Iwostin, Purritin, Żel do mycia twarzy (nowa wersja)

Iwostin, Purritin, Żel do mycia twarzy (nowa wersja)

Dokładnie oczyszcza skórę. Normalizuje pracę gruczołów łojowych.
Ogranicza rozwój bakterii P. acnes. Stymuluje regenerację naskórka.
Nie podrażnia i nie wysusza skóry. Nie zawiera mydła.
Nie wysusza skóry.

>100ml

Nie polecam do cery wymagającej

Zmagam się z trądzkiem i szukam żelu, który pomoże mi z nim walczyć. Ten żel niestety nie do końca podołał zadaniu, nie zauważyłam zmiany na lepsze po jego stosowaniu.

Okropny

Użyłam tylko cztery razy i musiałam odstawić. Wysuszył całkowicie skórę na brodzie oraz czole. Tak bardzo, że zaczęła się łuszczyć i schodzić. Kosmetyki mające zwalczać trądzik nie powinny wysuszać, a nawilżać.

Polecam!

Bardzo fajnie myje twarz z resztek makijażu, nigdy nie podrażnił mojej skóry, a jest ona bardzo delikatna i skłonna do alergii. Nie wysypało mnie po nim, więc jestem bardzo zadowolona z tego produktu. Z miłą chęcią będę testować inne kosmetyki z tej marki.

Oczyszczenie

Zacznę od tego że skórę mam mieszaną, i tradzikowatą. Jestem w trakcie testowania pierwszego opakowania, mam kilka myć twarzy za sobą i mogę śmiało powiedzieć że mimo przeciętnych opinii na mojej twarzy daje radę. Pryszcze nie wyskakują w takich ilościach w jakich wyskakiwaly przed używaniem produktu. Skóra twarzy jest odświeżona, troszkę się świeci. Nie wysusza ale nie daje też nawilżenia :) zobaczymy jak będzie dalej.

Nie polecam

Plusy-raczej brak, może cena ( udało mi się w jakiejś promocji kupić)
Wady:
-pogarsza stan skóry, wystarczą dwa mycia A mam skore pełną białych pryszczy
-zapach (bardzo chemiczny)

Dla małowymagających

Bardzo rzadko używałam żeli do mycia twarzy i to raczej w czasach nastoletnich gdy wierzyłam na ślepo w reklamy i obietnice producenta. Odkąd pamiętam to twarz myję zwykłym szarym mydłem(tak, wiem że brzmi hardkorowo :D ) i to mi w zupełności wystarczało, serio.
Iwostin dorwałam w pracy-w bardzo fajnej promocji z kremem na niedoskonałości z tej serii. Stwierdziłam, że na wiosnę przyda się bardziej zadbać o cerę :D

Przez wiele lat wmawiałam sobie, że mam cerę mieszaną. Zapewne dlatego, że cera mieszana nadal brzmi lepiej jak tłusta. A moja cera to tak naprawdę cera tłusta-choć w stopniu umiarkowanym i stabilnym, to jednak jest to cera tłusta, z rozszerzonymi porami, które lubią się zapychać. W nagrodę dostałam brak problemu z krostami i stanami zapalnymi-wyskakują mi tylko przed okresem lub jako manifest obrazy na jakiś nowy kosmetyk w mojej pielęgnacji.
Z pozostałych danych-niewielka skłonność do rumienia i naczynek, niezbyt wrażliwa, z małą skłonnością do alergii-chyba, że chodzi o kolorówkę, bo tu jest trochę inaczej(kolorówka nierzadko u mnie powoduje obszerne i swędzące wysypki na całe ciało).
Moja cera lubi solidne oczyszczanie, aż do skrzypienia i lekkiego ściągnięcia. Uwielbiam żele i mydła które wręcz zdzierają brud ze skóry, nie straszne mi drogeryjne serie przeciwtrądzikowe i mycie twarzy szarym mydłem. Jeśli chodzi o peelingi to powiem jedno-uznaję jedynie Ziaja Pro bardzo mocny-to powinno wystarczyć, aby opisać jakie oczyszczenie cery lubię ;)

To za co Iwostin ma u mnie dużego plusa-nie jest oparty na glicerynie. Moja cera nie cierpi myjadeł do twarzy które zawierają w sobie mnóstwo gliceryny-na początku jest super, czysto i mięciutko, a po 2-3 tygodniach stosowania mam taki wysyp pryszczy i ognisk zapalnych, że chce mi się płakać. Z tego też względu na przykład nie sięgnę po ich nawilżający żel myjący-w mojej pracy sprzedaje się jak świeże bułeczki, ale ja już wiem, że moja cera będzie na niego zła.
Iwostin oczyszcza całkiem poprawnie. Pod warunkiem, że nie ma wiele do zmycia-dla mnie jest najlepszy do porannego odświeżającego mycia twarzy albo jak niektórzy myją twarz dodatkowo po powrocie do domu-Iwostin odświeża, zbiera nadmiar sebum i daje uczucie czystości, ale jeśli:
-wasze cery produkują nadmiary sebum
-noszą dużo zanieczyszczeń z całego dnia
-są na nich resztki makijażu(btw. nigdy nie zrozumiem zmywania makijażu żelem do mycia twarzy, moim zdaniem demakijaż powinno się wykonać kosmetykiem do tego przeznaczonym, a dopiero potem mycie właściwe)
-macie duże problemy z cerą
-po prostu lubicie solidne oczyszczenie
to Iwostin może wam nie przypasować do końca. Po jego użyciu skóra jest mięciutka i w ogóle nie ściągnięta, ale na dłuższą metę nie do końca oczyszczona jak należy. Dlatego oprócz obowiązkowego peelingu 2xw tygodniu co kilka dni myję wieczorem twarz najprostszym szarym mydłem Barwy.
Nie oczekuję od żelu do twarzy, że tylko po nim moja cera nagle będzie piękna, cudowna i nie będzie się świecić. Nadmiar sebum to chyba już moja ,,uroda", skoro nawet lekarze nie potrafili nic z tym zrobić. Ja od żelu do mycia oczekuję po prostu mycia i tego, że nie pogorszy mi tego co mam na twarzy(bo poza sebum nie jest źle).
Wprawdzie po Iwostinie nie odnotowałam wysypu i pogorszenia stanu cery, ale troszkę nowych zaskórników się pojawiło.
Dla mnie jest fajny dla młodych i bezproblemowych cer, kiedy jeszcze nie ma potrzeby stosowania bogatszej pielęgnacji lub po prostu nie stosuje się kremów-żel delikatnie myje i nie wymaga ratowania buzi kremem.

Konsystencja jest dla mnie baaaardzo gęsta i nieco toporna, praktycznie się nie pieni do takiej piany jaką znam(i lubię) z mydeł-Iwostin się bieli i ślizga po skórze, ale spienia się dopiero przy spłukiwaniu(które swoją drogą nie należy do najłatwiejszych).
Pachnie całkiem niebrzydko, świeżo i ciut aptecznie.
Jest arcywydajny, ja go próbuję zmęczyć od chyba dwóch miesięcy(?), stosuję go do niemal każdego mycia twarzy.

Szczerze powiedziawszy to nie wiem czy go kupię ponownie(a szczególnie w regularnej cenie), ale dzięki niemu polubiłam mycie twarzy żelem i teraz chętnie testuję kolejne :D

4/6

Dawno temu przepisal mi go dermatolog na mega duze problemy z tradzkiem. Teraz musialam do niego wrocic i przypomnialam sobie czemu kupilam tylko jedno opakowanie...
Zaczynajac od poczatku.. cena..40zł za 400ml(butelka z pompka) , łatwe dozowanie, porcja w sam raz na poranne i wieczorne mycie.
Pierwsze efekty to sciagnieta skora, jasniejsza cera??
Przy drugim /trzecim dniu skora zaczela sie wysuszac tam gdzie byl najbardziej potrzebny, czyli nos i okolice (bardzo duze zaskorniaki), broda, czolo.
Zauwazylam znaczne zmniejszenie zaskorniakow na bardzo duzy + i cera jakby bardziej jednolita. Mam tendencje do przebarwien takze efekty po kilku dniach.
Stosuje go 2 tydzien i musze z przykroscia przyznac, ze pobudza moja cere do wypryskow! Niby male, jakby potniki ,ale jednak. To samo u mojego chlopaka i pamiec wrocila czemu musialam z niego zrezygnowac ..

Przeciętniak

W mojej ocenie jets to totalnie przeciętny żel do mycia twarzy. Nie jestem generalnie fanką firmy iwostin, jednak zachęcona opiniami i promocyjną ceną po raz kolejny mam wrażenie, że marka nie jest najgorsza, ale i nie powala żadnym produktem. Nie zauważyłam jakiegokolwiek efektu zmatowienia skóry, zmniejszenia wydzielania sebum. Oczyszcza ok. Nadaje się do demakijażu i porannej toalety i to byłoby na tyle. Pod koniec opakowania zauważyłam ewidentne gęstnienie produktu.

Ok

Aktualnie borykam się z trądzikiem i testuję różne produkty dlatego natrafiłam również na ten oto żel. Mimo że opinie ma podzielone u mnie się sprawdza. Używam go naprzemiennie z żelem Efffaclar od La Roche Posay . U mnie wyciszył wypryski po miesiącu stosowania, mimo że nie eliminuje ich całkowicie zapobiega powstawaniu nowych oraz leczy powstałe. Przez jakiś czas używałam go samego jednak moja cera się do niego przyzwyczaiła i musiałam zacząć używać go naprzemiennie. Zapach typowo apteczny jednak po kilku miesiącach stosowania nie robi różnicy. Nie jest hitem, ani bublem ja będę go używać i polecam innym ;)

Lubię

Iwostin aktywny żel do mycia twarzy, to kosmetyk, do którego wracam zawsze kiedy na mojej twarzy coś zaczyna się dziać. Żel bardzo dobrze oczyszcza twarz, a przy dłuższym używaniu w duecie z kremem, zauważam u siebie zmniejszoną ilość zaskórników i niedoskonałości. Na duży plus świetna wydajność i wygodne opakowanie z pompką w większej wersji.

KATASTROFA!

Żart nie żel! Skórę tłustą zaraz po umyciu ściąga okropnie! Tak, że wręcz pęka! Po 2 godzinach uczucie ściągnięcia zmienia się w totalnie tłustą, łojotokową skórę! Dramat! W ogóle nie nawilża a natłuszcza czego oczywiście nie chciałam, bo i tak moja skóra na czole jest bardzo tłusta.

Jakiś dramat

Testowałam wiele aptecznych żeli do cery trądzikowej i ten był zdecydowanie najgorszy. Żaden inni nie pogorszył mi stanu twarzy tak bardzo. Chociaż konsystencja i wydajność były ok, to bardzo się rozczarowałam. Ma sztuczny zapach. Nie oczyszcza, podrażnia skórę i powoduje świecenie twarzy. Nie nawilża, skóra jest ściągnięta.

Żadnych ochów

Wydajność: i tu jestem pod wrażeniem bo jak na 100ml tubkę i taką konsystencje starczyła mi na sporo (jeszcze coś tam jest) ,używam jej tylko z rana ,ale to i tak całkiem dobry wynik.

Działanie: dla mnie zwyklaczek, oczyszcza skórę na krótki czas ok 1,5h najwyżej? Praktycznie się nie pieni , nie stosowałam do zmywania nim makijażu,wiec nie umiem wypowiedzieć się w tej kwestii. Wersję 100 ml dostałam gratis,ale na mojej półeczce jest pełnowymiarowa wersja (ceną nie zachwyca ponad 20zł)kupiona zanim dostałam tę mniejsza,nie jestem 'chętna' by go użyć. Nie mogę doczekać się kiedy,te opakowanie się skończy.