Elmex, Przeciw próchnicy, Płyn do płukania jamy ustnej z aminofluorkiem

Średnia ocena: 4.93/5
  • Szybkość realizacji zamówienia

• Poziom obsługi klienta

• Jakość zapakowania przesyłki

• Polecił(a) bym ten sklep znajomym

Wysoce skuteczna formuła elmex z aminofluorkiem tworzy dwufunkcyjną ochronną warstwę wapniowo-fluorową, która remineralizuje zęby i zapobiega powstawaniu ubytków. Zapobiega próchnicy zębów, chroni szkliwo zębów przed działaniem kwasów, wzmaga remineralizację szkliwa, zmniejsza rozpuszczalność szkliwa, zapewnia skuteczną ochronę miejsc niedostępnych dla szczoteczki. Jeden z niewielu płynów do płukania jamy ustnej niezawierający alkoholu i barwników ; pH 4,3. Nie stosować u dzieci poniżej 6 roku życia. Dodatkowa pielęgnacja jest bardziej skuteczna wieczorem, ponieważ aminofluorek może remineralizować zęby przez całą noc, zapewniając długotrwały efekt.
Zawartość fluoru: 250 ppm F - (100 ppm F - pochodzi z aminofluorku Olaflur, 150 ppm F - pochodzi z fluorku sodu).

Płyn Elmex

Nie mogłam znaleźć mojego ulubionego płynu do płukania i spróbowałam Elmexa. Sprawdził się, pomaga na nadwrażliwość zębów, daje uczucie świeżości, ma dosyć łagodny smak. Na pewno jeszcze go kupię.

Przyjemnie odświeża oddech

Elmex płyn do płukania jamy ustnej z aminofluorkiem przyjemnie odświeża oddech. Producent zapewnia że produkt zapewnia także ochronę przed próchnica. Według mnie sam płyn tego nie zapewni ale jest fajnym dodatkiem. Pozostawia przyjemne uczucie świeżości w jamie ustnej.Myślę że nie jest to produkt niezbędny ale warty uwagi.
Pozostawia miętowy posmak, nie podrażnia ani nie szczypie. Produkty elmex zazwyczaj polecają dentyści i muszę przyznać że są to dobrej jakości produkty.
Opakowanie to wygodna zakręcane butelka w papierowym kartoniku.
Wydajność no cóż nie jest to produkt wydajny przy regularnym stosowaniu.
Cena jest trochę wysoka bo kosztuje około 25zl więc warto czekać na promocję.
Dostępny w praktycznie każdej drogerii oraz supermarketach.

Bardzo dobry

Korzystam z płynu jako uzupełnienia codziennej higieny jamy ustnej. Używam, też past z tej samej serii. Elmex polecił mi mój dentysta i jest to dla mnie najlepsza rekomendacja. Biorąc pod uwagę, że nie mam problemów z próchnicą, to myślę, że zestaw płyn + pasta robią swoją robotę. ;) Polecam. Można go kupić w praktycznie każdej drogerii, w przystępnej cenie.

ideał w walce z problemami jamy ustnej

w płynach do płukania jamy ustnej zawsze przeszkadzał mi mocno miętowy zapach i opakowanie którego nigdy nie mogłam odkręcić . tutaj mamy zwykłą nakrętkę z którą z łatwością sobie radzę . środek nakrętki pozwala na idealne dozowanie produktu . Płyn jeść dość drogi w stosunku do innych ale tu płacimy za jakość . Kiedyś miałam bardzo duże problemy z zębami ale pielęgnacja elmex pozwala mi dłużej utrzymać ich zdrowie . Zapach jest neutralny i pomimo to że nie jest to produkt "miętowy " bardzo dobrze odświeża

Płyn do płukania Elmex używamy cała rodzina a zwłaszcza uwielbia go nasz 6 latek. Ma przyjemny lekko miętowy smak, który podczas płukania u dziecka sprawia fajna frajdę tworząc pianę. Ogólnie opakowanie jest duże bo to 100 ml i cena też nie jest wysoka. Kupiłam go z uwagi na to że syn używa pasty tej samej firmy. Zdecydowanie polecam zarówno dla dorosłych jak i dzieci.

W porządku

Od lat używam past do zębów Elmex, ponieważ mam wrażliwe zęby i dziąsła oraz problem z odsłoniętymi szyjkami. Pasty do zębów z tej marki bardzo dobrze się u mnie sprawdzają (oraz u mojej mamy, która zawsze miała takie same problemy jak ja ;)). Płyn również bardzo dobrze się u mnie sprawdza.

Płyn jest bardzo szeroko dostępny, cenę ma raczej standardową. Jest bardzo wydajny - ale przyznam, że zawsze używam na raz małą ilość płynów, więc dla mnie każdy jest wydajny.
To, co jest dla mnie ważne, to zawartość fluoru w płynie (noszę aparat ortodontyczny), brak alkoholu i łagodny smak. Ten płyn ma wszystkie te cechy. Dodatkowo pozostawia długie uczucie odświeżenia i bardzo dobrze pomaga utrzymać prawidłową higienę jamy ustnej.
Polecam!

Skuteczny ale delikatny

Bardzo lubię ten płyn do płukania ust, ponieważ jest stworzony po to żeby zapobiegać więc ciężko stwierdzić czy daje efekty, ale w tej kwestii postanowiłam zaufać producentowi i stomatologom którzy go polecają. Wypowiedzieć się mogę natomiast na temat jego smaku i komfortu użytkowania, i w tej kategorii sprawdza się świetnie. Ma łagodny smak, ale skutecznie odświeża jamę ustną. Do tego dobra cena i łatwa dostępność. Produkt do którego często wracam.

Od lat na rynku

Zarówno moja poprzednia dentystka jak i nowa bardzo polecały ten płyn a mi go nie trzeba przedstawiać bo jest mi znany od bardzo dawna, używa go cała moja rodzina.
Wiadomo bez wizyt u stomatologa nie będziemy mieć zdrowych i zadbanych zębów a płyn to niezłe uzupełnienie higieny jamy ustnej w połączeniu z pastą Elmex.
W mojej rodzinie są przypadki paradontozy także ja staram się chuchać i dmuchać na zęby, przy używaniu płynu zęby są bardziej odporne na próchnicę dzięki ochronie, moje dziąsła mniej krwawią,są różowe oraz zdrowe.

Znamy się, lubimy od wielu lat- chętnie do niego wracam w rotacji z wersja sensitive...

Elmex, Przeciw próchnicy, Płyn do płukania jamy ustnej z aminofluorkiem- tak jak w tytule zaznaczyłam znamy się w zasadzie od niepamiętnych czasów, lubimy się i chętnie do siebie wracamy.
Przez moje ręce przeszła dosłownie cała rzesza wszelkiego rodzaju płynów do płukania jamy ustnej. I w zasadzie niewiele z nich stawało na wysokości zadania- zazwyczaj były to zwykłe słodzone miętowe wody, które nierzadko powodowały u mnie odruch wymiotny.

Elmex seria przeciw próchnicy jest ze mną od wielu lat, chętnie do niej wracam.
Co warto nadmienić zawsze w łazience mam buteleczkę lub dwie w zapasie. Kupuję podczas obowiązujących promocji, które są bardzo często do upolowania czy to w rossmanie, czy super pharm a i w hebe kilka razy zaopatrywałam się. Więc pod tym względem tylko chwalić. Tym bardziej, ze w regularnej cenie jest to wydatek prawie 30 złotych, zaś podczas promocji zdarza się zakupić nawet za 16-więc warto robić zapas tym bardziej, że tego produktu używamy wszyscy każdego dnia.

Kilka słów technicznych... Mianowice w oryginale produkt zapakowany jest w kartonowe pudełeczko- jak dla mnie zbędne- gdzie zawarte są wszystkie informacje o produkcie... Plastikowa masywna buteleczka z przezroczystego materiału z solidna zakrętka.Co do opakowania nie mam najmniejszej aluzji- sprawdza się, swoją rolę spełnia.

Przechodząc do sedna. Płynu używam każdego dnia rano i wieczorem- zdarza się, ze i w ciągu dnia jak jestem w domu. Delikatna, niepiekąca co ważne wodnista formuła. Przyjemny smak. Nie podrażnia dziąseł i nie powoduje pieczenia języka i całej jamy ustnej. Daje uczucie dodatkowego odświeżenia po szczotkowaniu. Jednak miarka z zakrętce wystarcza na jeden rytuał.
Podsumowując produkt godny uwagi, swoją rolę spełnia. Producent zaznaczył, ze jest to płyn przeciw próchnicy- ja nie mam z tym problemu i będąc realistą żaden płyn solo nie zapewni nam odpowiedniej kondycji zarówno w jamie ustnej jak i zdrowych zębów bez współpracy i regularnych wizyt u stomatologa. Ja nie mam z tym problemu. Płyn jest dla mnie dobrym elementem uzupełnienia higieny.
Natomiast jeśli chodzi o wydajność jest to produkt, który w moim domu zużywa się najszybciej- i dobrze... :) Z przyczyn oczywistych. Każdy z nas po niego sięga kilka razy dziennie więc siłą rzeczy inaczej być nie może.
Polecam.

Skuteczny

Płyn do płukania jamy ustnej kupiłam na promocji w hebe.

Wcześniej używałam innych płynów, dlatego smak tego płynu zdziwił mnie ,i niestety rozczarował.
Jest okropny.
No ale nie o to w nim chodzi.
Jest wydajny.
Przezroczysty.
I najważniejsze skuteczny.
Czuje oczyszczenie jamy ustnej oraz odświeżony oddech.
Jest to skuteczny płyn polecany przez dermatologów ,także smak można mu wybaczyć .
Do tego jest tani.

Dla mnie najlepszy

Długo szukałam dobrego płynu do płukania jamy ustnej. Skusiłam się na ten ponieważ kiedyś znalazłam go w promocji. Teraz mogę śmiało powiedzieć, że to był najlepszy wybór. Płyn bardzo dobrze oczyszcza, ale co najważniejsze dla mnie to to, że usuwa nieprzyjemny zapach z ust na bardzo długi czas! Co w innych płynach do płukania ust, kończy się zaraz po zastosowaniu. Przejrzysta butelka daje kontrolę nad użytkowaniem. Produkt jest wydajny. Naprawdę polecam.

Najlepszy płyn do płukania jamy ustnej

Płyn przeciw próchnicy bardzo dobrze wspomaga walkę z powstającymi ubytkami. Przy stosowaniu razem z pastą i regularności, pozwoli na ochronę zębów i ich właściwe funkcjonowanie.