Sonoma Scent Studio, Incense Pure EDP

Sonoma Scent Studio, Incense Pure EDP

To żywiczny i drzewny zapach kadzidlany stworzony ze wspaniałych, różnorakich naturalnych olejków. Śliczny ekstrakt kadzidła, uzyskany dzięki ekstrakcji za pomocą CO2 czyni zapach kojącym i wyciszającym, idealną propozycją dla wszystkich miłośników kadzidła.

Nuty zapachowe: ekstrakt kadzidła frankońskiego, ekstrakt mirry, absolut labdanum, naturalny absolut z mchu dębowego, postarzane indyjskie paczuli, drewno sandałowe, drewno cedrowe, szara ambra, irys, absolut z arcydzięgla, ekstrakt elemi, absolut waniliowy

Rekomendacja
na dzień, na wieczór
<50ml

Kadzidło absolutne

Dzieło dosłowne, silne a przy tym pełne gracji. Takie, od którego nie sposób uciec a z czasem wręcz uciekać nie mamy ochoty, szybko i bezdyskusyjnie opanowani przez czar perfumowej kompozycji, wiotkiej i mocarnej zarazem.

Od gęstych, tłustych wręcz kłębów szarego, aromatycznego dymu, swobodnie panoszących się wśród cząsteczek powietrza ku wiotkim i rozjaśnionych światłem ciepłym żywicom, okolonym akordami drzewno-ambrowymi. Przy czym każde z wcieleń omawianego zapachu ani na moment nie przestaje być bogate, wysoce skoncentrowane; przepychem zachwycające lub przytłaczające, ale zawsze nastawione na robienie wyjątkowo silnego pierwszego wrażenia. Wyraziste. Żywe oraz estetycznie cudne. :)
Oczyszczające symbolicznie, dosłownie oraz intelektualnie.

Jak już wspomniałam, kompozycję rozpoczyna przepotężny, ostry akord. To ciężkie zwały kadzidła, przełamanego chłodnym i szklistym &quot;igiełkowym&quot; irysem. Pierwsza z wymienionych substancji to raczej mroczne elemi, dla porządku jeno wspomagane grudkami żywicy olibanowej. Nieco więcej jest za do drzazg sandałowca w stylu pachnideł od Etro czy Pro Fumum Roma. Z czasem pojawia się więcej akordów suchych, w tym przypadku wpływających na lżejszy wydźwięk kompozycji. To między innymi słodkawa, wwiercająca się w nos mirra, suchy mech dębowy oraz stopniowo zyskujący na znaczeniu powiew labdanum. Z początku ostrego, z czasem coraz bardziej cielesnego, wiotkiego, gładkiego, po prostu ciepłego. Także i kadzidło nie próżnuje, osłabiając moc z otwarcia i spokojnie, majestatycznie szybując ku górze.

W ciągu dalszym okazuje się, że - choć na dzień dobry zaserwowano nam porażające piękno dosłowności - bliskość Absolutu odczujemy dopiero, gdy upłynie nieco czasu. Wówczas to Incense Pure przestaje miotać się po naszej skórze, nabiera klasy i dystansu. Zamiast grać w otwarte karty nabiera stoickiego dystansu. ;) Już nie kusi lecz spokojnie pozwala się podziwiać. Oczywiście, o ile dostąpimy zaszczytu podziwiania.
Poszczególne składniki pachnidła zrastają się w jedną, trudną do rozdzielenia całość, by nie tyle szturmować, co delikatnie przenikać otoczenie, łagodnie naznaczać swoją obecnością niczym promienie światła przesączające się przez trzynastowieczne witraże. Kadzidło, już jako jedność, spotyka się z drewnem sandałowym oraz labdanum, mirrą, starym cedrem, lekko piwniczym paczuli, gładką ambrą czy szlachetnym mchem. Dzięki nim dzieło jest suche, wytrawne, eleganckie.

Po burzliwej młodości w blasku fleszy przyszedł czas na spokojną, pewną siebie dojrzałość &quot;na świeczniku&quot;. ;) Incense Pure bowiem nie należy do tych kompozycji, które zwykły kryć się w cieniu noszącego je człowieka. Nie musi, świecąc światłem własnym; jej przeznaczeniem jest skupiać na sobie spojrzenia obcych i umieć zaakceptować to z godnością. Co do pewnego stopnia charakteryzuje wszystkie aromaty z Sonomy, jakkolwiek Kadzidło czy Ambra (Ambre Noir) wiodą pod takim względem prym. Mnie zaś nieodmiennie zachwyca sposób, w jaki obie wody potrafią oczarować nawet osoby, które dotąd z podobnego typu perfumami nie miały żadnego kontaktu. :)

Jednym zdaniem: absolutna, przemożna doskonałość. :love:

Ilość zużytych opakowań: odlewka, a w tej chwili bieży do mnie flakon ;)