Lavera, Faces, Cera Mieszana, Nagietek, Krem oczyszczająco - peelingujący

Lavera, Faces, Cera Mieszana, Nagietek, Krem oczyszczająco - peelingujący

Delikatne ziarenka z oliwek i drobinki krzemu oczyszczają skórę z martwego naskórka i drobnych zanieczyszczeń. Esencje z moreli i brzoskwini pochodzących z upraw ekologicznych zapewniają utrzymanie równowagi skórze mieszanej. Odzyskuje ona swój naturalny, zdrowy wygląd.

średni

Po pierwsze zdziwiło mnie male opakowanie, tubka wygląda trochę na miniaturkę, ale, o dziwo@, jest bardzo wydajny. Używam przynajmniej raz w tygodniu i mam go jużkilka miesięcy. Po drugie - dziwna konsystencja, ziarenka jakby od razu znikają pod palcami i są dosyć drobne, dlatego nie spodziewałam się \'porządnego peelingu\' po zastosowaniu, ale znów o dziwo daje całkiem niezłe rezultaty, a skóra po użyciu jest mięciutka i delikatna. Ja mam suchą skórę i często mi się ona łuszczy na nosie i między brwiami, ten peeling nie usuwa całości, ale dla kogoś, kto nie oczekuje aż takich mocnych rezulatow powinien być ok. Minusem dla mnie jest wysoka cena (jak za 30ml to spodziewałam się go więcej i nawet nie sprawdziłam przed zamówieniem). Ja zamawialam go ze str internetowej, także dostępność też jest dosyć ograniczona.

Ilość zużytych opakowań: niecała tubka

LUBIĘ CHOĆ SZAŁU NIE MA

Zaznaczam że jestem fanką mocnego ścierania twarzy i przez wiele lat w mojej łazience najczęściej gościł oczywiście morelowy St.Ives, a potem przez krótką chwilę jego (dużo gorszy) mocno chemiczno-konserwantowy następca Soraya. Borykam się jednak ze sporymi stanami zapalnymi oraz alergiami. Podczas ścierania twarzy w rozpulchnione pory wnika chyba niemal wszystko co dobre i co złe w kosmetyku. Dlatego postanowiłam kupić produkt maksymalnie pozbawiony składników typu SLS, parabeny, Phenoxyethanol, Buthylmethyl Methylpropional, DMDM Hydantoin, Triethanolamine, Methylisothiazolinone oraz wielu innych alergennych rzeczy. Podczas poszukiwania kosmetyku o takich parametrach jakie sobie umyśliłam, okazało się, że spełniają je tylko produkty z ekocertem (nazwijmy go tak umownie, ten akurat ma niemiecki BDIH).

Krem po naniesieniu na suchą twarz wydaje się o wiele za płynny, a drobinek ścierających jak na lekarstwo. Byłam początkowo bardzo rozczarowana. Jednak po dłuższym kilkuminutowym masowaniu krem bardzo gęstnieje, prawie jak maseczka glinkowa, i staje się wyraźnie ścierający. Warto więc zignorować pierwsze niekorzystne chwile bo potem zostaje nam to wynagrodzone. Tym bardziej że krem nie zawiera żadnych parafinowych zapychaczy, więc uczucie oczyszczenia jest naprawdę odczuwalne i to jeszcze długo po użyciu. Co nie zmienia faktu, że zdzierak to nie jest.
Krem jest w maleńkiej tubce i kosztuje niemało, jednak wystarcza na wiele miesięcy. Zaznaczam że wydajność nie jest dla mnie żadnym kryterium przy ocenie kosmetyków. Kosmetyk ma być DOBRY, a na ile wystarcza, to jest mi to obojętne.

Używam tego produktu od: Początek lutego 2012
Ilość zużytych opakowań: Nadal pierwsze

za słaby :/

niestety produkt nie spełnia spełnia swojej podstawowej funkcji. te drobinki są zbyt małe aby zetrzeć martwy naskórek. oczyszczenie jest niestety za słabe.
plus za bardzo ładny zapach