekny, nie odbiega wyjkonaniem od produktów z górnych półek. Warto :)