Serge Lutens, De Profundis EDP

Serge Lutens, De Profundis EDP

`De Profundis` dołączył do ekskluzywnej linii Lutensa w roku 2011. Jego nazwa nawiązuje do psalmu 130, znajdującego się w biblijnej Księdze Psalmów (kościół katolicki posługuje posługuje się nim w modlitwie za zmarłych i w obrzędach pogrzebowych).
Skład tej wody perfumowanej oparty jest na zapachu chryzantem z dodatkiem fiołków. Przeplatają się w nim także nuty zielone i `ziemiste`.

Nuty zapachowe: chryzantema, fiołek, dalia, rumianek, mieczyk, peonia, drzewo, kadzidło

Chryzantemy złociiiiiste...

Ech... Kolejne zawiedzione nadzieje i oczekiwania.
Miało być mrocznie, nostalgicznie i z dużą dozą dekadencji.
Zamiast tego jest duet chryzantemy i dalii nurzany w oparach gryzącej fiołkowej zieleniny.
To raczej reminiscencja małej, dusznej kwiaciarni w przeddzień Wszystkich Świętych, położonej jednak daleko od cmentarza, ewentualnie niestarannie ułożonego bukietu "kwiatów cmentarnych" za długo stojących w wazonie.
W każdym razie nic z tego, czego się spodziewałam.
Myślałam, że może baza zaskoczy i z zaciśniętymi zębami przeczekałam gryzące otwarcie i usypiający środek. Niestety, także koniec mnie zawiódł - bo jak może cieszyć baza będąca cieniem cherlawego, spróchniałego drzewa? Gdzie choćby odrobina kadzidła? Gdzie mrok i tajemnica?
Niestety, fail...

Używam tego produktu od: 01.2012 r.
Ilość zużytych opakowań: Dekant 5 ml.