Przepisy Babci Agafii, Maska do włosów na pobudzenie wzrostu `Drożdżowa `

Przepisy Babci Agafii, Maska do włosów na pobudzenie wzrostu `Drożdżowa `

Maska do włosów drożdżowa to wspaniały sposób na przyśpieszenie wzrostu włosów. Drożdże piwne to naturalne źródło białka, witamin i mikroelementów, które przenikają w strukturę włosa, wzmacniając je i przyspieszając wzrost. Olej z kiełków pszenicy posiada działanie regeneracyjne i przeciwdziałające wypadaniu. Sok z brzozy to znany ludowy środek na wzmocnienie cebulek włosowych. Dzięki zawartości olejów z zimnego tłoczenia maska ułatwia rozczesywanie. Włosy stają się jedwabiste i pełne blasku.
Nie zawiera PEG i parabenów.

Maska zawiera ekstrakty z:
- Drożdże piwne (Yeast Extract) - poprawiają strukturę włosa, wzmacniają, przyśpieszają wzrost.
- Sok brzozowy (Betula Alba Juice) - wzmacnia cebulki włosowe, nadaje włosom blask, zapobiega wypadaniu.
- Oman wielki (Inula Helenium Extract) - działa antyseptycznie i przeciwbakteryjnie
- Mącznica lekarska ( Arctostaphylos Uva Ursi Extract) - znakomity naturalny antyseptyk
- Ostropest plamisty (Silybum Marianum Extract) - łagodzi stany zapalne i hamuje zmiany skórne.
oraz oleje z zimnego tłoczenia:
- Olej z kiełków pszenicy (Triticum Vulgare Germ Oil) - regeneruje wnętrze włosów, odtwarza naturalną osłonkę i wygładza ich powierzchnie. Chroni przed nadmierną utratą wody oraz promieniowaniem UV.
- Olej z nasion białej porzeczki (Ribes Aureum Seed Oil) - wykazuje działanie przeciwzapalne, intensywnie odżywia włosy.
- Olej z orzeszków cedrowych (Pinus Siberica Cone Oil) - ogranicza łojotok, zwalcza łupież, stymuluje krążenie podskórne i przeciwdziała wypadaniu włosów
- Olej z owoców dzikiej róży ( Rosa canina Fruit Oil) - odżywia, nawilża i uelastycznia włosy

przyzwoita emolientowa

zakupiłam z polecenia dziewczyn z grupy kręconowłosych. Maska typowo emolientowa, czyli idealna do zamknięcia pielęgnacji. Pozostawia włosy gładkie, przyjemne i widocznie nawilżone. Niektórym może przeszkadzać zapach (mąż twierdzi, że jak cynamon :| ) jest dość specyficzny, choć drożdży to to nie przypomina :D może trochę przypominający jakiś korzenny. Nie zauważyłam jakiegoś przyrostu/wzrostu włosów, ponieważ mam masę baby hairów odrastających po łysieniu poporodowym, więc tego nie mogę określić. Ogólnie fajna maska i skuteczna w nawilżaniu.

Miłe wspomnienie

Maska zamknięta w klasycznym opakowaniu. Zapach o nie przypadł mi do gustu dziwny takie drożdże. Konsystencja mogła być bardziej gęsta bo lubi spływać z włosów w czasie noszenia. Ale działanie maski naprawdę jest imponujące. W czasie jej stosowania zauważyłam dużo baby hair. Nie obciążała włosów ale przy tym dobrze je regenerowała nie zauważyłam zaś ze włosy szybciej po niej rosły ale mi z reguły włosy rosną wolno.

Bez wodotrysków

Jest to przyjemna maska, ale w moim przypadku działa podobnie jak odżywka - ułatwia rozczesywanie, ale nie zapewnia spektakularnego odżywienia czy "dociążenia". Na pewno warto ją wypróbować. Plus za atrakcyjną cenę.

Działający śmierdziuch

Maska dla mnie po prostu śmierdzi. Jej zapach jest typowy dla drożdży. Jest mocno odżywcza, ale dla włosów suchych średnio nawilżająca, więc można zmieszać z czymś nawilżających lub po myciu dodatkowo je nawilżyć. Trzeba ją dość długo trzymać na włosach. Łatwo się nakłada i spłukuje. Dobra cena, wygodne opakowanie. Nie obciąża włosów ani nie przetłuszcza, nawet nałożona na całą długość i tuż przy nasadzie. Wzmacnia włosy.

Niczym ciasteczka maślane...

Maskę kupiłam z czystej ciekawości. Bardzo podoba mi się to, że nie posiada ona silikonów ani parabenów.
Ma delikatną konsystencję i dosyć intensywny zapach. Na początku nie podobał mi się ten zapach, ale później zrobił się znośny. Dla innych może on być okropny, ale moim zdaniem pachnie ładnie. Naprawdę!????
Może zabrzmieć dziwnie, ale zapachem przypomina ciasteczka maślane (tak ja myślę, może się mylę).
Używam jej prawie codziennie. Zgodnie z zaleceniami producenta trzeba nałożyć na całą długość włosów i trzymać 1-2 min. Po użyciu włosy są sypkie i miękkie w dotyku. Łatwo się rozczesują.
Czy pobudziła wzrost włosów? Nie zauważyłam tego. Chociaż wydaje mi się, że są troszkę dłuższe, ale to może z centymetr lub dwa. Na pewno są bardziej wzmocnione i wypadają mniej niż wcześniej.
Maska jest niewydajna, dlatego polecam nakładać ją tylko na skalp i wydaje mi się, że efekty będą lepsze.

Idealne Myjadło !

Słyszałam o tej masce wiele dobrego na forach i stronach poświęconych kręconym włosom. Zdecydowałam się przetestować tą maskę i jestem zachwycona. Mam włosy kręcone, typu 3b o wysokiej porowatości. Stosuję go jako myjadło podczas mycia metodą OMO. Produkt zakupiłam przez internet. Więcej informacj poniżej

Nic specjalnego

Jedyne działanie jakie zauważyłam na swoich wysokoporowatych, długich włosach to łatwiejsze rozczesywanie. Maska jest dość rzadka i spływała z włosów, a ja wolę jednak jak mi nic nie cieknie po karku. Potem zaczęłam ją stosować przed myciem, na olej. Z zadaniem zmycia oleju i zniknięcia wraz ze spływającym szamponem sobie poradziła.

Najlepsza dla skóry głowy

Uwielbiam tą maskę. Używam jej do skóry głowy, rzadko kiedy rozprowadzam ją na całych włosach. Pięknie pachnie ciasteczkami. Ma dość lejącą, budyniową konsystencję dzięki czemu łatwo się nakłada na skalp. Sprawia że skóra głowy jest nawilżona, złagodzona, nie swędzi, włosy są uniesione u nasady i szybciej rosną, nie wypadają. To moja ulubiona maska do skóry głowy.

maska

Kupiłam, cena bardzo dobra, konsystencja fajna włosy sa napewno bardziej miękkie w dotyku, dodam, że mam kręcone i puszące sie z tendencją do elektryzowania się, Niewiele więcej mogę powiedzięc , czekam na działanie , może wreszcie przestana wypadać.

Jestem zadowolona

Mam włosy kręcone, średnioporowate. Używam maski do mycia głowy według metody cg, ale też nakładam na włosy na długości.
Włosy po niej mam miękkie i przyjemne w dotyku. Ma taką śmieszną, budyniową konsystencje.
Jest w całkiem wygodnym opakowaniu, jest łatwo dostępna i w dodatku jest tania. Mimo małego opakowania, maska starcza na całkiem długo.

Wygładza

O masce drożdżowej do włosów Babuszki Agafii, słyszała chyba każda włosomiaczka. Tani produkt, który ma działać na porost włosów. Jako posiadaczka średnioporowatych (w kierunku wysokoporowatych) włosów marząca o tafli do pasa, często gęsto kupuję różnego rodzaju specyfiki. Szczególnie te z dobrym składem, a ta maska takowy posiada.

Zgodnie z zaleceniami producenta początkowo nakładałam produkt na 1-2 minuty. Potem 10 minut, 15, do pół godziny maksymalnie.

Jeżeli chodzi o aplikacje na skórę głowy, to zrobiłam to może ze 3 razy. Mój skalp nie zniósł tego dobrze, bo za każdym razem wolał o zmycie, a włosy były bardzo przyklapnięte u nasady. Na długość działa wygładzająco. Nie jest to jakieś szałowe działanie, ale efekt jest przyjemny.

Zapach jest specyficzny i mdły, ale nie utrzymuje się na włosach.

Za tę cenę polecam wypróbować.

Ulubiona do skóry głowy

Maska drożdżowa jest idealna do mycia skóry wglowu ale też do OMO i jako nawilżenie . Jej zapach nie każdemu się spodoba ale nie jest taki zły da się przyzwyczaić . To odżywka do której zawsze powracam .
+Zatrzymuje wypadanie włosów
+Wzmacnia cebulki
+Jest ona emolientowa więc fajnie zamyka pielęgnację po proteinach czy humektantach.
+Jest tania
+mam do niej dostęp stacjonarnie np. Natura
+Mi przedłużyła świeżość włosów o 2 dni