Greenland, Body Butter (różne rodzaje) (Masło do ciała o naturalnym owocowym zapachu)

Linia zawiera kilka maseł do ciała o naturalnych owocowych zapachach i aktywnie nawilżających i pielęgnujących składnikach zamkniętych w skromnych blaszanych puszeczkach.
Składniki aktywne i ich działanie:
-Masło kakaowe bogate w nasycone kwasy tłuszczowe uzyskiwane z ziaren kakaowca, ma doskonałe właściwości pielęgnacyjne skóry suchej i wrażliwej. Łatwo rozprowadza się na skórze, gdyż topi się w temperaturze ciała.
- Masło Shea to wyciąg z orzecha z afrykańskiego drzewa karite, bogaty w kwasy tłuszczowe i witaminy A i E. Jest doskonałym naturalnym środkiem zmiękczającym i nawilżającym skórę.
- Wosk pszczeli na bazie warzyw, zawiera wysokie stężenie lipidów i wielonienasyconych kwasów tłuszczowych, dzięki czemu nawilża i wspomaga odnowę skóry. Sprawia, że skóra staje się gładka i miękka.
- Gliceryna ze względu na higroskopijny charakter, przyciąga i zatrzymuje wodę, zapobiegając tym uczucie szorstkości i suchości
- Oliwa z oliwek pozyskana z oliwek ma doskonałe właściwości zmiękczające i przeciwzapalne. Głęboko nawilża i łagodzi skórę.
Dostępne wersje zapachowe:

w słoiku
masło
100 – 250ml

Bardzo lubię

Masło ma świetną konsystencję, właśnie taką, jaką masło mieś powinno. Dobrze się rozsmarowuje, Mimo, że puszeczka jest mała, to produkt okazuje się wydajny. Ładnie pachnie, nie jest to intensywna woń. Świetnie nawilża, poradziło sobie nawet z moim suchym łokciem. Przy stosowaniu wieczorem rano skóra jest cusownie miękka, gładka i nawilżona. Nie zapycha. W sumie jedynym minusem jest wysoka cena, ale zauważyłam, że teraz regularna cena jest już nieco niższa. Mi się udało dorwać w promocji wersję z papają za 7 zł. Chciałabym wypróbować jeszcze wersję gejpfrutową.

bardzo fajne masełko

Masełko kupiłam przypadkiem, na promocji w Hebe. Miałam wersję o zapachu granatu.

Plusy:
-super konsystencja, jest taka, jaką masło powinno mieć, a gdy się je zaczyna rozsmarowywać jest wodniste, przyjemne - przez co genialnie się wchłania, daje efekt nawilżonej i odżywionej skóry
- dobrze działa, mam bardzo suchą skórę, więc wiem, co mówię ;)
- skład jest bardzo przyjemny
- śliczny zapach, jestem ogólnie wielką fanką granatu i nie wąchałam innych, wzięłam ten bez zastanowienia ;) Jest przyjemny i delikatny, jednak wyraźnie odczuwalny
-wydajność jest bardzo dobra

Minusy:
-cena jest dość wysoka, bo opakowanie jest malutkie, jednak przy dobrej wydajności, raz na jakiś czas można sobie pozwolić, a znowu nie jest to jakaś cena zaporowa ;) Ja miałam to szczęście, że trafiłam na promocję i kupiłam go za ok 12 zł

Chętnie sięgnę po masełko ponownie, kto wie, może wybiorę inny zapach ;)
Polecam ;)

znam lepsze

2012-09-25 16:07:41
przyjemne
Testowałam rozne produkty tej firmy, kusza mnie zawsze fikusnymi, kolorowymi opakowaniami i jadalnymi zapachami.
Masełko jest drogie, nie da sie ukryc - to tylko puszeczka 100 g...Ale tez jest wydajne - i to mowie ja, kremowy nieszczyciel Konsystencja dosc gesta, ale łatwo sie nabiera, dobrze rozsmarowuje. wbrew pozorom - masło nie jest specjalnie tłuste, szybko sie chłania, pozostawiajac lekki film. dla skory suchej moze byc za lekkie...Zapach przyjemny, słodki, jadalny, choc raczej delikatny.
Kosmetyk nie jest zły, ale znam lepsze - i tansze...

Używam tego produktu od: jakiegos czasu

fajne ale mało wydajne

a posiadam wersję zapachową: grejpfrut i imbir, który w rzeczywistości jest delikatny, nienachalny, w moim odczuciu nie utrzymuje się długo na skórze. Jest ładny i delikatnie cytrusowy.

Konsystencja jest bardzo przyjemna, trochę jak gęsty żel/krem w kolorze kremowym. W ładnym, metalowym pojemniczku znajduje się 100ml produktu (są też większe wersje).

Mi masełko bardzo przypadło do gustu, ładnie nawilża, ma niezły skład:
W którym możemy odnaleźć takie składniki odżywcze jak: shea butter, cocoa seed butter olive fruit oil oraz beeswax na dość wysokich pozycjach, przez co ładnie nawilża - a wchłania się dosyć szybko.

Masło jest ważne 12 miesięcy od otwarcia, nie jest niestety zbyt wydajne.Wystarcza zaledwie na kilkakrotne wysmarowanie naszego ciała. Jeśli chcemy by zagościł na długi czas w naszej kosmetyczce, możemy go stosować tylko na bardziej wymagające miejsca na naszym ciele: łokcie, kolana.

Podsumowując kosmetyk bardzo mi się spodobał i z czystym sumieniem mogę polecić. chociaż jak na 100ml i cene to strasznie drogie

Używam tego produktu od: tygodnia
Ilość zużytych opakowań: 1 już kończę, użyłam 3 razy i wystarczy na jakieś 5 w sumie ( na całe ciało)

Dobry z intensywnym zapachem

Produkt ma fajne opakowanie, wygodne w użyciu. Używam go jako kremu do rąk, stosuję raz dziennie- codziennie wieczorem- dlatego w ciągu 4 miesięcy zużyłam dopiero 2/3 opakowania . Relatywnie dobrze nawilża (jednak nie można porównywać z kremami do rąk Garniera czy Neutrogeny), ładnie pachnie (mam mango), zapach jest bardzo intensywny tuż po nałożeniu, po kilku minutach prawie go nie czuć.

Ilość zużytych opakowań: niecałe jedno

Dobrze nawilża i wygładza, ale nadaje się tylko na noc i jest niewydajny

Mam 2 wersje: z granatem i z papają, kupiłam w promocji w Hebe.

Tytuł recenzji zawiera właściwie podsumowanie tego, co mam do powiedzenia o tym balsamie.

+ fajne opakowanie
+ po tym, jak zastosuje się go na noc, rano skóra jest cudownie wygładzona i miękka
+ fajne zapachy

- przestrasznie niewydajny - przy codziennym stosowaniu wystarcza na niecałe 2 tygodnie
- tuż po nałożeniu zostawia tępą warstwę
- łatwo nałożyć go za dużo i wtedy długo nie chce się wchłonąć
- zapach chociaż ładny, to nieco chemiczny
- nieporęczne opakowanie, trudno się go wydobywa

Za drogi, zbyt mało wydajny, za długo się wchłania.

Ilość całych opakowań: dwa