Opalis Paris, La Creme (Odżywka do włosów)

Opalis Paris, La Creme (Odżywka do włosów)

Produkt `gwiazda` - kremowa odżywka została stworzona dla suchych i bardzo suchych włosów. Ma delikatny zapach migdałów i wanilii. Jest bogata w orzechy makadamia, olejek z kiełków pszenicy i słodkie migdały. Jest idealnym rozwiązaniem dla problemu przesuszonych włosów. Wystarczy pozostawić odpowiednią ilość odżywki na włosach w zależności od stopnia przesuszenia. Twoje włosy są elastyczne i lśniące, rozczesywanie staje się dziecinnie proste. Specyfika tej odżywki polega na tym , iż jej składniki mogą być wypłukane w różnym stopniu i dlatego jest idealna dla włosów suchych , ondulowanych , kręconych , farbowanych, zniszczonych i rozjaśnianych. Nasze włosy wchłaniają odżywkę do ostatniej kropli a gdy są bardzo zniszczone praktycznie nie ma już czego spłukiwać.
Sposób użycia: używać obficie po umyciu włosów szamponem.

Piernikowo Piękne Włosy

Obecnie zużywam drugą tubę La Creme.
W perfumerii Quality kosztuje ona nie 207 a 196 zł.
To jak na odżywkę dużo zważywszy na ceny w prodesjonalnych salonach mimo wszystko niższe.
Czy zatem warto?
Zaczęłam od zapachu mimo ze nie jestem osobą która zapach kosmetyku postawi na pierwszym miejscu.
Ale całość linii Opalis (mam też olejek L\'HUILE) pachnie...piernikiem, wanilią i czymś jeszcze czego nie rozszyfruję.
Trochę gourmand trochę orient.
Aplikacja La Creme to wysublimowana przyjemność.
Odżywka zamknięta jest w czarnej tubie.
Aby wydobyć ją do końca trzeba (pod koniec uzywania) rozciąć tubę (jest miękka więc to nie problem).
Pewnie odkręcane pudełko - takie w jakich często są maski- byłoby praktyczniejsze, ale jest to detal.
Odżywka jets gęsta.
Kropla "trzyma się" opuszki palca, nie spływa.
Dla mnie to plus poniważ mogę nałożyć odżywkę dokładnie tam gdzie tego potrzebuję a ona nie rozpływanei się po mokrych włosach.
PLUS:)
La Creme nie trzymamy przepisowych minut.
Dla osób które nie lubią kąpieliu w wannie i wolą prysznic takie odsiadywanie liku minut jest denerwujące.
La Creme spłukuję zaraz po nałożeniu.
Kiedy po raz pierwszy dowiedziałam się o tej właściwości LC nie bardzo wierzyłam w jakąkolwiek skuteczność.
Jednak La Creme nakładana od polowy długości włosów w dół do końcówek, daje nawilzenie i połysk.
Taki zdrowy blask, nie blask wypracowany x-warstwami nabłyszczaczy.
Odżywaka jest wydajna.
Od momentu otwarcie tuby mamy 12 miesięcy aby ją zużyć i to jest czas w jakim ja ją zużyłam.
Używałam jej właściwie przy każdym myciu- głowę myję co dwa dni.
Oczywiscie pewnie w ciagu roku były mycia głowy kiedy jej nie miałam, ale nie oszczędzałam jej, była w ciałym stosowaniu.
Czy warto?
Dla mnie piękne włosy to włosy wypielęgnowane.
Nie farbuję swoich, nie prostuję ich, nie rozjaśniam.
W zamian za to odżywiam, nastłuszczam końce.
Nie mogę powiedzieć, że tańsza odżywaka nie da tego co La Creme bo w pielegnacji włosów liczy się głównie jej systematyczność i permanentna ochrona przed niszczeniem.
Powiem że dla mnie La Creme i olejek Opalis są odkryciem, które pokochałam i które z mycia włosów czyni piekny rytuał.