Sensique, Strong & Trendy Nails (Lakier do paznokci z formułą tefpoly)

Sensique, Strong & Trendy Nails (Lakier do paznokci z formułą tefpoly)

Lakiery do paznokci z nowoczesną formułą tefpoly, która:
- przedłuża trwałość lakieru,
- pogłębia intensywność koloru,
- zapewnia efekt szklanego połysku.
Dostępnych jest 30 kolorów. Lakiery są bez toluenu i formaldehydu.

Skład: Butyl Acetate, Ethyl Acetate, Nitrocellulose, Acetyl Tributyl Citrate, Phthalic Anhydride (and) Trimellitic Anhydride (and) Glycols Copolymer, Isopropyl Alcohol, Stearalkonium Hectorite, Adipic Acid (and) Fumaric Acid (and) Phthalic Acid (and) Tricyclodecane Dimethanol Copolymer, Citric Acid, Mica, Silica, PTFE [+/-Calcium Aluminum Borosilicate, Polyethylene Terephthalate(and)Alumini um, Synthetic Fluorphlogopite, CI 77019, CI 77891, CI 19140:1, CI 15850:1, CI 15850:2, CI 15985:1, CI 15880:1, CI 15865, CI 75470, CI 77163, CI 77510, CI 77491, CI 77492, CI 77499, CI 77266, CI 77183, CI 77288, CI 12085, CI 77742, CI 21108, CI 71145] (27.12.2012)

Cena: 6zł / 8ml
/m/

nie polubiłam

Miałam pastelowy brudny róż i pastelowy żółty. Różowy był nieco lepszy
od żółtego, ale generalnie oba nie przypadły mi do gustu.

Pędzelek był wygodny, ale niezbyt fajnie się nim malowało. Często zostawały prześwity i potrzebne były trzy warstwy, które schły w nieskończoność. Lakier szybko ścierał się na końcówkach.

Inne kolory kuszą, ale raczej nie zdecyduję się.

Szału nie ma

plusy:
+ intensywny kolor
+ dobra konsystencja
+ szybko zastyga

minusy:
- nietrwały

inne cechy, których nie biorę pod uwagę przy ocenie:
+ niska cena
- słaba dostępność

Uwielbiam

Kupiłam w Naturze, bo był w promocji za 2,99zł i spodobał mi się kolor. Nie spodziewałam się niczego wielkiego, a to naprawdę duży błąd. Jedna warstwa wystarczy, żeby ładnie pokrył paznokieć. Bardzo łatwo się rozprowadza, jest bardzo "płynny" i choć mam go naprawdę długo jak na lakier, w ogóle nie schnie w buteleczce. Pięknie błyszczy i długo się trzyma. Jeszcze lepiej współpracuje z Seche Vite, mój ulubiony duet. Naprawdę polecam!

Mały - wielki lakier

Jeden z moich malowanych ulubieńców, niepozorniak, ale o szeregu znaczących zalet:
- ładnie się rozprowadza, nie smuży, nie zostawia prześwitów; dwie warstwy dają pełne pokrycie, a przy niektórych odcieniach (np. taka klasyczna czerwień - numeru nie pamiętam) wystarczy nawet jedna warstwa;
- dobra trwałość: nie odpryskuje, nie pęka, pokryty dodatkowo Double Duty Sally Hansen trzyma się i błyszczy przez 5 dni bez poprawek - a dłonie w tym czasie bynajmniej nie leżą i nie pachną;
- nie sprawia problemów przy zmywaniu - gładko schodzi z paznokcia, nie barwi ani płytki, ani skóry dokoła;
- bardzo przyjemna gama odcieni, przy czym wyglądają one równie dobrze w buteleczce, co i potem na paznokciu (a, jak się ostatnio przekonałam w przypadku lakieru innej firmy, nie jest to takie oczywiste);
- dodatkowo, jakość lakieru wyrównana w przypadku różnych odcieni - czyli jeśli spodobał nam się jeden, możemy kupować kolejny, bez obawy, że okaże się bublem;
- w buteleczce nie mętnieje, ani nie gęstnieje - w każdym razie nie szybciej, niż przyzwoitość nakazuje;
- tani jak barszcz - 6 czy 7 zł normalnie, ostatnio w promocji po 4 z kawałkiem.
Grzech nie spróbować;) Polecam!

Mocna czwórka

Sensique jest jedną z moich ulubionych tanich (a przy tym niezłych jakościowo) lakierów do paznokci. Zawsze gdy jestem w Naturze, przeglądam zawartość szafy, szukając nowości. Także ten lakier całkiem dobrze sprawdził się na moich paznokciach (mam nr 167, intensywny róż). Czas na ocenę.

PLUSY:
+ OPAKOWANIE: Proste, poręczne, z wygodnym w użyciu okrągłym pędzelkiem, który nie sprawia problemów z aplikacją. Buteleczka mieści 8 ml lakieru - w sam raz.
+ KONSYSTENCJA: Dość gęsta, jednak dobrze nakłada się lakier na paznokcie. Nic nie spływa, naprawdę ciężko sobie popraprać skórki dookoła płytki ;)
+ KRYCIE: Dwie warstwy zupełnie dobrze pokrywają płytkę.
+ TRWAŁOŚĆ: Naprawdę niezła, lekką ręką lakier wytrzymuje na paznokciach 4 dni (podczas normalnego wykonywania różnych prac, kąpieli itp.). Jego żywotność nieco przedłuża dobry top coat.
+ SKŁAD: Nie zawiera szkodliwego toluenu ani formaldehydu, jest delikatny dla paznokci.
+ DEKOLORYZACJA: Łatwo się zmywa, nie rujnując przy tym kondycji paznokcia.
+ CENA: Płaciłam za niego w granicach 5-6 zł, więc cena jaką lubię za niezły lakier :D
+ ZAZNACZONY DATĄ TERMIN PRZYDATNOŚCI: O ile lakier nie posiada oznakowania miesięcznego (ile miesięcy od otwarcia jest ważny), o tyle mamy wyraźną datę, do kiedy będzie przydatny do użycia (w moim przypadku jeszcze pół roku), co jest rzadkością w przypadku lakierów do paznokci.

MINUSY:
- GĘSTNIEJE: Z czasem lakier gęstnieje, przez co sprawia większe problemy z aplikacją i dłużej schnie. Niestety nie mam na buteleczce zaznaczenia, ile miesięcy po otwarciu lakier jest przydatny do użycia, więc ciężko mi to zakwalifikować jako poważną wadę. Odejmuję jednak pół gwiazdki.
- DOSTĘPNOŚĆ: Jedynie w Naturze.

Podsumowując, jest to kosmetyk godny polecenia i wart wypróbowania. Warto podczas drogeryjnych zakupów zwrócić na niego uwagę - przyciągnąć ją może nie tylko niska cena, ale i ciekawa gama kolorystyczna. Ze swojej strony polecam :)

Używam tego produktu od: Ponad roku

Mam lakier o numerze 151 niby czerwony, ale bardziej malina z małymi drobinkami. Lakier jest bardzo ładny. Maluję zawsze 2 warstwy. Lakier utrzymuje się dość długo. Szybko schnie.

Używam tego produktu od: 1 miesiąc

Niezły

Mam trzy odcienie tego lakieru.
Róż, czerwień i turkus.
Wszystkie trzy są żywe i intensywne.
Wszystkie trzy potrzebują trzech warstw do pełnego krycia.
Jeżeli chodzi o plusy tego lakieru, to na pewno są nimi cena i duży wybór kolorów.
Pędzelek niestety jest tragiczny, długi i wąski, przez co ciężko równo pomalować paznokcie.
Trwałość jest całkowicie przeciętna, u mnie lakier utrzymuje się ok. 2-3 dni z top coatem, nie wiem, jak długo utrzymuje się solo.

Ilość zużytych opakowań: trzy

Jeden z najtrwalszych

Jest to jeden z najtrwalszych lakierów jakie dane mi było używać.
Miałam kolor ciemnoczerwony i uważam, że na paznokciach wyglądał pięknie. Dobrze się rozprowadzał, chociaż pędzelek jest ciut za cienki jak na mój gust.
Co do trwałości jeszcze: wytrzymywał ze mną 4-5 dni a to rekord! Inne lakiery wytrzymują na moich paznokciach do 2 dni max.
Podsumowując:
+ trwały
+ tani
+ ładne kolorki
+ nie odpryskuje się zbyt szybko
- cienki pędzelek

Ilość zużytych opakowań: 1 dawno skończone

hmm...

Dużo dobrych opinii słyszałam o tych lakierach no i w końcu postanowiłam się skusić. Kupiłam lakier nr. 163 w promocji za 3.99 zł w Naturze. Niestety bardzo się rozczarowałam. Owszem lakier dobrze kryje, ale ciężko zmyć go z paznokci. Zostawia także smugi. Posiadam jeszcze nr. 185 (błękit) i 186 (zieleń). Także te lakiery okazały się porażką. Czy kupię ponownie lakier? Nie wiem.

Plusy:
- cena
- cieniutki pędzelek
- duży wybór kolorów

Minusy:
- zostawia smugi
- barwi płytkę paznokcia
- odpryskuje po 2 dniach
- długo schnie
- ciężko go zmyć

Pożądny lakier

Lakiery naprawdę trwałe.
Jednak nie wszystki kolory idealnie prezantują się na paznokciu. Niektórym jakby trochę brakowało pigmentu- ale jest na to sposób- test na paznokciu :)
Większość kolorów mnie jednak! urzekła no i niewysoka cena tez na plus!

Używam tego produktu od: krócej niż miesiąc
Ilość zużytych opakowań: mniej niż 2

Blisko tragedii

Mam biały.

+ Cena
+ Dostępność
+ Kolory

- Rozprowadza się nierównomiernie
- Długo schnie
- Nawet na podkładzie na paznokciu powstają \'bąbelki\', jakieś kreski, pęcherzyki

Z tego powodu niska ocena - paznokcie maluje się dobrze, ale efekt końcowy ... ja już podziękuję :)

Używam tego produktu od: dwa dni

Zły

Mam kolor czerwony i to on bardzo mi podpadł.

MINUSY:
- barwi paznokcie na żółto mimo użycia podkładu,
- nierównomniernie się rozprowadza,
- po wyschnięciu w jednym miejscu lakier ma kolor czerwony, a w drugim ciemno czerwony - wygląda to bardzo nieestetycznie.

PLUSY:
+ szybko schnie,
+ tani,
+ dostępność - Natura.

Nie wiem, czy jest to wina koloru, ale niestety już zakupu nie ponowię. Zużyłam 1/4 buteleczki, więcej męczyć się nie będę,