Bourjois, 123 Perfect Foundation (Podkład korygujący cerę)

Bourjois, 123 Perfect Foundation (Podkład korygujący cerę)

Zobacz oferty

ezebra
zamknij×
Szczegółowa ocena
Średnia ocena: 4.89/5
  • Szybkość realizacji zamówienia

• Poziom obsługi klienta

• Jakość zapakowania przesyłki

• Polecił(a) bym ten sklep znajomym

123 Perfect Foundation Bourjois to pierwszy podkład który posiada trzy pigmenty korygujące cerę. Pożegnaj się z ziemistą cerą i zaczerwienieniami.
Żółte pigmenty - redukują cienie pod oczami.
Fiołkoworóżowe pigmenty - świeża cera bez plamek i piegów.
Zielone pigmenty - maskuje popękane naczynka i czerwone ślady po trądziku.
Podkład 123 Perfect Foundation jest lekko matujący, długotrwale nawilżający oraz posiada SPF 10.

matujące, nawilżające, kryjące
fluidy
Krycie
średnie
w buteleczce, z pompką

Zawiodłam się

Uwielbiam podkład Bourjois Healthy Mix. Skuszona więc pozytywnymi opinami na temat pokładu 123 Perfect kupiłam go licząc na kolejny hit. Niestety zawiodłam się. Dawałam mu szansę chyba trzy razy. Kupowałam różne odcienie. Nie wiem czy to kwestia złego dobrania koloru ale podkład na mojej buzi nie wyglądał dobrze. Może i krycie miał przyzwoite na trwałość też nie mogłam narzekać. Jednak nie mojej cerze strasznie ciemniał. Nawet najjaśniejszy odcień ciemniał tak, że wyglądałam jak w masce.

Jestem zadowolona.

Kończę właśnie pierwsza buteleczkę podkładu. I muszę przyznać, że moja skóra dobrze się w nim czuje. Kolor sobie dobrałam idealny. Łatwo się rozprowadza, konsystencja nie jest ciężka. Jest w miarę trwały, wykańczam go transparentnym pudrem. Pod koniec dnia moja skóra zaczyna się świecić troszkę, ale jak na taką półkę cenową, uważam że jest super.

Podkład jak guma

Ciężki i kryjący podkład, który bym określiła jako guma na twarzy. Dobrze się nosi, jeżeli ktoś lubi pełne krycie, to będzie odpowiedni.

Dla mojej cery za ciężki, czasami potrzebny mi kryjący podkład, ale wolę Revlon super stay i szybko poszedł w odstawkę

Dobry podklad

Bardzo lubię podkłady Bourjois. 123 Perfect jest świetnie kryjącym i matującym podkładem, jednoczenie ujednolicający cerę. Mam 2 odcienie : Vanilla i Light Vanilla. Byłby idealny, gdyby nie ciemniał na skórze w ciągu dnia, a także przy dłuższym stosowaniu zapycha pory, przez co na twarzy pojawiają się wypryski.

Bardzo wyszusza skórę i ciemnieje

Z uporem maniaka od wielu,wielu lat kupowałam podkład Bourjois Helathy mix i pewnego dnia zachciało mi się przetestować coś innego. Wybór padł na ten właśnie podkład, który miał zapewnić ładny wygląd skóry dzięki trzem pigmentom w nim zawartym. Opakowanie przyjemne dla oka, z plastikową zatyczką. Dozowanie za pomocą pompki już na dzień dobry podbija nam wydajność produktu ponieważ możemy go w łatwy sposób dozować. Po wydobyciu produktu konsystencja podkładu jest bardzo fajna ponieważ nie jest bardzo gęsta i łatwo rozprowadza się na skórze twarzy. Zapach jest delikatny i przyjemny, można powiedzieć że typowo kosmetyczny. Nie powinien denerwować i sprawiać dyskomfortu przy nakładaniu produktu. Przez pierwsze dwie minuty skóra po nałożeniu go jest bardzo ładna, koloryt jest wyrównany, podkład nie jest mocno kryjący ale drobne niedoskonałości zakryje na początku bez problemu. Wraz z upływem kolejnych minut podkład przybiera na twarzy zdecydowanie ciemniejszy odcień niż w momencie jego nakładania. Dla osób z bardzo jasną cerą jest to duży problem ponieważ ciemniejący podkład daje efekt nieładnej maski. W ciągu dnia podkład wysycha na twarzy i tworzy bardzo nieprzyjemną suchą warstwę, która podkreśli wszystkie suche skórki i niedoskonałości. Po jego zmyciu skóra twarzy była dość mocno wysuszona i musiałam ratować się kremem. Robiłam do niego podejście kilka razy jednak za każdym razem zawodził i się nie sprawdzał. Kupiłam jedno opakowanie ale nie dałam rady zużyć go do końca i wyrzuciłam resztę do kosza. Podsumowując podkład trochę kosztuję dlatego radziłabym dobrze sprawdzić kolor na drogeryjnych testerach i być może zastanowić się nad bardziej neutralnym produktem który nie wysusza skóry a też da nam ładny efekt.

Słaby!

Podkład zakupiłam w kolorze nr. 52 bardzo ładny idealny dla mojej jasnej karnacji.
Rozprowadza się łatwo daje wykończenie lekko świetliste nie tworzy efektu maski, niestety na tym kończą się jego zalety bardzo szybko się wyświeca i schodzi z twarzy a najbardziej ze strefy T która najbardziej mi się przetłuszcza, nie pomaga nawet przypudrowanie, krycie jak dla mnie też bez szału jak komuś zależy tylko na wyrównaniu koloru to będzie ok.
Niestety ale nie dla cery przetłuszczającej się, myślę że na cerze suchej która nie ma większych problemów sprawdzi się o wiele lepiej.

N°53 Light Beige

W poszukiwaniu idealnego podkładu (niegdyś był nim Revlon, ale od kiedy buteleczka została wyposażona w pompkę zmieniła się, ku mojej rozpaczy, także jego formuła - dla mnie na minus) postanowiłam przyjrzeć się bliżej marce Bourjois. Tak trafił do mnie podkład 123 Perfect. Jako że kupowałam go na wiosnę i mając w perspektywie używać go latem wybrałam odcień N°53 Light Beige bo czytałam opinie o jego ciemnieniu. Niedawno buteleczkę odróżniam więc zapraszam do lektury.

Moja cera jest mieszana. Strefa T stanowi nie lada wyzwanie dla podkładu bo lubi się błyszczeć, wydzielać sebum do tego rozszerzone pory, no nie ma lekko, zwłaszcza latem... Stąd szukam zazwyczaj podkładów z tych matujących i o dobrej trwałości.

Podkład 123 Perfect kupiłam w drogerii internetowej za niecałe 30 zł. Opakowanie jest szklane z plastikowym korkiem i pompką. Na etykiecie zostały zamieszczone najważniejsze jego cechy. Kolor N°53 był strzałem w 10. Jest to odcień ciepły, zdecydowanie nie pomarańczowy, idealnie wpasował się kiedy jeszcze nie byłam opalona jak i wtedy kiedy już byłam muśnięta słońcem. Trochę dziwią mnie opinie, że ciemnieje bowiem u mnie nic takiego nie wystąpiło. Ma taki "fluidowy" zapach jednak nie jest intensywny. Konsystencja jak dla mnie jest idealna, lekka, nie jest lejąca, ani za gęsta dzięki czemu bardzo dobrze rozprowadza się po twarzy - ja robię to po prostu palcami - nie robi plam, smóg, nie wchodzi w pory, nie roluje się, nie podkreśla meszku na twarzy.

Podkład na twarzy wygląda bardzo ładnie i naturalnie - w zasadzie to stapia się ze skórą i nie ma mowy o stworzeniu efektu maski. Ma delikatnie matowe wykończenie, ja utrwalam go pudrem i tak wytrzymuje ok 5 h (nie licząc sezonu letniego, ale wtedy moja cera wariuje i w zasadzie żaden podkład nie daje rady). Potem delikatnie zaczyna się wyświecać, ale jest to efekt delikatny i do zaakceptowania, aczkolwiek nie ma problemu, aby zdjąć nadmiar sebum, ponownie przypudrować (jest ok także bez) i cieszyć się do wieczora jego obecnością. Niestety nie zastyga do końca i odbija się na telefonie. Krycie określiłabym jako średnie, które można budować. Ja zawsze nakładam jedną warstwę, która ładnie wyrównuje koloryt, ukrywa drobne niedoskonałości, piegów nie maskuje. Czy redukuje cienie pod oczami oraz maskuje popękane naczynka i ślady po trądziku? Nie jestem w stanie tego stwierdzić bo na szczęście to nie moje problemy. Podkład nie przyczynił się do przesuszenia cery, nie podrażnił, nie uczulił i co najważniejsze nie zapchał oraz nie spowodował niechcianych wyprysków. Z demakijażem też nie było problemu, płyn micelarny czy żel spokojnie sobie z nim poradzi.

Jego formuła, krycie zupełnie różnią się od Revlona. Niemniej jest to podkład godny wypróbowania i pewnie gdyby moja cera była normalna dostałby miano hitu.

Świetny, ale ciemnieje

Mój kolor to numerek 52. Fajny odcień wpadający w żółte tony. Podkład ma średnie krycie aczkolwiek można je troszkę nadbudować. Matuje? Owszem, głównie dlatego go kupiłam by sprawdzić jak zachowa się na mojej tłustej cerze. Testy przeszedł na same plus. Minus? Potrafi zapchać i niestety ciemniej.

Za ciemny dla bardzo jasnej karnacji

Przez kilka lat stosowałam ten produkt, ponieważ bardzo odpowiadał mi efekt jaki dawał na twarzy - nie daje efektu maski, a przykrywa wszystko co trzeba. Dodatkowo można go dostać po dobrej cenie na Internecie. Nie daje efektu świecącej się skóry. Dobrze się go nakłada. Nie zapycha.
Niestety nawet najbardziej jasny odcień (nr 51) jest dla mnie o wiele za ciemny :(. Musiałam dodawać do niego rozjaśniacz, aby móc go używać. Kolor był też dla mnie zbyt pomarańczowy, mógłby mieć w sobie więcej żółtych tonów.
Trwałość bez użycia utrwalacza - średnia, za to po jego zastosowaniu trzyma się cały dzień.

Podsumowując, gdyby były dostępne jaśniejsze i bardziej żółte odcienie, to byłby to mój nr 1.

Cudo!

Pierwszy podkład kupiłam około 2 lata temu, doskonałe krycie, zapach w porządku, wygodne aplikowanie produktu (pompka) i przede wszystkim ogromna wydajność. Jedna buteleczka starcza mi na około pół roku codziennego używania! Przede wszystkim moja buzia po tym podkładzie nie świeci się, jest rwały przez cały dzień, nie jest "ciężki" i doskonale radzi sobie z kryciem niedoskonałości. Kilka razy próbowałam używać innego podkładu, żeby skóra zbytnio nie przyzwyczaiła się do jednego ale finalnie ciągle do niego wracam bo jest najlepszy!

zależy dla jakiej cery

każdy podkład należy przetestować na swojej cerze w perfumerii, tu jest taki komfort że są testery, można też kupić małe opakowanie bo wiadomo, że trzeba spokojnie z podkładem pochodzić w różnych warunkach. Konsystencja tego produktu niezła, krycie średnia, naturalny efekt. Trzeba dobrze sobie dobrać kolor . n 52 ma pigmenty żółte ale nie ma co się zrażać jeśli macie lekką opaleniznę lub naturalny oliwkowy kolor skóry, polecam też tym paniom co lubią ciepłe tonacje podkładów - ja do takich należę, fatalnie mi w zimnych odcieniach. Podkład dobrej jakości, nie zostawia śladów, długo się utrzymuje, nie zatyka porów.

Koszmar

Oj nie byłam z niego zadowolona. Spływa po twarzy, niezbyt dobrze kryje. Po nałożeniu zaczął się utleniać na pomarańczowo. Brak też bardzo jasnych odcieni, więc bladziochy mogą zapomnieć. Użyłam go tylko kilka razy dopóki nie uświadomiłam sobie, że jestem pomarańczowa, ale i tak nie zdał żadnych testów. Kompletny niewypał.

Fajny

Bardzo lubie używać tego pokładu zwłaszcza latem gdy jestem bardziej opalona ze względu na kolory które są dość ciemne. Bardzo fajnie sprawdza mi się juz kilka lat, fajna konsystencja,wygląda zdrowo na twarzy,nie robi efektu maski, fajnie pachnie.Niestety cena w drogeriach jest dość wysoka,ale myslę ze na ważniejsze okazję warto zainwestować włąsnie w ten pokład.