Ajona Stomaticum, Medyczny koncentrat do zębów, dziąseł i języka bez dodatku fluoru

e-ZikoApteka.pl
Średnia ocena: 4.84/5

Hebe

Ajona Stomaticum to rewolucyjna pasta, która zwalcza już po 10 sekundach około 99% bakterii, próchnicę, zakażenia dziąseł oraz nieprzyjemny zapach z ust.
Badania wykazały o 20% skuteczniejsze działanie niż w innych pastach do zębów.
- Hamuje krwawienie dziąseł
- działa przeciwzapalnie i bakteriobójczo
- doskonale usuwa osady i chroni przed powstaniem płytki nazębnej i kamienia - przyczyn powstania chorób
- poprawia mikroflorę jamy ustnej
- likwiduje nieprzyjemny zapach z ust
- zalecana dla kobiet w ciąży - nie posiada w składzie fluoru.
Producent zaznacza, że efekty zauważalne są już po 1 użyciu.
Ajona jest pięć razy bardziej wydajna niż normalna pasta do zębów. Z uwagi na to, iż mamy do czynienia z koncentratem, należy używać ilość pasty powinna być nie większa niż główka od zapałki.
Producent obiecuje, że tubka 25 ml wystarcza na 150 użyć.
Dostępna w dwóch wersjach: 6ml i 25ml

Skład: Aqua, Calcium Carbonate, Glycerin Sodium Bicarbonate, Sodium Laurylsulfate Urea, Diammonium Phosphate, Menthol, Eucalyptol, Anethol, Bisabolol, Citronellol, Eugenol, Geraniol, Mentha Viridis, Linalool, Thymol, Tricalcium Citrate, Saccharin, Algin.

Cena: 6ml / 3,50zł ;25ml / 11zł
/s/

pasty do zębów
ochronne, odświeżające, antybakteryjne
z fluorem

Najlepsza pasta dla wrażliwców

Od kilku lat borykałam się z nadwrażliwością zębów, która była uciążliwa w przypadku zjedzenia zimnych potraw czy wypicia chłodnego napoju. Oczywiście stomatolodzy proponowali Sensodyne czy Elmex na tę przypadłość, ale niestety szczególnie ta pierwsza pasta bardziej mi zaszkodziła aniżeli pomogła, ponieważ zęby zaczęły po niej reagować także na gorące potrawy. Żaden, ale to żaden dentysta nie chciał zająć się tym problemem i każdy rozkładał ręce i zapewniał mnie, że z tym trzeba żyć i nic się nie da zrobić, co wiem już dziś było wierutną bzdurą. Na którymś forum o nadwrażliwości zębów przewinęła mi się nazwa Ajona i bez wahania kupiłam tym bardziej, że cena jest bardzo dobra, choć pasta malutka, ale wyjątkowo wydajna.

Jest gęsta, biała i ma ziołowy posmak. Niestety słabo odświeża oddech i po 30min miałam wrażenie, że zapomniałam umyć zęby, a nie mam na ogół problemu z nieświezym oddechem. Czy pasta pomogła na nadwrażliwość? Zmniejszyła ją, ale nie do tego stopnia, żeby to było już satysfakcjonujące. Owszem ból nie był taki ostry i to wielki plus, ale się pojawiał za każdym razem kiedy np. zjadłam lody, wypiłam zimny sok z tym, że zaznaczam był znaczenie mniejszy niż wcześniej i to po ok. 2 dniach od rozpoczęcia kuracji ta pastą. Także ze swojej strony jak najbardziej ją polecam, bo w przeciwieństwie do większości past dla wrażliwców Ajona działa i zmniejsza ból i nie ma fluoru, który u mnie powodował jeszcze większe dolegliwości i obecnie nie sięgnę już nigdy po jakąkolwiek pastę z fluorem. A nadwrażliwości zaleczył mi pewien dentysta do którego poszłam na rutynowy przegląd. Posmarował czymś, utwardził i szczerze się zdziwil, że inni dentyści tego nie chcieli wykonać, bo to normalne i wykonuje się to często. Także na dzień dzisiejszy mój problem z nadwrażliwością zniknął, ale Ajonę polecam do codziennej higieny jamy ustnej!

Dobrze oczyszcza i zwalcza bakterie prochnicowe

Pasta ma bardzo dobry skład, nie ma fluoru( choć ja sięgam i po te z fluorem), ma wysokie działanie przeciwpróchnicze i podczas jej stosowania moje zęby są zdrowsze. Smak mocno miętowy, delikatniejsi mogą mieć uczucie szczypania. Uważam, że pasta oczyszcza, chroni przed prochnica. Ma dobra cene, jest wydajna. Czasem ciężko ją dostać . Ja polecam.

mały geniusz

Pasta w rozmiarze podróżnym o genialnej wydajności. Do użycia stosować należy małą ilość, mniejszą niż typowy zielony groszek. Jestem urzeczona wydajnością i działaniem, świetnie się pieni, jeszcze lepiej oczyszcza i naprawdę nie mogę mieć żadnych uwag niepozytywnych

Używam od lat. Przeznaczony do szczoteczek elektrycznych ale jak użyłam na zwykłą to oczywiście także się spisał.
Uważam, że dobrze czyści i jego posmak nie jest nieprzyjemny.
Łatwo mogę dostać w aptece.

bardzo wydajna, nieziemsko czyści szkliwo

Niby tubka liczy zaledwie 25 ml, ale jest niewiarygodnie wydajna i wystarcza na bardzo, bardzo długo. Wystarczy przysłowiowe ziarenko grochu, a spokojnie umyje się jamę ustną.
Po umyciu ma się wrażenie idealnie oczyszczonych zębów, bez konieczności wspomagania się płukanką do jamy ustnej. Super oczyszcza szkliwo, daje efekt świeżego oddechu.
Śmiem twierdzić, że jest lepsza od Elmexa. Może po prostu moje zęby przyzwyczaiły się do Elmexa i ta pasta mnie zachwyciła w nastałych okolicznościach.

dobra

Mam mieszane odczucia, ponieważ pasta jest naprawdę przyjemna, sprawdziła się, ale czy zauważyłam leczniczy efekt? Możliwe, że to wymaga czasu i stosowania jej dłużej.

+ niesamowicie wydajna pasta - malutka ilość na szczoteczkę wystarcza
+ pięknie się pieni
+ ma przyjemny zapach i smak
+ odświeża oddech
+ tania

- wydaje mi się, że nie wybiela zębów aż tak dobrze jak pasty mocniejsze, typowo wybielające
- u mnie nie wpłynęła leczniczo na problemy z dziąsłami tj. krwawienie z dziąseł czy ich opuchnięcie (stan zapalny), być może delikatnie łagodziła, ale musiałam stosować inne środki zamiennie, ponieważ sama pasta nie pomagała mi - jak ktoś nie ma większych problemów to pewnie będzie bardzo zadowolony z pasty :)

na wrażliwe i krwawiące dziąsła

Plusy:
- wzmacnia dziąsła, przestają krwawić
- bardzo świeży oddech (neutralizuje nawet zapach czosnku)
- wystarczy niewielka ilość żeby dobrze umyć zęby
- cena
- idealna do codziennego użytku
- brak kamienia bardzo długi okres

Pasta lecznicza.

Świetny specyfik, którego nie używam do codziennego mycia, tylko sporadycznie, w stanach najwyższej konieczności. Można ją dostać w aptekach za kilka złotych. Ma małą pojemność ( prawie jak krem pod oczy), jednak nakłada się ją w niewielkiej ilości. O specyficznym, mocno eukaliptusowym, leczniczym smaku. Świetna przy problemach z dziąsłami, nadwrażliwymi zębami. Hamuje krwawienie, łagodzi ból dziąseł. Doskonała także przy aftach, drobnych rankach, np. powstałych w wyniku nadgryzienia, czy w czasie bólu gardła. Dobrze oczyszcza, odkaża i łagodzi. Opatrunek dla jamy ustnej i zębów. Polecam.

Często go kupuję

Uwielbiam ten koncentrat. Wystarczy mała ilość, żeby dobrze się pienił i dokładnie mył zęby. Bardzo odpowiada mi jego smak. Ale jest specyficzny i na pewno nie każdemu przypadnie do gustu. Ładnie wybiela zęby. Nie podrażnia dziąseł. Naprawdę świetny produkt. Opakowanie małe, ale starcza na długo, bo tego nie nakłada się tak dużo jak normalnej pasty.

Efekt fajny

Czysto, pachnąco, bez efektu osadzania się resztek pasty w buzi... Generalnie rewelka, ale niepokoi skład... No i nie wiem, co mysleć tak ostatecznie teraz...:(

Używam tego produktu od: miesiaca
Ilość zużytych opakowań: probka

bardzo dobry produkt

Plusy
+ bardzo wydajna
+ zęby są mniej wrażliwe
+ mała podręczna tubka
+ zdecydowanie zmniejszyła powstawanie osadu na zębach
+ zmniejszyła powstawanie kamienia
Minusy
- specyficzny smak (ale w sumie już przywykłam)

Używam tego produktu od: kilka lat

Wydajna i skuteczna

Rewelacyjna pasta,

Plusy:
- leczy nadwrażliwosć zębów,
- krwawienie dziąseł zmalało,
- stosunek ceny do jakości rewelacyjny,
- bardzo wydajna
- zęby stały sięodrobinę bielsze.

minusy:
- zapach i smak nie dokońca w moim typie ale szybko sie przyzwyczaiłam.

Ilość zużytych opakowań: 8 lub więcej (nie pamiętam dokładnie)