Fitomed, Olej z awokado zimnotloczony

Fitomed, Olej z awokado zimnotloczony

Z owoców avocado uzyskuje się luksusowy olej kosmetyczny o wysokiej zawartości składników czynnych biologicznie. Olej zawiera kwas oleinowy, NNKT, beta karoten, witaminy D i E, lecytyny i fitosterole. Dobrze przenika przez barierę naskórkową, odżywia, regeneruje, łagodzi podrażnienia. Używa się go w pielęgnacji cery podrażnionej, suchej, wrażliwej

UWAGA! Prosimy o ocenianie i recenzowanie właściwości wyłącznie jako samodzielnego kosmetyku, a nie składnika innych kosmetyków lub suplementu diety

Mój pierwszy olej

Zachęcona opiniami o magicznych właściwościach jaki mają oleje postanowiłam zacząć od oleju z awokado. Skupiłam się na pielęgnacji włosów. Po myciu nakładam odrobinę na końcówki włosów. Podczas olejowania całych włosów nakładałam w połączeniu z odżywką. Spłukiwałam po godzinnym zabiegu. Szampon bardzo ładnie zmył olej z włosów. Myślałam, że olej zbyt obciąży włosy. Włosy były lekkie, błyszczące i nawilżone.

O oleju z avocado słyszałam wiele pozytywnych opinii, więc miałam na niego ochotę i duże oczekiwania. Postanowiłam na początek wypróbować go na włosach, do olejowania. Zdecydowałam, że żeby sprawdzić jego działanie wypróbuję olejowania na trzy sposoby: na sucho i zostawienie na noc, na sucho na dwie godziny i na mokro. Zdecydowanie najlepiej sprawdził się na mokro, jednak pozostawiony na noc był niewiele gorszy.
Włosy były miękkie, nawilżone, wygładzone i bardzo błyszczące. Sam olej bardzo łatwo zmył się z włosów.
Jego próba na twarzy wypadła nieco gorzej, ponieważ mnie zapchał, ale to raczej kwestia mojej cery. Wymieszany jednak z innymi olejkami stworzył serum idealne, które nakładam codziennie pod krem. Dzięki temu moja cera jest niesamowicie miękka, nawilżona i mam wrażenie, że makijaż trzyma się na niej lepiej.

Fajny

Przetestowałam go na różne sposoby. Na twarzy po peelingu, do masażu twarzy, do normalnego masażu ciała, a zdarzyło się nawet jako lubrykant :D Nadaję się do wszystkie, bardzo uniwersalny. Myślę, że warto go dodawać do produktów homemade, na pewno super się sprawdzi. Jedyny problem jest taki, że po stosowaniu na twarzy czasem coś się pojawiało, jednak jeśli mam go już tam użyć, to wole tylko do masażu, a potem go po prostu zmyć i tak się sprawdza idealnie. Polecam, jest bardzo tani i wydajny! Jedynie szkoda, że muszę zamawiać przez internet. Na pewno kupię go ponownie, a i zachęcił mnie do przetestowania innych olejków tej firmy.

Mocno nawilża

Intensywnie nawilża i odżywia skórę.

Bardzo lubię ten olejek i chętnie dodaję go do moich domowych kosmetyków( domowych kremów, toników, maseczek) jak również wzbogacam skład kupnych produktów.
Świetny do tworzenia różnego rodzaju masek z kolorowych glinek.

Cudeńko:-)

Olejek ma wyczuwalny zapach, choć w pierwszym kontakcie nie kojarzy się wcale z awokado - jest typowo... oleisty ;). W czasie aplikacji staje się zwiewny i bardzo ulotny, praktycznie go nie czuć. Konsystencja gęsta, dobrze prowadzi się po skórze, nie spływa z niej podczas aplikacji. Wchłania się dłuższą chwilę, dlatego rozpieszczam nim ciało głównie wieczorami :) Nie lepi się jednak po nałożeniu a moja wyjątkowo sucha skóra chłonie go jak gąbka ;) Wydajność olejku to kolejny plus - używam go od miesiąca a ubytek jest naprawdę minimalny. Olejek jest niesamowicie łagodny dla skóry - błyskawicznie koi wszelkie podrażnienia, odżywia ją, nawilża i uelastycznia.Używam go do pielęgnacji włosów, ciała, paznokci oraz stóp.

olejowanie

Wiele słyszałam na blogsferze o stosowaniu olejów do włosów. Ja sama wcześniej stosowałam oliwkę dla dzieci, lecz ona nie przyniosła mi 100% zadowolenia, dlatego tym razem zdecydowałam się na olej z avocado.

Nie czuć zapachu, jest praktycznie nie wyczuwalny. Buteleczka jest dość wygodna do stosowania, a co najważniejsze - plastikowa. Włosy są nawilżone i błyszczące. Przestały się także puszyć. Posiada dość rzadką konsystencję. Jest naprawdę dość wydajny. Nie zauważyłam by przetłuszczał mi włosy -nie nakładam go od początku głowy, tylko tak z 5 cm od skóry.

Jeśli będę powracała do olejowania włosów, na pewno powrócę do tego oleju.

Super

Zachęcona licznymi pozytywnymi opiniami postanowiłam kupić ten olej.U mnie okazał się strzałem w dziesiątkę jeśli chodzi o włosy(z naciskiem na końcówki) i spierzchnięte stopy z którymi od zawsze mam problem w zimowy czas.Bardzo wydajny.Przy aplikacji trzeba delikatnie uważać,bo można po prostu przelać.Łagodny prawie bezzapachowy.Wart swojej ceny.Używałam bez łączenia z innymi składnikami.Tak u mnie działa najlepiej.

Natychmiastowe nawilżenie skóry ;)

Olej otrzymałam z najbardziej aktualnym opakowaniem - naklejką.
Olejek wystarcza na długi czas. Z racji tego, że w pełnym zakresie został wykonany na bazie naturalnych składników, nie wydziela żadnego zapachu.
Jest wodnisty, przez co przelewa się przez palce. Drugą taką wadą jest brak atomizera, który na pewno ułatwiłby aplikację produktu
Na podstawie własnego doświadczenia, należy być bardzo ostrożnym w stosowaniu produktu. Należy go nakładać w małej ilości - wystarczą jedna, dwie kropelki i dokładnie go wklepywać. Nieprzyjemne jest uczucie, kiedy olejek dostanie się do oczu. Bardzo szczypie.
Olejek można również zastosować do pielęgnacji włosów, wykorzystać do masażu ciała.

Idealny do włosów!

Świetny, wydajny, niedrogi

Bardzo dobry produkt, olej świetnie sprawdza się w pielęgnacji ciała, twarzy i włosów. Wygodne opakowanie pozwala go dozować, nie wylewa się. Zapach jest delikatny i do zniesienia. Jeśli lubicie pielęgnację olejami to koniecznie wypróbujcie olej awokado :)

Idealny do włosów średnio porowatych! :-)

Olej nie ma jakiegoś specyficznego zapachu. Taki typowo oleisty. Może trochę jak olej po frytkach. Na włosach nie przeszkadza. Do stosowania na ciało polecam dodać kilka kropel ulubionego olejku eterycznego. Jest dużo lżejszy w konsystencji niż oliwa z oliwek. Jego gęstość porównałabym do oleju słonecznikowego. używałam go do włosów i skóry, ale równie dobrze osoby z cerą dojrzałą i suchą mogą z powodzeniem stosować go do twarzy. Ja na moją tłustą skłonną do wyprysków cerę bałabym się go zastosować, bo jest to olej nieschnący, który może przyczynić się do zapychania porów. Jednak stosowany u mnie do całego ciała to już inna bajka! Zachowuje się trochę jak suchy olejek. Skóra jest momentalnie nawilżona i gładka.
Jak już wspomniałam używam go też do włosów. W zasadzie głównie do włosów. Niesamowite jest uczucie, kiedy po kilku aplikacjach odpowiedniego oleju włosy zmieniają się nie do poznania. Jeśli znajdziecie swój idealny olej, na pewno będziecie wiedziały o co mi chodzi. Już po kilku użyciach włosy przestały się nagminnie puszyć. Przez kilka miesięcy nie mogłam ich ujarzmić, dopiero odpowiedni olej sobie z nimi poradził. Włosy stały się też sypkie, gładsze, bardziej błyszczące, mniej plątające i strączkujące się, nawilżone oraz dociążone. Uwielbiam je takie! No, ale kto nie lubi mięciutkich włosów :D

Świetny do regeneracji włosów

Olej jest zimnotłoczony. Nie ma zapachu. Konsystencja jest rzadka. Przelewa się pomiędzy palcami.
Olej z awokado z powodzeniem można używać do ciała, twarzy, czy włosów. Olej wmasowują w lekko wilgotną skórę tuż po kąpieli lub dodaję do ulubionego balsamu do ciała. Trzeba przyznać, że doskonale nawilża i przynosi ulgę suchej skórze. Niestety, z rezerwą podchodzę do stosowania go na moją problematyczną twarz, ponieważ ma pewien potencjał komodogenny i może zapchać co poniektóre cery. Za to na włosach spisuje się rewelacyjnie. Nawilża, wygładza, ale potrafi także obciążyć włosy, dlatego należy nie przesadzać z jego ilością. Lubię go także dodawać do kąpieli. Skóra po nim jest miękka i nawilżona.

Świetny do włosów o wyższej porowatości

Bardzo lubię oleje z fitomedu - mają spore pojemności za niewielką cenę :) Olej awokado szczególnie ukochały sobie moje fale o średniej porowatości.

Olej znajduje się z plastikowej, 100ml buteleczce - fitomed niedawno zmienił opakowania swoich produktów. Otwieranie jest takie na klik, bardzo praktyczne, niewiele oleju wydostaje się na raz :) Etykietka jeszcze żyje i nie pomarszczyła się :)

Konsystencja i zapach:
Olej jest rafinowany, zatem nie ma zapachu - ale powiem Wam szczerze, że może to i dobrze, nierafinowany olej awokado na pewno najpiękniej nie pachnie (dla mnie śmierdzi stajenką :D). Konsystencja jest średnio gęsta, bardziej z tych nieco cięższych, czuć to.

Działanie:
Olej to 100% olej awokado, bez żadnych dodatków ;) Od jakiegoś czasu mocno ograniczyłam drogeryjne masła i balsamy do ciała - czasem skuszę się jeszcze na jakiś super-eko bez konserwantów ;) Obecnie balsam do ciała zastępuje mi olejek, wmasowany w lekko wilgotną skórę po kąpieli. Nic tak pięknie nie nawilża i wygładza jak właśnie olej awokado :) Zajmuje to troszkę więcej czasu, olej trzeba wklepać i poczekać chwilkę, aż się wchłonie, ale efekty są pyszne. Olej z awokado pięknie spisuje się również jako dwufazowy nawilżacz do twarzy, w duecie z żelem hialuronowym, najlepiej tym 3% ;) Kiedy tylko nękają mnie jakieś suche skórki czy inne przesuszenia - awokado pięknie radzi sobie z nimi w 2-3 dni, to bardzo bogaty i odżywczy olej. Uważałabym jednak z nim w przypadku cery tłustej czy mieszanej - ma pewien potencjał komodogenny i może zapchać co poniektóre cery - miejcie to na uwadze ;) Bardzo polecam jednak dla sucharków i wrażliwców. Nie ma wpływu na naczynka na twarzy.

A jak olej awokado spisał się w pielęgnacji moich fal, już o coraz niższej porowatości? A no pięknie :) Już nie puszy i nie zmiękcza za mocno, jak za czasów wyższej porowatości. Za to pięknie wygładza, dociąża i nabłyszcza włosy. Lubi lekko obciążyć - muszę nakładać niewiele i dokładnie zmywać, najlepiej dwukrotnie odżywką. Można także dodać troszkę oleju do kąpieli - skóra będzie potem gładsza i przyjemniejsza w dotyku :)

Używam tego produktu od: kilka miesięcy
Ilość zużytych opakowań: końcówka 1 opakowania