Alterra, Pflegedusche Neroliblute & Bambus (Pielęgnujący żel pod prysznic `Kwiat pomarańczy i bambus`)

Pielęgnujący żel pod prysznic Kwiat pomarańczy i Bambus - Limitowana edycja - ożywcza i rozpieszczająca pielęgnacja
- kosmetyk naturalny
- wegański.

Skład: Aqua, Alcohol*, Glycerin, Coco-Glucoside, Caprylyl/Capryl Glucoside, Xanthan Gum, Sodium Coco-Sulfate, Bambus Arundinacea Extract*, Citrus Aurantium Amara Flower Distillate*, Aloe Brbadiensis Gel*, Parfum**, Limonene**, Linalool**, Geraniol**, Citral**. (07.06.2012)

* ingredients from certified organic agriculture
** from natural essential oils.

Cena: 6,50zł / 250ml
/s/

pomarańczowy Ludwik

Produkt bliźniaczo podobny do makowej wersji, dlatego recenzja będzie bardzo podobna.

Moim zdaniem to bardzo dobry żel pod prysznic / płyn do kąpieli, ale nie kupię go ponownie ze względu na nieprzyjemny dla mnie zapach.

Zalety:
+ skład - prosty, krótki, fajny; nieco smuci mnie obecność alkoholu wysoko w składzie, ale pociesza fakt, że to alkohol pochodzenia roślinnego (do produkcji kosmetyków wegańskich są w końcu używane "dobre" alkohole)
+ konsystencja - żelowa, gęsta, ale wcale nie galaretkowata; przypomina szampon
+ pienienie się - świetne, dzięki niemu możemy użyć płynu jako niewysuszającego płynu do kąpieli
+ opakowanie - bardzo lubię butelki Alterry, są proste, wygodne i ładne
+ cena - zawsze poniżej 10 zł, w promocji często 4 lub 5

Wady:
- zapach - bardzo intensywny, chemiczny, przypomina aromat gorzkiej pomarańczy (neroli właśnie) stworzony od początku do końca w laboratorium :kwasny: coś w rodzaju płynu do mycia naczyń lub podłóg z lekkim alkoholowym podbiciem... wielki minus za ten aromacik

Używam tego produktu od: marzec 2014

Spełnia swoją funkcję w 100%

Delikatnie oczyszcza skórę, nie podrażnia, nie wysusza.

Jeśli chodzi o pienienie to jest średnie, ale ma tak naturalny skład (brak SLS itp. sztucznych środków myjących), że to wydaje się być normalne. Jednak to też zależy od ilości jaką wyciśniemy z opakowania.
Mimo alkoholu w składzie nie wysuszał mi skóry (trzeba zaznaczyć, że ten alkohol jest pochodzenia naturalnego, więc na pewno nie jest tak silny, jak szeroko rozpowszechniony alkohol etylowy:))

Jeśli chodzi o jego zapach, to mi przypadł do gustu-delikatny, lekko słodki, specyficzny dla kosmetyków Alterra. Niektórzy zapominają, że przeznaczeniem żelu pod prysznic jest przede wszystkim oczyszczanie, a nie perfumowanie!

Ogólnie: tani, wydajność standardowa, dobry skład.
Polecam!

Ilość zużytych opakowań: 1 szt.

Nie mogę się do niego przekonać

Nie przypadł mi do gustu ten żel. Skład super, działanie w porządku. Żel odpowiednio się pieni i spełnia swoją funkcję ale wszystko psuje zapach. Jest bardzo przesłodzony, mdły, wręcz odrzuca. Nie kupię go więcej mimo całej mojej sympatii dla kosmetyków Alterra.

Używam tego produktu od: dwóch tygodni

Pożegnaliśmy się bezpowrotnie

PLUSY:
-myje

MINUSY:
-zapach
-wysusza

Nie przypadł mi do gustu, nie podrażnił mojej wrażliwej skóry ale równocześnie nie koił jej a już na pewno nie odżywniał

Używam tego produktu od: 2 tygodnie

Byłam w stanie wybaczyć mu wiele...

Alterra to marka kosmetyków drogeryjnych, która jedyna jest w stanie poszczycić się "dobrym składem"...

Ale czy na pewno?

Wprawdzie nie ma w <b>SKŁADZIE</b> SLSu, ale ma ALKOHOL, którego w kosmetykach eko nie powinno być.

<u>Alkohol</u> wysusza skórę, powoduje alergie, powoduje nadmierną produkcję sebum... No ale gdzie można znaleźć żel pod prysznic bez alkoholu? No trudno, pora na testowanie.

W drogerii <b>ZAPACH</b> przypadł mi do gustu, jednak po wyciśnięciu na gąbkę zmienił się w agresywny odór Nurofenu pomarańczowego dla dzieci. Pamiętam, że gdy jeszcze nim byłam mama biegała za mną z łyżką tego świństwa, a gdy już udało jej się to we mnie wcisnąć od razu wymiotowałam. ;)

Jako, że zapach nie &quot;wypełniał&quot; łazienki i nie utrzymywał się długo byłam w stanie to wytrzymać i mu to wybaczyć.

<b>KONSYSTENCJA</b> jest &quot;glutkowata&quot;, po umyciu się czuję, jakbym się myła glicerynowym mydełkiem, a nie żelem pod prysznic. Trzeba nałożyć ogromną ilość na gąbkę, żeby się umyć. W ogóle się nie pieni. W opakowaniu również jest go mało.

PODSUMOWANIE:

Plusy:
:) - skład
:) - szata graficzna

Minusy:
:( - Zapach nurofenu
:( - konsystencja
:( - nie pieni się w ogóle
:( - wysusza skórę
:( - niewydajny
:( - drogi

Używam tego produktu od: Przez przypadek zostawiłam go u babci :D

Ilość zużytych opakowań: Pół?

Dobry, bo naturalny, ale...

Lubię kosmetyki naturalne, bez chemii, z wyciągami z roślin z upraw ekologicznych, z tym wszystkim, co sprawia, że czuję się jak zielony ekoludek :D Jest tylko jeden mały problem: nie lubię naturalnych żeli pod prysznic, ponieważ nie pachną i źle się pienią. Zapomniałam jeszcze dodać, że lubię żele pod prysznic które pachną i się pienią. Cóż, ekomyjki i moje zachciewajki nie mają wspólnego mianownika, mimo wszystko nie potrafię się oprzeć i, od czasu do czasu, kupuję Alterrowe myjadło.

- Neroli i bambus mają bardzo dobry skład (na tyle, na ile pozwala mi się rozeznać moja niska wiedza z chemii) a przynajmniej tak piszą na buteleczce. Nie ma SLS i to jest już plus.

- Nie pieni się, co jest zasługą zminimalizowanej ilości chemii (ale przecież ja chcę mieć pianę na gąbce! :( ).

- Pachnie, hmm &quot;pachnie&quot; tym specyficznym alterrowym zapachem. Mi on nie odpowiada, ale jest przecież zbliżony do natury, więc znów nie mogę bezkarnie krytykować... ;) Powiedzmy, że zapach ujdzie w tłumie, bo i tak nie utrzymuje się na ciele.

- Nie wysusza skóry.

- Jest niewydajny, bo mało się pieni i dużo żelu idzie na gąbkę.

Doceniam, drogi żelu, żeś naturalny, ale nie straciłam dla ciebie głowy, więc pa. Pewnie za jakiś czas znowu kupię coś alterowego.

Używam tego produktu od: jakiegoś czasu

Bardzo dobry produkt

Od żeli pod prysznic wymagam tylko 2 rzeczy: żeby myły i żeby nie wysuszały skóry. Żel Alterry to robi, wiec nie mam do niego zastrzeżeń, a ponadto:

+ pieni się dosyć mocno, jak na naturalny produkt
+ śliczny orzeźwiający zapach
+ jest gęsty, nie spływa
+ dosyć fajna butelka z twardego plastiku
+ naprawdę dobrze nawilża kiedy dodamy do niego troszkę oliwki do ciała BD
+ dostępność (każdy Rossmann)
+ wyciąg z bambusa :)
+cena
+wydajność

minusów nie ma :)

Ilość zużytych opakowań: całe jedno

dobry

+ robi to, co powinien robić żel pod prysznic - myje
+ nie wysusza skóry
+ niska cena (w stosunku do innych żeli bez sls)
+ dostępność (j.w.)

- zapach jest bardzo intensywny i dość sztuczny, ale pod prysznicem aż tak tego nie czuje, w końcu nie myje nim twarzy

Niektóre dziewczyny pisały o konsystencji tego żelu na minus (że zbyt leista, nie trzyma się skóry). Rzeczywiście jest ona dość rzadka jak na żel, ale mi w ogóle to nie przeszkadzało pod prysznicem i pewnie gdybym przed zakupem nie czytała recenzji w ogóle nie zwróciłabym na to uwagi.

Dobry produkt

Kupiłam zachęcona wersją z pomarańczą. W przeciwieństwie do poprzednich recenzentek zapach żelu bardzo mi się spodobał - taka oranżadka :D

Plusy:
+ świetny skład
+ zapach :)
+ nie pieni się - brak zbędnej chemii
+ nie wysusza skóry
+ opakowanie - ładne i poręczne, klapka łatwo się otwiera i zamyka
+ tani - w promocji 5,99 zł

Minusy:
- edycja limitowana :(

Używam tego produktu od: trzech miesięcy

Zawiodłam się.

Chciałam sprawdzić o co chodzi z tymi żelami a alterry,wybrałam ten i się zawiodłam.

Plusy:
-cena-chyba około 8zł,
-dobry skład-żadnych sztucznych składników,
-opakowanie-klasyczne dla alterry.

Minusy:
-zapach-strasznie sztuczny,mi przypomniał Sprite
-konsystencja-fatalna,w ogóle się nie pienił
-wydajność-kiepska,trzeba go było sporo użyć,żeby &quot;zadziałał&quot;

Używam tego produktu od: niecały miesiąc

dziękuję, więcej nie skorzystam

Żel niestety mnie nie zachwycił i na pewno nie kupię go po raz kolejny. Na minus przede wszystkim fatalna konsystencja - ani to żel, ani płyn, ani krem. Z butelki wydobywa się lekko rozwodniony &quot;glutek&quot;, który niestety kiepsko spisuje się pod prysznicem. Super piana nie jest czymś, czego wymagam od żelu pod prysznic, a już zwłaszcza z naturalnym składem. Żel Alterry jednak zupełnie się nie pieni, a co najgorsze - nie trzyma się skóry. Nie używam gąbki ani myjki do ciała, więc tym bardziej przeszkadzał mi fakt, że żel po prostu &quot;zjeżdżał&quot; ze skóry zanim udało się go dobrze nanieść.

Myć myje, choć nie mam po nim takiego uczucia czystości i świeżości, jak po innych produktach do mycia ciała. Winę upatruje w tej nieszczęsnej konsystencji. Raczej nie wysusza, choć stosowałam go na zmianę z innym żelem, więc co do tego nie jestem stuprocentowo pewna.

Zapach również nie zachwyca. Jest specyficzny, lekko kwaskowy, mnie niestety męczył i nie polubiłam się z nim. Z wydajnością również źle - wystarczył mi chyba na ok. 6 użyć, w tym część zmarnowana, kiedy to żel samoistnie zjechał w otchłań brodzika. Nie ma sensu się tak męczyć z kosmetykiem.

średniak, sztuczny zapach

myje?- myje
zapach?- sztuczny, kojarzy mi się z peelingiem Ziaji z pomarańczy, chyba wzieli zapach z tej samej cysterny ;)
konsystencja?- fatalna, żel spada z ręki, ciężko się nim umyć, łatwo poślizgnąć
jestem zawiedziona

Używam tego produktu od: 1miesiąc