NYX Professional Makeup, Soft Matte Lip Cream (Kremowa szminka do ust)

NYX Professional Makeup, Soft Matte Lip Cream (Kremowa szminka do ust)

Pojemność 6,5 ml

Nasza aksamitnie przyjemna w użyciu pomadka Soft Matte Lip Cream to eksplozja kremowego koloru i gwarancja oszałamiającego, matowego efektu. Teraz dostępna w dwunastu nowych, wyrazistych odcieniach! Zaskakująco długotrwała, lekka i zachwycająco kremowa - nic dziwnego, że ta słodko pachnąca formuła jest ulubienicą fanów! Występuje w 39 kolorach.

Efekt
matowe
w płynie

myślałam, że będzie lepiej

Mam pomadkę w odcieniu Cannes. Pomijam fakt, że wydawała się jaśniejsza na zdjęciu (to już kwestia światła, fotografii, nie ma co się czepiać), to pomadka nie zrobiła na mnie dużego wrażenia. Zdarzało mi się mieć lepsze i tańsze. ;)
Jako że jest to soft matte, wiadomo że pomadka nie zastyga i po jakimś czasie schodzi z ust. Jednak jak na takie wykończenie, dziwi mnie fakt, że jednak podkreśla, albo wręcz uwydatnia fakturę ust (które suche nie są), a w dodatku czasem się rozmazuje (wycierałam ją też z...zębów).
Najlepiej wygląda tak naprawdę nałożona w maleńkiej ilości i rozklepana opuszkiem palca. Ale czy to miał na myśli producent...?

Bardzo lubię

Posiadam trzy szminki z edycji limitowanej ELECTRO BRIGHTS, bardzo przyjemnie nosi się je na ustach, lubię je za intensywne i niebanalne kolory, długo trzymają się na ustach.
Posiadam : Atlanta, Tampa oraz Rio de Janeiro.

Bardzo przyjemnie się nosi

Mam wrażenie, że era matowych pomadek w płynie powoli odchodzi do historii. Teraz stawiamy bardziej na komfort noszenia, niż trwałość. I tak zdecydowanie jest ze mną, dlatego ta pomadka przypadła mi do gustu. Do tego mam sentyment do tej linii, gdyż to właśnie z niej była moja pierwsza matowa pomadka. Ciemne kolory niestety smużą i nie mają dobrej trwałości, jednak warto jest skupić swoją uwagę na kolorach typowo dziennych. Trzymają się przyzwoicie, mają komfortową musową formułę i nie wysuszają ust. Można je poprawiać i dokładać w ciągu dnia bez problemu. Do tego nie trzeba kombinować, można po prostu wyciągnąć aplikator z tego niewielkiego opakowania i malować, bez obcierania nadmiaru o brzegi. Pomadki pięknie pachną tortem. W ciągu dnia zjadają się równomiernie nie zostawiając brzydkiej granicy i efektu rodzynki na ustach. Mają bardzo fajne piankowo-satynowe wykończenie. Ja miałam kolory Monte Carlo, Sao Paulo i Prague i z nich chyba najlepiej zachowywały się Sao Paulo i Prague, a teraz używam Stockholm. Stockholm jest zdecydowanie moim największym ulubieńcem. Jest to taki dzienniak z kroplą brzoskwini lub koralu, bardzo twarzowy.

niezła, ale

W przypadku tego produktu wiele zależy od koloru. Wszystkie bardziej naturalne kolory w kierunku brązu i czerwieni będą się ładnie prezentowały, ponieważ nie są mocno kryjące i dobrze wtapiają się w usta. Naturalne kolory ładnie się też zjadają, natomiast jakiekolwiek bardziej nienaturalne kolory np w moim przypadku był to jaskrawy fiolet już prezentował się tragicznie i beznadziejnie się zjadał, zle się tez dokładał. Ta formuła po prostu taka jest, jest bardzo wygodna i pięknie się prezentuje ale tylko w przypadku naturalnych odcieni :/

Ulubieniec

Zakochałam się w tych szminkach dwa lata temu i od tej pory zawsze są w mojej torebce. Wykończenie szminki jest bardzo delikatne, nie robi skorupy na ustach i ich nie wysusza. Nie jest ona przez to tak bardzo trwała jak matowe pomadki, jednak w ciągu dnia ściera się w "ładny" sposób nie pozostawiając wyraźnego odcięcia pomiędzy kolorem ust i szminki. Szminki z tej serii występują w ogromnej gamie kolorystycznej, więc każdy znajdzie coś dla siebie, dodatkowo mają przepiękny zapach.

nie rozumiem zachwytu i na pewno więcej nie kupię

Nieco biję się z myślami. Może jestem już zepsutą kosmetocholiczką? Rozpaskudziły mnie porządne płynne/kremowe pomadki takich marek jak Jeffree Star, Lancome, Stila.. aż tu nagle kupiłam NYX i zaskoczenie. Tak więc do rzeczy: po produkty tej marki sięgnęłam dość późno, bo kiedy w internecie zachwyty nad pomadkami opadły. Kupiłam 2 sztuki: Sao Paolo i Amsterdam. Za taką cenę opakowanie jest w porządku, mocny plastik niemożliwy do zgięcia czy łatwego zniszczenia. Pomadki wielkością są małe, co jest wręcz atutem - zmieszczą się do praktycznie każdej kieszeni, torebki, przegródki plecaka, itd. Łatwo się dostać do środka; odkręcany aplikator, standardowe kopytko, długość wystarczająca do bezproblemowej aplikacji produktu. Zapach: w końcu coś innego niż już nudna, najczęściej spotykana w przemyśle kosmetycznym wanilia. Zapach kojarzy mi się ze słodkim ciastkiem migdałowym. Mnie osobiście nie przypadł do gustu, uważam że jest za mocny. Na szczęście po około 15 minutach od aplikacji nie jest wyczuwalny.
Pomadka zastyga do około 2 minut. Wykończenie to miękki, satynowy mat. Moje największe zastrzeżenie dotyczy trwałości pomadek. Po mniej więcej 2-3 godzinach pomadka bardzo brzydko się ściera, zarówno od zewnętrznych jak i wewnętrznych kącików ust. O dokładaniu można zapomnieć, trzeba wszystko zetrzeć i na nowo zaaplikować pomadkę. I koniecznie nie zapomnieć o korektorze i pudrze, bo pomadka lubi plamić poza linią ust, nie uratuje was tutaj żadna konturówka. Drugie zastrzeżenie jest odnośnie kolorystyki - kolory są zdecydowanie zbyt ostre, niemalże pstrokate, pigmentacji brakuje pewnego rodzaju balansu.

piękny kolor lecz niska trwałość

Kupiłam pomadkę w odcieniu ABU DHABI. Chciałam przetestować nowość.

Pomadka ma przyjemną, lekką konsystencję i piękny, nasycony kolor.
Ponadto zachwycił mnie jej zapach - jakby delikatnie kokosowy .

Niestety jej równomierne nałożenie na usta jest dość trudne. Ponadto nie jest trwała i szybko zjada się i ściera nierównomiernie. Jego dość wysoka cena nie odpowiada jakości.

Stolice świata

Jeśli chodzi o markę NYX, to najbardziej kultowy produkt z tej amerykańskiej marki to Glitter Primer. I z tym nie mogę się zgodzić, bo dla mnie jest niezastąpiony. Ale NYX w swojej ofercie ma bardzo dużo kosmetyków kolorowych. Ja również posiadam ich całkiem sporo. Należą do nich matowe pomadki w płynie Soft Matte Lip Cream. Pomadki znajdują się w standardowych opakowaniach, dość kompaktowych do torebki i w podróż. Posiadają dość precyzyjny aplikator ale są trochę transparentne i trzeba nałożyć kilka warstw dla jednolitego pokrycia ust. Nie wysuszają ust, nie zostawiają śladów na szklankach co dla mnie też jest dość ważne. W gamie kolorystycznej znajdziemy ponad odcieni z nazwami stolic świata. Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.

Liczyłam na więcej

No niestety trochę zawiodłam się na tych pomadkach. Trzeba nałożyć naprawdę dużo warstw produktu, aby było krycie, ale nie jest to wcale proste, bo nowa warstwa ściąga kolejną! Psikus! Plus pomadek jest taki, że nie wysuszają ust i są w szerokiej gamie kolorystycznej.

Płacenie za markę, a nie jakość.

Opakowanie: Przyjemne dla oka, widać przez nie kolor kosmetyku. Ładne, estetyczne. Aplikator standardowy, nabiera odpowiednią ilość szminki, dobrze się nim operuje.

Wrażenia: Kolor jest piękny, nasycony i wygląda dość podobnie w opakowaniu jak i na ustach. Niestety równomierne nałożenie go to naprawdę niezła gimnastyka. Pigmentacja jest fatalna. Dość szybko zastyga, tworząc ładny efekt, niestety zjada się równie szybko i ściera się bardzo nierównomiernie. Już przy napoju czy czymkolwiek do jedzenia widać odcięcie w środku, które nie jest estetyczne. Poprawki na nic się zdają, lepiej już zmyć całe usta i zrobić na nowo makijaż. Takie użytkowanie na pewno by się odbijało na wydajności. Plus, że szminka się nie rozmazuje , ma naprawdę fajną konsystencję, dzięki której dobrze się ją nakłada. Nie podkreśla suchych skórek i niedoskonałości. Nie wysusza ust, nie podrażnia ani nie uczula. Na pewno dużym plusem jest szeroka gama kolorystyczna. Uważam, że w tym przypadku to płacenie za markę nie do końca za jakość produktu. Spodziewałam się czegoś znacznie lepszego jakościowo.

Mam do nich sentyment

Te pomadki były jednymi z pierwszych matowych pomadek w płynie. Podoba mi się szeroka gama kolorystyczna. Lubię te pomadki za konsystencję i aksamitne wykończenie,. Nie wyglądają agresywnie na ustach, dają raczej delikatny efekt. Miałam odcienie bardziej nude, może to też przez to. Nie wiem jak bardziej zdecydowane odcienie.
Jestem niestety zawiedziona wydajnością. Pomadka bardzo szybko się kończy, jest coraz droższa i wysycha. Poza tym, pomadki nie są zbyt trwałe, może przez forme musu. Na pewno usta nie są nimi obciążone i na ustach prezentują się naturalnie.

Bez szału

Kremową szminkę do ust NYX Soft Matte Lip Cream mam w kolorze Havana, który jest bardzo ładny, taki fioletowo-niebieski. Zapach pomadki jest bardzo przyjemny, ale to chyba na tyle z plusów tego kosmetyku. Pigmentacja bardzo nierównomierna, więc zaaplikowanie pomadki z pełnym kryciem na całych ustach jest prawie niemożliwe. Pomadka po pewnym momencie zastyga i już wygląda trochę lepiej. Niestety trwałość ma dużo do życzenia. Dosyć szybko zostaje rozpuszczona w miejscu styku warg, tworząc nieestetyczne odcięcie. Faktycznie jest kremowa i lekka, więc nie przesłucha ust, ale dla mnie jest nie do noszenia.