Avon, Little Black Dress EDP

Avon, Little Black Dress EDP

Elegancki, uniwersalny zapach niczym mała czarna. Polecany zwłaszcza na wieczór, większe wyjście oraz także wtedy, gdy chcemy się poczuć wyjątkowo.
Prosta, klasyczna buteleczka kryjąca w sobie złotą kompozycję perfum.

Nuty zapachowe:
nuta głowy: afrykański imbir, kolendra, cyklamen
nuta serca: różowa peonia, gardenia, ylang-ylang, kwiat księżycowy
nuta bazy: drzewo mleczne, japońska śliwka, piżmo.

Cena: 64,90zł / 50ml

71% jesień/zima 29% wiosna/lato

zimowy zapach

To jeden z moich zimowych ulubieńców. Zapach piękny, charakterystyczny, zauważalny ale w nienachalny sposób. Jest bardzo wydajny i niesamowicie trwały- szczególnie biorąc pod uwagę cenę oraz jego dużo droższych konkurentów... Po całym dniu noszeniu nadal jest wyczuwalny na mojej skórze.
Klasyka Avonu. Warto wypróbować!

Kuszący

Zapach jest intensywny, dość ciężki, ale nie nachalny czy duszący. Niebanalna kompozycja nut dodaje perfumom elegancji i szyku. Pasują raczej na porę zimową, poniewaz mają w sobie coś co otula wprawia poczucie ciepła. Ewentualnie mogą być stosowane w letnie, ale wieczorne dni. Trwalosc oceniam na jakies 5h, być może nie czuję ich dłużej ze względu na przyzwyczajenie węchu do zapachu. Cena jest znakomita można je kupić juz za 20zl w poj.50ml. Lepszych wieczornych perfum za taką cenę nie znajdziecie.

Kobiecy, elegancki zapach z charakterem

Buteleczka jest prosta, a zarazem bardzo elegancka. Czarne detale, wpływają na jej klasę, co częściowo związane jest z zapachem.
Jest to bardzo elegancki i uniwersalny zapach. Myślę, że będzie pasować wielu kobietom, jednak jest bardziej dla kobiet starszych niż dla nastolatek. Jest to piękny zapach, który można używać zarówno w ciągu dnia np. do pracy, jak również na wieczorną randkę. Dzięki Little Black Dress można poczuć się wyjątkowo, co zapewne wpływa na poziom pewności siebie. W związku z tym lubię używać go do pracy, zwłaszcza jak mam ważne spotkanie.
Można powiedzieć, że ten zapach jest wymagający, gdyż potrzebuje specjalnej otoczki. Nie komponuje się dla mnie ze sportowymi butami i codziennym, luźnym strojem. Jednak to jest moje spostrzeżenie, odczucie, każdy może mieć w tej kwestii inne zdanie.
Zapach jest długotrwały, utrzymuje się na skórze kilka godzin, a na ubraniach wyczuwalny jest nawet następnego dnia. Zapach dla osób ceniących klasyczną elegancję, z charakterem. Jeden z moich ulubionych zapachów, na specjalne okazje.

Zapach wspomnien

LBD oraz PUR Blanca firmy to nie tylko zapachy. To coś więcej. To sentyment :) Dla mnie to powrót to czasów szkoły średniej, kiedy to zamawianie z katalogu było czymś mega ekscytującym. To nic ze połowa szkoły pachniała LBD a druga Pur Blancą.Dla nas wtedy te zapachy były synonimem luksusu, czymś co sprawiało że czulysmy się pewniej, dorosłej, zaczynaliśmy odkrywać swoją kobiecość a mazidelka i perfumy Avon trochę nam w tym pomagały. O ile Pur Blanca była bardziej dziewczęca, tak Mała Czarna kojarzyła się z elegancką kobieta sukcesu... :) Po latach wróciłam do tego zapachu zamawiając całą jego setkę i nagle wszystkie wspomnienia wróciły. Ok, umówmy się.. Nie jest to dzieło wybitne, ale nie jest też zwykłym pierwszym lepszym zapachem, bo swą wonią przywołuje lata minione... Dla mnie to zapach klasyczny, elegancki ale uniwersalny zarazem. Myślę, że sprawdzi się zarówno do małej czarnej jak i jeansów. Dla mnie to typowa, kwiatowa woń przełamana lekko kwaskowatą, lekko dymną sliwką. Nie jest mdly ani nie przyprawia o zawrót głowy. Jego słodycz jest wywarzona, balansuje pomiędzy słodkim, a rzeskim. Długo czuję go na ubraniach. Szczególnie lubię go czuć na swoich włosach następnego dnia od spryskania ich recenzowaną wodą. Przeobraza się wowczas w coś na obraz... Aliena, ale w takim dużo lżejszy wydaniu. Przynajmniej moje nozdrza w ten sposób go odbierają... Można nie lubić Avonu i jego zapachów zarzucając im charakterystyczną, avonową, znaną już wszystkim nutę.. Ale dzięki niej właśnie wiemy z jakim pachnidlem mamy do czynienia :) Dla mnie LBD to zapach legenda. Zapach moich wspomnień... :)

Kolejna porażka

Zawzięłam się żeby testować te perfumy bo dosłownie żaden z nich mi się nie podoba. Staram się znaleźć w końcu jakiś wow.
W przypadku LBD jest trochę lepiej, jednak dalej zapach jest trochę duszący i ciężki.
Nie trwały jest również.
Troszkę mnie to dziwi, taka marka-bo kosmetyki zazwyczaj są spoko, produkuje takie perfumy. Troszkę słabizna.

Klasyka Avon

Chyba każda z nas kojarzy te perfumy- albo je miała, albo widziała w katalogu- jest to po prostu klasyka marki Avon. Kiedy nie chce wydawać na perfumy zbyt wiele, zawsze sięgam po katalog Avon, a jeśli nie wiem na które perfumy się zdecydować to w 99%
decyzji wybieram właśnie Little Black Dress. Jest to klasyczny produkt tej marki, osobiście przeszłam juz przez kilka buteleczek tych perfum i często do nich wracam. Zapach jest bardzo elegancki, zmysłowy, kobiecy, dość uniwersalny gdyż pasuje kobiecie w każdym wieku. Nie jest zbyt ciężki ani zbyt orzeźwiający, ciężko mi go do czegoś porównać ale na pewno warto go wybróbować samemu :) Jest to zapach rozwijajacy się na skórze wraz z upływem czasu, lekko wyczuwalne są nuty kwiatowe, jest to bardzo przyjemny i jak juz mówiłam bardzo elegancki zapach. Jak dla mnie idealny zarówno na dzień do pracy, jak i na wieczór czy większe wyjścia. Długo utrzymuje się na skórze, u mnie mniej wiecej do 8 godzin, na ubraniach utrzymuje się o wiele dłużej. Co ważne: nie podrażnia, nie uczula, nie uwrażliwia skóry na słońce (niektóre perfumy przy kontakcie z promienowaniem słonecznym mogą wywoływać rumień czy podrażnienie głównie na skórze dekoltu- te perfumy tego nie robią). Do tego piękny elegancki flakonik który mieści się w każdej torebce. Można je nabyć w 3 pojemnościach: 10ml, 50ml i 100ml co też jest ogromną zaletą. Taka jakość za taką cenę- 3x TAK! :)

Jeden z moich ulubionych zapachów z Avonu!

Zacznę od opakowania, którym jestem oczarowana. Opakowanie jest szczelnie, zawsze noszę je w torebce i nigdy mi nic nie wyciekło. Eleganckie, ładnie prezentuje się przy lustrze w łazience. Jeśli chodzi o trwałość perfumy utrzymują się na moim ciele około 6-8 godzin. Nie są intensywne, ale dość wyraźne.

Little Black Dress

Zapachach jest bardzo ładny. Flakon również bardzo ładnie wygląda, jednak zapach długo się nie utrzymuje, po pewnym czasie już go nie czuć. wadą dla mnie jest również to że dostałam uczulenia po tych perfumach.

Moja mała czarna

Perfum wpadł mi do rąk kilka lat temu, od tamtego czasu się nie zmienił, to jest moja nuta zapachowa, troszkę ciężki, ale to jest to. Od zawsze taki sam. Jest już kilka odmian zapachowych, ale to jest klasyka!

To nie to

Perfumy kupiłam po przeczytaniu recenzji, że takie piękne, zmysłowe i ogóle same plusy.
NIE!
Dla mnie to są perfumy bardzo ciężkie, specyficzne, nudne i drażniące.
Nie ma w nich nic co dawałoby świeżość.
Opakowanie nie wzbudza zaufania, wygląda dość tandetnie.

Piękne perfumy

Perfumy z Avonu są rewelacyjne. Pachną bardzo ładnie, maja delikatny, tochę słodki trochę kwiatowy zapach, który jest bardzo przyjemny dla nosa. Jest to jeden z moich ulubionych zapacho już od paru lat. Prezentują się w bardzo ładnym opakowaniu. Zapach utzymuje sie dosyć długo. Polecam.

kutlowy zapach

Ten zapach zasługuje na miano kultowego! Jest boski! Nadaje się głównie na wieczór, czy na randkę. Jest mega elegancki i bardzo trwały. Pokocha go stateczna dama jak młoda dziewczyna