Kiko Make Up Milano, Velvet Mat, Satin Lipstick (Matowa szminka do ust)

Kiko Make Up Milano, Velvet Mat, Satin Lipstick (Matowa szminka do ust)

Pojemność 3,5 g

Zamknięta w eleganckim opakowaniu szminka o wykończeniu matowym dostępna w 15 odcieniach. Lekka, łatwo rozprowadza się na ustach. Dzięki dobrej pigmentacji zapewnia dobre krycie.
Szminka nawilża, nadaje ustom pełnego, zdrowego wyglądu, ma również zapobiegać starzeniu się ust.

Efekt
matowe
w sztyfcie
kryjące

Fajna, ale tylko na idealnych ustach

Posiadam szminkę w kolorze 304. Jest to ciepły róż, pięknie ożywiający twarz. Szminka trzyma się całkiem nieźle, ale większego posiłku nie wytrzyma. Jedyny problem jaki z nią mam to taki, że nie zawsze dobrze wygląda na ustach. Trzeba mieć idealnie nawilżone i gładkie usta, żeby wyglądala bez zarzutu. W przeciwnym razie podkreśli suche skórki i i wejdzie w załamania.

Świetny kolor :O)

Kolor 614 jest piękny, bordowy z jagodowym odcieniem. Idealny dla brunetki z wyraźną urodą. Jest ciemny, ale wygląda bardzo naturalnie. Taki trochę kolor, który robi efekt Królewny Śnieżki. Usta wyglądają w nim bardzo "gorąco" :)
Pomadka ma świetne opakowanie, bardzo gustowne, złote z ładnymi zdobieniami i dodatkową złotą powłoczką. Na początku miałam z nim lekki problem, bo ciężko było wysunąć z niego pomadkę, ale już nabrałam wprawy.
Zapach-bardzo przyjemny słodki. Przypomina mi budyń waniliowy.
Mam pewne zastrzeżenia co do trwałości. Nawet jeżeli nie będziemy jeść i pić to pomadka traci kolor, tak że po około 2 godz trzeba ją poprawić. Dla mnie to bardzo szybko. Do tego pomadka schodzi nierówno zostawiając taki obrys wokół ust. Natomiast koniecznie trzeba ją poprawić po piciu czy jedzeniu.
Pomadka jakoś bardzo nie wysusza, ale lepiej nawilżać usta przed jej użyciem, zwłaszcza jeśli ktoś ma delikatne tak jak ja. To jest taka pomadka, która będzie wyglądać bardzo ładnie na zadbanych, zdrowych ustach. Nie poleciłabym jej natomiast osobom, które mają już zmarszczki na ustach czy problemy z przesuszaniem i pękaniem warg.
Można powiedzieć, że jest dość problematyczna niestety. Myślę, że kupię jeszcze raz, ale to tylko ze względu na mat, który spełnia moje oczekiwania i świetne kolory.

Genialna

Firmy Kiko wcześniej nie znałam, natknęłam się na butik za granicą. Przyciągnęły mnie piękne kolory tych szminek i bardzo ładne opakowanie jak na pomadki z niższej półki (bo ta kosztowała niecałe 7 euro). A wyglądają naprawdę elegancko i uwielbiam sposób otwierania :)
Mam kolor 605 Orange red - jak nazwa wskazuje to bardzo żywy, ładny kolor. Konsystencja jest kremowa, gładko się rozprowadza, nie wchodzi w załamania, jest prawie matowa, ale nie wysusza - nie czuję, że w ogóle mam na ustach pomadkę. Jest trwała, wymaga poprawek, ale nie oczekuję, że wytrzyma 10 godzin :) Schodzi ładnie, równomiernie, nie zostawia dziwnej otoczki na ustach.

Szkoda, że w Polsce jest tylko jeden butik Kiko, bo chętnie przygarnęłabym koleje opakowania, a nie lubię kupować kolorówki przez Internet. Przy następnej okazji na pewno skuszę się na coś jeszcze tej marki.

Używam tego produktu od: 1 roku
Ilość zużytych opakowań: 1 w trakcie, na pewno nie ostatnie

KWC

świetna!!!

po 4 kubkach herbaty 6 h zakupow kawie i obiedzie pomadka w ogole nie ruszona. Idealna. posiadam odcien 606. Skusze sie na pewno na wiecej. Cena ok. 25-29 zl

Używam tego produktu od: MIESIAC

nareszcie

W wielu pomadkowych i niepomadkowych recenzjach nadmienialam, ze jestem koszmarna mimoza. Niestety mam ekstremalnie wrazliwe wargi i bardzo trudno jest mi znalezc pomadke, ktora by mnie nie draznila i nie wysuszala (oraz spelniala inne wymagania - takie jak odpowiedni kolor i trwalosc dluzsza niz 5 minut) - wysokosc ceny nie gra zadnej roli, probowalam pomadek drogich i tanich i niestety znakomita ich wiekszosc zladowala w koszu lub uzywana byla na zasadzie "chcesz byc piekna to cierp".
Velvet Mat jest idealem - piekny gleboki kolor, nie plaski mat ale tez bez polysku - nie pomniejsza ust, nie podkresla zmarszczek. Trzyma sie dlugo i zjada w miare rownomiernie, latwa w aplikacji. Zupelnie mnie nie drazni. Dodam ze posiadam kolor 607 - Passion Red - czerwien z gatunku "po cholerze" (przyznaje ze nie zamierzalam kupowac tak inwazyjnego koloru, oszukalo mnie sztuczne oswietlenie w butiku Kiko - ale nosze ja chetnie, mimo ze trudno byc niewidoczna z takimi czerrrwonymi ustami). Do tego wszystkiego cena jest bardzo w porzadku. I zabawne opakowanie, ktoremu wybaczam zloty kolor ;-).
Chce dokupic przynajmniej trzy inne odcienie ...

Używam tego produktu od: dwoch tygodni, prawie codziennie
Ilość zużytych opakowań: pierwsze i na pewno nie ostatnie

Bardzo dobra pomadka!

Posiadam kolor 606 - klasyczna czerwień.
Bardzo lubię matowe pomadki. Buszując po stoisku z pomadkami próbowałam różnorakich, a ta mocno przykuła moją uwagę. Pasuje do mojego typu urody, a takiej czerwieni zdecydowanie brakowało w mojej kolekcji.
Ma bardzo eleganckie i ekstrawaganckie opakowanie. Ma trochę mdły zapach, przypomina mi wnętrze samochodu z duszącym zapaszkiem (dość dziwnie). Trwałość jest świetna, spokojnie wytrzymuje picie kawy i podjadanie .
W promocji zapłaciłam 21zł, polecam.

Ilość zużytych opakowań: jedno w trakcie

Cudo

Pomadka ma same plusy:

+ prawdziwy, ładny mat
+ mocno napigmentowana
+ jedna warstwa daje delikatny efekt, przy dwóch kolor jest mocniejszy
+ trwałość! trzyma sie na ustach do 5 godzin!
+ nie ma zapachu, jest lekka, nie ma wrażenia oblepionych ust. Nie czuje, że ją mam
+ super konsystencje. Sztyft jest twardy, nie marze się i nie paćka.

Hit !!!

Swietna szminka, w zasadzie bez wad:

niestety numer koloru mi sie zmyl i nie wiem jaki odcien posiadam, ale
+ idealne krycie
+ nie wysusza ust
+ satynowe wykonczenie
+ ladne i jakosciowe opakowanie
+ duzy wybor kolorow
+ wytrzymala (4-5 godzin)
+ wygodna w noszeniu (brak uczucia ciezkosci na ustach)

Za taka jakosc 6,90 Euro to nawet niska cena.
Polecam kazdej, ktora ma dostep do kosmetykow Kiko (stacionarnie lub przez Online-Shop)

Używam tego produktu od: 3 miesiace

zachwyt

Posiadam dwie szminki, czerwoną i koralową. Jeśli miałabym je porównać to są zdecydowanie poważnym zagrożeniem dla szminek z MAC\'a. Bardzo napigmentowane, piękny zapach i utrzymują się naprawde długo. Jeśli tylko będę mała okazję to dokupię sobie parę sztuk.

Ilość zużytych opakowań: 2 szminki

absolutny fenomen

Kiko jest dla mnie absolutnym fenomenem jezeli chodzi o kosmetyki do makijazu. Są wydajne, stosunkowo niedrogie i świetnej jakosci. Szminke kupilam w wakacje pod wplywem wyprzedazowego szału za 6 euro. Ma uroczy ostro pomaranczowy kolor i oryginalne opakowanie. Swietnie wyglada na ustach zarowno w ekstrawaganckich stylizacjach, jak i w tych stonowanych. Wytrzymala, nie zmywa sie, nie zostawia śladów na naczyniach, istny fenomen! :)

Szminka idealna

Szminkę kupiłam trochę pod wpływem impulsu. Szukałam czegoś w miarę neutralnego, kryjącego, a jednocześnie niewysuszajacego, i do tego bez połysku.

I znalazłam. Velvet Mat to nieypowa szminka matowa (miałam już kilka w kolekcji, i wszystkie miały ten sam mianownik). Jest matowa, a jednocześnie satynowa, nie widać na ustach dużego połysku, jest za to bardzo delikatna poświata. Przy tym Velvet Mat zachowuje właściwości szminki matowej- kryje bardzo dobrze.

Posiadam kolor 602 Natural Rose. Jest po prostu przepiękny, naturalny, a jednocześnie widoczny i pięknie podkreśla usta, na plus zaliczam równiez fakt, że kolor jst uniwersalny i pasuje zarówno do makijażu oka w ciepłej kolorystyce jak i w zimnej.

Mam dość suche usta, wiekszość matowych szminek mocno to podkreślała (niektóre przy okazji dodatkowo wysuszając wargi, tak, do Ciebie mówię, matowa szminko od MACa :D). Velvet Mat nawilża, usta są gładkie i nie widać ani skórek, ani drobniejszych fałdek na wargach. Nie muszę więc nawet używać bazy pod szminkę.

Na ustach bez jedzenia wytrzymuje ok 4 godzin. Nie jest to rewelacja, ale przy nakłaniu kolejnych warstw nie robią się za to żadne bruzdki czy fałdki, więc można makijaż bez problemu poprawiać. Dla mnie produkt idealny, bije na głowe wiele droższych pomadek i na pewno kupię jeszcze niejedno opakowanie.