Przepisy Babci Agafii, Maska do włosów na pobudzenie wzrostu `Drożdżowa `

Przepisy Babci Agafii, Maska do włosów na pobudzenie wzrostu `Drożdżowa `

Maska do włosów drożdżowa to wspaniały sposób na przyśpieszenie wzrostu włosów. Drożdże piwne to naturalne źródło białka, witamin i mikroelementów, które przenikają w strukturę włosa, wzmacniając je i przyspieszając wzrost. Olej z kiełków pszenicy posiada działanie regeneracyjne i przeciwdziałające wypadaniu. Sok z brzozy to znany ludowy środek na wzmocnienie cebulek włosowych. Dzięki zawartości olejów z zimnego tłoczenia maska ułatwia rozczesywanie. Włosy stają się jedwabiste i pełne blasku.
Nie zawiera PEG i parabenów.

Maska zawiera ekstrakty z:
- Drożdże piwne (Yeast Extract) - poprawiają strukturę włosa, wzmacniają, przyśpieszają wzrost.
- Sok brzozowy (Betula Alba Juice) - wzmacnia cebulki włosowe, nadaje włosom blask, zapobiega wypadaniu.
- Oman wielki (Inula Helenium Extract) - działa antyseptycznie i przeciwbakteryjnie
- Mącznica lekarska ( Arctostaphylos Uva Ursi Extract) - znakomity naturalny antyseptyk
- Ostropest plamisty (Silybum Marianum Extract) - łagodzi stany zapalne i hamuje zmiany skórne.
oraz oleje z zimnego tłoczenia:
- Olej z kiełków pszenicy (Triticum Vulgare Germ Oil) - regeneruje wnętrze włosów, odtwarza naturalną osłonkę i wygładza ich powierzchnie. Chroni przed nadmierną utratą wody oraz promieniowaniem UV.
- Olej z nasion białej porzeczki (Ribes Aureum Seed Oil) - wykazuje działanie przeciwzapalne, intensywnie odżywia włosy.
- Olej z orzeszków cedrowych (Pinus Siberica Cone Oil) - ogranicza łojotok, zwalcza łupież, stymuluje krążenie podskórne i przeciwdziała wypadaniu włosów
- Olej z owoców dzikiej róży ( Rosa canina Fruit Oil) - odżywia, nawilża i uelastycznia włosy

Fajna, ale..

Bardzo lubiłam te maskę. Ma piękny zapach, takie jak świeżo upieczone ciasteczka ???? Włosy po niej się gładkie, lśniące i łatwo się rozczesuje, nie zauważyłam jednak aby szybciej rosły, pewnie aby dostrzec efekty trzeba używać jej przez dłuższy czas, ja natomiast często zmieniam produkty. Mimo to maska bardzo dobra i warto ją przetestować.

Fajna z dobrym składem

Konsystencja maski nie jest gęsta, ale również nie jest wodnista (przypomina budyń), kolor ma kremowy. Zapach ma kojarzyć się z pysznymi ciasteczkami według mnie nie jest apetyczny, ale mi nie przeszkadza. Mam długie włosy i nie jest zbyt wydajna, mogło by być większe opakowanie. Maskę stosuję na sam koniec mycia na całą długość włosów i na skórę głowy, podczas spłukiwania miłe uczucie - włosy są śliskie i się nie plączą. Po wysuszeniu włosy dobrze się rozczesują i są gładkie, miękkie i leciutkie. Co do działania maski w postaci pobudzenia wzrostu na efekty muszę pewnie jeszcze poczekać.

Hmm

Kupiłam ją ze względu na świetne opinie w internecie, że pobudza wzrost włosów i włosy są po niej idealne. Niestety w moim przypadku się nie sprawdziła. Włosy po niej są „ lepkie „ mam wrażenie, jakbym nałożyła sobie klej. Poza tym efektów oczywiście brak. Zapach specyficzny, ale da się przeżyć. Nakładanie ciężkie . Mało wydajny .
Nie wiem czy zakupie ja ponownie .

Cytując: Działa, jeśli potrafisz jej użyć ;)

Świetna maska, która sprawdza się zarówno jako główny emolient, baza do DIY, myjadło czy pomoc w emulgowaniu oleju. Wczesywana we włosy jest superwydajna - na moich sięgających za łopatki, dość gęstych, wystarczy spokojnie łyżeczka, do emulgowania płaska łyżka.
Jest całkiem treściwa, więc na moich niskoporach, które nie przepadają za dużą ilością emolientów, potrafiła obciążyć i zestrączkować włosy. Przy tej porowatości trzeba zwyczajnie używać jej oszczędnie albo przerzucić się na lżejszą wersję łopianową.
Co do zapachu, mnie on się nie podoba, ale też nie przeszkadza, jest trochę jak bardzo tanie ciastka na margarynie :P Pudełko to zwykły plastik, ale warto sobie jedno zostawić, bo ma idealny wymiar do mieszania masek czy do mycia metodą kubeczkową.
Porost, wpływ na wypadanie - nie mam zdania, nie nakładam celowo na skalp, gdyż nie mam tego typu problemów.
Uwaga - bywają wersję tej maski, które zawierają uczulające konserwanty, warto więc sprawdzać, czy kupujemy dobrą składowo wersję, zwłaszcza zanim nałożymy na skórę głowy.

Odżywka na porost

Cześć,
Stosuję tą odywkę od niedawna - jakieś 2 tyg.
Są to moje pierwsze mycia z nia. Stosowałam ją do mycia omo . Na 2O.
Zostawiłam ją na kilka minut i dopiero spłukałam . Jak na tą chwilkę mogę powiedzieć, że zauważyłam mniejsze przetłuszczanie skóry głowy i włosy łatwo rozczesuje.

Niby emolientowa, ale lekka

Spodziewałam się wysypu włosków, a potem pomyślałam, że kurcze, i tak nie nakładam tej maski na skalp, więc jak niby? Może powinnam, przed myciem. Zakupię nowe opakowanie i spróbuję. Lubię tą maskę jednak za lekką konsystencję, a jednak emolientowy skład. Jest naprawdę bardzo leciutka, nie obciąża włosów, a jednak ładnie je dociąża, są miękkie, błyszczące i cudne. Zapach intensywny, ale da się przyzwyczaić. Wrócę na pewno.

Babciny przysmak dla włosów

W końcu, po długim czasie skusiłam się na osławioną drożdżową maskę i muszę przyznać że jest naprawdę dobra!
Gdybym miała opisać ją jednym słowem, byłoby to - LECIUTKA. Bo taka właśnie jest. Pozbawiona silikonów, bardzo fajnie zmiękcza włosy i dopełnia całą pielęgnację. Włosy są miękkie i sypkie.
Przez pewien czas używałam ją na skórę głowy - bardzo szybko dostrzegłam nowe włoski, tzw. "baby hair", jednak obecnie nie stosuje jej na skalp tak często - zauważyłam wypadanie włosów.

Co do zapachu - jest bardzo fajny, kojarzący się z babcinymi wypiekami. Maska jest wydajna i na pewno jeszcze ją kupię.

Wykorzystała: kilka próbek

Bardzo fajna odzywka!

Kupiłam odżywkę, dzieki licznym pozytywnym opiniom. Nie zawiodlam się! Używana systematycznie na skórę głowy daje swietne efekty :D Polecam wszystkim, ktorzy są w trakcie zapuszczania włosów <3

Nie rozumiem fenomenu

Mam włosy proste, średnioporowate. Nie mam z nimi większych problemów, nie są też zbyt wymagające, dlatego nie jestem w stanie zrozumieć fenomenu tej maski.

Po pierwszym opakowaniu myślałam, że być może kupiłam wadliwy egzemplarz, ale niestety nie. Ta maska nie robi zupełnie nic. No, może ładnie pachnie i puszy włosy.

Próbowałam używać jej do emulgowania oleju, po myciu, pod czepek, jako co wash i do niczego się nie sprawdziła. Za każdym razem efekt był ten sam- suche, spuszone i matowe włosy (mam wrażenie, że włosy potraktowane samym szamponem prezentowałyby się lepiej) . Jeśli chodzi o wydajność to również jest fatalna. Nie polecam.

Polecam! Co-wash, zapach ciasteczka

Maska opisana jest jako produkt na pobudzenie wzrostu do czego mam ogromne wątpliwości, ale ma swoje inne zalety i dlatego często ją kupuję.
Przede wszystkim nadaje się idealnie do mycia włosów (metoda co-wash), zwłaszcza u mojego partnera, który ma kręcone włosy - podbija ich skręt a przy tym pięknie odświeża. U mnie przy włosach prostych skłonnych do taflowania efekt odświeżenia jest widoczny, chociaż nie utrzymuje się tak długo jak po umyciu szamponem (wiadomo), ale z całą pewnością jest to alternatywa i delikatny sposób na ich mycie, gdy nie potrzebuję sięgać po mocniejsze produkty. Delikatnie się pieni, łatwo spłukuje. Jako sama odżywka sprawdza się ok, ale na pewno są lepsze produkty, zależy czego akurat potrzebują wasze włosy. Daje efekt miękkich i błyszczących włosów bez szczególnego obciążenia.
Zapach jest obłędny! Na początku wydawał się dziwny, ponieważ jest niespotykany, ale potem nasunął mi skojarzenie z ciasteczkami - mi bardzo odpowiada.
Konsystencja jest raczej rzadka, można uznać, że całkiem wydajna (nawet przy myciu). Opakowanie w słoiku wygodne, a cena bardzo przyzwoita.
Będę do niej regularnie wracać, natomiast warto zwrócić uwagę na skład, ponieważ zależnie od miejsca produkcji może się różnić.

Jeżeli komuś zależy na zagęszczeniu przy jej stosowaniu zalecane jest trzymanie jej dłużej i pod czepkiem.

może tak, może nie?

Uczepiłam się tej maski jak ostatniej deski ratunku, gdyż włosy z powodu stresu zaczęły wypadać mi garściami. Wręcz bałam się czesać ;( Zakupiłam ją (naszukałam się długo) oraz żel dermeny. Ale krótko trwało moje zacięcie w stosowaniu obu produktów więc poprzestałam na masce Babuszki Agafii. Stosowałam ją dwa razy w tygodniu na skórę głowy obficie wmasowując i trzymając kilka minut. Produkt spłukuje się łatwo i po takim zabiegu zbytnio nie przetłuszcza włosów. Super działania na włosy nie zauważyłam. Lubię gdy są sypkie i lśniące a po niej były takie zwykłe. Nie zauwazyłam żeby zaczęły wyrastać mi tabuny nowych włosków jak to pisały zachwycone inne użytkowniczki. Jedyne co zauważyłam tydzień temu, to to, że włosy przestały wypadać. Czy to zasługa maski czy po prostu samoregulacji mojego organizmu - stresor wygasł - nie wiem..... Włosów została mi połowa - dobre i to gdyż naprawdę myślałam że przy wypadaniu w tym tempie będę łysa najpóźniej do końca lipca. Maseczka przy uzytkowaniu takim jak opisałam nie jest jakoś szalenie wydajna. Ja jej nabieram solidną garść. Dla mnie zapach nie jest ani ciasteczkowy ani drożdżowy. Mi ona pachnie jak skórka świeżo pieczonego chleba. Jakoś nie przepadam za jadalnymi zapachami w kosmetykach, a już zwłaszcza jak jestem na diecie w której nie jem pieczywa :) Ale by uratować włosy zrobiłabym wszystko jak każda kobieta. Maskę ogólnie rzecz biorąc nie zawadzi wypróbować. Poobserwuję co się będzie działo gdy przestanę jej używać, jeśli stan wypadania wróci to będzie znaczyło że maska warta jest zainteresowania i używania dłużej.

Żadne cudo

Mam mieszane odczucia odnośnie tej maski do włosów. Bardzo dobrze rozprowadza się po całej długości włosów. Przyjemny zapach droższy. Nie przetłuszcza włosów. Jedyny minus to, że nie widzę żądnych efektów!
Uwaga: włosy po tej masce się puszą. Intensywny drożdżowy zapach.